Widok

jak ogrzac mały domek 60m2?

Witam, może wy mi doradzicie. Jak ogrzac mały domek 60m2 parter z użytkowym poddaszem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziwne pytanie. domek jest ocieplony?jest piec?jest dojście do gazu?co to za domek?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
domek drewniany z bala, ocieplony wełna 15, nie ma nic, gdyz aktualnie przygotowywane sa elementy do postawienia domku dlatego pytam teraz jakie pgrzewanie zastosowac, nie ma dojscia do gazu
Najwygodniej ale i najdrożej to piec na olej.
Jak to domek letniskowy to kominek może jakiś z płaszczem wodnym.
Jeżeli ma być ogrzewany cały rok i ma być taniej to piec na węgiel/miał.
Wszystko zależy czy jest miejsce na opał.
Jak trzeba więcej automatyzacji to piec z podajnikiem na eco groszek lub miał. Mam na eco groszek (kupiłem jak był dwa razy tańszy) a teraz jak to wszystko drożeje. Raczej odradzam baterie słoneczne (chyba że do grzania wody). Pompa ciepła za droga jak na taki metraż i nie wiem ile działki jest wokół domu. Czyli w skrócie do wyboru do koloru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
po 1 - jaki bal ?:> bo co to znaczy z bala ! syberyjskie drewno czy nasze? 15cm wełny to mało, nie na nasz klimat, ja mam w drewnianym 20 + decha+pustka + osb + regips i uwazam ze moglem dac jeszcze + 5cm dodatkowo. - dach oczywiscie grubszy - wiecej ocieplenia. teraz do pytania- najtaniej kominek - ale musisz dobrze go zabezpieczyc -z rozprowadzeniem niewielkim, prąd drożeje - alle......... hmmm wg mnie slaba opcja, zadnego olejowego, ewentualnie gazowe o ile nie przeszkadza ci pojemnik.........., mozesz ew jeszcze miec panele - ale i tak bym dodal kominek bo bedzie najtansze drewno :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Na wiosnę będziemy stawiać taki domek, ocieplony letniskowy, my zastosujemy w nim tylko kominek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy masz już wybrany kominek? jak tak to jaki?
Najprostsza metodą ogrzania domku jest oblozenie go naokolo hrustem i gazetami i podpalenie hrustu :) mysle ze domkowi powinno byc juz wtedy cieplo .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 15
kup kominek z plaszczem wodnym ,ojler na wode itd bo sam kominek mysle ze nieogrzeje mam kominek i tylko7 kw i tylko grzeje w dwoch pomieszczeniach .bede wymienial na kominek z plaszczem wodnym .
sam kominek powinien wystarczyc, nie wybieraj za mocnego (wiekszosc jest i tak przeznaczona na metraz ok. 115-120 m2),
unikaj producentow o kiepskich opiniach w internecie, w tym takiego jednego na k i wiekszosci wkladow w marketach budowlanych,
zwroc uwage, zeby wklad kominkowy byl zeliwy, a nie stalowy,
dla komfortu z samoczyszczaca sie szyba,
super b bylo, gdyby mial bezposrednie doprowadzenie powietrza z zewnatrz
z plaszczem wodnym bedzie drogi wiec jak chcesz ekonomicznie to zwyczajny z rozporwadzeniem powietrza,

kominek trzeba lubic, tzn. lubic palenie w nim, dokladanie polan, opanowac regulowanie temperatury - nie ustawisz sobie nigdy stalej temperatury na 24 h, jak przy piecu,
poza tym kominkiem nie ogrzejesz calosci tak od razu, chwile potrwa zanim rozpalisz i cieplo sie rozejdzie, wiec warto miec jakies ogrzewanie alternatywne, nawet improwizowane: grzejniki elektryczne czy grzejnik na butle gazową - tak awaryjnie, zeby szybko ogrzac

...

nie wiem, czy nie lepszym pomyslem jest najprostszy piec gazowy centralnego grzewania, dobrany wlasnie do metrazu, ktory zalatwi takze grzanie wody kranach, poza tym w termostacie ustawiasz sobie temperatury dobowe i masz spokoj
Zależy od reszty czynników (izolacja poddasza, okna, elewacja, szczelność) Przy odpowiednim dobraniu wszystkich czynników wystarczy wentylacja z odzyskiem ciepła + elektryczne maty grzewcze.
to JOKE ? czy co ? drewno nie moze byc zamkniete bo pognije kolego - chyba ze bal syberyjski........ktory tez nie bedzie taki - folią nie wylozysz ......bo bedzie grzyb - parap - tez nie bo sie tak nie buduje!, napewno nie przykleisz na bal - styropianu.........bo to juz glupota- mozna wtedy lepiej z pustaka styro budowac, okna - budujac tani domek z bala ? to raczej 2szybowe nie 3.......................... a maty i oplaty ele,,,,,,, to sobie................ schowaj bo moze to wystarczy ale do -3st wraz z rekuperatorem .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

:D
pradem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
kominek pozdrawiam..
proponuje do srodka zaprosic z 10 krow, one daja duzo ciepla i mleko przy okazji. a ich guano przyjemnie grzeje zamiast posieli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 14
Czy ktoś z Was przystosowywał może piec olejowy na pellety ? Zastanawiam się nad zmianą ogrzewania z oleju na paliwo z biomasy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
kolega przeszedł w maju z oleju na pelety i jak na razie mówi, ze jest dobrze.
Przejście polegało na wymianie palnika olejowego na palnik na pelety.
Więcej powiem po zimie bo teraz tylko wodę uzytkową podgrzewa.
Tutaj nie ma się c zastanawiać, skoro grzanie pelletem jest dwa razy tańsze. Pracy też nie ma dużo - znacznie mniej niż przy węglu. Myślę, że śmiało możesz zmieniać paliwo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a u jakiego producenta zaopatrywać się najlepiej w Pellety? Chodzi i o jakość i o cenę za tonę.
Tu już pewnie będzie tyle opinii, ilu klientów ;) Ja natomiast polecam Ci Stelmet: bardzo dobrze się pali, jest wydajny, zostaje mało popiołu. Wart swojej ceny.
Sam jestes guano a nawet kupa smrodu
Witam!

Proponuję zapoznanie się z ogrzewaniem za pomocą pelletów Selmet Lava i Olimp.

Pellet to ekologiczne paliwo z biomasy- ze względu na właściwości energetyczne - zaliczany jest
do najbardziej efektywnych źródeł energii, wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń.

Pellety Stelmetu przekraczaja parametry wartosci opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus.
Dla pelletu LAVA ta zawartosc to ok. 19,00 GJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 GJ/kg, (wartosc opalowa
byla wyzsza niz 18,00 GJ/kg)

Chętnie odpowiem na Wasze pytania!
Pozdrawiam

Mam coś takiego

Przede wszystkim, moja wypowiedź może być już po czasie, ale może dla innych zainteresowanych się coś przyda.
Dom konstrukcji drewnianej, szkieletowej, wełna mineralna, z zewnątrz płyty OSB i boazeria PCV, od środka płyty gipsowo - kartonowe lub boazeria panelowa; folie, przestrzenie powietrzne itp.
Komin tradycyjny, "ciepły", ogrzewa głównie jedną z 3 sypialni na górze i przedpokój (pozostałe dwie mniejsze sypialnie na górze ogrzewa tylko ciepło z przedpokoju i ciepła podłoga ogrzana powietrzem z parteru. Wystarcza!!!
Na dole piec kominkowy (nie kominek), żeliwny, pionowy (szyba ustawiona pionowo). Zajmuje dużo mniej miejsca niż kominek, ma dużą powierzchnię oddawania ciepła i nie dopuszcza ognia do komina. Oczywiście szyper (ze szczeliną!!!), regulacja powietrza wpływającego, szyba samoczyszcząca. Niestety, kosztuje ponad 5000 PLN (produkt francuski, ale kupiony w Gdańsku).
W łazience ogrzewanie podłogowe elektryczne (100W, z regulatorem temperatury, a więc nie działa cały czas).
Teraz mieszkam w domu cały czas. Kiedyś przyjeżdżałem na weekendy i pierwsza noc, to było tak średnio ciepło, ale nie musiałem dogrzewać jakimiś farelkami. Druga noc, to spałem na górze przy uchylonym oknie i to w zimie.
Teraz mieszkam na okrągło i jak to przy kominku: w duże mrozy musi być cały czas palone (nie płomienie, ale żar powinien być). W mniejsze mrozy, ogień rano i wieczorem. Palę sosną (zadymia szybę, którą trzeba czyścić, ale decyduje cena i podaż), trochę brzozą (podaż), zdecydowanie mniej bukiem, dębem, grabem. Polecam ogrzewanie podłogowe w łazience.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ogrzewanie

