Widok

kafle na ścianę kuchenna matowe czy z polyskiem?

Jak w temacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie mat ,łatwiej utrzymać higienę ,oraz kiedy już trochę się
pobrudzą to mało na nich widać
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mat.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
hmmm... przecież to na matowych zawsze widać plamy, zachlapania itp.
wiem, bo mam matowe i z połyskiem kafle i o wiele lepsze w utrzymaniu czystości są z połyskiem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
też uważam , że matowe lepsze , z polyskiem są wiecznie umazane - trudno ten na błysk utrzymać
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja popieram b.sz. - też uważam, że matowe są gorsze i to one są wiecznie brudne.. mam w domu i matowe i błyszczące i chyba już nigdy nie zdecyduję się na mat..a w kuchni to już w ogóle...
chociaż to pewnie też zależy od jakości samych kafli.. może po prostu moje matowe są do bani..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
no właśnie. boję się, ze nie odejde od szmaty :) a mam fajniejsze zajęcia ;)
wczoraj w Bokaro widziałam gładkie, tylko że bez takiego super połysku. ale pani sprzedająca nie była mi w stanie poradzić czy matowe, czy błyszczące, czy gładkie ale jednak bez połysku.
powiedziała tylko, ze gres matowy się nie nadaje do kuchni, bo właśnie on zachodzi brudem i ciężko go odczyścić.

nadal zbieram Wasze opinie Dziewczyny (a moze jakich Facet się znajdzie i będzie w temacie).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo w kuchni musisz miec kafle gladkie (z dużym polyskiem bym nie brala ) , nie moga być kafle porowate mocno bo brud i tluszcz będzie ci się wżerał w tą strukturę i będzie wiecznie brudne ..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak wam sie marzą wiecznie kafle z połyskiem to dobrze jest po umyciu przetrzeć je plynem do szyb wtedy tak tych smug nie widać
:-) podobnie to działa na panele podlogowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam w kuchni matowe i nigdy więcej! Na podłodze, na ścianach bardzo widać każdą plamę. Dla odmiany w łazience mam błyszczące i tam mimo, ze tez się dużo chlapie to jakoś te smugi mniej przeszkadzają niż na matowych w kuchni. Kafle z połyskiem moim zdaniem są poza tym bardziej eleganckie i jakieś takie bardziej estetyczne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a może półmat? takie gładziutkia jak połysk ale nie połyskują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to zależy od koloru.
Jak jasne to połysk, ciemne mat/półmat
choć ja wole wysoki połysk
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
planuję jasne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mat matowi nierówny...
Wiem, bo sama mam dwa rodzaje kafli matowych, jeden w kuchni, drugi w łazience.
Te kuchenne są jasne i naprawdę są super, nie widać na nich żadnych zachlapań ani plam, zupełnie nic!

Za to w łazience mamy też kafle jasne, ale tam każda kropla wody na podłodze zostawia ślad, wrr :/
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wybierałam i do łazienki i do kuchni "pod wodę" czyli mam baaaaardzo zakamienioną wode na Zaspie i żal by mi było gdyby po kilku miesiącach kafelki straciły połysk na rzecz osadu kamiennego :/ a poza tym według gustu ;)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
no to połysk czy półmat? Bo ustaliłyśmy, że nie chropowaty mat.

A może któraś z Was pamięta z jakiej firmy kupowała. pomogłoby mi to w wyborze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wybrałam Opoczno, bo tańsze (podobały nam się włoskie kafeli, ale cena....) - ale kupowaliśmy w "Chemii" i polecam zakup w sklepie firmowym a nie w dużym hipermarkecie typu leroy, obi czy praktiker ;) do dużych sklepów idą kafelki drugiej klasy i szczerze powiem nie wierzyłam, dopóki na własne oko nie porównałam :)

A to czy będziesz miała połysk czy mat... to tylko zalezy od tego co się Tobie podoba ;) każdy ma inny gust ;)

Ja mam opoczno - Gres Opirus mosaic na ścianach 30x60 na podłodze 30x30 ;) i nic mi się nie brudzi nie mam żadnych problemów z czyszczeniem, wszystko wygląda zawsze idealnie czyściutko ;)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

łazienki remont (37 odpowiedzi)

czy może ktoś polecić ekipę do remontu łazienki w bloku w gdyni czy warto kłaść kafelki na dużej...

Meble ogrodowe z surowego drewna (6 odpowiedzi)

Właśnie zakupiłem meble ogrodowe z surowego chyba sosnowego drewna. Pewnie wypadałoby je czymś...

Pytanie dotyczące planowania remontu domu (3 odpowiedzi)

Jesteśmy w fazie remontu domu opartego na pomysłach na serwetce (północne Toronto, bliźniak z lat...

do góry