Widok

fekalia,wywoz

dzień dobry,mieszkam tu od miesiąca i muszę wynieść fekalia.jakie są możliwości techniczne w ww temacie,czy to prawda że nie ma innych możliwości tylko szumbiarka.proszę o podpowiec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
No tak a jak inaczej? Dzwonisz po Szambiarke jeśli masz szambo ( numery i firmy z żukowa znajdziesz w GOogle), przyjeżdżają i wywoza :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

a w ogóle istnieją inne możliwości ? :D

chyba, że myślisz o kanalizie, to najpierw podłącz ;)

ogólnie to chyba jakiś trollowy temat...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja część wykorzystuje na gnojoice i podlewamy tym kwiaty
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Pompa zanurzeniowa i na trawnik, bądź drogę, ew. do szamba sąsiada.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wiadro w dłoń i sruu na ulice.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

tylko proszę oddzielać kal i mocz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

http://skzukowo.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słomka do szamba i ciągniesz!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ale zaraz... Szambo trzeba zgłaszać do Gminy, tam gdzie składa się deklarację śmiecową. I tam dostaje się listę firm które na terenie Gminy mogą wywozić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie, dowolna firma
https://www.zukowo.pl/Firmy_wywozace_odpady_ciekle,94

to jest chyba pełna lista, wybieraj. ceny pewnie raczej podobne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dowolna firma może Ci wywieźć, tyle że w razie kontroli Gminy, jeżeli firmy nie ma na liście, to jest traktowane tak jakby nie było wywiezione. A to grozi sporą karą. Tak samo jak nie zgłoszenie szamba i jego pojemności w Gminie. Dlatego ja wolałbym jednak po prostu się tam przejechać i nie ryzykować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dodam jeszcze ze lepiej zbierać kwitki które dają przy wywozie, żeby mieć udokumentowany odbiór,
Jakby ktoś chciał sprawdzić czy zgodnie z poradami powyżej używana była pompka i podlewanie trawnika
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie uzywaj wody to szambo teoretycznie sie nie zapelni i problem zglowy....ale musisz se latryne postawic gdzies w ogrodku ....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

zdecydowanie,oddzielamy fekalia,mocz i przemyslowe ścieki typu zmywanie.fekalia proszę do worków typu ziemia-ziemia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

I dobrze,ja segreguje.kał składuje za domem,przydaje się w gospodarstwie,dobrze rosną warzywa na nim które sprzedaje miastowym.mocznik do zapraw malarskich.normalne zupelnie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

podobno dostepne jest od zaraz,jutro jest ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to prawda,fekalie często naworza pola.nie widzę nic w tym zlego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

mój sąsiad wylawia z szamba część ekstrementow i zasila nimi ogródek.ja dwa razy do roku biorę też od niego i wrzucam do swojego.powiem szczerze że na początku miałem wątpliwości ale teraz już nie. zawierają one mocne enzymy koloidalne i tzw.monakule potrzebne do wzrostu roślin.sąsiad ma dzieci i nierzadko zabieram jego dzieci wydzieliny pod rozsady.polecam.fekalia dzieci są wysokoenergetyczne.a jako ciekawostkę podam że rok temu na targach ogrodniczych w Amsterdamie była mowa o urzyznaniu rozsad męskim nasieniem, trzeba spróbować.notabene moja żona do wzmocnienia włosów dodaję mojego nasienia choć nie mam go za wiele,cóż lata robią swoje. pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

z fekalimai to obrzydliwe, ale nasienie reczywiscie, dzala ok na wlosy. nawet niewielka ilosc powoduje ze wlosy sa trwalsze i odzywione. coz, problem tylko z dawcami:)). moj maz ledwo, ledwo. syna czasem prosze ale troche mi wstyd.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mira rolnik nawozi obornikiem zwierzęcym , kobieto wez sie zorientuj. Ostatnio pewna idiotka twierdziła ,że jak można jajka kupować od kur grzebiacych bo kura je z ziemi i robaki zjada. Ręce opadają.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

