Widok

kamienie w nerce u niemowlaka

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Na usg brzuszka lekarz zobaczył że mała ma 3 kamyki w nerce, wizytę u pediatry mamy dopiero we wtorek, a bardzo mnie niepokoi skąd u takiego malucha mogły się wziąć kamyki? W dodatku w opisie Usg pisze że lewa nerka ma cechy podwójnej nerki :-( kompletnie nie wiem co o tym myśleć, może ktoś miał podobne problemy z maluszkiem????
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli chodzi o podwójny kielich nerki, to nic złego :) to tak jak ktoś np ma jedno oko niebieskie a drugie zielone, to nic groźnego.
Jeśli chodzi o kamienie, to powstają one z różnych przyczyn, najlepiej taki kamień zbadać, wtedy wiadomo czy powstał np ze szczawianów albo fosforanów itd każdy ma inną przyczynę powstawania, należy wtedy stosować odpowiednia dietę, aby kamień się już nie odkładał w nerce, u niektórych osób kamień w nerce występuje tylko raz w życu u innych potrafi regularnie się odkładać
image

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nerka podwojna- tu sie nie zgodze z poprzedniczka. Niestety taka wada czesto idzie w parze z refluxem, wiec jesli drugie badanie ( tu polecam specjaliste!) potwierdzi to trzeba bedzie zrobic badanie CUM, ale o tym zdecyduje NEFROLOG bo do takiego lekarza musicie sie udac.

Jest taki dr. Kosiak przyjmuje w Endomedzie i to jest specjalista od chorob ukladu moczowego u dzieci. Do niego powinniscie sie udac.

a tu mozna poczytac:

http://www.uronef.pl/
- i popytac bo odpowiedzi udzielaja kompetentne osoby- czyli lekarze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no nie wiem, ja rozmaiwałam na ten temat z nefrologiem z Akademii Medycznej i urologiem z Zaspy, żaden nie wspomniał, aby podójny kielich nerki był czymś czym niepokojącym, wspomnieli że jest to genetyczne i rzeczywiście, sprawdziło się to. Możlie, że podójna nerka to coś innego...
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepiej udać się do specjalisty, każdy przypadek może być inny
image

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mój syn miał kamienie. U niego to były złogi białkowe, które się nie wypłukały jak był jeszcze w brzuchu u mnie i one się uwapniły i powstały kamienie. Nefrolog zalecił odstawienie wit. D i dużo pić. Same się wypłukały.
Mogę Ci doradzić, abyś zrobiła jeszcze jedno usg u porzadnego lekarza (no chyba że te masz u kogoś dobrego) i poprosiła pediatrę o skierowanie do nefrologa. Do nefrologa jest potrzebne skierowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nefrolog z NFZ - tu musisz sie liczyc ze sa kolejki, ale mozna to obejsc.

1. Przychodnia nefrologiczna przy AKademi medycznej - tu kolejki po 3 miesiace oczekiwania na wizyte
2. Przychodnia nefrologiczna przy szpitalu matki i dziwecka ul. Polanki, przychodnia jest na Ul. Jaskowa Dolina w Gd-Wrzeszcz, dr Kaluzynska i tu jak zadzwonisz do rejestracji to powiedz ze chodzi omale dziecko, ze placzesz, ze nie wiesz co robic, zepanikujesz ze co kolwiek a byc moze dadza ci jakis LUDZKI termin.

Do pediatry po skierowanie, do specjalisty na USG - najlepiej dr Kosiak, on tez jest nefrologiem i mozesz z nim omowic co robic dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za wszystkie rady, właśnie na usg byłam u Kosiak i dziwię się że go polecacie jako nefrologa, bo jak się chcieliśmy dowiedzieć więcej to powiedział że on miał zrobić tylko USG, jednym słowem chce żeby umówić się na kolejną wizytę, nie ładnie z jego strony :-). No ale nie ważne zdrowie malutkiej jest najważniejsze
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jeszcze jedno na czym polega to badanie CUM???
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.niezwykla-kraina.pl/forum/viewtopic.php?t=47

Tu masz wszystko opisane na temat tego badania:)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Przymorze Małe

Cztery Oceany - opinie i oceny (69 odpowiedzi)

Cztery Oceany to kompleks czterech 17 piętrowych budynków, które powstaną przy ul. Obrońców...

gdzie chodzicie do stomatologa? (10 odpowiedzi)

Gdzie chodzicie do stomatologa częściowo refundowanego przez NFZ? proszę o rady i namiary na...

Przedszkole Stokrotka na Arkońskiej w Gdańsku (41 odpowiedzi)

Poszukuję Mam, które posyłają/posyłały tam swoje dzieci żeby podzieliły się swoją opinią o tym...

do góry