Widok
Pedagogika jest trudna?
Skończyłam licencjat na prywatnej uczelni, dziennie, ostatnie pół roku i obrona z malutkim dzieckiem.
Że tak powiem brzydko, z palcem w dupie :).
Teraz kończę mgr zaocznie na UG i wcale bym nie powiedziała, że te studia były jakoś szczególnie ciężkie. Bez problemu zaliczyłam wszystkie egzaminy, pracując ( w zeszłym roku, bo już nie pracuję) i mając małe dziecko.
Myślę, że to kwestia priorytetów i ambicji, szczerze mówiąc nie przykładałam się za bardzo do nauki ( ale też nie miałam samych 3), więc jeśli potrzebujesz tylko papierka, nie zależy Ci na "nauce" to polecam ...
Skończyłam licencjat na prywatnej uczelni, dziennie, ostatnie pół roku i obrona z malutkim dzieckiem.
Że tak powiem brzydko, z palcem w dupie :).
Teraz kończę mgr zaocznie na UG i wcale bym nie powiedziała, że te studia były jakoś szczególnie ciężkie. Bez problemu zaliczyłam wszystkie egzaminy, pracując ( w zeszłym roku, bo już nie pracuję) i mając małe dziecko.
Myślę, że to kwestia priorytetów i ambicji, szczerze mówiąc nie przykładałam się za bardzo do nauki ( ale też nie miałam samych 3), więc jeśli potrzebujesz tylko papierka, nie zależy Ci na "nauce" to polecam ...
Administracji i biznesu w Gdyni tez latwe.
do tego Wyzsza szkola turystyki i Hotelarstwa
I Wyzsza Szkola Humanistyczna w Gdansku
co do UG ja konczylam Administracje i nie bylo latwo. wrecz ciezko tam jest i to prawda tez nie raz zdawalam egzaminy z dziennymi. jedyna roznica programowa to brak zajec w-f.
Zatem Administracja i prawo sa mega ciezkie!!! Tzn ja sie duzo uczylam, zdalam z dobrymi ocenami ale nie bylo latwo
do tego Wyzsza szkola turystyki i Hotelarstwa
I Wyzsza Szkola Humanistyczna w Gdansku
co do UG ja konczylam Administracje i nie bylo latwo. wrecz ciezko tam jest i to prawda tez nie raz zdawalam egzaminy z dziennymi. jedyna roznica programowa to brak zajec w-f.
Zatem Administracja i prawo sa mega ciezkie!!! Tzn ja sie duzo uczylam, zdalam z dobrymi ocenami ale nie bylo latwo
na tej wyzszej szkole administracji i biznesu studiowala moja kumpela i mowila ze bardzo latwo na wiele egzaminow szla od tak sobie bez przygotowania ale ona umie sciemniac i byla dosc ladna wiec jej to duzo pomoglo. Jak masz gadane i potrafisz zmyslic cos albo mowić bardzo przekonująco nie na temat to pewnie nie powinno być trudno:)
nikaa ale ja nie studiowałam na UG tylko gdzie indziej i mialam egzaminy z dziennymi w tym samym czasie i dniu więc wiem co mówię wymagali od nas tego samego ani ciut mniej. zdarza się to prawda, ze jest lajcik na jakims egzaminie ale jak my go mielismy to i dzienni bo poprostu u nas mieliśmy w tym samym czasie 3/4 egzaminów nikogo nie obchodziło, że studiuje zaocznie.
lipunia:
studiowałam ten sam kierunek zarówno zaocznie jak i dziennie - właśnie na państwowej uczelni ( robiłam go chyba na 3 albo 4 różne sposoby :P) z różnymi grupami ( zarówno na studiach jednostopniowych jak i dwustopniowych (robiąc m. innymi 2 semestry w jeden) i poziomy były diametralnie różne !!! Tylko studentom zaocznym się wydaje że mają super trudno :), nie zdają sobie sprawy jakie są wymagania na studiach dziennych (chociaż ten akurat kierunek i tak był łatwy ...)
studiowałam ten sam kierunek zarówno zaocznie jak i dziennie - właśnie na państwowej uczelni ( robiłam go chyba na 3 albo 4 różne sposoby :P) z różnymi grupami ( zarówno na studiach jednostopniowych jak i dwustopniowych (robiąc m. innymi 2 semestry w jeden) i poziomy były diametralnie różne !!! Tylko studentom zaocznym się wydaje że mają super trudno :), nie zdają sobie sprawy jakie są wymagania na studiach dziennych (chociaż ten akurat kierunek i tak był łatwy ...)
Jeśli ktoś nie studiowal zaocznie na panstwowej uczelni niech się o łatwości ich studiowania nie wypowiada. Wszystkie egzaminy itp są identyczne jak na dziennych tyle, ze po prostu mniej ci tego wyłoża i sama musisz do wielu rzeczy dojść nie majac na to czasu pracując czy siedząc z dziećmi w domu. Więc nie polecam bo tyle samo trzeba ślęczeć nad książkami i w bibliotekach, a nawet więcej kasy wydac na książki bo przewaznie w bibliotece już wszystko wypozyczone przez dziennych studentów.
Może na prywatnych zaocznych jest latwiej ale tego nie wiem i nie sądzę aby pedagogika np należała do najłatwiejszych kierunków. Idz tam gdzie wiesz, ze dasz radę czy jestes typową humanistką czy raczej przedmioty ścisłe. Z humanistyki może socjologia, ja studiowałam historię i powiem, że nie jest ciężko ale np duzo osób zrezygnowalo już w pierwszym półroczu i po roku. zależy z czego jest Ci sie łatwo uczyć bo na egz musisz umiec chociaz to min.
Może na prywatnych zaocznych jest latwiej ale tego nie wiem i nie sądzę aby pedagogika np należała do najłatwiejszych kierunków. Idz tam gdzie wiesz, ze dasz radę czy jestes typową humanistką czy raczej przedmioty ścisłe. Z humanistyki może socjologia, ja studiowałam historię i powiem, że nie jest ciężko ale np duzo osób zrezygnowalo już w pierwszym półroczu i po roku. zależy z czego jest Ci sie łatwo uczyć bo na egz musisz umiec chociaz to min.