Widok

mieszkam tu

Drodzy, być może przyszli mieszkańcy. Mieszkam w Młodym Straszynie od tygodnia, wiele rzeczy jest bardzo okey, ale przestrzegam przed: kotłownie sprzedali najdroższemu operatorowi jaki może być "PEC", ogródki mają takie skosy w dół, że dzieci to raczej biegac po nim nie mogą, wilgoć jest wszędzie, zwłaszcza piętra wyższe:/, jak juz kupisz mieszkanie to potem szanowna Pani Magda ma wszystko w głębokim poważaniu, okna i parapety porysowane ( ale oczywiście nie w każdym mieszkanku:)) o administracji nie wspomnę, developer za nas wybrał i to jest jakaś katorga ( administracja BIMON) po za tym, żeby nie było że jestem nakręcona tylko negatywnie: ciszaaaaaa, nieziemskie widoki wieczorkiem, ale i za dnia też, czysto, drzwi wejściowe bardzo solidne, ramy okienne szare, co nadaje uroku:), w trakcie remontów podpieli nas pod prąd budowlany także spora oszczędność :P, plac zabaw, miejsca parkingowe, rewelacyjne wykonanie klatek schodowych.
Życze powodzenia w zdobywaniu kredytów :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam ,ja mieszkam w 2 wysokość mieszkania po położeniu podłogi to 2.62 ,a podłogę mam dodatkowo ocieploną ponieważ jest to parter.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam,owszem mówiono o wiośnie ale na umowie był termin 29 czerwca( od samego początku-)mieszkanie kupowałam we wrześniu 2011,w sierpniu mogliśmy się wprowadzić ,ale mieszkania już mogliśmy urządzać od lipca ,dlaczego nikt nie pisze że 1 była oddana przed czasem -co było powodem opóznienia 2,gdyż postanowili że odbiór techniczny zrobią razem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co za bzdury piszesz V jest już wykańczana i na pewno będzie to w tym roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kabli nie mam przez środek mieszkania-poprowadziłam w listwie przypodłogowej i nic nie widać ,a skrzyneczkę mam schowaną pod szafką w przedpokoju i nie muszę się martwić że uszkodzę światłowody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
troszkę się pozmieniało - udało się zbić z 7 do 3.50 za ogrzewanie - jakie będą konsekwencje ? Zobaczymy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam sąsiadow :-)

Witam wszystkich :-)
I ja bede mieszkanka budynku nr 5 na parterze :-) Mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok zarowno z odbiorem jak i oplatami :)

A i jeszcze jedno pytanko, mieszkancy bud. nr 1 i 2 jakie sa opłaty eksploatacyjne, bo rozumiem, ze jesli mamy juz listopad, to i za ogrzewanie sie juz płaci ?

A i interesuje mnie parter, kladliscie ogrzewanie podlogowe ??

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciałam przywitać sąsiadkę, również parter i budynek nr 5. Mam nadzieję, że zdążą z odbiorem. Byłam wczoraj na budowie, to oszkleń na balkonach jeszcze nie ma, na klatce brak tapet, ale za to są kafle na podłogach. Przy budynku jeszcze wszystko rozkopane..no zobaczymy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A witam, witam :-)

hmm... to ciekawe co mowisz. A moze raczej nieciekawe. A pytalas sie moze w biurze sprzedazy, czemu nie ma jeszcze tak wielu rzeczy ??
Jedyna pocieszajaca dla mnie kwestia, to taka, ze jak pierwotnie mial byc odbior 31.10 to o opoznieniu poinformowali na 2 czy 3 tyg wstecz. teraz pozostalo juz jedynie 6 dni, wiec miejmy nadzieje, ze mieszkania w tym terminie odbierzemy:-)

Troche martwia mnie poprzednie posty odnosnie wilgoci, zagrzbialych zielonych naciekach na bud. nr 4.... mam nadzieje, ze nasze nowiutkie mieszkania nie obrosna grzeybem, bo tego bym raczej nie zniosla...
No i jeszcze te oplaty-ponad 500 zl za 44 m2??? to jakas gruba przesada, obecnie mieszkam w centrum Gdanska i tak duzych oplat nie ponosze. Kupilismy mieszaknie 64m2 wiec juz boje sie na sama mysl o rachunku, ile bede placic 700zl bez pradu ? to jakas porazka!

Zamieszkali juz sasiedzi wypowiedzcie sie prosze na temat tej kwestii, bo zaczyna mi ona spedzac sen z powiek.

