Widok

kosciól sw mikołaja w Gdyni LEszczyki

Wesele Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam, kto miła ślub w kosciele Sw. mikołaja w gdynia na Leszczynkach , jestem ciekawa jak to wyglada z ze strony praktycznej, bo z tego co słyszałam to probosz jest mało przyjemny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla mnie ksiadz probosz zawsze byl bardzo mily nie wiem skad te pogloski
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo mi miło ze dla ciebie był miły:) ale ja sie pytałam o to jak wyglada slub w tym kosciele, sprawy organizacyjne itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chodzilo mi oto ze znajomym którzy tam brali slub nie robił problemow:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hahah nie zrozumiałysmy sie:) A czy ktos sie orientuje jak wyglada sytuacja jak bym chciałą brac slub nie w swojej parafii kosciele sw, mikołaja tylko w innym, czy wtedy robia sie jakies problemy z uzuskaniem pozwolenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja brałam ślub w nie swojej parafii. A to, czy ktoś będzie z tego powodu robił problemy, to już indywidualna sprawa każdej parafii. Należałam do kościoła na Demptowie, a ślub brałam w Orłowie. Ksiądz tamtejszej parafii zażyczył sobie licencji z mojej parafii. Licencja to dokument, który wystawia proboszcz twojej parafii. Polega to po prostu na tym, że w swoim kościele załatwiasz wszystko do ślubu (nauki, poradnia, itd.). Proboszcz wystawia ci papier, że jesteście przygotowani do ślubu. A w kościele, w którym zamierzasz zawrzeć związek małżeński, załatwiasz sprawy dotyczące oprawy mszy, kwiatów, itd. Życzę powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja prosiłam o licencje w Św. Mikołaju i byłam BARDZO mile zaskoczona. Weszłam do parafii w zasadzie tylko zapytać na czym to ma polegać bo nie byłam jeszcze do końca zorientowana, a ksiądz od razu wyciągnął karteczkę i zaczął pisać pozwolenie!! Był bardzo sympatyczny, a ja (wstyd się przyznać:)) nawet nie wiedziałam czy to proboszcz bo należę do niej od niedawna i w dodatku nie miałam ze sobą pieniędzy na ofiarę. Powiedziałam, że nie spodziewałam się że uda mi się to załatwić od ręki i ofiarę złoże jak przyjdę dać na zapowiedzi. Powiedział, że to nie o to tu wcale chodzi. Poza tym wszystkie sprawy załatwia się już w wybranej parafii. Tak więc NO PROBLEM :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Leszczynki

Morska Park (14 odpowiedzi)

Inwestycja powstaje w sąsiedztwie głównych arterii: obok ulicy Morskiej, która prowadzi w stronę...

do góry