Widok

jaką zmywarkę kupić?

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
przymierzamy się do kupna zmywarki.
Dlatego postanowiłam zapytać posiadaczki tych urządzeń, na co warto zwrócić uwagę przy kupnie, jakie marki polecacie, a jakich nie i dlaczego.
Za wszelkie sugestie z góry dziękuję :)
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zmywarkę na pewno 60 cm, ja mam Amicę jeden z górnych modeli i świetnie mi sie sprawdza, nie narzekam, a cenowo jest dośc atrakcyjnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam firmy TEKA.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy siemens, polecam. Dla mnie ważne było, żeby była to 60-ka, miała możliwość mycia połowy załadunku. Programów i tak na ogół się tych samych używa. W mojej zmywam na ogół na 1/2 załadunku nawet jak jest cała zawalona. I tak ładnie domywa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie my mamy 45 cm i dla mnie za mala - z tym ze ja tez wszystkie garnki, brytwanki, patelenie itd tam wkładam
mamy Electroluxa ok 3 lat i nie narzekam, aha zmywarka ma 5 programow a i tak korzystam z 2 max, ma tez opozniony czas zmywania ale z tego nie korzystalam... takze dla mnie tez rzeczy nie sa przydatne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy 45 i jestesmy zadowoleni
warto zwrocic uwage zeby byl krotki program-u nas 30 minut-jak sa goscie to sie 1 brudna zmiene talerzy wklada, raz-dwa umyte i wracaja na stol
i zeby miala mozliwosc przesuniecia rozpoczecia mycia-pakujesz zmywarke, ustawaisz za 3h, i mozesz film ogladac(pokoj z aneksem) i nic nie halasuje
aha i zeby miala kontrolki na drzwiach z przodu a nie o gory-kilka lat temu byly bardzo modne zmywarki do zabudowy ze lampek nie bylo-ale tez nie widac czy skonczyla czy nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam Boscha lub Siemensa (w zasadzie to ta sama firma, rózni sie tylko delikatnymi szczegółami , no i ceną ;)
dobrze jak ma:
- najlepiej 60 cm o ile masz tyle miejsca pod blatem
-opóźnienie czasu pracy ( u mnie jest w systemie co 3 godz, czyli start za 3, 6, 9 godz.)
- koszyk ze składanymi przegródkami , tak aby duzy garnek wrzucić
- pojemny i łatwy koszyk do wkładania sztućców
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze mówiąc i tak najbardziej lubię zmywać ręcznie;)
http://vaila.pl/
http://odbiorybudowlane.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nusia, dla mnie ważne, żeby zmywarka miała wnętrze z nierdzewki, bo są też takie, co mają plastik w środku i on z czasem się wygina( po prostu nie wytrzymuje temp.)
Gabarytowo zmywarki różnią się jedynie szerokością (45 i 60 cm). Pozostałe wymiary są stałe. Wysokość 85 cm, głębokość 60 cm.
Węższe zmywarki mogą jednorazowo zmyć 8-10 kompletów (problemy z dużymi garnkami), szersze - 10/12, warto wygospodarować więcej miejsca i zdecydować się na 60 cm.
Ekonomia użytkowania
Oszczędności wiążą się z czterema parametrami. Efektywnością zmywania (najwyższa A, najniższa G), zużyciem energii w standardowym cyklu zmywania (codzienny, 50 stopni), efektywnością suszenia, a także zużyciem wody. Różnice pomiędzy poszczególnymi klasami to 20-25% oszczędności.
Ergonomia i bezpieczeństwo
Zwróć uwagę na zastosowane zabezpieczenia przed zalaniem i prostotę obsługi.
Warto przyjrzeć się również czy zmywarka oferuje system regulacji górnego kosza oraz dodatkowe ramię myjące oraz czy ma możliwość poziomowania od frontu.
Programy zmywania
Podstawowe (temperatury 50-65°C)
płukanie wstępne
ekonomiczny
intensywny
krótki
Dodatkowe (temperatury 35-75°C)
ekologiczny
delikatny
auto (z sensorem zabrudzenia wody)
Dodatkowe funkcje
opóźnienie startu: ustala termin rozpoczęcia zmywania, czyniąc je dla konsumenta mniej uciążliwym (od 1 nawet do 24 godzin)
elektroniczny wyświetlacz: umożliwia kontrolę pracy urządzenia oraz stadium jej zaawansowania
funkcja połowy wsadu
czujnik zabrudzenia: oszczędność nawet do 25% wody oraz dużej ilości energii i czasu
automatyczny dobór wody do załadunku
redukcja czasu zmywania
lampki kontrolne braku soli i nabłyszczacza
codzienny
ekspresowy (ok. 15 minut)
program do tabletek wielofazowych (3 w 1, 4 w 1)
Powodzenia sąsiadko:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam BOSCHa 60cm, ale wolałabym 45, bo czasem 3 dni zbieram naczynia, żeby wstawić. Czesem niedomywa, nie mam pojecia dlaczego. No i kosz na sztucce też jest za duży jak dla naszej trojki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam whirlpoola i ogólnie jestem zadowolona.
piszę ogólnie, bo nie rozpuszcza mi się tabletka do końca (jak wkładam ją w jej miejsce w drzwiczkach).
a może Wy macie jakiś poatent na to?

