Widok

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam skierowanie do invicty ale najbliższy termin na nfz to czerwiec. A prywatnie 210 zł. Zanim sie zdecyduje, szukam czegoś taniej.
Proszę o rady.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dering nie robi przypadkiem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja 4 lata temu robilam na ul filipiowskiego w gdyni chodz sama jestem z gdanska ale naprawdę warto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W invicta jest bardzo dobry kardiolog. Do dziś robię juz 6 i 5 letnim dzieciom coroczne kontrolne echo serca właśnie tam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Inviccie mają kosmiczne terminy. Nie mogę czekać do czerwca z badaniem bo to TERAZ jest coś nie tak z płodem. A prywatnie przyjmą mnie za 210 zł na koniec kwietnia. NO ŻART.
Dlatego szukam czegoś innego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

dokładnie miesiac czekana na dzien dzisiejszy koszt 210 + 70 wizyta kariologa licza sobie bo nie ma w Gdansku niestety specjalistów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czekasz miesiac koszt 290 zł z wizyta kardiologa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki Olka1, zarejestrowałam się do niego na jutro prywatnie. Nie robi konkretnie echa serca płodu, ale zrobi raz jeszcze usg prenatalne i przy okazji posłucha serduszka. Chociaż coś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A sprawdzałaś w przychodni Gdynia Dąbrówka? Tam też robią na NFZ.

Wg mnie lepiej zapłacić za konkretne badanie u dobrego specjalisty -podaną kwotę niż szukać półśrodków i przy okazji posłuchać serduszka. Nie dość ze to tez kosztuje, a i tak nie jest najbardziej wskazanym badaniem w tym momencie. No ale to Twój wybór....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gameta w Gdyni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak czekasz dwa miesiace koszt 280 zł masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok, zapisałam się do gabinetu w Gdyni na ul. Filipkowskiego. Cena to 200 zł a wizyta już jutro.
Nie będę niepotrzebnie czekać w niepokoju.
Dzięki za rady, jesteście niezastąpione.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety w Gdansku na NFZ nie znalazłam nic prócz Invicty zapisy na marzec(czyli za 5 miesiecy) prywatnie 290 zł termin miesiac,Gamma 2 miesiace koszt ten sam.Masakra dalej gdy dzwoniłam to było jeszcze gorzej.ul Sojowa Gdynia odpada nie ma terminów niedoinformowani...Wkurzyłam sie i pojechałam na badanie do....Poznania na ul,Szpitalną czas oczekiwania 2 dni.na NFZ Mozna ?W gdansku jest ogólnie straszna lipa jesli chodzi o specjalistów,taka prawda bo to nie pierwszy raz!Dalczego mam płacic za cos skoro płace od 20 lat składki!!!!Czasem trzema umiec szukac i zdarza sie ze akurat jest mniesza kolejka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

A do Poznania podróż wyszła pewnie finansowo podobnie, więc na jedno Ci wyszło czy byś zrobiła na miejscu i prywatnie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiem, że ten temat ciągle wraca... moja koleżanka robiła u dr Rozmus Warcholińskiej Co prawda, nie w Gdańsku, ale jak to mówiła woli podjechać dalej, ale mieć najlepszą jakość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A gdzie ta P. Dr. Przyjmujr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możecie udać się do dr Rozmus Warcholińskiej. Kobieta wykonuje badania prenatalne i echo serca płodu - koszt jakieś 300 zł. Moja znajoma była to mówiła, że dużo tłumaczy. Taka sympatyczna i bardzo pomocna, a to ważne. Kobiety w ciąży przecież muszą zostać otoczone odpowiednią opieką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wątek rok temu zakłądany ale warto go uaktualniać - ja rok temu będąc w ciąży dostaam skierowanie na echo serca płodu (podejrzenie a właściwie wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia wrodzonej wady serca u dziecka) i wtedy lekarz podał mi 3 nazwiska osób które robią, potrafią i mają doświadczneie w tym by takie badanie wykonać.
Echo serca płodu to nie zwykłe słuchanie serca podczas badania genetycznego. echo serca płodu trwa ok 30-40min i skupia się nie tylko na sercu (słuchaniu i sprawdzaniu komór/przedsiąków) ale na całym układzie krążenia/krwionośnym u płodu, to sprawdzenie każdej jednej żyłki i tętnicy w organiźmie. Jestem mądra bo przeszłam takie badanie ;) Ale póki go nie miałam nie miałam nawet pojęcia jak to wygląda. Rok temu 2 lekarzy robiło to na nfz 1 w Gdańsku w invikcie, i drugi w gamecie w Gdyni, na Klinicznej też jed=st lekarz który ma uprawnienia i wiedzę, ba nawet odpowiedni sprzęt ale nie ma kontraktu nfz więc tylko prywatnie. Ja robiłąm w gamecie (szybszy termin) i czekałąm niecały miesiąc) robiłąm ok 20tyg (dr kierujący, z Klinicznej prof Lemańczuk - czy jakoś tak ;P powiedział że w okolicy badań prenatalnych II trymestru zrobić i akurat tak mi datowo pasowało).
Wszystkim Wam życzę zdrówka dla dzieciaczków!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaki koszt w Gamed ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety ale badanie to tanie nie jest i trzeba tutaj liczyc się z kosztem 200-300 zł. Aczkolwiek sama nie zwracałabym akkurat takiej dużej uwagi na cenę zabiegu co na to aby byl wykonany w miejscu, w którym zrobią to dobrze i gdzie jest nowoczesne urządzenie do usg. Wolałabym aby wszystko było wykonane na tip top.
Badanie powinno być zlecone w wielu sytuacjach:
http://badanieprenatalne.com/czym-jest-echo-serca-plodu/

