Widok

ile kosztuje budowa domu?

Ile trzeba przeznaczyć kasy - na działkę i budowę (materiały, ekipa)? Proszę o konkrety z Banina.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
to jest pytanie na które nie da się odpowiedzieć od tak wszytko zależy od metody budowania , systemów jakie zostaną wybrane , wielkości domów, projektu budynku ( im bardziej skomplikowany, czy bardziej urozmaicony) itd na tej stronie http://z500.pl/ z projektami masz np. szacowane kosztorysy jak zaznaczysz akie rozwiązania cię interesują .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzialka ok 150-200tys zl ,budowa ok 400tys do stanu deweloperskiego. Łącznie ok 550-600tys stan deweloperski wraz z dzialką + ok 100 tys wykończenie. Mowa o domu jednorodzinnym
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 21
Możliwe są takie koszty budowy, poza wykończeniem. Jeszcze zależy jaki metraż. Za 100 tys to będzie baaaardzo skromnie, najtaniej jak się da, biorąc pod uwagę że trzeba dużo dać za schody, piwnice, kominek, kuchnie itp. Najmniej się liczy ok 1000 zł za m2.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1
Obecnie buduję dom wg projektu z Z500. 150 m2 z poddaszem użytkowym. 4 sypialnie, salon, pokój do pracy, osobna kuchnia, 2 łazienki i pomieszczenie gospodarcze ogrzewanie pompą ciepła. Bez piwnicy i garażu.
Projekt indywidualny do tego był robiony kosztorys. Stan deweloperski miał kosztować 330+ 8% VAT. W chwili obecnej jesteśmy na etapie instalacji i pomimo tego że w paru (lub większości) miejscach użyliśmy lepszych materiałów niż było zakładane w projekcie i kosztorysie, każdy z etapów ok 80% tego co zakładał kosztorys. Materiały które były pierwotnie zakładane w projekcie były już co najmniej dobre.
Stan deweloperski powinien nam się zamknąć ok 260-270 netto.
Wykończenie to sprawa indywidualna, jednemu podoba się panel za 25m2 kto inny powie że podłoga z drewna egzotycznego za 300 m2 to dziadostwo. I tak jest ze wszystkim.
Nasz sposób na oszczędność porządna ekipa budowlana.
Nasi budują od początku do końca łącznie z dachem i wykończeniem i kominkiem. Tylko instalacje ktoś inny wykona. Jak sam mi majster powiedział to ma opinie drogiego na rynku. Ale ta drożyzna jest pozorna. Gość jest uczciwy i porządnie wykonuje swoją pracę, nie kantuje na materiale i od razu mówi ile dany etap budowy będzie kosztował, a nie jak to często bywa z fachowcami " szefie bo ja myślałem trochę inaczej niż pan i dach wyszedł 10 drożej niż zakładałem".
Z racji że wykonawca ciągnie całą budowę nie ma gadania że, on coś spieprzył bo jego poprzednik coś zrobił nie tak.
Szukać, pytać zbierać oferty z różnych miejsc i po prostu nie dać się oszukać. Bo wielu wykonawców po prostu chce inwestora orżnąć a nie zarobić uczciwie na robocie.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mogłabym prosić o namiary do firmy budującej dom? Kto będzie Państwu montował pompę ciepła? My jesteśmy na etapie pozolenia na budowę, szukamy ekipy i przeglądamy oferty firm zajmujących się montażem pomp ciepła. Byłabym wdzięczna za pomoc. Dziękuję
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mogę podać namiar do wykonawcy ale buduje dom 200 km od Gdańska.
Pompy ciepła to osobną historia. Jestem inż. i po zebraniu kilku ofert na wykonanie pompy ciepła trochę szukałem co tam może być takiego drogiego . I wyszło mi że chyba tylko nazwa. Elementy z których zbudowano pc kosztują Max 30-40% ich wartości zależnie od rodzaju pc. A gdzie reszta. Obecnie zbieram materiały i sam zbuduje pc o parametrach zbliżonych do najlepszych marek, z tych samych komponentów co te markowe. Jak opracuje całość to chyba zajmę się tym zawodowo, bo widać że warto.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuję za odpowiedź, my będziemy budować w Gdyni, poproszę o namiary, skoro jest Pan zadowolony, zawsze mozna porozmawiac z ekipą, z tego co się orientuje część ekip jest bardzo mobilna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pytałem majstra ma dość roboty w okolicy naszej budowy i nie jeździ na tak dalekie wyjazdy, max 30 km. Tu nie chodzi tylko o przejazd ale i o kontakty w hurtowniach budowlanych, z podwykonawcami, koparkami i innymi, to bardzo ułatwia pracę. Równorzędnie z naszą budową ciągnie jeszcze 2 i robota pali mu się w rękach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczerze wam powiem że ja się zmieściłem w przewidywanych kosztach http://danceflowing.pl/wycena-budowanych-domow/ w końcu mogę się wprowadzać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wejdz sobie na BIALA I CZARNA LISTE pomorza na stronie muratora albo sobie wygugluj....
Poczytaj i juz bedziesz wjedzial ,ja na razie sie nie sparzylem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karol Went 511 383 526 nr z Sanetu będzie rabat:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
karol went 511383 526
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dostała pani namiar
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź ofertę http://danceflowing.pl/wycena-budowanych-domow/ solidna ekipa,dotrzymują terminów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
działka 43 tys. zł budowa 220 tys. pod klucz. dom 3 sypialnie + salon itd.
zaczynam właśnie budowę i w tyle właśnie wybuduję. http://z500.pl/plac-budowy/Z7/timeline/191/tablica/Budowa-Wedkarskiego-Zagajnika
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie ta działka, że taka cena?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kaczki gm. Trąbki Wielkie. 23km od gdańska głównego. na maila mogę podać kontakt do gościa co ma jeszcze kupę działek do sprzedania. cieniewicz@op.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Działka Kowale - Jankowo 1000 m2 ---> 120000-150000
Stan do zamieszkania z meblami, kuchniami, łazienkami, telewizorami i wszystkimi tymi rzeczami, które nie są nam do niczego w zasadzie potrzebne 350 000 - 400 000 łącznie z zagospodarowaniem terenów zielonych w koło domu, kostką brukową, tarasami ogrodzeniem, bramą wjazdową, furtką i paroma ładnymi iglakami przed domem. łącznie 520 000 - 550 000 (180 m2 + 40 m2 garaż)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja 1,5 roku nie pracowałem i budowałem dom. finansowo pewnie lepiej.
Jak masz zerowe pojęcie to czeka cię nie małe wyzwanie. Dużo teori, czasem gdzies można "odposcic" ale laik nie będzie wiedział gdzie. Generalnie ciezko to widzę.
PC itd to juz lepeij wziąść ekipę. VAT niższy więc cena będzie porownywalna. Jak zaleje źle zrobiona podlogowke to już pozamiatane. Elektrykę musisz mieć papiery, albo kogoś z "nadzorem" co ma.
Na pewno polecam wziąć ekipę do instalacji, na tym nie warto jest oszczędzać. Jeśli chodzi o pompę ciepła to polecam tą firmę:
Klimat-tech.pl Pompy Ciepła Lublin
Relaksowa 27/44 20-819 Lublin
Z uwagi na duże doświadczenie.
Montują pompy ciepłą w całej Polsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziwne pytanie. sprawdz ile kosztuja dzialki i bedziesz wiedzial jaka jest cena. podaj ile m2 ma miec dom, pietrowy, parterowy, garaz(e) piwnica? jest tak duzo skladowych, ze nikt nie poda Ci zadnej wyceny na podstawie Twojego pytania. poszukaj w necie projektow, zobacz ile kosztuje wybudowanie i bedziesz wiedzial. To tak jak ja spytalbym sie ile kosztuje mieszkanie w Warszawie? no ile?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dużo, zarąbiście
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
od 100 do 200 pustostan ;) , bylo sie uczyc na budowlanca :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
mnie bez dzialki gotowy do zamieszkanai wyszedl 700k.
Dzialka 250k.
Spokojnie da sie taniej jak z badziewia bedziesz budowal i wykanczal :-
). Oczywiscie system gospodarski - czyli sam szukam ekip do konkretnych robot.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 16
,,sas'' kto powiedział, że jak wybudujesz dom, powiedzmy o 100tyś taniejn niż 700tys to będzie miał dom zbudowany i wykończony z ,,badziewia''???????
Zastanów się trochę zanim napiszesz coś o ,,badziewiu''
Moja działka kosztowała 200tyś budowę domu zamknąłem kosztem 380tyś ( roboty wykończeniowe, instalacje wykonane samodzielnie-sporo zaoszczędzone)