Ohhh mam nadzieje, ze nie przejedziemy sie na Nex-Bud i bedziemy mogli sie cieszyc tak samo nowymi mieszkaniami, jak i piekna okolica :-)

Pozdrawiam:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierwotnie za 64 m2 był rachunek 700 zł, teraz zmniejszyło się do 400 zł - bez wody, śmieci, bez prądu.... więc jeśli nikt nie zrobi porządku z administratorem, z opłatami za gaz to czynsze będą właśnie w granicy 700 zł za te 64 m2....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wielkie dzieki za odp. Szczerze powiem, ze jak dla mnie kwota troche bajonska. Mam rodzine, ktora mieszka w Gdansku na Orunii na nowym osiedlu i rachunki, z woda, ze smieciami i innymi remonotwymi funduszami oprocz pradu wynosza ich srednio 500zl miesiecznie.
a jakby nie patrzec z Orunii do centrum Gdanska jest 5 min, Straszyn w porownaniu do tego osiedla to wioska :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dopytywałam się w biurze sprzedaży, czy na pewno odbiory będą w terminie, dostałam potwierdzenie, że tak. Ale wcześniej też tak mówiono. Również mam nadzieję, że został tak krótki termin do odbioru, że już chyba nie zdążą wysłać pisma ze zmianą daty. Termin oddania budynku przez podwykonawców to 11 listopada więc może warto się przejechać jedenastego popołudniu i sprawdzić jak wyglądają balkony.
Z czynszami to nawet bardzo gruba przesada, ale przecież to od nas będzie zależało, kto zarządza budynkiem. Kupując mieszkanie patrzałam również na finanse związane z późniejszymi opłatami. Miało to zupełnie inaczej wyglądać niż to jakie kwoty są wymieniane na forum. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze mowiac, to wysztko mi sie juz pomieszalo :) Masakra jakas. mam nadzieje, ze w praktyce wszystko okaze sie pozytwyne, bo jak na razie to mam wiecej watpliwosci po przeczytaniu wszystkich postow niz radosci z tego, ze juz wkrotce zostane mieszkanka Młodego Straszyna...
na sasiednim watku, poruszony zostal temat odbiorow.
I tu tez wychodzi sprzecznosc w stosunku do tego co zapisane jest w umowie, mianowicie jeden z forumowiczow napisal, ze podobno 14.11 to termin odbioru jednak bez mozliwosci uzytkowania, a jedynie do celow wykonczeniowych. Czy ktos ma jakas wiedze na ten temat ?
Skoro to faktycznie prawda, to znacznie opozni to podpisywanie aktow notarialnych a co za tym idzie wpisow do ksiegi wieczytsej. Byloby mi to moze bez roznicy, gdyby nie fakt, ze bank do momentu wpisu do ksiegi pobiera od mojego kredytu ubezpieczenie, a wychodzi mnie ono ponad 300zm za m-c, to nie malo... Tak wiec mam nadzieje, ze tym odbiorem to tylko mrzonki, bo normalnie niedlugo od nadmiaru tych malo fajnych informacji zwariuje :-)

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ponownie

Mam ten sam problem z kredytem czyli ubezpieczenie i wyższa rata. Jak dopytywałam się w biurze sprzedaży to developer ma czas na podpisanie aktu notarialnego do maja przyszłego roku, a co za tym idzie poczekamy na wpisy do księgi wieczystej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No mi tez powiedziano, ze maja na to czas ok 6 m-cy... Z tym, ze mialam ogromna nadzieje, ze moze sie pospiesza i zaczna procedure wczesniej, a nie beda czekac do ostatniej chwili...

Tak wiec czeka nas wyzsza rata kredytu, a oprocz tego, dopoki nie mamy aktow not to nie mozemy wybrac nowego zarzadcy, co znaczy jedynie tyle, ze nasze czynsze beda tak absurdalnie wysokie jak w bud. 1 i 2. Wyzsza rata+bajonski czynsz= zyc nie umierac :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do odbiorów 14,11 bez użytkowania, taką informację dostałam wczoraj w biurze sprzedaży. Że tak ma najprawdopodobniej być... wydaje mi się że już tak mało czasu zostało, że powinni konkrety już znać, a nie owijać.... a dostaliście już jakieś oficjalne pismo dotyczące odbiorów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też taką informację dzisiaj otrzymałam. 14 listopada odbiór bez pozwolenia na użytkowanie. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dowiedziałaś się może ile się czeka na pozowlenie na użytkowanie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, dwa tygodnie. Pewnie trzeba założyć nieco więcej czasu, żeby później się nie denerwować. Komisja musi odebrać budynek np. kominiarz, hydraulik. Trzeba ich poumawiać, a to schodzi. Tak przynajmniej zrozumiałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję za odpowiedź:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a nie musza byc odebrane wszytkie mieszkania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry