Widok

gdzie kupić płyn do dezynfekcji w "normalnej" cenie?

Witam!

Pomijając internetowych spekulantów, chciałbym zaproponować możliwość wymiany informacji o sprzedaży płynu do dezynfekcji w normalnej - tj. przyzwoitej cenie. Normalną ceną nazywam również ceną proponowaną przez Orlen na stacjach benzynowych, tylko że tego płynu nigdzie nie można dostać, jeśli wróci na półki Orlenu to dajcie Państwo znać - gdzie?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tez poluje na taki plyn.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

U nas miał być na stacji wczoraj, ale wieczorem jak mąż pytał to powiedzieli, że dostawa nie dojechała.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

na OrlenieObajtka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najpewniej będzie po prostu w aptece lub jakimś sklepiku. My potrzebowaliśmy osłony z plexi - skorzystaliśmy z agencji reklamy Jarograf. Tanio i solidnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proszę Państwa, dowolne, zwyczajne mydło jest bardzo skuteczne na tego wirusa. Wystarczy ok. 30 sekund aby cząsteczki zawarte w mydle dosłownie rozerwały wirusa na strzępy. Wirus ginie również w alkoholu, który działa podobnie do mydła. Stężenia używane w medycznych płynach odkażających (70%) można uzyskać rozcieńczając stężony alkohol etylowy (spirytus) lub izopropylowy.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nie mam spirytusu a nigdzie nie moge kupic.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Widziałem przedwczoraj w Auchan na Szczęśliwej, ok. 48 zl/0.5 litra
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgoda, ale...
1) cena 5l za 60 zl na stacji benz wydaje się korzystna zważywszy ze w markecie pół litra spirytusu kosztuje prawie 50 zl. Orlen jest zwolniony z akcyzy
2) nigdzie się nie mówi, czy osoby które się zaraziły przestrzegają wzmożonych zasad higieny: więcej mydła, rękawiczki w sklepach itp. Bo to jest miarą tego czy te środki ostrożności są skuteczne.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czyli mam z mydlem na zakupy chodzic ???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może nie potrzebujesz tego płynu? W domu wystarczy używać mydła, a jeśli chcesz odkażać np. klamki, możesz to zrobić tanią/nielubianą wodą toaletową - one mają średnio ok. 70% alkoholu. Poza domem po prostu nie dotykaj się po twarzy, nawet jeśli będziesz mieć wirusy na rękach, to one przez skórę nie przejdą.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja ostatnio czyściłam klamki płynem do mycia naczyń. Sądzicie, że to wystarczy? Nie mam środków odkażających, a te do czyszczenia toalet zazwyczaj są bardzo silne i z pewnością wiele powierzchni, w tym klamki, zniszczą nieodwracalnie... :( Po powrocie ze sklepu myję wszystkie produkty wodą z płynem, a warzywa czy owoce myję tylko pod wodą bieżącą.. to podobno wystarczy... A jak wy postępujecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Denaturat, spirytus salicylowy, woda utleniona. Jezeli tego nie mamy w domu mozna klamki i kontakty odkazic zwyklym plynem do wc z chlorem, chlor zabija wszystkie bakterie i wirusy. Mozna tez plynem do szyb. Jezeli nic z tych rzeczy nie mamy to pozostaje tylko wrzaca woda.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Auchan w Riviera miał żele przeciwbakteryjne w piatek (7zl za mały). Można zrobić też samemu ze spirytusu, żelu i olejkòw eterycznych ( pare przepisòw kraży po internecie..). Dla tych co planuja zakupy w Auchan, proszę kupicie tylko pare a nie cała zgrzewkę. Produkcja ruszyła już i bedzie mozna spokojnie je kupic za tydzien, dwa wszędzie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

kup spirytus w sklepie i sam go zrób i wlej do butelki spryskiwacza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

apteka Auchan płyn jest, wczoraj kupiłem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

gdy wychodzicie zakładajcie rękawiczki gumowe jednorazowe, po przyjściu do domu wyrzucić i zdezynfekować klamki oraz przedmioty używane na zewnątrz jak telefon, klucze itd
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakieś aktualne punkty dostępności na dziś w Gdańsku? Ktoś coś wie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma, na orlenie maja tyle ze starcza ledwie dla pracownikow stacji i ich rodzin
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spirytus 95% dostępny jest w Lidlu. Za pół litra niecałe 50zł. Jak masz w domu 100% aloes lub bambus to już masz płyn do dezynfekcji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Właśnie nie mam aloesu w domu. Chciałam zamówić coś w Internecie, ale gotowego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