Zaznaczam, że budowę zacząłem w 2008r gdzie ceny kształtowały się na innym poziomie.
Można budować nawet z materiałów ściągniętych z kosmosu, i będziesz się tym chwalił ,,z czego to ja mam wybudowane swój dom'', ale nie wspomnisz o tym, że miałeś ekipę, która w ogóle nie znała się na robocie, a tylko Ciebie zapewniała, jacy oni są super i jakie mają doświadczenie.
Wszystko zależy od własnego uznania. Dla jednego porotherm to badziew, natomiast uzna pustaki silka za coś godnego uwagi.
Można zlecić budowę dużej firmie budowlanej, a można zrobić coś samemu.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 4
czyli nie opłaca się samemu. Można od dewelopera kupić z działką 360 - 420 tys. i wykończyć za około 100. tys. A myślałam, że opłaca się samemu. Widzę, że absolutnie nie, nie, nie patrząc na te sumy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
zależy czego oczekujesz, bo deweloperzy niestety często budują z "badziewia" bo tańsze :)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i budując samodzielnie budujesz co chcesz i gdzie chcesz, a nie co Ci deweloper oferuje ;)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
i z roboty cię mogą wywalić bo na nic czasu nie masz
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba ze masz kupe czasu na pilnowanie kazdych ekip z osobna. pieniadze to nie wszystko niestety. kazdy po kolei chce cie ogolic i jak tylko wyjdziesz za wlasne ogrodzenie i odpalisz silnik to masz obawe co zastaniesz jak wrocisz ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdecydowanie - deweloper = najtasze materialy, najtansza robocizna (brak fachowosci). Tak bedzie na 100% - pytanie tylko czy to zauwazysz ?
Koncowe prace zawsze maskuja niedorobki (niedocieplenia, nieszczelnosci itp).
Mnie kosztowalo jak napisalem 700 - ale mam i piwnice 30m2, i wykonczenie podlog w drewnie a nie panelach (podloga 30tys - a mogla np. 5 tys.)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9
a ,,sas'' dalej swoje.
po jakiego grzyba piszesz, że masz podłogę drewnianą za 30tyś.
zaraz znajdzie się ktoś kto napisze, że ma podłogę w marmurach, i co wtedy się okaże, że to ty masz badziew na podłodze.
Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie lepszy od ciebie. Mieszkaj sobie w tym domku za 700tyś. a się nie chwal co leży u ciebie na podłodze. Myślisz, że jak masz podłogę w drewnie to ,,dostojniej'' po niej chodzisz, niż ten co ma panel, albo terakotę, czy też marmur.
Można mieć panele za 5tyś., rzecz gustu, albo ograniczonych funduszy.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 8
daj spokój.... on pisze, że tak ma - bo to jest tylko jego marzenie. Ludzie którzy naprawdę mają "luksusy" nie opisują i nie chwalą się na forum.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 2
Opłaca. Developer nie buduje po to by Cię uszczęśliwić tylko, żeby zarobić na Tobie. Resztę można sobie już dopowiedzieć.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
deweloper buduje z tego co inni, ociepla styropianem takim, jak inni, kładzie instalacje jak inni. Więc na czym zarabia? O co tu chodzi? Ja intuicyjnie uważam, że jak samemu się wszystko załatwi, to powinno wyjść taniej. Ale te sumy tu podawane mówią mi coś innego. Co znaczy badziewiaste materiały - nie buduje się domów z Ytoungu? To jest to badziewie. Znam oferty 170 m za około 420 tys. na działce prawie 500 m. Ktoś zbudował taniej samemu do stanu deweloperskiego?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Uważasz, że deweloper to Caritas i buduje za darmo? Jego zysk = Twoja strata.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
EQ - chyba nie jesteś aż tak naiwny, by wierzyć, że developer w choć małym stopniu przykłada się do jakości wykonania ? (zobacz wszystkie osiedla po 2003 roku a więc przed bańką, budowane byle jak - wszędzie grzyb, źle wykonane izolacje, zalewane hale garażowe). I tak - buduje z dziadowskich materiałów. Samemu to Ty decydujesz z czego budujesz.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko zalezy kto sie jak czuje zeby budowe pociagnac ewentualnie dopilnowac.Ja kupiłem dom od dewelopera i jestem mega zadowolony( oczywiscie w dobrym polskim obyczaju pare poprawek i fuszerki ale wszystko dokładnie poprawione) natomiast brat mój w tym samym czasie wybudował dom przez ekipe chodził ,dogladał, pilnował a i tak go troche okradli nie wszystko jest proste i tak jak mówi wcale nie jest tak zadowolony jak myslał ze bedzie jak sam zbuduje,kiedys mi sie zwierzył ze jego odczucie jest jakby sie postarzał o 10 lat jest zmęczony i gdyby wiedział jaka skala zadan go czeka kupił by od dewelopera i jak ja ewentualnie wytykał poprawki...to ta zdrowsza opcja.Dlatego wszystko trzeba dokładnie rozwarzyc.Nie kazdy z nas jest budowlancem.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
Mój znajomy miał do wyboru...płaci za samą robociznę 35 tyś. za surowy stan lub 130 tyś. gdy materiał jest firmy. Dach obity deskami i opapowany. Wybrał drugą opcję. Dom 140 m2
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
bloki szeregowe czy domy wolnostojące, rozgraniczajcie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę podobnie jak Robert. Budowa domu może kosztować dużo nerwów, zachodu, pilnowania. Jasne, że deweloper nie Caritas. Ok niech zarobi za to, że wszystko załatwia i organizuje i pilnuje. Po prostu sumy mnie przekonują, że samemu bez własnej działki najlepiej kupić bliźniaka od dewelopera. Pewnie, że domu nie obejdziesz wkoło i działka ma 500m. Ale czy to nie wystarczy? Po co się denerwować, że ci materiał rozkradną itp. A deweloper chyba ze słomy nie buduje. Też trzeba go pilnować, kontrolować, ale bez przesady.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2
My budujemy sami jak na razie szło nam to powoli bo z własnych środków, mamy stan surowy zamknięty. Czy kosztowało nas to wiele nerwów hmm trochę było ale z perspektywy czasu zapominamy. Co do kosztów materiału...... mieliśmy czas by poszukać materiałów tańszych ale nie gorszych jakościowo, różne składy proponują bardzo różne ceny. Drożej nie znaczy lepiej o czym też mieliśmy okazję się przekonać.
Teraz np zdecydowaliśmy się na niewielki kredyt więc tępo trzeba przyspieszyć i też dajemy radę np na dachu i konkretnej dachówce rozbieżność cen jest spora bo niektórzy chcą więcej o 6 tysięcy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Budując samodzielnie na pewno trzeba poświęcić bardzo dużo swojego czasu i co najwazniejsze - choć trochę się na tym znać, żeby nikt nie wciskał nam kitu. Z dzisiejszej perspektywy (porównanie z budową szeregowców w okolicach Pszennej) nie kupiłbym 'gotowca' i uważam, że samodzielna budowa była bardzo dobrym rozwiązaniem. Przy okazji nauczyłem się wielu rzeczy no i jaka satysfakcja :)
A skoro już o cenach to podam przykład: kanalizacja na poziomie "0" - pierwsze dwie wyceny okolicznych firm (robocizna): 2500-3000 zł. Ostateczna cena wykonania: PIĘCIOKROTNIE niższa. Było to parę lat temu, ale ilustruje za co płaci się deweloperowi.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na koszty wyceny wpływa wiele czynników. Myślisz ze tyle kasy nie zapłacisz firmie instalacyjnej, ok. Robisz wtedy sam albo prosisz pana Miecia to Ci zrobi piec razy taniej. Najwyżej po kilku latach będzie przepychanie, telewizja inspekcyjna etc.......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jasne, jakby wybór firmy pięciokrotnie droższej gwarantował cokolwiek. Sąsiadowi FIRMA robiła szambo. Zrobiła je tak, że jego strop zapadł się po zasypaniu ziemią i wyrównaniu terenu. A w tym miejscu miał stać samochód ;)
Jeśli jakiś spec zaczynał ze mną rozmowę od takiej gadki, to od razu się żegnaliśmy. Po 10 latach mieszkania mogę z całą pewnością powiedzieć, że wyszło na moje.
P.S. Drugi rodzaj początkowej gadki, po którym ekipa momentalnie odpadała z castingu to "kto to panu robił?"
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
wod-kan no pewnie i co jeszcze.! wszyscy fachowcy twierdzą to samo, że jak zrobisz sobie coś sam to będzie źle, a prawda jest taka, że ci ,,fachowcy'' co najwięcej szumią potrafią tylko coś spaskudzić a dobrze skroić klienta.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pięciokrotnie?

