Widok

ks. Franciszek Rompa

Niestety i następnego księdza tym razem z Kielna dopadła sprawiedliwość ,ale dziw bierze że nie trąbiły o tym ŻADNE MEDIA !!!! wszystko po cichu nikt nic nie mówił nikt nic nie wie ( po takim samym incydencie z M.Bużanem następnego dnia można było przeczytać rano w prasie a wieczorem obejrzeć w TV ) przecież to wstyd i pogarda dla wszystkich mieszkańców Kielna za takie zachowanie ich proboszcza , który z uśmiechem na twarzy chodził po kolędzie i zbierał koperty.
A mianowicie na początku grudnia wracając z imprezy Barbórkowej "zakrapianej" spowodował kolizję z innym uczestnikiem ruchu i w wyniku tego zostały mu zabrane "lejce" tj prawo jazdy ale jedno szczęście ze jechał swoim STARYM mercedesem i koszt naprawy był z pewnością mniejszy.

Wiem, wiem co chcecie powiedzieć że temat księży jest już tak mdły i zepsuty że nawet nie chce się tego czytać i komentować, ale jest warty zastanowienia się nad tym co dzieje się dookoła nas i o czym możemy się jeszcze dowiedzieć ;)
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 5
Zwykła żenująca plotka.... a nie jest to nagłosnione najwidoczniej dlatego że w kielno nie posiada takiego donosiciela jak bojano
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 22
Brawo!! Aby więcej takich informacji ujrzało światło dzienne !!!
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 5
Obrośli w majątki, olewają wszelkie zasady, sa ponad prawem i nieustannie głoszą słow boże, bo są Jego wyslannikami. I o co chodzi?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2
racja dlaczego to może być po cichu niech też ma rozgłos
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
A co jeśli to tylko złośliwa plotka? To nie najlepszy pomysł żeby nagłaśniać nie sprawdzone informacje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
Plotka jest w 100% pewna !!!
Byłem jakiś czas temu z moim autkiem u Auto Mirasa w Pępowie i niestety widziałem jego skasowanego Mesia jak wyszedł spod igiełki na własne oczy!!!i z niedowierzaniem jeszcze zapytałem czy to Mesior w/w w tytule i odpowiedź brzmiała dosyć ciekawie a mianowicie usłyszałem słowa "TAKIE SĄ SKUTKI PICIA WÓDKI "
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6
oni wszyscy to diabły w czarnych sutannach a nie księża którzy powinni dawać pozytywny przykład.Wszystkich diabłow rozpuścili ludzie motłoch który bezgranicznie im ufa i ładuje w kabze.Napewno byli by prawdziwymi katolikami gdyby doświadczyli biedy takiej jaka panuje w niejednym domu i nie znam ludzi którym z biedy poprzewracało się w głowach,
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
jaki pan taki kram i odwrotnie. Tylko wiedza wyzwala. Religia? Własny wybór. Komu jest potrzebna niech wierzy. jeżeli jednak wiara sprowadza sie do obrzędów, bo tak wypada, albo z przyzwyczajenia, to źle wróży i wiernym , i kościołowi, i samej wierze.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mercedes wyklepany,prawko w kieszeni i po sprawie.Szerokiej drogi księże Franciszku!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Drodzy państwo widać jak świadczy to o waszej durnocie Jak wszystkim wiadomo ten ks.Franciszek na takie imprezy zostaje zawieziony i odwieziony przez jakiegoś kierowce tak to jest w Kielnie przyjęte od lat. A jeśli chodzi o samochodzik to zapewniam państwa ze oba są nienaruszone i to pewne. A plotka ta jest tandetna zapewne spowodowana z zazdrości. Ciekawe jest tylko kto ma takie kompleksy i problemy ze wymyśla takie niesamowite historie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8
Klapki na oczach masz ...no niestety.W zyciu nie powiedzialbym złamanego slowa na wiarę katolicką,kościól jako kosciół ale trzeba przyznać że rządzą nim tylko ludzie...prawda?A ksiądz Franciszek no niestety swoje za kolnierzem ma a grzech pychy napewno.Pamiętasz moze wybory ?w jaki oględny sposób promował Tuska i innych PO-wców?Nawet plakaty wyborcze przed kościolem wisialy(na terenie kościelnym)Gdy bieda w niejednym domu zaglada a Franciszek coraz to nowe auta(oczywizda full exlusiv)pomniki ...fakt Jana Pawla 2 ale myśle że nie byłby zadowolony z tej fanaberii proboszcza...mozna by za te pieniązki wybudowac jakis domek dla matek pracujących co nie stac je na prywatne przedszkole..sciągnac jakies siostry ze 2 i nazwac go im Jana Pawla..i splendor by byl i korzyść dla mniej bogatych parafian.A tak kicha ksiądz zamienia sie w biznesmena..troche nawet masona(Goclowski sie klania)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
co masz ćwoku do masonów - ty wiesz ilu księży, tych porządnych, było masonami?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ano to mam że są antynarodowi,antykatoliccy i "diabelnie"sprzedajni.A jak już coś z historii o masonach..hmm ..to może rewolucja francuska?radze poczytać...warto...może wtedy oczka się otworzą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak widzę masoni to modny temat. Ale wszędzie wokół krążą same stereotypy. Warto poczytać a nie rzucać wokół hasłami, na temat których niewiele ma się de facto do powiedzenia.
A jaki jest ks. Franek każdy wie. Mimo wszystko trzeba przyznać mu jedno. Odrestaurował nasz Kościół przez ostatnie 20 lat praktycznie nie do poznania. Widać, że Kościół potrafi dbać o swoje mienie.
Błędów popełnił dość wiele, pewnie i od inwestycji cos mu tam kapnie, jak to przy przetargach, ale widać że coś robi. A nawet ostatnio stara sie mieć kazania co było jego najsłabszym punktem. I nawet msze odprawia w tradycyjny i najlepszy sposób. Mam nadzieję, że sodówka minęla mu bezpowrotnie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