75ml aloesu w aptece to 25 zł, wczoraj kupowałem, plus 200 ml spirytusu 21 zł to 46 zł za ok 270 ml płynu, to nie jest normalna cena, wychodzi prawie 200 zł za litr!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze, że nie chodzę teraz po sklepach. Zakupy robię 1x w tygodniu w jednym sklepie. W moich najbliższych aptekach nie było aloesu. Podobnie spirytus - nikt nie widział co najmniej od miesiąca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spirytus spożywczy używa się do dezynfekcji. Jest w Piotrze i Pawle 61zł za 0.5l
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Musisz rozcienczyc. O ile dobrze pamiętam do dezynfekcji ma mieć pomiędzy 60 a 70 %
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja chodzę w grubych zimowych i traktuje je jako potencjalnie zakażone (znaczy mam jedno miejsce gdzie je zaraz chowam i nigdzie indziej).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sklep Giewont jutro lub pojutrze ma dostawę płynów i rękawiczek. Mają też spirytus , drożdże , syrop prawoślazowy itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

dzisiaj kupiłam w aptece gemini 200 ml za 20zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wczoraj kupiłam maseczki i płyn antybakteryjny w aptece w przychodni portowej w Gdyni, na Chrzanowskiego. Ceny w porządku, nie zdzierają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Auchan w Rivierze ma a 15 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

byłem ostatnio w castoramie, na pierwszy, regale było całe zejście żeli w kwocie poniżej 5zł za butelkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w sklepie ze sprzętem pszczelarskim na Mickiewicza we Wrzeszczu (koło żabki) mają środek do dezynfekcji, coś koło 10 PLN. Proszek, dodajesz do wody. Wychodzi 5 litrów. To jest używane w szpitalach i u weterynarzy na wirusy (nawet HIV i HPV), grzyby i bakterie.
Tylko nie wiem, jak teraz jest czynne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przed chwilą w tvn lekarz odpowiadał na pytania telewidzów i podał przepis na bardzo dobry płyn: 200 ml octu, 200 ml alkoholu (nie spirytusu), 100 ml wody i 15 ml mydła w płynie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przede wszystkim te wszystkie płyny ze sklepu i żele sa antybakteryjne i odświeżające a nie antywirusowe, mają za mały alkoholu żeby mogły działać!!! Proponuję kupić w sklepach w zwykły spirytus (mój ma ok 95.%) , rozcieńczyć woda lub np żelem aloesowym do ok 75%. Są w necie przepisy również z wodą utleniona ,gliceryna itd. Pamiętajcie, żele antybakteryjne nie są na wirusy. W sklepie nie kupimy żeli antywirusowych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

37 zł za litr płynu na bazie alkoholu izopropylowego.
Czy to jest "normalna" cena"? Bo wczoraj toto widziałem w sklepie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

