Widok

koronawirus a zdalne uczenie

Witam,

Moja uczelnia ogłosiła obowiązkowe zajęcia zdalne, wykładowcy wymagają obecności. Co w przypadku gdy nie mam Internetu stacjonarnego (ani komputera), a w miejscu, w którym mieszkam (wiocha Kaszubska) zasięg nie pozwala na wysyłanie smsów, a co dopiero na logowanie się na portale do nauki zdalnej? Rząd pozamykał restauracje, galerie i inne miejsca gdzie Wifi było darmowe, biblioteki są pozamykane, a odpowiedź jaką otrzymałam od dziekanatu brzmiała mniej więcej tak: "zajęcia są obowiązkowe, nie nasza wina, że nie ma Pani zasięgu". Ok, rozumiem - nie ich wina, ale gdyby nie było zagrożenia Koronawirusem to bym coś ogarnęła, a w obecnej sytuacji co mam zrobić? Narażać zdrowie swoje i innych? Proszę o poradę czy jest coś na co mogłabym się powołać aby usprawiedliwić swoje nieobecności. Brak zasięgu mogę udokumentować pismem od operatora sieci..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zapytaj, czy przyjmą to pismo od operatora jako usprawiedliwienie. Przejrzyj umowę z uczelnią (po przyjęciu na pierwszy rok się ją podpisuje), może możesz się na coś powołać. Poza tym przychodzi mi tylko do głowy wzięcie urlopu dziekańskiego, aby przez zaległości nie musieć płacić za powtarzanie przedmiotów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koronawirus

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...

do góry