Widok

gdzie szukać pracy?

Hej, przeprowadzam się w lutym do Gdańska, podpowiedzcie gdzie szukać pracy, w sensie ogłoszeń o prace? Jakieś miejscowe portale, gazety, poza trójmiasto.pl oczywiście:-) Potrzebuje szybko coś znaleźć, pomóżcie..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak jesteś w pracy tak ogarnięta jak w jej poszukiwaniu to gratuluję przyszłym pracodawcą.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 19

od tego jest forum żeby się pytać, a ty jak nie masz nic do dododania na temat wątku to go nie zaśmiecaj swoimi wypocinami
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5

Chyba "pracodawcom"? ;)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

He ok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ja gratuluję znajomości polskiego. DO PODSTAWÓWKI Z TOBĄ GAMONIU!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

pracodawcom, a nie pracodawcą - liczba mnoga, komu czemu? ja też gratuluję wykształcenia i znajomości ojczystego języka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tu z pracą jest podobnie jak w Warszawie, jak nie gorzej. Zastanów się dobrze. Nie lepszy Poznań lub Wrocław?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

kolesiostwo i cwaniactwo rządzi w Gdańsku w kwestii przyznawania zarówno stołków jak i stanowisk pracy. no chyba że chcesz być dyrektorem sprzedaży kont bankowych prezesem własnej ajentury czy kierownikiem sprzedaży wydziału jednoosobowego to zapraszam. w innym przypadku - budyniowość może cię porazić.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4
Agencje pracy to tutaj lipa. Uważaj na nie. Niby super szkolenia, po jakimś czasie umowa o pracę. To wszystko lipa. Po szkoleniu do Call Center posądza Cię samą i radź sobie sama. Niestety nie mogę podać nazwy firmy, ale już wiem, że im większa firma w pomorskim, tym gorsze zarobki i atmosfera. Przemyśl przyjazd do Gdańska, przeprowadzka do Trójmiasta to nie jest dobra decyzja.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mówisz subiektywnie. Przeprowadzka do GD to najlepsza decyzja w moim życiu. Inni moi koledzy słoiki też zadowoleni. Wcześniej mieszkałem w Poznaniu i nie byłem tak zadowolony jak tu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
W Lidlu w GD płacą dla początkujących 2200-2300 na rękę od tego roku. Jedyne co to musisz jeszcze przejść przez 3/4 etatu przez 1-3 msc
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za komentarze. Do Gdańska przeprowadzam się ze względów osobistych, nie chce wchodzić w szczegóły, ale to już pewne. Pytam o lokalne ogłoszenia, bo nie chce pracować w jakieś "korpo-fabryce", wystarczy mi 2000 na rękę, ale na normalnej umowie i z ludzką atmosferą..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

2000 na rękę? Marzenie ściętej głowy... Ja już rozważam wyprowadzkę z Trójmiasta. Niech mi ktoś odpowie - wysyłam dziesiątki CV, mam wykształcenie, doświadczenie i co...zero odzewu...
:(((((( Czy te ogłoszenia to lipa??? Czemu nikt nie odpowiada na moje aplikacje w sprawie pracy? :(((
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Tu królują umowy zlecenie i będziesz szczęśliwa jak wyciągniesz 1400-1500 netto.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

. i żyjesz od wypłaty do wypłaty. Niby dali 13 brutto, ale wynajem, bilety SKM, skromne jedzenie i kasy nie ma. :( Niby jest praca, a jej nie ma. :(
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja zarabiam ponad 2,5 tyś na ręke a jestem tylko po zawodówce
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie bój żaby, niedługo będziesz zarabiał 4-5 tys na rękę ;)

Zawodówek już nie ma, a wątpię żeby typowy przedstawiciel rurkowców czy innych trans-homo-niepewnych brudził sobie rączki i ryzykował złamanie paznokcia przy np. wymianie kranu. Pomijając fakt, że większość z nich nie umie takiej banalnej czynności zrobić ;) Narzędzi w domu też nie ma bo kasa idzie na fryzury i nowy zegarek calvina claina z chińskich części za 2000zł ;)

A teraz czekam na komentarz, że "wcale nie-e" ;DDD
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Po prostu jesteś za dobra do tej roboty, nikt nie lubi konkurencji.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poza tym nie wiem jakiej pracy szukasz/szukałaś. Jest dużo zbieraczy CV nawet bardzo dużo. Oni tak naprawdę nie szukają pracowników tylko danych personalnych żeby później nimi handlować, stąd te dziwne telefony z super promocjami i spamerskie maile.
Ja właśnie jestem w trakcie zmiany nie mam wykształcenia a wysłałem CV i zaoferowano mi pracę handlowca na miejscu, pon-pt 8-16 za całkiem fajną kasę, czekałem na odzew tydzień, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Dodam że przeszedłem z całkowicie innej branży absolutnie nie połączonej z tą w której mam podjąć zatrudnienie....ahh zapomniałem wspomnieć że ta nowa praca wymaga posługiwaniem się biegle j. angielskim.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam dla Ciebie propozycję współpracy.Mam zamiar otworzyć food truck-a.Oczekuję zaangażowania i rzetelności we współpracy,potrzebny dobry BIK.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mam dla Ciebie propozycję współpracy.Mam zamiar otworzyć food truck-a.Oczekuję zaangażowania i rzetelności we współpracy,potrzebny dobry BIK.Pensje same sobie wypracujemy i nie będzie to 2 czy 3tys.netto. tel.791-079-233
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Potrzebny dobry bik?? Niby do czego?? Zapewne chcesz znaleźć frajera który weźmie dla ciebie kredyt.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

