Widok

gdzie zamieszkac w Trojmiescie?? bardzo prosze o rady rodowitych mieszkancow;))

Witam wszystkich mieszkancow Trojmiasta ;)))

Bardzo potrzebuje Waszej rady. Ja i moj narzeczony planujemy na stale przeniesc sie do Trojmiasta. Aktualnie przebywamy w portowym miescie na poludniu Anglii. Zamierzamy kupic mieszkanie nad polskim morzem - najbardziej w Trojmiescie. Czy moglibyscie pomoc nam sluzac rada typu w ktorym miescie : Gdansku, Gdyni czy Sopocie najlepiej sie osiedlic, gdzie mieszka sie najlepiej-najbezpieczniej,ewentualnie ktore osiedla, jak wyglada rynek pracy ? - ja jestem nauczycielem, moj narzeczony od 5 lat pracuje w nieruchomosciach.zreszta-kazde opinie sa dla nas cenne. LIcze bardzo na wasza pomoc i z gory dziekuje za kazde slowo;)

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ujeścisko - najspokojniejsza i najszybciej rozwijająca się dzielnica. Blisko

Wszystko zależy od upodobań i możliwości finansowych, które można przecież nieustannie poszerzać.

więcej --> http://kocham-inwestowanie.bo.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proszę napisać na czym Pani najbardziej zależy, dobrze skomunikowanym miejscu, czy na uboczu - od tego też zależą ceny nieruchomości. Ja osobiście mogę polecić Przymorze - dużo szkół, rewelacyjnie skomunikowane miejsce, jako kolejną dzielnicę Morena, szczególnie osiedla w pobliżu Myśliwskiego. A czy dobrze się mieszka w Gdańsku, Gdyni, czy Sopocie, to tak naprawdę kwestia przyzwyczajenia. Osobiscie Ujeściska nie polecam-wieczne korki. Myślę, że jeszcze Chełm jest godny uwagi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja się wypowiem bo mieszkałem w każdym mieście po kilka lat, a więc:

w Gdańsku mieszkałem na Chełmie , bardzo fajna dzielnica, typowa sypialnia, spokojnie pełna infrastruktura, a od kiedy jest tramwaj nie problemu z szybkim dojazdem do centrum, ale do morza bardzo daleko

w Sopocie mieszkałem w samym centrum, do morza blisko ale nie da się tam mieszkać w sezonie, po prostu jeden wielki hałas i bałagan, zasikane elewacje , wymiociny na chodnikach - dramat !!! nie polecam, fajne miejsce na wypady ale nie do zamieszkania tam na stałe

w Gdyni mieszkałem na Karwinach dzielnica jak Chełm, ale bez szybkiego dojazdu do centrum , SKM - wielkie korki i mnóstwo samochodów, jedyna zaleta to bliskość Sopotu, wieczorkiem autobusem w 15minut jesteś w Sopocie

obecnie mieszkam w Rumi i jestem zadowolony, blisko SKM więc dojazd do centrum Gdańska w szczycie zajmuje mi tyle co koledze z 5wzgórz (1 godzinka) - a sprinterem jeszcze szybciej , do Gdyni 20 minut a do Sopotu 30 minut, samochodem nad morze otwarte (bo zatoka to raczej syf) "kanałami" w pół godziny, życie dużo tańsze, wszystkie usługi (fryzjer, wulkanizacja, itp), jedzenie w knajpach DUŻO TAŃSZE, brakuje mi tylko kina - ale jest blisko do Gdynia więc sobie z tym radzę (a i obok Auchana ma być wybudowane centrum rozrywkowe kinopleks+aqua park), jest duże centrum Auchan , Leroy Merlin, Castorama i najważniejsza rzecz ryneczek w środy i soboty na którym kupisz TANIO świeże owoce i warzywa, dużo obiektów sportowych,


zależy co kto lubi :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jeszcze jedno najważniejsze aby zamieszkać w miarę blisko SKM - to najważniejszy środek transportu w 3mieście, wtedy możesz pracować praktycznie w całym 3mieście,

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie - czy któreś z większych osiedli w Małym Kacku jest dobrze skomunikowane (tzn. znajduje się blisko przystanku komunikacji miejskiej z regularnymi połączeniami do centrum) ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wielkie dzieki moi drodzy, naprawde jestescie bardzo pomocni. ciagle szukam lokalizacji i probuje stwozryc sobie swego rodzaju liste oraz poumawiac ze sprzedawcami/developerami itp.Niestety jest to utrudnione ze wzgledu na to ze ciagle jeszcze mieszkam w Anglii i tu pracuje, wiadomo nie moge pozwolic sobie na zbyt czeste wyjazdy do Polski ze wzgledow finansowych ale i urlopu. Musze zdobyc jak najwiecej informacji oraz zorientowac sie gdzie szukac aby jadac na spotkanie do Trojmiasta moc ogladac konkretne oferty a nie dopiero szukac.

