Widok

jaka wódka, gdzie i za ile :)

Wesele Temat dostępny też na forum:
Moje drogie, nie ma zadnego nowego jednego watku w którym moglybysmy sie podzielic info jaki alkohol bedziecie miec- w jakich pojemnosciach i gdzie kupujecie? my jeszcze sie nie zdecydowalismy..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My będziemy mieli na stołach wódkę Stock 0,5 (liczymy 0,7 na osobę z poprawinami)

Dodatkowo będziemy mieli beczkę z czerwonym winem, butelki z winem białym i różowym whisky a na poprawiny piwo.

Nie wiem jeszcze gdzie będziemy kupować ale na pewno bedziemy szukac promocji w marketach, selgrosie, hurtowniach itp.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A czemu sie zdecydowaliscie na Stocka wlasnie? my tez chcemy wino czerwone i rozowe? a na poprawiny chyba to co zostanie? my tez policzymy0,7
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My zdecydowaliśmy się na Wyborową (prawdopodobnie 0,5l). Liczymy litr na osobę. Oprócz tego będziemy mieli wino białe, czerwone i różowe. Na poprawinach też dodatkowo piwo.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze trzeba miec wodke na ewentualne bramy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Linea - my na Stocka zdecydowaliśmy się z różnych względów, jest to wódka przez nas sprawdzona zarówno na domowych imprezach jak na weselu u znajomych we wrześniu, dobra a cenowo w normie. Do tego bardzo ładnie prezentuje się na stole i butelka jest bardzo elegancka. Ma mały napis, którego nie trzeba zakrywać naklejkami. Będziemy mieli zawieszki na połowie butelek a na drugiej połowe serduszka z kryształków i ładnie się prezentują na tej butecle. Naszym kolorem przewodnim jest fiolet wiec nie chciałam butelek z czerwonymi czy granatowymi zakrętkami a Stock jest srebrny więc idealnie pasuje. :-)

Myl liczymy 0,7 na osobę bo tak nam doradzli w hotelu. Liczymy na wszystkich łącznie z dziećmi. Dodatkowo doliczymy wodkę na bramy i konkursy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
- Luksusowa 0,5L - 18,50 zł
- Żubrówka 0,5l - 16,30
- Krupnik 0,5l - 15,90
- Stock 0,5l - 20
- Pan tadeusz 0,5l - 20,20
- MAXIMUS 0,5l - 19,10
- Sobieski 0,5l - 16,90
- Żołądkowa gorzka 0,5l de luxe wódka - 16,50

Bartek Kreft
TEL 509 430 510
http://www.afroalko.pl

siec sklepów alkoholowych w Gdyni

my wczoraj kupiliśmy 108 butelek Sobieski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my wybraliśmy finlandię, właściwie PM wybrał
;) teraz szukamy dobrej ceny, dowiadujemy się na razie po hurtowniach, jakby ktoś słyszał o jakiś super cenach to można dać cynka! ;)

a jak myślicie, jeśli robimy wesele bez poprawin to można liczyć 0,5l na głowę? Czy to za mało? Dodam że będą jeszcze wina, być może jakaś whisky na stojaczku (one chyba mają po 2-3l).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My kupiliśmy Stock 0,5l. Załatwialiśmy ją przez znajomego przedstawiciela i płaciliśmy 16,50 za butelkę. Wesele z poprawinami mamy na 90 osób i liczyliśmy 0,7l na osobę. Do tego kupimy wino, a na poprawiny jeszcze piwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupowałam w hurtowni i kupiłam pół na pół - żubrówkę białą i żubrówkę z trawą żubrową - tak dla miłej odmiany :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja podobnie jak moja poprzedniczka - białą żubrówkę miałam i też z hurtowni - najbardziej się opłaca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
0,7 l wodki na dzieci tez? oO ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My zdecydowaliśmy się na EXCLUSIVE KOSHER VODKA w Selgrosie jest w tej chwili w promocji i kosztuje 28 zł za 0,5 l no i jest duuużo lepsza od Finlandi. Liczyliśmy litr na głowę- mamy bez poprawin a na bramy - żubrówkę białą czystą - 15,50 za 0,5 l po znajomościach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mika008 - ile łącznie butelek kupiliście ? Liczyliście 0,7 z poprawinami ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My z narzeczonym mamy kupione 150 butelek po 0,5 l wódki Krupnik. Cena: 17,05 w EuroCash. Wesele na ok. 100 osób z poprawinami. Do tego póki co 15 butelek wina różnego rodzaju. Jeśli się uda, będzie jeszcze ze 20 butelek śliwowicy. Dojdzie oczywiście jeszcze piwo na poprawiny.

