Widok

jaki inhalator??

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, polećcie jakis inhalator? firma lub na co zwrócic uwagę kupując?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aby miał maseczkę zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłego oraz rurkę do inhalacji ustami. Ważna jest też gwarancja, ja wybrałam produkt polski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy Medel Family- super.
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam ten co Ania z tym, że teraz to Philips :)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też tylko Medel polecam! Mamy i jest rewelacyjny, teściowa właśnie kupiła jakiś inny i juz go do reklamacji oddała.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez mamy medel i jestem bardzo zadowolona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
silvestro
Moje córcie Patrycja, Paulina (2000) Kinga (2010)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy ten bo poleciła nam go pediatra

http://allegro.pl/inhalator-flaem-nuova-magic-care-ghibli-ciagla-pr-i1845596118.html
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mieliśmy podobny do zulusia ale z tyłu tego nie było tylko rurke się podłączało i maseczke ale my wypożyczyliśmy w naszej przychodni.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3, z tyłu tego inhalatora nie ma tego pojemnika to jest tylko tak pokazane na obrazku, my też mieliśmy najpierw pożyczony od pediatry a jak oddaliśmy to kupiliśmy taki sam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam Philipsa i też jestem zadowolona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki dziewczyny. Mam jeszcze pytanie, w jakićh staucjach uzywacie inhalatora> Nam lekarka zasugerowała zaku przy uporczywym długim kaszlu, który niby jest wynikiem zapcahanego nosa gdzies głeboko. Mucofluid plus sol fizjologiczna nie pomogly. jest nadzieja ze inhalacje pomogą? A jak jest u Was z " pozwoleniem: dziecka na tego typu zabiegi? Nie da sie chyba inhalowac bez wspolpracy ze strony dziecka,a tego się boję:( Wszystko w okolicach noa odbywa sie teraz mocno na siłę..niestety.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje starsze dziewczyny uzywaja inhalatora codzienie juz od 3-4 lat
Moje córcie Patrycja, Paulina (2000) Kinga (2010)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja starsza córka inhaluje się sama choć szybko jej się nudzi ale jak włączę jej bajkę to siedzi :D Młodsza natomiast nigdy nie lubiła wszelkich zabiegów typu frida czy aerozole do noska. Przy inhalacji jest spokojna i zainteresowana aż otwiera buźkę i próbuje języczkiem złapać mgiełkę :D

Inhaluję dziewczyny przy wszelkich przeziębieniach, katar eliminujemy tylko solą fizjologiczną :)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia, zdecuduje sie chyba na ten mdel phipipsa, bylabym wdzieczna jeszcze za instrukcje ile tej soli fizjologicznej potzreba. Bo na razie bede probowac korzystac tylko z soli, moze pomoze:) i| Jak dlugo maja trwac te inhalacje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My również mamy philipsa model family
Kupowałam jakiś tydzień temu w aptece gemini za 140zł
Farmaceuta powiedział, że najważniejsze w nebulizatorze jest rozbijanie płynu na cząsteczki i na to trzeba zwracac uwagę przy zakupie, a tym samym właśnie polecił nam nebulizator wspomniany wyżej.

Posiada dwie maseczki ( dla dziecka i dorosłego ),widełki do nosa i do ust

A co do samej inhalacji. Córka może nie uwielbia tego, ale zagadana daje sobie inhalacje zrobić
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki Kasia31 za namiary, dzwonilam własnie do tej apteki, rzeczywiscie jest najtaniej. W slepach internetowych jest od 137 plus przesyłka, w hurtowni gomed-199zl. Dzieki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co do ilości soli to my kupujemy w ampułkach i całą ampułkę wlewam do inhalatora --> Młody jeszcze nie przepada za inhalacja wiec robimy to na zasadzie ja trzymam maseczke przy buzi a on podchodzi lapie moja reke i sobie na chwile przyklada a pozniej ucieka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co do inhalatora to zgadza się to co napisała Kasia31, że ważne jest cyt. "rozbijanie płynu na cząsteczki" to jest MMAD
i
Philips medel ma 1,9 mikro m
a
Flaem Nuova Magic Care GHIBLI ma:
-MMAD tryb standardowy: 3.8 mikro m
-MMAD tryb szybki: 4,0 mikro m

