Widok

jak wygląda poradnictwo rodzinne?

Wesele Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
hej:)

23 mamy pierwsze spotkanie z pania od poradnictwa rodzinnego.Wczoraj na naukach ksiadz powiedział zebysmy do niej zadzownili i umowili sie na spotkanie(maja ich byc trzu-uff,ze tylko tyle).Jak to wyglada? kalendarzyki i te sprawy? Juz sie boje:)

P.S tak w ogole,to te nauki i wszytko tak koliduje z prac amojego narzeczonego,ze nawet nie pytajcie,do tego dojezdzamy az z Gdyni Chyloni na jedna z dzielnic gdanska

________________________

image

"największym szczęściem jest kochac i byc kochanym"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj!
Na pierwszym spotkaniu jest rozmowa na temat biologii,cyklu miesięcznego itp.I omawiana jest "watykańska" metoda antykoncepcji :).Dostaniesz wykres,który musisz uzupełniać-codzienne poranne mierzenie temperatury i obserwacja śluzu.Na następnych dwóch spotkaniach omawia się te wykresy,wyjaśnia ewentualne niepewności i ustala się dni płodne.Ogólnie-zawracanie głowy.Zależy jeszcze na kogo traficie-my chodziliśmy na nauki do Katedry i pierwsze spotkanie prowadził pan-trzymał nas w salce cztery godziny!! Kompetentna powtórka z biologii :)
pozdrawiam i życzę powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gula nie wprowadzaj ludzi w błąd : watykańska metoda nie ma nic wspólnego z obserwacja sluzu i temp. zle słuchałaś albo ktos wam bzdur naopowiadał.
Metoda kalendarzykowa - zwana watykańską ruletką to prehistoria, a metoda objawowo termicza to inna bajka. Skuteczna ale tylko w idealnym świcie niestety :(

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my mamy już koniec poradnictwa. W zeszłym tyg było jedno wspólne, a następnego dnia na indywidualnym pani nam poopowiadała o NPR i nic nie kazała robić, wczoraj mieliśmy ostatnie wspólne. Takze nas omineły wykresy, ale też sie tego bałam, to pewnie zalerzy na kogo się trafi.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Belle,

a gdzie takie bezbolesne sa lekcje z poradnictwa antyrodzinnego ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlatego właśnie "watykańska" jest w cudzysłowiu :). I nie mam zamiaru wprowadzać ludzi w błąd-odpowiedziałam tylko na pytanie :). A jak słucha się przez cztery godziny o tym,że same nieszczęścia spotykają ludzi stosujących antykoncepcję(rozwody, rozpad rodziny itp.) i że tylko wykresy są skuteczne-na wszystko-to trudno tego nie powiązać...I to jest tylko kwestia nazewnictwa-bo przy metodzie obserwacji-można kochać się tylko wtedy kiedy wykres pokazuje płodność!Bo seks dla przyjemności w małżeństwie nie istnieje!Ma sużyć tylko prokreacji-tego wysłuchałam w poradnictwie rodzinnym.
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gula tu masz racje ze strasznie nas straszą, nas tez straszyli rozwodami i innymi takimi- ale pomijając to to uwazam ze warto było.

Ps w środe zapytalam moją panią ginekolog o szkodliwośc prezerwaty, i odpowiedziała ze to bzdury i nie sa szkodliwe nie wywołują chorób ani takich tam...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ps z tego co mi wiadomo to prezerwatywy rozwodów tez nie wywołują ;))))

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na morenie w Borzym Ciele polecam:) igrupowe odbywają sie w środy o 19, ale nie wiem czy w każdą środę, a na indywidualne trzeba się umówić mój men ma nr. tel mogę później napisać do tej u której my byliśmy.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja poprosze nr telefonu :) - Bylabym wdzieczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jutro napiszę nr tel, bo ma go mój men a już śpi o tej porze. Wyślę ci na priv

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o ja... hmm nie lubie takiego zacofania.Jestem troche pyskata i nie lubie jak ktos wmawia mi herezje,bede msuiala nad soba zapanowac;P

________________________

image

"największym szczęściem jest kochac i byc kochanym"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej! Ja tez bardzo balam sie tego poradnictwa, bo sporo sie juz o tym naczytalam, co tam trzeba rysowac itd. W srode bylam na ostatnim spotkaniu - na jednym bylismy wspolnie, a potem chodzilam sama, bo mój Luby wyjechal. W kazdym razie nie musialam tam nic rysowac, Pani byla bardzo mila i omawiala tylko te metody NPR i w sumie wszystko fajnie poszlo. Dlatego równiez mysle, ze to wszystko zalezy od parafii. Powodzonka!!!