Przy okazji polecam naklejki. My zamówiliśmy od tej firmy http://allegro.pl/etykiety-naklejki-na-wodke-krupnik-15-elementow-i3080785807.html . Jako nagrody w konkursach fajne są takie http://allegro.pl/naklejki-etykiety-na-wodke-krupnik-12-szt-i3049826076.html .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wioletta - nie wydaje Ci się, że 150 butelek wódki + 20 butelek śliwowicy to trochę za dużo ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Śliwowica nie jest pewna, więc trzeba było wódkę niezależnie kupować. Myślę , że raczej nie jest za dużo. Ma to wystarczyć na wesele, poprawiny i tzw. "tłuczenie butelek". Co do alkoholu to trzeba pamiętać, że naprawdę różnie bywa. Byłam na weselu, gdzie wystarczyło ok. 35 butelek na ok. 100 osób. Czasem jest gorąco, wysoka temperatura - ludzie wypiją inną ilość niż gdy jest niska temperatura. Czasem orkiestra robi częstsze i dłuższe przerwy i ludzie też inaczej wypiją. Zależy też, jakie preferencje mają nasi goście... Najważniejsze, by nie zabrakło. W niektórych rejonach jest też tradycja, by oprócz ciasta gościom wręczać wódkę, np. butelkę na rodzinę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmm w sumie racja :) u mnie też jest taka tradycja, ale z tego co się orientowałam to 0.7 na głowę w zupełności starczyło łącznie z poprawinami, tłuczeniem butelek i rozdawaniem :)
Moja mama ciągle powtarza, że teraz już się tak nie pije wódki jak kiedyś, ale chyba przemyślę nasze 125 butelek jeszcze raz :P
Chociaż mamy jeszcze różowe, białe i czerwone wino i czerwone i białe martini ...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też kupiliśmy wino ;-). 15 butelek - różne rodzaje.
Nawet jak zostanie, to się nie zmarnuje ;-P. Nie wiesz też, ile będzie bram. Ile osób zgłosi się na oczepinach z butem itp. Co do napojów, to już inna sprawa. Kilka dni temu patrzyliśmy z ciekawości na daty ważności (pepsi, coca cola itp.) - lipiec, sierpień 2013, więc nie ma co za wcześnie kupować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uuuu lipiec, sierpień 2013 to bardzo krótki okres przydatności do spożycia ... Na moje wesele byłyby już ostro przeterminowane :P
W jakim miesiącu bierzecie ślub ? Wyliczyliście już ile napojów i soków kupić na osobę ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No wlasnie laski, o ile wodke latwo policzyc na osobe, co z napojami?? jakie kupujecie??
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koniec lipca 2013. Z napojami ciężka sprawa. Jeszcze nie mamy wyliczone. Z narzeczonym byliśmy świadkami niedawno, gdzie narzeczony "nadzorował" sprawę alkoholu i napojów. Można było zaobserwować, że więcej poszło gazowanych, typu Sprite, Pepsi itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie wina kupujecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprite, pepsi itp. idzie najwięcej też to zaobserwowałam, chyba najlepsze są do popijania jak i do drinków chociaż osobiście preferuję soki :)

U mnie popularne jest martini bianco ze spritem i cytrynką więc sprita na pewno pójdzie sporo :P

Znalazłam gdzieś taki kalkulator do napojów, ale sama nie wiem, jakoś sceptycznie do tego podchodzę, przecież kalkulator nie uwzględnia pory roku ...

