Widok

egzamin radcowski

Dzień dobry. Jestem młodą mamą na urlopie macierzyńskim. W przyszłym roku chciałabym podejść do egzaminu zawodowego radcowskiego z doświadczenia, i myślę, że powoli muszę się zacząć przygotowywać.
Proszę o polecenie jakiegoś planu minimum, który pozwoli samodzielnie przygotować się do egzaminu i wszystkich jego części. Nie mam doświadczenia w pracy w kancelarii, jedynie jako asystent. Dlatego muszę się nauczyć od zera konstruowania umów, apelacji.
W jakie pozycje książkowe muszę się uzbroić, xzy są jakieś klasyki w które na pewno trzeba zainwestować, czy może zapisać się na kurs mec. Rewerskiej? Jak to ugryźć i jak sobie rozplanować naukę?
Proszę o rady od osób, którym udało się zdać egzamin bez aplikacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Egzaminy z poprzednich lat, kapinski, Manowska. Podobno kurs mec. Rewerskiej też jest dobrą opcją. Jako asystent zapewne trochę pozwów, apelacji czy umów czytałaś. Poszukaj też orzeczeń, gdzie są podane komparycje czy postanowienia umowne, zarzuty apelacyjne.
Jeśli chodzi o prawo cywilne https://lexliber.pl/prawo-cywilne Warto jest zajrzeć również tutaj. Jest wiele wartościowych ksiązek z tego zakresu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ta sama osoba zadaje pytanie i ta sama odpowiada. Żenada... Reklama z polotem o dno...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kobieta

Odchudzanie (88 odpowiedzi)

Też się odchudzałam z nh ale po roku wysiadł mi żołądek od suplementów teraz chodzę na dobry...

Tabletki powiększające piersi (7 odpowiedzi)

Pytanie kieruję do osób, które takie tabletki brały i mogą opisać doświadczenia. Jakie brałyscie...

Rozwod dobry adwokat (398 odpowiedzi)

Witam czy ktos moze polecic dobrego adwokata z Gdyni badz Sopotu? Mam zamiar zlozyc pozew wiem ze...

do góry