od roku szukam pracy mimo wieloletniego doświadczenia w sprzedaży 1800 to max. w pół roku wysłałam około 150 CV i nic......
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co to jest "wieloletnie doświadczenie w sprzedaży"?

Jeśli przez "wiele lat" siedziałaś na kasie
Jeśli przez "wiele lat" siedziałaś na słuchawce

To nie dziw się, że nikt Cię nie chce...

Równie dobrze możesz napisać w CV:
-od "wielu lat" nie zdobyłam ŻADNYCH kompetencji i nadaję się tylko na kasę/słuchawkę

A tam po prostu pensja wynosi ~1800 ;)

Proste

"wieloletnie doświadczenie na kasie" to żadne doświadczenie :D Marnowanie czasu... - o ile nie uczysz się czegoś nowego, nie czytasz książek; na przykład:
"Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi"
"Początkujący menedżer"
Jak nie znasz angielskiego to "Umysł lidera" ale tu jest parę bzdur ;)
Jak znasz to: "The truth about leadership"

No chyba, że chcesz całe życie być niezauważana przy awansach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Czasami trzeba poczekać dwa miesiące aż ktoś zadzwoni. Ja cv dostosowywałam do ogłoszenia, na pierwszym miejscu wpisywałam to co było w wymaganiach w ogłoszeniu. No i najważniejsze to usiadłam i zastanowiłam się co chcę robić i w tym kierunku szukałam. Nie ma sensu wszędzie wysyłać cv.

Inka nie słuchaj frustratów. Znaleźć pracę w Trójmieście jest bardzo prosto. Nie napisałaś co robiłaś i jakie masz kwalifikacje, więc ciężko coś poradzić. Na Trojmiasto.pl masz sporo ofert, ewentualnie zerknij na pracuja jeszcze. Poza tym wszystko już będzie się powtarzać. Możesz też, jeśli zależy CI na konkretnej branży, albo w czymś jesteś dobra wybrać sobie z 10 firm, sprawdzić ich strony kariery i uderzyć bezpośrednio. Pracę w markecie czy w sklepie z ubraniami znajdziesz tu w 5 minut. I 2 tys na rękę nie będzie wyczynem po okresie próbnym. Po prostu się przyłóż, przygotuj porządne Cv napisz, dlaczego pracodawca będzie miał w Tobie świetnego pracownika i gotowe.
Powodzenia!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10

90 % ofert na tej stronie to ściema i fikcja
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

To nie jest prawda że znaleźć pracę w Trójmieście jest łatwo. Chyba że interesuje cię praca na czarno, mobbing, masz własny sprzęt a i tak czasami Cię nie wezmą nawet na kasjerkę bo masz za dużo doświadczenia i wyższe wykształcenie. Pracodawca łamiący prawo pracy nie będzie się prosił o kłopoty i nie weźmie ogarniętego pracownika, raczej w potulnego przygłupa będzie celować.
To jest trzeci etap szukania pracy. Zniechęcenie i wypalenie.
Czasem pracę udaje się znaleźć przypadkiem w miesiąc, ale jak szuka się czegoś lepszego niż umowa śmieciowa za najniższą stawkę plus mobbing gratis to trwa nawet do roku lub półtora roku a widziałam że zależnie od regionu może do 2,5 roku trwać.
To nie żart. I moje doświadczenie to potwierdza. Codziennie wysyłam jedno C.V. już prawie od roku bo desperacko chcę zmienić prawodawcę. W ciągu roku miałam 3 rozmowy gdzie okazywało się że wprawdzie wymagania spełniam ale oni szukają niepełnosprawnego studenta tłumacza za mniej niż 2 tysie. Już zastanawiałam się czy nie iść do biedronki na kasę ale na co dzień pracuję z ludźmi których znowu bym spotkała i nie zniosłabym tego wzroku z pytaniem co pani z biura robi na kasie w markecie.
Rok temu miałam podpisać umowę z pewną lokalną firmą z pokrewnej branży ale coś mi się zaczęło nie zgadzać jak właściciel zaproponował inne warunki choć było już wszystko inne teoretycznie dogadane. Podziękowałam Panu z miejsca ale i tak nie uniknęłam telefonów z pogróżkami. Facet okazał się być świrem. Dotarłam do jego byłych pracowników i to co mi opowiadali dało mi obraz czego udało mi się uniknąć.
Tak że tego! Uszy do góry i aplikację ślij. Bo siła jest w statystyce - im więcej próbujemy tym większa szansa na sukces.
a jak nie to w marcu biorę wszystkich chętnych, wynajmujemy chatę koło Birmingham i idziemy na podbój nowych terenów :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