a i czasem nie domywa, ale zauważyłam że tak się dzieje jak jest mocno załadowana. no i dużo zależy też od tabletek. ja jestem zadowolona z finisha- dawnego calgonitu i z tabletek Ludwika. najmniej z somatu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam "60" Whirlpoola, klasa energetyczna A albo nawet A+, fajna pojemna, ale też czasem niedomywa no i "zniszczyła" mi sztućce, pisze "zniszczyła" bo w sumie to chyba też sztućce po prostu nie były dobrej jakości i stąd ta rdza na nich - tak myślę; ogólnie jestem zadowolona, jest cicha, ma bodajże 6 różnych programów, ładnie wysusza, jak jest nabłyszczacz to wszystko wychodzi jeszcze ładniejsze :)

najbardziej jestem zachwycona faktem jak cudnie wymywa słoiki i świeczniki od wosku :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj tak sztućce to zupełnie inna para kaloszy. ja też mam z plamkami rdzy. Karolinka, czy Twoja też nie rozpuszcza tabletek do końca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam electroluxa 60 cm. Poki co jest dla mnie za duza - laduje 3 dni a i tak zostaja puste miejsca. tabletki sie rozpuszczaja - teraz uzywam z lidla, wczesniej calgonit (pod wzgledem zapachu byly lepsze od tych z lidla). Ma kilka funkcji - eco, auto (to z sensorem brudu), 30 min, gary i plykanie. Czasem nie domywa i tu wlasnie nie wiem dlaczego - glownie garki. Moze za dlugo leza w zmywarce, obsychaja i potem nie daja sie domyc.
Aha. Panel mam zakryty a to czy nadal pracuje widac na podlodze - czerwone swiatelko - bardzo fajna sprawa. Jest cicha.
image
image
15 sierpnia 2009
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja rozpuszcza tabletki, ale jakoś dziwnie dużo potrzebuje nabłyszczacza tzn. na początku tak nie było, a teraz wydaje mi się, że leje go i leje :) miałam kiedyś te lepsze droższe tabletki, teraz mam z Lidla, w ogóle fajna ta marka z Lidla - W5 jest, mi się sprawdzają te ich środki czystości :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie lubię nabłyszczaczy.
mam wrażenie, że jak wleję go do zmywarki to później pijąc wodę ze szklanki czuję detergent. FUJ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja to w ogóle nie chciałam zmywarki, bo po co dla 2 os., ale teraz to mój najlepszy przyjaciel i nawet przy 2 os. uruchamiana jest min. 2 x w tyg. ; już sobie życie nie wyobrażam bez niej :) nabłyszczacza u mnie nie czuć
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja używam tabletek takich wszystko w jednym ;)
mam Ardo i szczerze żałuję!
Wybrałam ją spośród innych, bo miała ciemne wnętrze, resztą nie różniła się od innych które mi podpasowały.
Poprzednio miałam zanussi i żałuję że ją oddałam, miała 8 lat a zmywała duuużo lepiej.
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jakie polecacie zmywarki '45' do zabudowy?
u nas musi być z panelem zintegrowanym, więc jestem ciekawa jak sprawdzić kiedy jest koniec mycia :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja piszczy jak skończy, ale zmywarkę możesz otworzyć w każdej chwili, ona się zatrzyma i zobaczysz na programatorze na jakim jest etapie
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez mam 60 Whirpoola i jestem zadowolona, jezeli czegos nie domyje to juz faktycznie jak jest zaschniete na maska w zakamarku, ale to rzadko

Dla mnie wazna funcja to, ze mozna wlaczych mycie na krótki 30 min program, sprawdza sie np na imprezach wkladasz filizanki, talerzyki, raz dwa i gotowe na kolejna porcje jedzenia :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja też piszczy na koniec, a jak nie wiem czy już skończyła to ją po prostu otwieram :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też uzywam do zmywarki zarowno soli tabletek i nablyszczacza z lidla W5. ale jak Wy to robicie że włączacie 2 razy w tyg zmywarke???? my tez poki co we 2 ale czasem to nawet codziennie
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja z własnego doświadczenia polecam Boscha. Jest cicha i dobrze zmywa, nawet jak naczynia i garnki poleżą w niej 3 dni.
Co, do niedomywania to problem najczęściej leży w braku soli, którą trzeba częściej lub rzadziej dosypywać- zawsze do pełna aż pod sam korek. Proponuję to sprawdzić w pierwszej kolejności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam boscha 45 do zabudowy, piszczy jak skończy, ale jak dla mnie to trochę długo zmywa i wcale nie jest taka cicha jaką miała być. Kosztowała półtora roku temu ponad 2tys.
Wsad na 1/2 prawie 2 godziny zmywa :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic662638-180.html
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Balbinka - sprawdze w domu ta sol. Kupie w Lidlu bo widzialam ze nie jest tam droga i dosypie po sam korek. "Moze to pomoze" :-)
Nastepnym razem chce sporobowac tabletek Ludwika - slyszalam ze sa dobre. A bezzapachowosc tabletek z Lidla jest dla mnie "malo przyjemna". Nablyszczacza sie boje. Jak wyzej ktoras z Was wspomniala - ja sie obawiam ze mi to na herbacie w kubku sie wytraci a nie chce chemie pic.
image
image
15 sierpnia 2009
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapomniałam o opóźnieniu zmywania, też super funkcja. Używam jej od niedawna i na prawdę się przydaje (pokój z aneksem kuchennym) i ważne, żeby miała suszarkę w klasie A.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Pruszcz Gdański

Domy Kopernika (35 odpowiedzi)

Okolica osiedla jest cicha i spokojna, otoczona naturą. Blisko powstającej inwestycji znajduje...

Zarządca nieruchomości Prestiż - prośba o opinie (22 odpowiedzi)

Szukamy administratora dla nasze Wspólnoty Mieszkaniowej w jednym z kandydatów jest Prestiż. Czy...

budowa domu Różyny, Łęgowo (28 odpowiedzi)

Witam, Zastanawiam się nad budową domu w wyżej wymienionych lokalizacjach - cena działki...

do góry