antykatolicyzm to jeszcze nie przestępstwo

a co do rewolucji francuskiej - to ci idioci Francuzi czczą ją co roku 14 lipca z głupoty chyba ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
..no czczą,czczą...zgadza się co im w końcu pozostalo?Ale nie wiem czy dobrze zrozumialeś aluzje moją do rewolucji...więc chodzi mi o to że wywolali ją masoni...masa krwi(nie tylko chrześciańskiej..ale tej jak zwykle najwięcej)w imie czego?..hmm wolności?Polecam ksiązki Łysiaka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie każda książka jest wartością samą w sobie. ważny jest jeszcze autor, a Łysiak w tej kwestii nie może być jedynym autorytetem. Jest zbyt zaangażowany, by się na nim opierać. Kwerenda historyczna jest podstawą pracy każdego historyka. Również w tym temacie. Trzeba poczytać autorów i z lewa i z prawa i z centrum aby wyciągnąć jakiekolwiek wnioski.
Co do masonów jako twórców rewolucji francuskiej... hmm ciekawe. Wydawało mi się, że przyczyny były zgoła inne...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja polecam Baszkiewicza i Mellera

o rewolucji francuskiej - przynajmniej napisana przez historyków. i bez z góry założonej tezy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masoneria przekazała rewolucji nie tylko swe idee, lecz także swoje metody i swoich ludzi. Kiedy historyk, mason Henri Martin, zapewnia, że ..masoneria była laboratorium rewolucji". Zrozumiały jest entuzjazm masonów wzbudzany tym wyczynem, entuzjazm, którego przejawem jest następująca wypowiedź Najwyższej Rady Wielkiego Wschodu:

To masoneria przygotowała naszą rewolucję, największą ze wszystkich epopei ludowych, jakie historia zapisała w swoich annałach, oraz to masonerii należy się najwyższy zaszczyt wyposażenia tego wiekopomnego wydarzenia w dokument, w którym wcielone zostały jej podstawowe założenia.A co do Łysiaka,cóż do niego się też dorasta ..mimo wszystko polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Trochę odeszliśmy od tematu, ale rozwinęła się ciekawa dyskusja.
Ja cały czas uważam, że przecenia się znaczenie i siłę wielu ugrupowań. Co do rewolucji francuskiej jak i wielu innych to bardziej upatrywałbym przyczyny gospodarcze. Wąskie grono, kiszące się we własnym sosie i przekonane o swojej wielkości nie ma większego wpływu na masy. Owszem może spowodować iskrę, natomiast nie jest motorem napędowym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Antychrześcijańskie oblicze rewolucji francuskiej objawiło się na dwa sposoby: w aspekcie destruktywnym (czyli polityce wymierzonej w Kościół katolicki i duchowieństwo, a także niszczeniu symboli chrześcijaństwa w sferze publicznej, w tym kościołów) oraz w aspekcie twórczym, o wiele groźniejszym - jak zauważył Józef de Maistre - od tego pierwszego (czyli tym, co na gruzach chrześcijańskiej Francji rewolucjoniści chcieli zbudować). Oba aspekty łączyło przeświadczenie zaczerpnięte z ateistycznego dziedzictwa Woltera, iż należy wymazać tę niegodziwość, czyli - wedle "patriarchy oświecenia" - chrześcijaństwo.A jesli chodzi o przyczyny gospodarcze...cóż sam przyznasz że na prawie 50 lat masońska rewolucja francuska pogrążyła ten kraj w niebycie ...nie tylko gospodarczym ale ale duchowym.Pokolenie to, wyrosłe i ukształtowane przez rewolucję (której Pierwsze Cesarstwo było wszak wiernym kontynuatorem), ucieleśniało przerwanie ciągłości nie tylko z dawną Francją królów, ale przede wszystkim z Francją chrześcijańską - "pierworodną córą Kościoła". Rewolucja nie jest bowiem najgorsza w tym, co niszczy, ale w tym, co tworzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
egzegeza rewolucji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prawda to :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roki - podziwiam Twój ardor i oczytanie (fiu fiu w Bojanie takie mądre ludzie) ale 1. nasza dyskusja jest bezprzedmiotowa ze względu na Twój ardor właśnie i skrzywienie ideologiczne, 2. ponieważ czytasz :) to poczytaj sobie choćby Pamiętniki Saint Simona wówczas zrozumiesz, że upadek systemu we Francji zaczął sie wcześniej - w zasadzie już za króla Słońce, 3. Co do idei Oświecenia - pozwalam się z Tobą nie zgodzić - była to największa obok antyku (moim skromnym zdaniem) intelektualnie epoka w dziejach ludzkości :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
uważasz że jak juz wieś to co?..widły i gnój tylko?....takie myślenie czasem pozytywnie zaskoczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w pełni się z Tobą zgadza. Myślę, że w niejednym wiejskim domu toczą się w tej chwili poważne dysputy natury filozoficznej, historycznej, teologicznej czy naukowej. :)
A wracając do masonów i Francji doby oświecenia, rewolucji to Roki proszę przedstaw mi jak masoneria odnosiła sie do przejęcia władzy przez Napoleona.
Myślę, że warto byłoby w ogóle przedstawić definicję masonerii. Hasło jest powszechnie znane i serwowane na prawo i lewo, natomiast niewiele osób wie co de facto oznacza.
Proponuję przenieść tą dyskusję jako nowy temat. Dajmy już spokój ks. Rompie. Masonem raczej nie jest :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roki - tak nie myślę, choć się dobrze ukrywają. Niestety. Póki co głównie widzę czarny smród z kominów, ćwoki na motorach i quadach po lasach, śmieci i wylewki szambiarskie, psy na krótkich łańcuchach. Więc takie miłe zaskoki są zaskakujące :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Luk - jestem za :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani Magdo, są również psy bez łańcuchów, które wałęsają się po okolicy. Mają włąścicieli i z gospodarskich zagród kurki zagryzają. Nie są to pieski gospodarzy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widze że jak rolnik za prace wiosenne się zabrał skończyl sie temat historyczny ...a szkoda.A propo wszystkich jeżdzacych na motorach ..i iinnych pierdołkach ....jest na to sposob ...w dobie aparatów cyfrowych zero problemów ....pozalatwialem w ten sposób kilkoro "gnojkow"i co?..spokój święty..na nich dziala siła niewidoczności ...boją sie miejsc gdzie ktoś pstryka albo filmuje...taki sasiedzki .."radar"...daje slowo są rezultaty...pozdrawiam wszystkich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tam dzwonie do Wejherowa na policję - zaraz przyjeżdżają choć na początku oporowali. Trzeba by się skrzyknąć w tej sprawie. Po robotach gospodarskich rozumie się ;)
A propos rewolucji - to we Francji mamy - wygrał Hollande ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No na pewno czarny merc jest nienaruszony bo go zaraz wymienił na nowszy model i mało kto o tym z parafian wie bo jest niemal identyczny od poprzedniego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
merc jest ten sam, W211 przed liftem, blachy GWE 55UL, niedawno widziałem wiec po co takie pieprzenie???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Znajomi elektrycy byli u nich w domu :p ma małżonkę na dole gdzie polski i dzieci
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
kiedys przeczytalem ,ze nie ma gorszej trucizny na swiecie niz kosciol katolicki,banda pedofili i pijakow.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ale z drugiej strony są totalnie zaczadzeni i to na nich opiera się ta cała bajka, że okutna już o tym nie wiedza i nie chcą wiedzieć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