jak to czym ogrzac? Najlepiej małym zasypowym piecem, mój typ w tym przypadku: http://www.castorama.pl/katalog-produktow/ogrzewanie-77/piece-co-cw/kociol-c-o-westfalia-standard-8-kw.html
Opinia została zablokowana przez moderatora
A ja chciałbym dorzucić od siebie ciekawy sposób na ogrzewanie domów czy większych obiektów typu piekarnie, hotele, pensjonaty etc http://www.kordas-heating.pl/kotly-pelletowe/
trzeba iść do przodu i proekologicznie i zakupić piec na pellet nie ma popiołu czysto ceny pelletu nie są wysokie.
ważny jest i sam pellet bo u mnie w moim piecu opalamy tylko pelletem stelmetu jest bardzo dobry.
my również zakupujemy pellet Lava Stelmetu i nie ma z nim wogóle problemu bardzo mało popiołu można powiedzieć że wcale produkt trzyma swoje parametry widać to po zużyciu.
no i z pelletu zostaje tylko około 2 kg popiołu który można rozrzucić jako nawóz na ogródek. a popiół z węgla do tego się nie nadaje i jest go znacznie więcej.
Nasz drewniany dom (ok. 60m) będzie ogrzewany kominkiem - i pojawiła się kwestia wyboru wkładu kominkowego - czy warto kupić wkład dostępny w marketach budowlanych, dość tani? są różne opinie, czy macie jakieś doświadczenia?
Do małego domku warto jest również zamontować kominek elektryczny. No chociażby takie jak te: http://www.otoelektro.pl/kominki-elektryczne warto bo powierzchnia jest mała więc energii potrzebnej na ogrzanie stosunkowo również dużo nie potrzeba.
Panowie, ja do swojej lodowki, od tylu wykonalem wezownice, puscilem szeregowo przez pomieszczenia jak grzejnik i z powrotem do lodowki. Zaprosilem pana ktory napelnil to wszystko brakujacym czynnikiem i o dziwo grzeje. Caly dom grzeje za okolo 200- 300 watt , miesiecznie mi wychodzi okolo 150 zl wiecej zuzycia, bo lodowka sie czesciej wlacza. Jeszcze modyfikuje uklad, a w lecie zrobie sobie klime. Kocham kombinowanie:))))
A jeszcze dodam, ze regolacja ciepla w domu, nastepuje w lodowce:)))
W sumie jak to dom letniskowy, to można jakiś grzejnik olejowy.

Wszystkie inne rozwiązania są po prostu drogie jak na tego typu konstrukcję. Zakładam, że w takim domku mieszka się tylko od czasu do czasu, więc kupno pieca na ekogroszek mija się z celem.

Można jeszcze kupić nagrzewnice lub kilka farelek.

Bardzo popularne są biokominki (http://nowoczesne-kominki.pl/pl/kami-antyczny.html). Pali się w nich specjalnym biopaliwem, jest to stosunkowo tani i wydajny sposób na ogrzanie domu.
Ja mam kocioł Witkowskiego od paru miesięcy i póki co sprawuje się naprawdę dobrze. Jakość wykonania i pomoc ze strony firmy na ogromny plus. Powierzchnia domu 75mkw.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
troche chrustu, gazet i zapalki.

piec kaflowy lub rakietowy to najlepsze i najtańsze rozwiązanie reszta wypowiedzi to reklama. pozdro mardoor

Przyciagnij sobie jakas gruba galaz z lasu. Albo i dwie !

A może kocioł na pellet? Witkowski ma rewelacyjne kotły, kupiliśmy od nich kocioł Toret Pellet z obrotowym palnikiem Kipi, sprawdza się super. Sam się rozpala, wygasza, polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

My mamy też kocioł od Witkowskiego, ale u nas problemem była mała kotłownia więc musieliśmy poszukać nie dużego kotła. Doradzili nam Miniwit, takze na pellet. No i super

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Projektant wnętrz Trójmiasto (36 odpowiedzi)

Szukam projektanta wnętrz w trójmieście w dobrej cenie czy możecie kogoś polecić ?

Comfortbe.pl łóżka i materace NIE POLECAM!!!! (10 odpowiedzi)

Stanowczo odradzam zakupy w tym sklepie stacjonarnym lub internetowym Comfortbe.pl Zamówienie z...

Nie mam gdzie mieszkac... (27 odpowiedzi)

Witam Czy ktos moglby pomoc w sprawie mieszkania komunalnego? Nie mam gdzie mieszkac(wywalaja...

do góry