Co jest dla mnie wazne:

- gdzie latwiej o prace : Gdynia czy Gdansk
-lokalizacja dogodna jesli chodzi o dojazd do powyzszych(bez korkow itp) ale jednoczesnie z bliskoscia do miejsc na spacer,wycieczki itp
-bliskosc sklepow, bankow,kin,przedszkoli,szkol oraz ogolnie calej infrastruktury
-bezpieczenstwo - nie wiem jak sytuacja aktualnie wyglada i czy wogole istnieje zjawisko blokersow, gangow osiedlowych..?

Z gory jeszcze raz dziekuje za Wasza pomoc, jest to dla mnie niezwykle wazne. Juz nie moge sie doczekac powrotu do kraju ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam Gdynia - Wielki Kack , Karwiny ...........bdb skomunikowane, wszystko co trzeba jest na miejscu ale korkow to chyba nigdzie nie unikniesz :-((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a poza tym niedaleko masz obwodnice Trójmiasta to tez duża zaleta
;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wg mnie wielki i maly kack to koniec swiata. mieszkam w gdansku i zdecydowanie polecam wrzeszcz / przymorze, przy tramwaju. blisko morza, pełno parków, przedszkola, szkoly, sklepy itp bliziutko. do centrum gdansku tramwajem - bez korkow. gdzies blsiko skmki najlepiej. morena to tez dobra lokalizacja ale tam gdzie sa nowe mieszaknia to juz niestety troche gorzej z komunikacja no i korki olbrzymie. jak spojrzysz na mape to grunwaldzka, jaskowa dolina , slowackiego to trzy ulice z mega korkami. polecam blizej morza, jak mowialam rzeczpospolitej jest pusta mimo ze to wielka droga:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mały Kack - koniec świata ? To chyba jakieś jaja. Przecież jadąc Wielkopolską w mig dojeżdżasz do Orłowa, a potem do Gdyni. Chyba niechęć do tego miasta przez Ciebie przemawia. Niestety Gdańszczanie mają to we krwi :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a przepraszam czym dojeżdżasz do Orłowa w "ig z Kacka??

bo jedyna w miarę szybka R-ka to dojeżdża ale do Redłowa ale kawałek do SKM jest do przejścia, a jeżeli chodzi Ci o mega szybkie trajtki to gratuluję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mieszkam w Rumi - polecam :) co do Gdyni to "ładne" dzielnice to Dąbrówka, praktycznie Karwiny Kack - wszystko jest w pobliżu i nie przesadzajcie, że dojazd taki straszny bo wcale nie i blisko centrum
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam ,ja mieszkam w Gdańsku-Zaspa od parunastu lat .Jestam zadowolona wszedzie blisko -szkoła,przedszkole, banki,szpital,CH,autobus,tramwaj,skm i oczywiście nad zatokę na plażę.Nowe mieszkania na Zaspie buduje developer Górski oraz IMPRO osiedle TRZY ŻAGLE,jest też 3 letnie osiedle Jelitkowski Dwór(troche drogo,ale można spróbować).POLECAM.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozsądna odpowiedź jest - ZA TE PIENIADZE, KTORE TERAZ CHCA - NIGDZIE!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Brama garażowa (24 odpowiedzi)

Witam,poszukuję firmy z okolic Redy, Wejherowa, Rumi która zajmuje się montażem i sprzedażą bram...

Kto ma problem z sasiadami??? (293 odpowiedzi)

Dzień Dobry :) Zacznę od tego, że mieszkam w bloku 4 piętrowym i obok mnie mieszka stary dziad z...

czy akt notarialny kupna mieszkania oddajemy do banku przy kredycie hipotecznym? (11 odpowiedzi)

szukam tego oryginalu (wypisu) po calej chalupie, bo nagle jest mi potrzebny! i nie pamietam czy...

do góry