No, to fakt. Uzbrojony w ponad 2 letnią obsługę klienta w kilku firmach (infolnie- wychodzące, przychodzące+ mała firma stacjonarnie) idziesz do infolinii banku na rozmowę i czujesz, że rekruter przeczuwa, że mozesz mieć za duże wymagania bo nie jesteś przyjezdnym studencikiem ktory chce tylko dorobic trochę do stypendium, a ta praca to nie jest głównym filarem dla utrzymania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeglądając oferty pracy - tam gdzie podane są widełki - widać, że często praca tzw. w biurze jest mniej płatna niż praca fizyczna. Nie wiem skąd ten kult dla czystej pracy, albo chcesz zarobić albo siedź i marudź.

Ja ze Szkocją próbowałam i d... z tego wyszło.

Dla ciebie też mam propozycję współpracy jak wyżej 791-079-233
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

CO potrafisz dobrze robić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

hej, dzisiaj byłam pierwszy dzień w pracy, podpisałam umowę, póki co wszystko wygląda OK, miła właścicielka, 2 dziewczyny na stałe, ja jestem trzecia i 1 laska na praktykach, dostanę 1900 na rękę, nie ma tragedii:-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inka, to bardzo dobra wiadomość. Życzę Ci żeby się dobrze pracowało!

A zapomniałam się zapytać @Aradash-a na jakie stanowisko prowadzi rekrutacje? :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powstrzymam się od złośliwości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

biorąc pod uwagę twoje wszelakie wypowiedzi - powstrzymanie się od złośliwości musiało sprawić głęboki ból psychiczny...
Masz rację - powstrzymaj się od złośliwości. spróbuj...
Pozdrowienia dla mamusi...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprawdź na strefajob.pl ja tam znalazłam pracę dla siebie to może i ty coś znajdziesz:)
Ja też korzystam ze strefy. Kedyś chodziłam na inwentaryzacje z nimi, a teraz szukam takiej bardziej stałej pracy i też widzę, że mają jakieś ogloszenia. Fajnie że jak pracujesz na zlecenie to kiedyś wysyłali umowy pocztą, a teraz można je podpisać normalnie na tej ich platformie.

Sprawdze

Dobrą ofertę mi zaproponowali w agencji Worksol ( worksol.pl). Cennik jest czytelny, wiadomo jaki jest zakres obsługi, czyli ile i za co dokładnie płacę. Od lat rekrutują pracowników zza granicy i trzeba im oddać, że robią to rzeczywiście szybko. Ostatnio pilnie potrzebowałem ludzi do nowego zakładu i nie było problemów, żeby taką brygadę zorganizować.

Dobre mam warunki w agencji Worksol jeśli chodzi o pośrednictwo pracy. Dyspozycyjna firma z dużymi możliwościami jeśli chodzi o pracowników. Szybcy, rzetelni. Na stronie http://worksol.pl jest ich wizytówka i dużo porad co do zatrudniania obcokrajowców w Polsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

boze co za ludzie nawet pracy nie wie gdzie szukac sloik z puszczy -do tej pory zbieral maslanke i podbieral jajka kura
Świetny fotograf http://www.fotolinea.pl z Gdańska.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie obrażaj ludzi. Robisz przytyk do innych, a sam klikasz (prawdopodobnie) ze smartfona i nie chce Ci się używać wielkich liter i znaków diakrytycznych oraz interpunkcji. Daruj sobie uszczypliwości.

Ja znalazłem pracę na http://www.FOODjobs.pl

POLECAM!

Ja widzę z dłuższej perspektywy, że tu nie ma perspektyw. Można mieć wykształcenie i doświadczenie, a aplikacje odrzucają. Tu już nie ma czego szukać... Może Wrocław... :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie Ewa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam szukanie ofert na portalach branżowych. Ja na przykład znalazłem pracę na https://www.tworzywa.pl/ jako specjalista ds. marketingu. Dużo ofert z całego kraju, więc warto śledzić.

Ja rozważam karierę w charakterze blogera. Czy myślicie, że to dobry pomysł? Ten artykuł: http://adnext.pl/dokad-zmierza-polska-blogosfera skutecznie przekonał mnie do pójścia w tym kierunku...

Tak z :-) :-)

Gazety nie - często ogłoszenia są dawno nieaktualne. Ja bym postawiła na znane portale z ogłoszeniami o pracy.

W Sopocie macie agencję pracy EuroKadra. Pójdziesz dzisiaj, to pewnie od poniedziałku znajdą wam zatrudnienie. Piszę całkowicie poważnie. Akurat dobrych miejscówek z pracą na fajnych warunkach jest teraz naprawdę wiele. Pod tym względem zaszły zmiany. Chcesz pracować, to pracujesz. Kwestia taka, jakie masz oczekiwania odnośnie do stanowiska pracy i nie tyle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bzdura!
do góry