żygam jaj słyszę ks franek ,kelno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

ale to jest forum Bojana, mamy tu swoich troli, którym kościół cierniem w oku jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mnie ciekawi jak ktos wykopal post sprzed 6 lat??!! I czy jest tego swiadom? :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

pewnie był odizolowany tyle czasu i teraz nadrabia stracony czas
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

oj tam, oj tam.......lekarze uznali że "w tym przypadku medycyna jest bezradna" to wypuścili. ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W dniu dzisiejszym ten sam ksiądz w chwaszczynie uszkodził sygnalizacje świetlną po czym jadąc dalej za mną jechał zygzakiem jadąc prawie na czołówkę z innymi samochodami z dużą prędkością w stronę Gdańska Osowa uderzył w moje auto w sumie lekko po czym wyskoczyłam z samochodu zabrałem mu kluczyki . Policja już była powiadomiona przez innych świadków tego okropnego zdarzenia. Moim zdaniem taki człowiek nie powinnie w ogóle być księdzem bo naraża innych ludzi na niebiezpieczenstwo. Temat normalnie nadaje do jakiejś gazety tym bardziej że mam kilku świadków tego zdarzenia.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo dobrze ale myślę że ta sekta uderzy do Jarka i wszystko ucichnie. Wierzę w Boga ale nie w tą sektę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

No i co z nim? Był "trafiony"?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Alkomat niby pokazał zero a policjant powiedział że nie może zatrzymać prawa jazdy więc może tylko skierować księdza tylko na ponowne badania. Dla mnie to było dziwne tym bardziej że jak powiedziałem ze jest pijany nagle zaczął się perfumowac. Moim zdaniem powinni go od razu zabrać na jakieś badania ale powiedzieli że już ktoś po niego jedzie z plebani. Ci co widzieli jak ten kierowca jechał to mogą stwierdzic w jakim stanie byl. Na bp w chwaszczynie na pewno jest nagranie z monitoringu chociaż policjanci powiedzieli że to nie jest ich rewir bo są z Gdańska. Takich ludzi jak ten kierowca trzeba tępić i tyle w temacie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Franio emeryt jeszcze pije?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak czytam o jego przeszłości i przekrętach to aż strach że ludzie do niego na mszę chodzą. https://natemat.pl/253409,kim-jest-ksiadz-franciszek-rompa-wierni-zmusili-go-by-oddal-pieniadze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy to z tego powodu stał radiowóz na sygnale na stacji około godziny 15:30?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powoli, powoli i jakże skutecznie fasada kościółka pęka i wylewa się cały syf.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co z tym kielnem jest nie tak haha jak nie rysio to franus
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba, że to zwykłe pomówienia i szukanie taniej sesacji!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Może był rzeczywiście trzeźwy, alkomat nie wykaże spalonych jontow ani zażytych innych narkotyków. Rozumiem ze nie był badany na zawartość narkotyków w organizmie ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
No niestety tylko alkomat i już dzwonili z plebani że ktoś po niego już jedzie. Zwykłego śmiertelnika to bez gadania by wieźli na badania a tu sprawa jak zwykle widać że po układzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jasne pomówienie ️ jak kiedyś komuś krzywdę zrobi to się obudzicie!!! Ci co jechali od Bp w chwaszczynie to widzieli. Dla mnie ten zwyrodnialec powinien siedzieć!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ej Rompa ale z ciebie pompa !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Brawo za reakcję i za nagłaśnianie tematu!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

O ile to prawda... jakoś na forum Kielno ani słowa a Bojano jak zawsze interesuje się wszystkimi dookoła i szuka sensacji!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A co ma piernik do wiatraka? To ze ksiadz z kielna jezdzi po pijaku to trzeba watek zakladac na forum kielna ? Moze swiadek byl z bojana i dlatego tutaj zalozyl temat. Zreszta co za roznica , nawet jakby na forum gdyni by zalozyl temat to meritum sprawy jest to , ze osoba swiecka jezdzi nadzgana i dobrze ze nie pozabijal kogos ten czarny emeryt. Jak mniemam jestes obronca lub trollem , skoro wypisujesz takie bzdury.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zajmijcie sie swoim zyciem, a nie plotki tylko roznosicie. Co was to obchodzi wogole czyjes sprawy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ciebie zacznie obchodzić jak rozjedzie Ci kogoś z rodziny?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

To idz do ksiedza i powiedz mu to w twarz a nie na forum plotki wypisujesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tam juz taki mądry nie bedziesz jak tu na forum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Co? Mordo, ja pluje na tę pedofilską mafię i w necie i na żywo. Ślub cywilny, dzieci niechrzczone, a dokument apostazji wisi na ścianie niczym obraz jezusa (celowo z małej litery) u was sekciarze w domach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Polecam Gomorę autorstwa A. Nowaka i St. Obirka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

A pochowają cię pod śliwką czy na cmentarzu ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Gdybyś czerpał wiedze o świecie nei tylko z coniedzielnych kazań przedstawiciela pedofilskiej sekty, to wiedziałbyś, że:
1. Istnieją cmentarze komunalne
2. Jeśli nie ma w okolicy komunalnego, to klecha ma obowiązek dać miejsce na swoim.

Jeszcze jakieś pytania?

O, biskup Janiak zmarł, ten co 3 pedofili krył. Szkoda, że nie udało się go osądzić za życia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

może więcej chamie kultury. Komunalne są również wysypiska śmieci. Ogólnie, to z chamem się nie dyskutuje, więcej nic nie dodam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To po co piszesz, skoro i tak nie miałeś nic do powodzenia? W słowniku pwn słowo parafianin oznacza osobę zacofaną i ograniczona, idealnie pasuje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zostawcie niewinnych ludzi w spokoju!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Popieram, najwiecej mają do powiedzenia ci co nic nie robią i tylko plotkują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rompa wstyd ! jezdzic po pijaku to przestepstwo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

A do tego recydywista.Kilka lat temu nie wyrobił zakrętu w Kieleńskiej Hucie.Też po pijaku
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Stary czarny przekretas niech zbije piatke z glodziem i reszta. A propo , z kim mieszka ksiadz z koleczkowa? Z kolezanka ??
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co cię obchodzi? Idź się zapytaj.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

W niedziele pruł swoim cabrio z otwartym dachem.Uśmiech na twarzy,wiatr we włosach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Bojano

Nowa Kadencja - Nowa Gmina? (120 odpowiedzi)

Naszła mnie pewna refleksja patrząc na rozkład głosów. Czy to nie jest trochę tak, że wybierają...

Podziękujmy starym radnym i wójtowi. (58 odpowiedzi)

Albo większość w Gminie Szemud ma powazne problemy z pamięcią albo już nie wiem co. Nie mogę...

Koinonia Jan Chrzciciel: zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu naukowym (3 odpowiedzi)

Szanowni Państwo, W związku z rozpoczęciem projektu, poświęconego problematyce perswazji...

do góry