Widok

masa hydroizolacyjna w łazience

Mam dylemat. Kafelkarz zaproponował mi położenie pod kafelkami na podłodze masy hydroizolacyjnej.
Poszukałam w internecie i doczytałam się, że takie masy stosuje się raczej na balkonach, tarasach, ew piwnicach narażonych na wilgoć.

Pytanie brzmi czy warto decydować się na taką masę w łazience. Jeśli tak jakie daje korzyści?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daje Ci to izolację przeciwwilgociową.
Generalnie stosuje się ją na podłodze plus zakład na ścianę do wysokości 20cm. Następnie w punktach gdzie będzie źródło wody. Jeśli będziesz mieć kabinę to całą jej powierzchnię z zakładem 10cm poza jej obręb, w wannie cały obwód plus zakład do 40cm ponad krawędź. Fuga nie jest izolacją przeciwwilgociową. Ponadto hydro zabezpiecza pomieszczenie od przenikania wilgoci w powierzchnię ścienną, stanowi pierwszą bazę kontaktową przy zalaniu która ogranicza przedostanie się wody w posadzkę. Generalnie jest to standard, który powinno się stosować we wszystkich pomieszczeniach narażonych na duży poziom wilgoci.
Stawka za wykonanie hydroizolacji wynosi około 15zł za m2.
Zwróć uwagę aby była wykonana starannie, czyli dwukrotnie i krzyżowo.
Jeżeli twój kafelkarz zaproponuje Ci masę dwu składnikową to będzie przesada, gdyż jest to masa specjalistyczna a do obiektów typu łazienka jednoskładnikowa wystarczy. Mapei , Schonox, Sopro itp. producentów jest bezliku. Na wszystkie krawędzie musi być wklejona taśma PCI. Jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania to pisz na mój mail.
oferta_bud@interia.pl
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się z przedmówcą. W końcu jakiś fachowiec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam się na przyszłość.
w razie pytań chętnie odpowiem.
Proszę pisać na maila
oferta_bud@interia.pl
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
babka chce mieć szybko,tanio i solidnie,a wy jej tu morały prawicie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie opisałeś tragedię a nie remont...
szybko - nie zachowujesz technologii
tanio - tanią kiełbasę psy jedzą
solidnie...... - bez komentarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
arat ty na poważnie?bo ja chciałem zakpić z "inwestorki"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za odpowiedzi, te na temat oczywiście.
Subiektywne, niczym nie poparte opinie tudzież złośliwości pominę milczeniem.

Warstwa już leży, zdecydowałam się i mam nadzieję że była to słuszna decyzja. Czas pokaże;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem pewien,że nic Pani na tej decyzji nie straci.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

Meble ogrodowe z surowego drewna (6 odpowiedzi)

Właśnie zakupiłem meble ogrodowe z surowego chyba sosnowego drewna. Pewnie wypadałoby je czymś...

Łazienka - niebanalne i tanie urządzenie (28 odpowiedzi)

Myślimy o remoncie łazienki. Niestety większość rzeczy które mi się podobają są zwykle drogie, a...

Jakie schody? - co polecacie (53 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...

do góry