więc więcej, pozatym philips pracuje 30 min pracy potem 30 min odpoczynku a Flaem Nuova pracuje w trybie ciągłym :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
aha i trzeba zwrócić uwagę pod jakim ciśnieniem jest wydalana para, bo nie każde dziecko to lubi
- Philips ma max 2,3 bar
- Flaem Nuova max 1,5 bar
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zulusa a mozesz tak bardziej łopatologicznie który jest lepszy bo jakos nie rozumiem..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dużo czytałam i stwierdziłam ze lepszy jest Flaem Nuova ale to tylko moja subiektywna ocena, zerknij na dane techniczne i porównaj, dane mówią same za siebie

---PHILIPS
wymiary: 145x97x167 mm
waga: 1,55 kg
wydajność nebulizatora: 0,28 ml/min (0,9% NaCl)
inhalator paruje w trybie 30 x 30 (30 min. pracy na 30 min. odpoczynku)
pojemność pojemnika na lek: 6 ml (MAX)
ilość leku pozostająca po inhalacji: ok. 0,4 ml
ciśnienie maksymalne: 2,3 bar
MMAD (przeciętna średnica cząstek): 1,9 mikro m - (0,9% NaCl)
poziom hałasu: 55 dB
wyposażenie: inhalator, nebulizator Jet Basic, maska dla dorosłych, maska dla dzieci, maseczka dla niemowląt (opcja), ustnik, końcówka do nosa, przewód powietrzny, zapasowy filtr torba, instrukcja obsługi po polsku i gwarancja
moc pobierana: ok. 60 W


---FLAEM NUOVA
# Tryb pracy: ciągła
# MMAD (tryb standardowy): 3.8 mikro m
# MMAD (tryb szybki): 4,0 mikro m
# Ilość wdychanych cząsteczek
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coś mi ucięło, jeszcze raz

---FLAEM NUOVA
wymiary: 145x97x167 mm
waga: 1,55 kg
wydajność nebulizatora: 0,28 ml/min (0,9% NaCl)
inhalator paruje w trybie 30 x 30 (30 min. pracy na 30 min. odpoczynku)
pojemność pojemnika na lek: 6 ml (MAX)
ilość leku pozostająca po inhalacji: ok. 0,4 ml
ciśnienie maksymalne: 2,3 bar
MMAD (przeciętna średnica cząstek): 1,9 mikro m - (0,9% NaCl)
poziom hałasu: 55 dB
wyposażenie: inhalator, nebulizator Jet Basic, maska dla dorosłych, maska dla dzieci, maseczka dla niemowląt (opcja), ustnik, końcówka do nosa, przewód powietrzny, zapasowy filtr torba, instrukcja obsługi po polsku i gwarancja
moc pobierana: ok. 60 W
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze coś mi źle kopiuje, jeszcze raz
Flaem Nuova
# Tryb pracy: ciągła
# MMAD (tryb standardowy): 3.8 mikro m
# MMAD (tryb szybki): 4,0 mikro m
# Ilość wdychanych cząsteczek
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czym więcej tym lepiej ( chyba )
Ten co mam ja ma napisane tak
Philips Family Soft Touch
MMAD 1,9 um
MMD 4,99 um
Nie wiem czy to ok, ale zaufałam farmaceucie który powiedział, że ze wszystkich które mają w sprzedaży ten jest najlepszy
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zaraz mnie szlak trafi, wklejam na forum całe dane a mi ucina, poza tym wcześniej do philipsa i Flaem Nuova dałam te same dane, ale dałam ciała, pomyłka,

lepiej jak dam linki

http://aptekagemini.pl/p/pl/03099/inhalator+nebulizator+tlokowy+philips+respironics+medel+family+soft+touch.html