Na fundusz również mozna wykonać ale trzeba skierowanie dostać na wizycie funduszowej. Na wizycie prywatnej lekarz nie ma możliwości wystawienia z tego co wiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klifmed dr Chojnicki 200 zł - termin dostałam od ręki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dr Chojnicki najlepszy specjalista,wspaniałe podejście do dzieci
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podbijam, ktoś ma jakieś świeże info gdzie można zrobić echo serca płodu?
Jestem umówiona w Invicie, ale koszt 280zl co jednak trochę przeraża, może któraś z mam może polecić kogoś godnego zaufania i tańszego.
Będę wdzięczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny u kosmetyczki, czy u mechanika zostawiacie dużo większe pieniądze bez szemrania, a na człowieka który ma ocenić zdrowie Waszego maluszka i który uczył się tyle lat żałujecie...straszne
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Straszny to Ty jesteś i Twoja pusta opinia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A co w tym złego że ktoś chce się dowiedzieć kto i w jakiej cenie wykonuje konkretną usługę. Może można na nfz? Może invicta jest droga i można miec tą są samą jakość za różne ceny, może u jakiegoś lekarza płaci się krocie tylko za nazwisko , może dla kogoś 300 zł to dużo ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam wspomniany już wcześniej gabinet na Filipkowskiego w Gdyni http://www.gdyniamedica.pl/uslugi .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamuska, a mnie w invicie powiedzieli, ze robia tylko na NFZ (termin lipiec), prywatnie nie. A ja kazde pieniadze bym zaplacila, byle zrobic wczesniej.
W ktorej invicie kosztuje 280 zl?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do invicty warto dzwonić dzwonić może akurat jakiś termin się zwolni. Mi się udało wyłapać termin z dnia na dzień a następny wolny był za półtora miesiąca. Ewentualnie jeśli masz skierowanie z NFZ skontaktuj się z NFZ powinni pomoc ustalić gdzie w pomorskim najszybciej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma się czego bać, echo serca płodu jest absolutnie bezbolesne. Ja robiłam je u dr Rozmus-Warcholińskiej. Nie spieszyła się, wszystko dokładnie sprawdziła. Czułam się zaopiekowana, a po wizycie byłam spokojna o zdrowie mojej córki. Każdemu polecam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Szukam pediatry Oliwa/Żabianka (16 odpowiedzi)

Poszukuje dobrego pediatry na nfz w okolicy Oliwy, Żabianki.Nasza cudowna pani dr ogranicza swoja...

Ośrodek leczenia alkoholizmu (9 odpowiedzi)

Zan ktoś dobry ,sprawdzony ośrodek leczenia alkoholizmu? Mam ogromny problem w rodzinie i...

odpieluchowanie - rady, wskazówki poprosze :) (20 odpowiedzi)

Dziewczyny biore sie ostro za nauke sikania do nocnika! Corka ma 2 lata i miesiąc, z nocnikiem...

do góry