Widok

ile powinien jeść 2,5 latek?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Jak w temacie. Moje dziecko nie chce jeść nic czego nie zna. Zjada około 10 kaszę (150 ml), koło 12:30 zupę ze słoiczka (taką najbardziej rozdrobnioną dla maluchów, chyba że mamy pomidorówę na obiad to wterdy z makaronem -ryżem zje miseczkę). Później koło 15 drugie danie ze słoiczka - innego nie tknie (oczywiście takie najbardziej rozdrobnione), koło 17 jakiś owocek - 1/2 jabłka lub banan no i na kolację kasza i mleko. Czy to nie za mało? Oczywiście nie ma problemów z gryzieniem bo jak dostanie bułę lub ciacho to zjada bez problemów. Po prostu nie chce jeść czegość, czego nie zna - kanapeczki, parówki, normalne obiady - jak próbuję mu coś dać to posiłek zmienia się w koszmar. A jak jest u Was, czy mój synek nie je za mało?. Przybiera ok. Ma 15,5 kg i 92 cm. Wiec jest ok.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ewa Ty 2,5 latkowi sloiczki dajesz? moj syn moze do roczku od czasu do czasu cos sloiczkowego dostal... wydaje mi sie ,ze powinnas go toche poglodzic wtedy sprobuje czegos innego i pewnie mu zasmakuje:) no bo ten jadlospis to toche jak dla roczniaka...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
zgadzam się - odstaw koniecznie słoiczki , jadlospis przypomina mi tez taki dla roczniaka ...w tym wieku dziecko już jada zwykle posiłki , normalne obiady
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
robisz błąd podając mu nadal bardzo rozdrobnione posiłki - przemęcz się kilka dni i podawaj normalne ew. pogniecione widelcem na początek napewno nic nie miksuj , stopniowo gnieć je widelcem coraz mniej i tak małymi krokami ...po jakims czasie będzie normalnie jadł
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok 6-7 - 180ml mleka

8-8:30 - 1-2 kromki chleba z wędlinką, serem, serkiem białym w plasterkach, pastą jajeczną + ogórek, ostatnio sałata lodowa
zamiast kanapek może być pół kromki chleba(a to i tak z reguły zostaje) i 2 parówki, czasem nawet 2,5! albo jajecznica z 1-2 jajek :P dzisiaj zjadł 1,5 jajka "po wiedeńsku" ze szczypiorkiem i masłem(moja wersja)

ok 11 (przed drzemką) 1-2 kubeczki jogurtu Jogobella (czasem zamiast tego banan)

ok 15 obiad - jakieś 150ml zupy lub 1,5 łyżki ziemniaczków z masłem i koperkiem + mięsko (czasem surówkę uda się wcisnąć)

po 19 kolacja - około 1 kanapki lub sporadycznie 210ml mleka (jak ma dzień "dzidziusia" ;P chociaż potrafi wypić to mleko i zjeść kanapkę)

między obiadem i kolacją czasem ma ochotę na jakiś owoc, albo galaretkę z owocami.

waży ok 14kg (waga różnie pokazuje, czasem 13,5kg, innym razem nawet 14,5kg i tak w kółko raz więcej, raz mniej), wzrost jakieś 95cm.

czasem ma dni, że je mniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
7-7:30-kakao,
9-płatki śniadaniowe z mlekiem, parówka lub dwie :), kanapka, jajko gotowane, jajecznica z 2 jaj,
PRZEDSZKOLE
ok 12 - obiadek 2-daniowy (zup Syn nie lubi-ewentualnie rosołek z wielką zawartością makaronu i mięska :) )

14-mleko lub serek/jogurcik

drzemka...