absolutnie nie na warzywa,tylko kwiaty i na trawnik.my podlewamy nasz trawnik,a jest duzy-prawie 1500 m,takim roztworem na bazie ludzkich odchodów i rośnie dobrze.proporcje2 L roztworu i 10 L wody,starcza na 100 m.do roztworu potrzeba 150 g ekstrementow i 1 L wody
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Osobiście piję roztwór mocznika. Poprawia samopoczucie i ogólnie wspomaga organizm w walce z wirusami ;-) Stosuję mieszankę 1:100 i tak szklaneczkę dziennie najlepiej na czczo ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja stosuje mocznik do kompieli, mam dzieki temu bardzo gładkom skóre, żadnych zmaszczek mimo 60tki na karku. Tylko trochę zapach nieprzyjemny, ale to mozna perfumem przytlumic, cos za cos.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mira, pani jest rzeczywistej głupia czy ta wypowiedź to tylko prowokacja?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z tymi fekaliami to prawda częściowa ,do podlewania trawnika i pod drzewa owocowe jak najbardziej.do warzyw odpada,spala. trawnik podlewamy,prawda trochę śmierdzi,ale efekt murowany.roztwór następujący,150 gr fekalii na 10 L wody,musi odstać ok 2 tygodni i można podlewac
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja tam sr*m na ulicy i nie mam problemów z szambem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

wlasnie przygotowujemy, i chetnie sie podzielimy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

co się dzieje u zbiegu pszennej,wspólnej i okolic ze tak śmierdzi dwuch dni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kon z Alą polaczyli sily
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

co do nawozenia fekaliami, ja nawoze/ pedze tulipany na odchodach (tylko i wylacznie dzieci - sa lekko strawne dla roslin). rosna pieknie, beda za 2-3 tygodnie. proporcje 100 g fekalii na 5 l wody. odstawic na 3 tygodnie w zimnym pomieszczeniu i podlewac dokorzennie 1 raz na tydzien. efekt murowany
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

My na fekaliach dotujemy zupę. Pomidorowa jest rewelacyjna, a grzybowa jeszcze lepsza. Dzieci od kiedy ją jedzą są spokojniejsze i lepiej się uczą. Np dziś Pani w szkole pochwaliła Brajanka, że cała klasa to d**ile ale on największy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wygrałaś :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A luźny stolec,czy jest on jakoś wykorzystywany w ogrodnictwie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

albo czy podobno na luzne rozsady, czy mozna stosowac- pyta siostra irki. dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

walem kloce gdzie popadnie
czasem brzydko czasem ładnie
czasem obsr*m sobie gacie
czasem zrobie w buty tacie
nieraz kupa moja spada
z okna wprost na łeb sąsiada
Tak to stolec sobie lata
nie oszczędza siostry, brata
każdy może dostać kupą
kiedy kaszlę moją d*pą
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

pamiętam,że muj dziadek nawozil ludzkimi odchodami,lepiej roslo A i my byliśmy zdrowia,chyba powruce do tych praktyk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie jedzcie g*wno miliony much nie mogą się mylić
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

banino schodzi w dół
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak z wywozem w zimie,czy są jakiś procedury?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

organy nieużywane zanikają, zacznij myśleć zamiast o każdą pierdół ę pytać na forum. Swoją drogą lepszym źródłem informacji będzie ug Żukowo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak wszyscy muszą mieć walonki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mnie wybilo wczoraj,co właściwie mam zrobic?wynajmoje i nie wiemy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

szukaj kogoś z listy jest wybór i wzywaj bo tylko szkód narobicie, póki jest odwilż...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakby co to po jakimś zalaniu dezynfekuje i osuszamy domy i mieszkania...
662-661-924 Darek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Odzież bhp (34 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

do góry