http://allegro.pl/inhalator-flaem-nuova-magic-care-ghibli-ciagla-pr-i1845596118.html
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam ten. Uważam ze jest rewelacyjny:
http://www.doz.pl/apteka/p2236-Inhalator_pneumatyczny_Silvestro__maska_dla_dzieci_1_szt
Moje córcie Patrycja, Paulina (2000) Kinga (2010)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cały zestaw inhalatora składa się z niedużej, lekkiej i poręcznej obudowy zawierającej kompresor oraz zestaw części terapeutycznych tzn. rozpylacz kulisty z trwałego i niekruchego PP (dobrze zabezpieczony przed niechcącym wylaniem się roztworu leku), maski uniwersalnej, ustnika, wkładki nosowej i łącznika pneumatycznego. Przemyślana konstrukcja czyni go bardzo prostym i poręcznym w bsłudze oraz utrzymaniu higieny. Zgrabny i nowoczesny kształt obudowy inhalatora z trwałego tworzywa ABS czyni go po prostu "miłym" dla oka i znośnym dla ucha w przeciwieństwie do inhalatorów ze sprężarkami membranowymi. Wszystkie części stykające się z roztworami leków zostały sprawdzone na tzw. interakcje chemiczne w kontakcie z większością aktualnych farmaceutyków zalecanych do inhalacji. W zestawie maseczka dla dzieci. Zasilany z sieci elektrycznej. Gwarancja 2 lata.

Inhalator Silvestro do indywidualnej aerozoloterapii dolnych lub górnych dróg oddechowych.



Charakterystyka urządzenia:

średnie rozdrobnienie 3,37 µm,
czas ciągłego działania do 40 min.,
ciśnienie max. do 4,0 Atm.,
przepływ powietrza ok 12,5 l/min.,
waga 1,9 kg,
wymiary 295 x 185 x 100 mm,
wydajność do 4 cm3/ 10 min.,
pojemność rozpylacza max. 7 ml.
Moje córcie Patrycja, Paulina (2000) Kinga (2010)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecej = większa cząsteczka = nie dojdzie do płuc. Ale więcej :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ze swojej strony mogę ci polecić inhalatory tak do 200 zł np. od Philipsa:

http://klima-sklep.pl/13-inhalatory
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
a coz moze polecic wlasciciel sklepu:)
przeciez to oczywiscie ze NIEOBIEKTYWNIE swoje produkty:PPP

DZIEKUJEMY ZA KRYPTOREKLAME
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ma ktoś Omrona? (COMP AIR C-802 BASIC) zastanawiam się nad nim, bo jest cichszy niż Medel Family 2012... Ale jak wypadają inne parametry?

Medel

przepływ: 5,3l/min
szybkość nebulizacji: 0,3 ml/min
wielkość cząsteczek (MMAD) 1,3 μm
maksymalne ciśnienie: 2,2 bara
waga: 1,5 kg
wymiary: 188 x Ø 136 mm
poziom dźwięku: 55 dB
frakcja respirabilna 73,5%
minimalna objętość napełnienia: 2 ml
maksymalna objętość napełnienia: 8 ml
tryb pracy: 30 min. włączone / 30 min wyłączone

Omron
- Zasilanie elektryczne: 100-240 V, 50/60 Hz

- Masa: Około 190 g (tylko kompresor)

- Wymiary: Około 85 (szer.) × 43 (wys.) × 115 (głęb.) mm

- Wielkość cząstki: MMAD przeciętnie 3,0 µm

- Pojemność zbiornika na lek: maks. 10 ml (cm sześciennych)

- Właściwe ilości leku: 2-10 ml (cm sześciennych)

- Głośność: mniej niż 45 dB

- Tempo nebulizacji: 0,25 ml/min

- Objętość wyjściowa aerozolu w jednostce czasu: 0,07 ml/min
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia i co kupilas ten inhalator?
Ja musze zakupic i teraz szukam informacji. Najczesciej ten Medel jest polecany i sprawdzony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie kupiłam :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupiłam bremed w aptece dyżurowej naprzeciw szpitala wojewódzkiego,kosztował 139zł gwarancja na dwa lata, zapasowe filtry, dwie maski, ustnik , rurka 1,2m,atomizer. Pani z aptek mówiła ,że nikt nie zgłaszał się z takimi do naprawy,że ludzie sobie chwalą tej firmy.
Bardzo szybko rozpyla lek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy dziecko 10-ciomiesięczne można już inhalować np. solą fizjologiczną?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
można spokojnie ,nawet młodsze dzieci .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja mam od ponad lat inhalator omron i działa bez zarzutu.Wybrałam go ze względu na małą ilość decybeli w porównaniu z innym,bo dzieci nie lubią tego hałasu.