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli moge cos dodac od siebie to spotkanie zwane naukami przedmalzenskimi zalatwilismy (bylo to jakies 12 lat temu ) za pierwszym podejsciem na pierwszej wizycie . Pierw opowiedzielismy jakie sa dostepne metody i ktore sa "be" a ktore "cacy" z punktu widzenia kosciola , potem rozwalkowalismy caly cykl z zycia kobiety (wlacznie ze szczegolami ) .Nastepnie wnikliwie obgadalismy metode kalenarzyka "watykanskiego" i termiczno objawowa . Na koniec pani zaproponowala zebysmy podjeli sie nauczania innych mlodych ludzi na co stwierdzilismy NIE . ta metoda niestety ma wade wymaga uczciwej wiedzy na ten temat jedna niewlasciwa wypowiedz i pani moze was "zaprosic" na nastepne spotkania

*** nieczynne *****
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm...my mielismy ostatnio nauki o etyce malzenstwa...pan , ktory je prowadzil mowil ze nalezy sie klocic na siedzaco aby sie wyrownac....i jak juz opowiedzial ze wszystkie metody sqa be...to zaczal o prezerwatywie...opowiedzial ze cialo kobiety rozpoznaje sperme dwoch mezczyzn..i jesli stosujemy prezerwatywy to mamy sie kiedys nie zdziwic ze nie bedziemy mogli zajsc w ciaze...bo nasz organizm bedzie to odrzucać....hmmmm.....a ja mysle ze to jest wymyslone dlatego ze nie bylo innych wyjasnien tej metody....zreszta oni mowia swoje a kazdy postepuje wedlug wlasnego zdania....a jesli kaza mi rysowac wykresy to pania wysmieje.......nie zycze sobie tego i koniec!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
esh... dzisiaj mielismy "niby" ostatnie spotkanie z poradnictwa.Pisze"niby" bo tak naprawde okazalo sie,ze nie bedzie ostatnie.Choc trzy miejsca na karcie juz mamy podbite,pani od NPR kazala przyjsc nam jeszcze raz za okolo 3 tyg,a to dlatego,ze "nie moge panstwa wypuscic jeszcze,bo nie orientuja sie panstwo w 10% w tej metodzie a pani nie pamietala co sie jak odejmuje itd" Hmm...wkurzylam sie na serio,bo metoda mnie na[rawde zainteresowala,mozna pozanc swoje cialo,ale po 3 krotkich spotkaniach trudno ja miec od razu w malym palcu.Mogla tak zrobic,zebysmy zmiescili sei w trzech spotkaniach.a tak wymyslila sobie dodatkowe.esh...

________________________

image

"największym szczęściem jest kochac i byc kochanym"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja całkiem miło wspominam poradnictwo rodzinne:))
mieliśmy zaledwie dwa spotkania, miła Pani przedstawiła nam zalety NPR, nie straszyła specjalnie innymi niedozwolonymi metodami antykoncepcji
może trochę przestraszyła mnie działaniem tabletek ale wcale nie zmyślała, mówiła smutną o nich prawdę:( sama zaczęłam wertować net i czytać co to za paskudztwo:/
mam nadzieje nauczyć się dobrze NPR, nawet kupiłam sobie dodatkową lekturkę:))
obserwacja własnego organizmu sprawia mi autentyczną przyjemność:)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam wszystkie forumowiczki.pierwsze spotkanie mam juz za soba.chodzimy z moim narzeczonym w Gdańsku na Głęboką.tam prowadzi pan.nauka trwala jakies 1,5 godziny.pan kazal kupic ksiazeczke i zeszyt do obserwacji sluzu oraz szyjki macicy i powiedzial ze na nastepne zajecia mamy to przynisc wypelnione i nie mamy sciagac z netu bo on tam wszystko zna.nie podobaja mi sie te zajecia.ale coz trzeba chodzic.a ten pan w ogole przemawia jak z tv.ma zamkniete oczy i wymachuje rekoma.pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie kobieta nie kazała nic wypełniać:)
polecam zatem poradnictwo rodzinne w Gdyni w kościele NSPJ, lub u Franciszkanów

naprawdę było sympatycznie, widać trzeba mieć dryg do zainteresowania kogoś tematem..

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Chylonia

Praca chałupnicza Wisplast (4 odpowiedzi)

Zainteresowałam się firmą Wisplast z Gdyni ze względu na możliwość pracy chałupniczej. Jest kilka...

Ankieta do pracy dyplomowej (3 odpowiedzi)

Dzień dobry, prowadzę badania na temat zagrożenia przestępczością kradzieży i kradzieży z...

do góry