obiadek z mamusią ok 17-18

no mleko z kaszką na dobranoc ok 270ml ...
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ok 7- kubek mleka (250ml)
ok 9 - sniadanie (kanapki z serem.wedlina/pomidorkiem lub jajecznica z wkruszonym chlebkiem,pomidorkiem,szczypiorkiem lub twarożek z rzodkiewka, szczypiorkiem)
ok. 11.30 - kaszka na mleku
ok. 14- pierwsze danie (np zupa pomidorowa z makaronem, marcheka, kurczakiem)
ok 16- drugie danie (np. pulpeciki, ziemniaczki, mizeria na jogurcie)
ok 18- podwieczorek (np jogurt/banan/jablko)
ok 19.30 - kolacja (np. placuszki z jabłkami/ jajko na miekko, paroweczka z pomidorem/ kanapki
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój je podobnie jak te powyżej tylko :
przed snem koniecznie kaszka na mleku!
Na obiad zupka - w 90% moja z dużymi kawałkami warzyw i miękkim mięskiem/rybką..
Drugiego najwyżej torche ziemnaiczkow czy ew mięska ale preferuje rozgotowane na papkę albo takie jakie mu zasmakuje i tu nie ma reguły :)

Ogólnie nie chce mu się gryżć. Jak pod nas podsunę po kawaleczku kanapki to zje, jak ma sam to szybko rezygnuje.

Więc też będę musiała powalczyć...

Parówki, placuszki z jabłkiem, omlecki wcina..

Też sugeruję by powalczyć. Powoli zrezygnować ze słoiczków i dawać swoje - tam masz wpływ na wielkośc i miękkość grudek. W słoiczkach jak nawet są to super miękkie....Jak już sie uzależnił od smaku tych słoiczkowych o może dodawaj do swoich trochę by nabrały samaku słoiczkowgo - powoli coraz mniej?

Nie głodziłabym maluszka ale powoli podsuwała rózne rzeczy. Np.p. zupka obowiązkowa - wasz obiadek ile skubnie tyle dobrze.. Bez presji..
Może coś zasmakuje?
U mas przebojem jest makaron ze szpiakiem i fetą + czosnek. Jak tylko zobaczy zieloną breję to prosi :)
Racuszki z jabłkiem uwielbia. O jajo prosi i sam wcina..Lubi też twarożek wiejski z wkrojonymi kawaleczkami ogórka..
Aha i jak zaczynal jeść chleb to dawałąm mu trochę pomidorka miękkiego na niego by latwiej było żuć.. No i odcinalam skórkę. Teraz walczymy by z nia jadł juz ale jak powyżej nie lubi tego całego żucia..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pochwalam Pania !!!!! Kazda matka powinnas brac z Pani przyklad
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi ten jadłospis wygląda jak dla 7 miesięcznego dziecka. Moj roczniak je juz kanapki i obiady z nami.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
I jest taki tępy jaK Ty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ty za to wygrywasz tępy złoty szpadel.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czytam te posty i widze podobną sytuację u mojego syna ,ich dziecko ma 2,5 roku i to co on je to woła o pomste do nieba .
rozmieszane mleko w proszku z wodą rano i na noc na opakowaniu jest ,dla 6 miesiecznego dziecka..troche czasami zupy ,parówke która mam dokańcza bo on prawie wcale ..Za to słodyczy masa kazdego dnia za zjedzenie zupy odrobine musi byc jajko ,niespodzianka...,Żal mi wnuka wyglada jak mały pajączek ,Moi czterej synowie dostawali około roczku mając normalne jedzenie i dawałam wciaz cos nowego do spróbowania ,,kubki smakowe się uczą nowych potraw,potem nie ma juz problemu W przedszkolu jako nieliczni lubili szpinak i warzywa ,teraz chłopy jak dęby ..Warto probowac i podawac w małych ilosciach wszystko ,a od roku normalne obiadki w miare nie ostre ..jedzenie zdrowe daje zdrowie to moja dewiza...Pozdrawiam młode mamy ,tez miąłam pierwsze dziecko w wieku 18,5 roku ,i jakos dawałam rady ..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

zapach do mieszkania jaki ??co polecacie (40 odpowiedzi)

drogie mamy wy zawsze coś doradzicie chciałabym aby w mieszkaniu pięknie pachniało macie jakieś...

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

szkoła Montessori - ktoś miał styczność? (53 odpowiedzi)

Chciałam poprosić o opinie osoby, które mają/znają dzieci uczęszczające do szkoły (nie...

do góry