http://allegro.pl/inhalator-nebulizator-omron-ne-c801-w-wa-od-reki-i3990152766.html

Do inhalacji na zapchany nos używamy sól fizjologiczną albo solankę zabłocką

http://allegro.pl/zablocka-mgielka-solankowa-solanka-do-inhalacji-i3998171356.html

w sanatorium panie wykonujące polecały też inhalacje z ług leczniczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To dobry wybór :)
Pozdrawiam. http://www.zielonezdrowie.superstrona.org/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam inhalator Bremed. Kosztował prawie 150 zł. Bardzo sobie go chwalę. Sprawdza się przy każdym przeziębieniu u nas i u dzieci. Synak miał inhalacje jak był przeziębiony już w 8 dobie po urodzeniu, w szpitalu go zarazili. Inhalator wtedy bardzo nam pomógł, unikneliśmy szpitala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My posiadamy jakis inhalator od diagnosis, taki caly zestaw dla dzieci. No i fajnie wygląda, wiec dziecko ma ochote na inhalacje :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dagnostic nano używam i jestem bardzo, bardzo zadowolony. Mam problemy z zatokami, a odkąd się inhaluję jest dużo, dużo lepiej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A synek ma przewlekły katar? Jeśli tak to może warto zainwestować w inhalator i mieć go zawsze pod ręką w domu? ZObacz sobie ofertę sklepu: https://www.medbryt.com.pl/kategoria/inhalatory-domowe/. Warto się nad tym zastanowić. 
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cieszyn, a synek ma przewlekły katar? Jeśli tak to może warto zainwestować w inhalator i mieć go zawsze pod ręką w domu? ZObacz sobie ofertę sklepu: https://www.medbryt.com.pl/kategoria/inhalatory-domowe/. Warto się nad tym zastanowić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla inhalatora trzeba stosować odpowiedni nebulizator.
http://salmor.pl/123-nebulizatory
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry jest inhalator baby. Teraz mozna go kupic razem w zestawie z rozgrzewajacym jednorozcem. Wpisz sobie w google
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli zależy ci żeby nebulizator dla dziecka posiadał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka (IMiD), to jest tylko jedno takie urzadzenie, mianowicie ixellence NEB Mini.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zwracaj uwagę przede wszystkim na wysokość frakcji respirabilnej, na głośność, na to czy jest bezprzewodowy i w końcu na cenę. Ja mam nebulizator iXellence NEB Mini - najlepszy jaki do tej pory miałam, a do tego mały, cichy i bezprzewodowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popatrz tu na przykład https://megamedic.pl/inhalatory . W Mega Medic mają szeroki wybór jeśli chodzi o inhalatory. Są modele dla dorosłych i takie zrobione z myślą o dzieciach. Myślę, że wybierzesz coś odpowiedniego tym bardziej, że koleżanki wyżej dały Ci już sporo wskazówek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam inhalator ale taki pod dziecko kupiony :D https://apmed.eu/Inhalator-wawelus-p880  innego nie da rady uzyc bo jest szal. Sama tez go uzywam, tylko maske zmieniam :D Pomaga i na kaszel i na katar bez wzgledu na to czy zatokowy czy alergiczny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy tani ixellence NEB Classic. Tani nie znaczy zły, bo ma wysoką frakcję respirabilną i podaje leki do ostatniej kropelki. Dziecko można inhalować na śpiocha bez problemu o wybudzenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

urlop wychowawczy a zaległy urlop wypoczynkowy :) (14 odpowiedzi)

witam, Mam takie pytanko może już był przerabiany ten temat, Jestem obecnie na urlopie...

co w tym roku się daję na komunie (99 odpowiedzi)

inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki

tanie meble kuchenne?Jakie (68 odpowiedzi)

Dostaliśmy po 8 latach czekania mieszkanie z miasta 3pokoje,kuchnia. W kuchni mamy tylko...

do góry