My też mamy w lipcu, jeśli będzie gorąco napojów pójdzie baaardzo dużo :)

Podaję link do tego kalkulatora
http://wesele.plock.pl/wesele-8.html
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy 10 butelek Carlo Rossi (białe wytrawne, różowe półsłodkie, czerwone półwytrawne, czerwone słodkie), 2 butelki Kadarki czerwonej, 1 butelka słodkiego Wermutowego i dwie butelki półsłodkiego, ale nie pamiętam nazwy. Osobiście lubię szczególnie Kadarkę, wina bułgarskie, mołdawskie. Portugalskie, francuskie nie za bardzo. Co do Carlo Rossi to zdecydowaliśmy się, bo tych najwięcej widać na weselach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedno z tych półsłodkich http://www.hurtowniaalkoholi.pl/asortyment/produkt/id/WIMCBH/nazwa/Mo%B3dawska+Dolina+Merlot+0,75L .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas będzie wyborowa z wina zrezygnowaliśmy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
U nas będzie Pan Tadeusz, liczyliśmy 0,7 na osobę (na dwa dni). Namiary na hurtownika (z promocją weselną) znaleźliśmy tutaj http://goo.gl/QPwR8
Poza tym wina białe półsłodkie, półwytrawne i czerwone półwytrawne.
I dodatkowo na wiejskim stole będzie jakiś domowy specyfik :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ktoś stawia na stól 0,7 l czy tylko 0,5 l ? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas 0,5:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
0,5l
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
0,5. 0,7 na poltra będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
biała żubrówka średnio O,5 na osobę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas był Pan Tadeusz, w hurtowni przez ich stronę. Liczyliśmy 0,5 l na osobę, bez dzieci. Dodatkowo było dużo wina:czerwone i białe. Wódki zostało niewiele, to samo z winami półsłodkimi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my z żoną postawiliśmy na żubrówkę białą :) ze względu na tradycję jak i same walory smakowe ;) goście nie narzekali a na tym nam najbardziej zależało :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba już nie mam wątpliwości, czy dobrze wybraliśmy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiadomo, że im lepsza, tym ludziom będzie przyjemniej. U nas mieliśmy Gutt Pure. Nawet nie kojarzę, żeby ktoś mi powiedział, że miał kaca - ale tutaj nie ma zaskoczenia, bo akurat ta wódka jest delikatna, fajna w smaku, nie pali, wyjątkowo przyjemna - mało która wódka jest teraz taka. I w zasadzie bez względu na to ile jej piłem, zawsze ten drugi dzień był spoko ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

U nas w rodzinie jest zwyczaj dawania gościom na weselu wódki, kiedy już wracają do domu, więc zwykle nie ma większego problemu z nadmiarem pozostawionego alkoholu. Tutaj znalazłem ogólny artykuł o tym ile kupić wódki: http://www.atrakcyjne-wesele.pl/kupic-wodki-wesele/ . Ale może ktoś zna jakiś fajny kalkulator?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odstąpię żubrówkę więcej info priv
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas było wina a wina, bo zagraniczni goście nie mają tradycji picia wódki. O 2 nad ranem jeden z kelnerów na sali zapowiedział mojej Mamie, że jak tak dalej pójdzie, to wódki zabraknie, a wina zostały. Łącznie mieliśmy 90 osób, około 20 zza granicy. Największy szok, to że wszyscy tak dobrze wytrzymali i mimo dowolnego tankowania nikt nie wylądował pod stołem ani nie było innych niefajnych niespodzianek. Win mieliśmy ze 30 butelek plus chyba po 0,5 litra wódki na osobę dorosłą.

https://gpwirk.pl/wodka-na-wesele-jaka-wybrac-i-ile-kupic/

Kilka porad możecie znaleźć na tej stronie. Opisane jest jak wybrać odpowiednią wódkę na wesele.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My zamawialiśmy wódkę weselną w hurtowni https://taniahurtownia.pl/oferta/wodki i muszę przyznać, że byliśmy bardzo zadowoleni. My zdecydowaliśmy się na pojemność 0.5l . U nas się świetnie takie rozwiązanie sprawdziło. Zajrzyj sobie na ofertę tej hurtowni. Mają naprawdę konkurencyjne ceny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

KETOZA-dieta dla twardzielek ;-) (32 odpowiedzi)

Widzę, ze na forum niektóre z Was juz zaczeły dietki;-) Nie chcialam sie wcinac w ten Wasz wątek....

MODA MĘSKA (33 odpowiedzi)

Dziewczyny, na forum pełno zdjęć sukienek, fryzur, biżuterii itd. A co z naszymi drugimi...

dobry...i nie drogi dentysta (50 odpowiedzi)

Hejka szukam dentysty dobrego ale żebym nie straciła majątku !!! mam sporo ubytków i pochłonie mi...

do góry