to jest niska cena
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wars polecam -rossman
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ktoś mówił że w aptece na osiedlu miał być płyn sprzedawany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kup w sklepie spirytus 96% i rozrób.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Płyn z Orlenu jest jak Yeti. Raz zdobyłam trochę po znajomości. Spiryt ciężko dostac, ale się da. Dostałam w Lidlu 0,5l za 50zł i taki 70% w Stokrotce za chyba 37.
Na miescie w małych buteleczkach idealne, to samo do odkazania domu lub dopóki nie dostaniesz się do mydła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupujesz na allegro albo w jakimś sklepie z akcesoriami alkohol izopropylowy. Izopropanol. Płaciłam ok. 25 zł za 500ml ale są i 5L. Alkohol 90%, przelewasz sobie do butelki z psikaczem, dezynfekujesz wszystko. Jeszcze tansza wersja - kupujesz w sklepie z akcesoriami dla manikiurzystek cleaner (odtłuszczacz) do paznokci, to też jest sam izopropanol, 3 dni temu zapłaciłam 22 zł za litr, czyli normalnie mniej więcej, tyle samo płaciłam przed epidemią. Ilości hurtowe, więc po dodaniu w odpowiednich proporcjach gliceryny roślinnej, żeby alk rąk aż tak nie wysuszal (tez 20 zł za litr na allegro) i odrobiny olejku zapachowego, bo jednak izopropanol tak se pachnie, robisz sobie sanitizer do rąk np w butelce z pompką po mydle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Errata: w sklepie z akcesoriami samochodowymi, bo izopropanolem super się czyści auto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Olpol na Osowie ma kilka rodzajów. Cena znośna 200 za 5l, albo inny za 115 za 4l. Zawsze można się z kimś złożyć. Małe opakowania też mają, takie z rozpylaczem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Płyny do dezynfekcji znajdziecie też na Sprzedajemy. pl. Sporo osób ma je "lokalnie", więc można umówić się na odbiór blisko miejsca zamieszkania. Są żele antybakteryjne, płyny do dezynfekcji rąk, powierzchni itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak miałam ten sam problem, juz sie pozegnałam ze dostane gdzies duze opakowanie ale dopadłam mniejsze takie kieszonkowe tutaj: https://horex.pl/kobieta/pielegnacja/cialo/zele_antybakteryjne_i_plyny_antybakteryjne.html jak dla mnie w internecie najwygodniej, zakupiłam jeden wiekszy ale tez kupiłam spirytus, zel aloesowy i sama sobie zrobie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzis w Leclercu widziałam płyn 5 l baniak około 20 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba do mycia podłogi. I to ten najtańszy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam denaturat. Ma powyżej 90% alko i jeszcze jest tani
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

płyn do dezynfekcji na bazie alkoholu (min 70 %)
baniak 5l koszt 100 pln
mały 0,5 l koszt 15 pln
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W środę w Biedronce kupiłam płyn do dezynfekcji Hygea med 500 ml, alkohol 70 % za 20 zł. Opakowanie 200 ml innej marki było po 10 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spirytus np z Biedry (50zł) dodany do mydła w płynie robi robotę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Posiadam płyn 150ml na etanolu 75% - polski z atestami - buteleczka 15zł lub mały dozownik 60ml 8zł. Także duże ilości tel 720752639.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tutaj: https://ava-kosmetyki.pl/sklep/dermokosmetyki/hygenic-line/hygienic-line-antybakteryjny-zel-do-rak-na-bazie-alkoholu-200-ml/, teraz jest promocja. A to żel, nie płyn, który w dodatku nawilża skórę dłoni, nie powodując jej wysuszania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Takie małe antybakteryjne do kieszeni masz w biedrze i lidlu. Ok 4 /5 zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupuję w Biedronce .500ml ok.30,00 zł. Są też żele 300 ml ok.20,00zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja tam się przekonałam do tego żelu Trisept max, bo to potrójna ochrona- antybakteryjnie działa, antygrzybicznie i antywirusowo.Mała buteleczka, mogę wszędzie zabrać, dla mnie on jest ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

zalezy jaka to jest dla ciebie normalna cena :D fakt ze jak wirus sie pojawil to powariowali z cenami ale ja mysle ze 15 czy 20 zl za plyn antybakteryjny to nie duzo. osobiscie stosuje trisept bo ma potrojne dzialanie :) zwalcza wirusy bakterie no i grzyby
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zamawiam na https://hpdiagnostyka.pl/pl/c/Zele-i-plyny-antybakteryjne/29 i polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepiej samemu zrobić. Robi się to bardzo prosto. Musi pani to po prostu wyguglowa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupuje ten https://statcon.pl/plyn-do-dezynfekcji-saraya-alsoft-vb-1l-p-1065.html 64zł za litre
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam kupować bezpośrednio od producentów. Cena jest wtedy atrakcyjniejsza bo pomijamy pośredników. Na polskim rynku polecam np -> https://www.products.pcc.eu/pl/srodki-dezynfekujace/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam sprawdzić portal internetowy poświęcony w całości tematyce Covid i dezynfekcji - https://portal-dezynfekcja.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koronawirus

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

do góry