Czyli ile? 500?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niektórzy wola klecic to tu to tam. Jeden robi to drugi tamto. Na koniec proszą kogoś żeby to wszystko poskladal do kupy...masakra jakas. To po prostu pozorne oszczednosci za które i tak później sie przeplaca. Nie lepiej dogadać się z jednym instalatorem za kompleksowa obsługę? Zaręczam ze wychodzi lepiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Dzisiaj ? Mnóstwo kasy. A już nie wspomnę o dodatkach takich jak rura kominowa czy coś https://nasady-kominowe.pl/258-rura-kominowa-czarna-gr-2-mm-1000-mm.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Dzisiaj mnóstwo kasy :D chciałam dodać jeszcze, że warto podczas budowy inwestowac w nasady kominowe https://nasady-kominowe.pl/kategoria/nasady-kominowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Kupe kasy kosztuje, warto też pamiętać o wykończeniu komina https://iszczecinek.pl/pl/651_materialy_partnera/24085_jakie-zakonczenie-komina-wybrac-rodzaje-i-wlasciwosci.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opłaca się samemu - bo za dom 150 mkw zapłacisz 350-400 zł
a u deweloper za ten sam dom zapłacisz - 650- 700
Logicznym przecież jest , że deweloper zarabia na budowie i sprzedaży - on nie robi tego za darmo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie potwierdzam za jednorodzinny domek to jak kolega pisze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
działka w zależności od powierzchni, i odległośći od centrum - im bliżej tym drożej
co do domu, to za ~150 000 wybudujesz naprawde dużą przyzwoitą chatę, ALE bez żadnych wykończeń... polecam metode, bo można wziąć znacznie mniejszy kredyt
np. nie potrzebujesz od razu podłóg we wszystkich pomieszczeniach, i pomalowanych ścian - warto rozłożyć to na dłuższy okres czasu zeby zaoszczędzic
http://archon.pl/
polecam stronke, są projekty, rzuty, ~aktualny kosztorys
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
150.000? Ciekawe rzeczy opowiadasz.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
haha kolego - malowanie to najmniejszy koszt przy domu - mozna to zrobic samemu i nawet lewus to wykona......... nie trzeba od razu robic apartamentu a napewno nie wolno ! robic koloru bo spekania potem bedziesz malowal przez najblizsze 2-3lata.

Takze taki tani - to jestem pod wazeniem , sprawdze dokladniej twoja "oferte i zostaje developerem :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
widze, ze panowie nie zrozumieli, wiec rozpisze jak to wyglądało:

powierzchnia: ~80m^2 dom, ~120m^2 podłogi
tak jak napisalem: 150k bez żadnych wykończeń

czytaj: stan surowy zamknięty -bez tynku, bez ociepleń, bez podłóg, bez sanitarnych urządzen I TE PE -> same gołe sciany, drzwi zewn. i okna

wykończenie kosztuje około ~1.2k za każdy metr kwadratowy powierzchni podlóg... wiec całkowity koszt domu jest ~2x większy niż 150k

ale, nie trzeba placic od razu całej sumy - jak wspomniałem w pierwszym poście :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie skończyłem budowę domu.

Powierzchnia ok 160 m2 , czyli dom z poddaszem użytkowym. Garaż dwustanowiskowy, szambo. Obecny etap : dom odebrany przez PNIB, brak jedynie ogrodzenia. Wszystkie pokoje zrobione tzn. podłogi , ściany, sufity , oświetlenie. 2 łazienki, kuchnia pełna z AGD.
Podejmując się budowy domu miałem wiele wątpliwości. Wymagało sporej organizacji i zaangażowania. Ale ... opłaciło się.
Jak powiem, że zmieściłem się w kwocie ok 500 tyś z działka 1000m2 i to i tak sceptycy nie uwierzą.

pozdrawiam i życzę powodzenia przyszłemu inwestorowi
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
no nie uwierza bo nie wiedza jaki stosunek dzialka/dom oraz na jakim terenie - czy trudny czy zwykly czy masz cale podpiwniczenie czy tylko lawe.... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dom bez podpiwniczenia, posadowiony na płycie fundamentowej.

Teren: Żuławy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdzie kupiłeś działkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam.
ja tez mam dzialke na zulawach tez musi byc plyta fundamentowa zaczynam z budowa wiosna 2016 160m2 uzytkowej ciekawa jestem czy zamkne sie 500tys.oczywiscie bez dzialki dzialka jest kupiona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam u Mnie dom 6 km od Bydgoszczy działka 800 metrów i SSZ przez dewelopera koszt 204500 zł + działka 51500 zł dom o powierzchni 103 metry parterowy kosztorys na stan deweloperski ok 160 tyś pompa ciepła rekuperacja itp itd a czy się zmieszcze w tej kwocie cięzko powiedziec deweloperka metodą gospodarczą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupiłem dziłkę za 200tys na Osowie 800m2. Stawiam dom bliźniak za 300koła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Stawiasz, czy już postawiłeś i w nim mieszkasz? Bo jeśli to pierwsze, to za jakiś czas zdradź nam ile tak naprawdę kasy wydałeś ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cena jest zależna od wielu czynników. Nie tylko od lokalizacji, ale również od materiałów budowlanych czy też sposobu budowy. Nie od dziś wiadomo, że budując dom systemem gospodarczym możemy sporo zaoszczędzić. Wybierają natomiast firmy wydamy więcej. Tutaj jest świetny artykuł na ten temat http://www.mgprojekt.com.pl/blog/ile-kosztuje-budowa-domu/#axzz36FkaB0Mw
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ile mogłaby kosztować budowa domu o powierzchni 160 m kw. Dodam, że posiadam własną działkę. Taki ogólny koszt by mnie interesował.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
500tys +wykonczenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A gdyby robić to na kredyt - to czy banki wypłacają go w jednej transzy czy trzeba się rozliczać z każdego etapu budowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Budowa kosztuje sporo, a duże znaczenie ma jeśli mowa o samym budynku, bez ziemi, rozmiar i ilość pięter. Mozna wywalić 3 piętra, a można wziąć sobie parterowy mały domek. Kwestia wyboru. My wzięliśmy jednopiętrowy dom ..i uważam, że była to dobra decyzja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No mało nie kosztuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy ktoś się orientuje w budowie domu z drewna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja buduję średniej wielkości dom - 140 m2 i liczę że będzie to wydatek rzędu 450 tysięcy. Pracownia http://dompasjaprojekty.pl/wszystkie-projekty-domow.html#nowoczesneprojekty podaje koszt 420 tysięcy, ale zrobiłem sobie "zapas". Tej wielkości domy wahają się między 370 a 450 tysięcy w zależności od tego co się komu podoba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej wiem ze jak zaczniesz od projektu od projektybudowlane.com.pl
to na pewno zaczniesz od najniżsej kwoty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawa oferta na niedrogie domy z drewna dostępna jest na stronie:

http://www.fides.gda.pl/

Fides

ul. Beethovena 121
80-171 Gdańsk

tel. +48 58 710 1575
kom. +48 508 734 133
kom. +48 604 351 940
biuro@fides.gda.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jak budowałem dom, współpracowałem z firmą Marpat, mają siedzibę w Gdyni, Spocie i Gdańsku. Domek parterowy mam około 110 m2. Nawet pomagali w uzyskaniu dobrego kredytu, negocjowali lepsze warunki. Bardzo dobra firma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koszty budowy to kwestia indywidualna... Wpływ na to mają materiały jakie się kupuje, narzędzia, urządzenia no i ekipa. Ja właśnie przeglądam różne gwoździe do betonu na https://www.koelnerpolska.pl/produkt/r-knc-gwozdzie-do-betonu-laczone-plastikiem/rawlplug bo one też będą niezbędne podczas budowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z jakich materiałów chcesz go wybudować? W jaki sposób ocieplić? Ja zdecydowałam się na murowany, a ociepliłem go przy pomocy systemu CARBON firmy CAPAROL i nie zamieniłbym go na żaden inny. Został wzmocniony włóknem węglowym, przez co cechuje się niecodzienną trwałością.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakiego domu? Ani metrażu ani technologii ani żadnych większych informacji, trudno coś doradzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zależy, na budowę jakiego domu się zdecydujesz. Koszty można znacznie obniżyć, część prac wykonując samodzielnie. Niemniej jednak trzeba wtedy wynająć lub kupić maszyny budowlane, przy pomocy których będzie to możliwe. Mam na myśli między innymi maszyny wiertnicze od http://staltechnika.pl/pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

odpowiedź jak w wielu przypadkach - to zależy. Od technologii, materiałów, ekipy budowlanej itd. Przykładowo ja postanowiłem, że zamiast klasycznych fundamentów ławowych będzie płyta fundamentowa grzewcza. Kosztowo wyszło nawet trochę więcej ale za to ogrzewanie tańsze. Coś za coś. Gdybyś był zainteresowany tą technologią to polecam zapoznać się z ofertą http://termico.info/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dokładnie, zależy koszt od bardzo wielu czynników, dobrze ci piszą, jak poszukasz producentów, masz w rodzinie, znajomych budowlańców zminimalizujesz koszty...My szukaliśmy takich rozwiązań, tu okna od producenta, tu schody, zawsze to taniej. Jak bys rur szukał tu masz taniej i dobrej jakości w Wiplast z Twardogóry , wiem bo aktualnie bawię się w doprowadzanie wody
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gotowe ceny i projekty domów szkieletowych najlepiej zlecić jakiejś rzetelnej firmie. Polecam https://domyhbe.pl/pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uuu budowa domu... a to wszystko zależy co to za dom ma być. Jak parterowy to może tak strasznie dużo nie wyjdzie. Wszystko jeszcze zależy co to za działka jest na której ma powstać dom. Ja pod lasem to i działka będzie droższa. Poza tym... nie lepiej by kupić mieszkanie? Są deweloperzy, którzy mają bardzo ciekawe oferty jak np tutaj https://www.franciszkanskie.pl/oferta/mieszkania/ Poza tym macie podane ceny mieszkań, które są przypasowane do danego metrażu. Lokalizacja też bardzo fajna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A u mnie to już tylko ogródek zostało urządzić. Właśnie skończyłam z ogrodzeniem, a dokładnie to firma Europlot.pl/ skończyła :D Montaż sprawny oraz szybki i pomoc specjalistów na każdym etapie. Plus za jakość obsługi i kontakt z firmą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostatnio znajomy chwalił się, że skończył swój dom i sie wreszcie przeprowadził. Działkę miał w spadku, więc jej kosztu nie liczył. Dom kosztował go 120.000 zł. Kuchnia, łazienka i 3 pokoje. Metrażu nie pamiętam, ale nie była to wielka budowla. Koszt obejmował także wykończenie domu typu podłogi, kafle, ściany itd. Poza meblami i sprzętami. Dodam, że koszt bez robocizny, bo robił głównie sam i z pomocą rodziny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko zależy od materiałów których uzyjesz. Np. ceny izolacji mozesz sprawdzić tutaj https://4insulation.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko zależy tak naprawdę na jaki projekt się zdecydujecie... Jeżeli chodzi o mnie to planuje postawić coś takiego https://www.mgprojekt.com.pl/narcyz . Bardzo mi się spodobał projekt Narcyz, jest ładny, nowoczesny. Na pewno będzie domem solidny. A koszt budowy nie wychodzi wcale dużo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o wybór projektu domu, jest on dziś dość spory...
Na rynku istnieje co najmniej kilka pracowni, które mają to w ofercie!
Wspomniana pracownia MG Projekt, jest wg. mnie w tym temacie wiodąca!
Z żoną zamawialiśmy u nich projekt Sosenka
Jesteśmy na etapie stanu surowego ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poza tym dochodzą też koszty napraw maszyn. Jednym z głównych elementów napędowych maszyn budowlanych są koła pasowe zębate. Dzięki swojej budowie są zdolne do sprawnego przenoszenia momentu obrotowego. W związku z pracą w dużym obciążeniu niezbędne jest wykorzystanie do ich budowy materiałów o bardzo wysokiej trwałości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak chcesz oszczędzić, mieć spokój z ogrzewaniem to oczywiście, że takie budownictwo. Zobacz również na techniki projektowania takich domów, https://drewdom-radom.pl/domy-do-35m2-zgloszenie/, ile możesz przestrzeni użytkowej wydzielić domownikom. Mówię, że dom to jest zupełnie inny komfort życia, a nie chów klatkowy w bloku. Zalety współpracy z tymi ludźmi to doradztwo indywidualne przede wszystkim. Możesz się zgłosić po altankę, czy inny projekt z drewna dopasowany do specyfiki całej nieruchomości. No i masz mnóstwo przykładów realizacji do wglądu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak chcesz zaoszczedzic ale nie schodzic z jakosci to znajdz dobre zrodlo dostwy materialow ja uzywalem https://xplo.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety budowa domu kosztuje całkiem sporo, ale są rzeczy na których nie warto oszczędzać. Jedną z nich są okna. Okna muszą być solidne i dobrze izolować nas od warunków zewnętrznych - hałasu i pogody. Świetną ofertą, bardzo dobrych okien trzyszybowych znalazłam na stronie: https://www.framex.pl/ . Warto poszukać tutaj okien dla siebie, bo oferta jest naprawdę korzystna i szeroka, więc na pewno znajdzie się w niej coś co będzie Ci odpowiadać. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napewno wiele rzeczy się na to składa, a końcowa suma na pewno nie jest mała. Trzeba wziąć pod uwagę także rzeczy, które zakupić musimy w związku z organizacją placu budowy. Na przykład wynajem toalet przenośnych - https://wcserwis.pl/produkty/toalety/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aktualnie firma Twój Dom Szkieletowy stawia domy za 4 tyś m2 w stanie deweloperskim, z pompą ciepła, czyli dom 110 m2 kosztuje 440 tyś.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie sprawdził się do budowy domu system Teriva Panel, można zaoszczędzić sporo forsy na robociźnie https://stropybydgoszcz.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciężko odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Ten sam projekt możesz zrealizować budżetowo, a możesz też na tak zwanym "wypasie". Najlepiej popatrzeć co jest aktualnie dostępne i w jakich cenach - technologie, materiały, robocizna i zrobić wyliczenia. Z pewnością w okolicy będą jakieś targi budowlane 2021 i tam takie informacje uzyskasz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co wybrać: parterówkę czy dom z poddaszem? Chodzi o mały dom, do 70 m2 powierzchni użytkowej (salon z aneksem kuchennym + 3 małe sypialnie), jak najprostsza bryła z dachem dwuspadowym. Która opcja będzie tańsza w realizacji? Jakie macie doświadczenia?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teoretycznie decydując się na dom z poddaszem oszczędzasz na dachu, za to więcej wydajesz na strop, schody itp. Ciężko odpowiedzieć na pytanie co tańsze - wszystko zależy od konkretnego projektu, technologii, materiałów, ekipy, miejsca itp.
Ja bym tylko poradziła żeby nie słuchać preferencji innych ludzi a siebie i tego co Ty wolisz, bo to Ty będziesz mieszkać w tym domu.

Zerknij sobie na stronę
https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-do-70m2

Znajdziesz na niej sporo niewielkich i jednoczesnie praktycznych w budowie projektów domów do 70m2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że obecnie jest to koszt około 400-500 tysięcy zł. Niestety brak dostaw materiałów budowlanych spowodował znaczny wzrost cen. Ja na szczęście większą część budowy mam już za sobą. Aktualnie jestem na etapie montażu mineralnych płytek klinkierowych firmy http://elastolith.pl/diy/mineralne-plytki-klinkierowe/#krokpokroku. Wybrałam je ze względu na piękny wygląd oraz wysoką trwałość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

teraz ceny materiałów to masakrycznie idą w górę :/ Niemniej jednak ja już mam to za sobą i z takich praktycznych rozwiązań to mogę polecić np. plisy okienne Nafi na okna zamiast firanek czy rolet. Wychodzi taniej, są świetnej jakości + o wiele bardziej praktyczne bo ustawia się je na oknie jak się chce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak ceny skakają, niektórzy odkładają ile mogą terminy realizacji budowy, ale nie polecałbym, bo ceny coraz wyższe, a i surowca do produkcji już nawet nie mają producenci. Na przykład okna u niektórych czeka się pół roku, bo nie ma plastiku na rynku.
--------------------------------------------------------------------------
materiały do okien - https://sklep.grupamagnum.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogólnie dobre okno to też ważna sprawa. Ja stawiam raczej na drutex z racji na ich masę doświadczenia. Wielu znajomych ma i sobie bardzo chwali tą firmę. Myślę, że warto zainwestować bo są to okna, które doskonale sprawdzają się na długie długie lata w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czynników jest bardzo wiele, dlatego ciężko oszacować ile będzie kosztowała Cię budowa. Na pewno warto szukać ekip budowlanych w wielu miejscach, a później porównać ich wyceny. Jeśli chodzi o materiały budowalne, takie jak kątowniki budowlane to polecam zakupy tym sklepie https://chle-mar.pl/.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnóstwo pieniędzy to kosztuje. Zwłaszcza teraz jak ktoś ma kredyt hipoteczny. Nie zapominajmy też o wentylacji w domu jak tutaj https://www.budownictwo.org/artykuly/szczegoly/69178_wentylacja-w-domu-najwazniejsze-informacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obecnie (w 2022) dom około 200m2 to koszt rzędu 1,5 - 1,6 mln na gotowo łącznie z działką pod miastem. Dużo właśnie zależy od lokalizacji działki. Gdyby ktoś budował dom teraz to polecam fajny program do rozliczania budowy do ewidencji i analizy kosztów. Pozwala lepiej zapanować nad wszystkim, a uwierzcie mi diabelsko dużo jest pozycji. Tutaj można go pobrać za darmo:

https://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/inwestor-budowlany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystkim budującym dom polecam korzystać z jakiegoś narzędzia pozwalającego na ewidencjonowanie wydatków. Ja używam program do rozliczania budowy Inwestor Budowlany. Można w nim łatwo ewidencjonować wydatki nadając im różnorakie cechy związane z wydatkami budowlanymi. Przy budowie domu poszczególnych wydatków jest tyle, że łatwo się potem pogubić ze wszystkim. A dzięki takiemu narzędziu łatwiej jest zapanować nad kosztami. Potem dokładnie wiadomo ile poszło, np. na elektrykę, ile na kosztowały fundamenty lub ile kosztowały całe etapy budowy, bo łatwo można np. etapami sumować. Program można pobrać tutaj:



https://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/inwestor-budowlany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja straciłem linię kredytową i postanowiłem pójść po rozum do głowy i postawiłem na dom z bali. Kontaktowałem się z kilkoma ekipami, ale ostatecznie zostałem przy https://domyzbali.eco/, bo potrafili potwierdzić doświadczenie. Inwestycja zakończyła się sukcesem. Nie musiałem się nawet kredytować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sporym wydatkiem jest elektronika. Na szczęście w Polsce są hurtownie elektroniczne, takie jak np.https://el12.pl/.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podczas mojej budowy większość materiałów budowalnych zamówiłem w ofercie sprawdzonego producenta H+H - https://www.hplush.pl/h-h-bloczki , ponieważ cenię sobie jakość w rozsądnej cenie. Jeżeli jesteście zainteresowani ofertą, to wszelkie informacje znajdziecie na stronie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj budowa domu ? Dużo, zwłaszcza przy rosnącej inflacji, ale jak kto woli. Znam osoby, które jak najbardziej decydują się na budowę, zwłaszcza jak mają swoją działkę budowlaną. Przy budowie domu warto szukać dobrej ekipy budowlanej, remontowej, która dysponuje odpowiednim sprzętem, czy zabezpieczeniami jak szalunki ścienne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można oszczędzić na niektórych materiałach np. pustaki - polecam tańsze Termotony. Są mega dobre
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również polecam, są najlepsze mimo że jedne z tańszych. Konkretnie termoton p+W 25 sprawdził się u mnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potwierdzam, termotony bardzo dobrze wypadają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Termoton jest lekki, co pozwala na łatwe przenoszenie i ustawianie na miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stalowe elementy konstrukcyjne jak kraty na wycieraczkę lub podest i stopnie oferuje firma promet. polecam bo są świetnie wykonane i bardzo solidne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli w domu planujesz zamontować fotowoltaikę to polecam firmę Intek-tech. U mnie wykonali instalację perfekcyjnie, teraz działa bardzo sprawnie i jestem zadowolony z tego wyboru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zawsze mozna znaleźć tańsze a równie dobre materiały budowlane, np. pustaki - polecam termotony , doskonale wchłaniają wilgoć co jest ważne dla utrzymania odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli planujesz budowę domu piętrowego to polecam drewniane schody od firmy kornik. wysoka jakość w dobrej cenie. U mnie świetnie się sprawdzają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli szukasz firmy świadczącej usługi w zakresie technicznej obsługi inwestycji budowlanych, specjalistycznych badań i orzecznictwa w sprawach budowlanych a także technicznego i ekonomicznego doradztwa w budownictwie to polecam szczerze kontakt z https://novatio.net.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miejscem które mogę polecić każdemu a które oferuje ogromny asortyment jeśli chodzi o materiały budowlane, wykończeniowe, maszyn i narzędzia budowlane, materiały instalacyjne, wyposażeniowe, materiały do ogrodu również dla rolnictwa a nawet meble i wiele innych jest. Jest to sklep w którym wysoka jakość idzie w parze z przystępną ceną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Faktycznie pytanie jest dosyć ogólnikowe. Ale jeżeli nie masz około 300 000, to teraz nie ma co nawet zaczynać szukania. Niestety ceny tak poszybowały, że trzeba się faktycznie namęczyć, żeby wybudować taki dom, jaki by się chciało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Firma krosbud oferuje doskonałej jakości prefabrykaty keramzytowe do budowy domu. Wg mnie to najlepszy materiał budowlany na rynku. Polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Styropian czy wełna który z tych materiałów izolacyjnych jest lepszy? Polecam Wam farby fasadowe , na stronie znajdziecie wiele porad odnośnie ocieplenia domu. Dowiecie się które z tych rozwiązań jest korzystniejsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak to wygląda teraz przy tych szalejących cenach wszystkiego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teren pod budowę może wymagać odpowiedniego przygotowania gruntu. Do takich zleceń polecam firmę Menard.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Solidne i dobrze wykonane schody do domu oferuje stolmark. polecam każdemu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli szukacie firmy która zajmuje się profesjonalnie pracami ziemnymi, wynajmowaniem maszyn budowlanych a nawet transportem ponadgabarytowym i niskopodwoziowym to koniecznie zajrzyjcie do oferty http://www.koptech.com.pl/ Szczerze ich polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam skorzystać z rozwiązań oferowanych przez Schöck. To lider branży budowlanej, a jego usługi zwiększają komfort i wydajność każdej konstrukcji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście polecam pomyśleć o materiałach budowlanych i akcesoriach wysokiej jakości. Miejscem w którym możecie znaleźć takie które sprawdzą się rewelacyjnie jest https://www.betonsklep.pl/bhp/buty/gumowe Dodatkowo jest tam wiele innych produktów jak buty gumowe, parapety wewnętrzne, płyty ażurowe, kręgi, krawężniki, złączki pex, nożyce do gałęzi i wiele więcej. Szczerze polecam ten sklep budowlany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W wielu różnych sytuacjach może też być potrzebna pomoc rzeczoznawcy budowlanego. To bardzo ważne aby w kryzysowych sytuacjach korzystać z pomocy fachowców. Rzeczoznawca może na przykład ocenić stan techniczny budynków: https://stawiarski.com.pl/stan-techniczny-budynkow/ . W takich usługach specjalizuje się dr inż. Przemysław Stawiarski. Po wykonaniu odpowiedniej analizy może on także wystawić opinię sądową. Taka opinia może być bardzo przydatna jeśli zajdzie konieczność założenia sprawy w sądzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze materiały na pokrycie dachu znajdziecie w ofercie firmy World Metal. Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepiej dopłacić na profesjonalny materiał elewacyjny, np. na tradycyjny klinkier. Z resztą możecie zobaczyć przyklładowe realizacje na stronie https://kingklinker.com/. Uważam, że takie płytki to strzał w 10
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Usługi i wykonawcy

Poszukuję architekta lub projektanta wnętrz (116 odpowiedzi)

Dzień dobry, poszukuję architekta wnętrz. Słyszałam bardzo dobre opinie na temat Pani Joanny...

Szukam Xero na Przymorzu (4 odpowiedzi)

Witam gdzie znajdę Xero na Gdańsk Przymorze?

szukam do remontu (73 odpowiedzi)

Szukam fachowca/ fachowców od zaraz do remontu mieszkania

do góry