Widok

mieszkanie Gdynia, Rumia czy Reda?

Patio Róży Chwarzno Sokółka Zielenisz Temat dostępny też na forum:
Witam wszystkich, planujemy z mężem zakup mieszkania (jesteśmy przyjezdni) lecz kompletnie nie mamy rozeznania, które dzielnice są w miarę bezpiecznie, a jakie omijać szerokim łukiem? Zastanawiamy się między Gdynią, Rumią i Redą.
Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rumia i Reda to fajne miejsca ale rozbudowują się w zastraszającym tempie, za 5 lat nikt tam nie wiedzie ani nie wyjedzie bo mieszkań przybywa, mieszkańców z samochodami również, szkoda że w takim tempie nie budują też drug. Co do Gdyni to zapomnij bo w szanującej się dzielnicy cena za m2 to różnica od 1-2tyś za m2 w stosunku do Rumi czy Redy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli odradzasz wszystko jednym słowem? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślałaś nad Gdynią Wiczlino? Sokółka Zielenisz, Patio Róży, Wiczlino Ogrody..... fajna dzielnice dużo sklepów, przychodnie, przedszkola, szkoły w otoczeniu lasów. Do centrum Gdyni masz 10 minut autem poza godzinami szczytu. Rano w roku szkolnym do godziny 9jedziesz od 20 do 35 minut. Rumia i Reda rozwijają się bardzo szybko wszystko tam jest ale i tak ludzie stamtąd przyjeżdzają do trójmiasta za pracą, szkoła czy rozrywką. Dodatkowo jak ktoś ci już napisał to korki jakie tam są to masakra. W lato czasem stoisz po kilka godzin bo droga nieprzejezdna ze względu na turystów. Ja mieszkam na Patio i powiem ci, że super lokalizacja. No ale musicie sami pojeździć i zobaczyć czy się wam podoba
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się z przedmówcą. Jeśli nadal szukasz i interesuje Cię mieszkanie deweloperskie to rzuć okiem na ranking inwestycji w Gdyni - https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/gdynia/. Może Ci coś wpadnie w oko :) Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczególnie jeżeli masz dużo czasu i uwielbiasz spędzać czas w samochodzie. Czas wyjazdu z tych osiedli (mówię o Chwarzenie) około 1 godziny, to samo z powrotem. Czysty relaks. :) Łatwo sprawdzić - polecam podjechać koło 7.30:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie, nie odradzam bo mimo wszystko to fajne miejsce do życia tylko trzeba liczyć się z wysokimi kosztami zakupu nieruchomości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nowe budynki powstają wszędzie gdzie tylko jest jeszcze kawałek miejsca ; w Rumi ( blisko Gdyni ) jest jeszcze dużo wolnej przestrzeni więc budują i będą budować , ale zagęszczenie budynków jest o wiele mniejsze niż w Gdyni - mieszkałem kiedyś w Gdyni ,teraz w Rumi i nie wrócę - w Rumi mam teraz wszytko co na co dzień potrzebuję ( sklepy , basen , kino itp ) korki są na pewno mniejsze niż w dzielnicach Gdyni
najlepiej sprawdzić samemu .... czyli zrobić wycieczkę
łatwiej też o nowe lokum bo ceny bardziej przystępne !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

dzięki :) będę myśleć. Czy w Rumii są okolice które warto omijać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o jakość i wygodę życia to chyba nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jezeli Gdynia to polecic mozna jedynie poludniowe dzielnice od orlowa przez kacki az do obwodnice, niestety polnocna gdynia to koszmar do mieszkania (juz nie patrzac tylko na dojazd)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A jak z Redą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z Redą jest podobnie jak z Rumią , tylko trochę dalej ale jadąc samochodem to 5 min. tam też powstają nowe budynki i jest całkiem spory wybór ; z Rumi to Gdyni łatwiej dojechać komunikacją miejską . polecam wycieczkę po okolicy Rumi / Redy = warto też się rozeznać co do położenia przedszkoli , szkół , sklepów itp względem możliwości zamieszkania .
w Rumi nie ma raczej miejsc "gorszych" - ja mieszkam na terenie "Janowo" i sobie chwalę ( ocena subiektywna ze względu na wymagania - każdy ma swoje )
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja raczej wybiorę Rumię, choć Reda też jest dobrym rozwiązaniem. Unikaj tylko szybko wybudowanych bloków na podmokłych terenach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdynia Północna też jest ok. ale... mało kto wie, że wybrać należy lokalizację z lewej strony ulicy Unruga :) np. ulica Boisko, Podgórska, Kusnierska. Tam z centrum Gdyni (dojeżdżam spod szpitala) w korku jedzie się ok 20 minut. Bez korków 13-15 minut.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkam na Podgórnej w Rumii (to jest inwestycja Semeko: semeko.pl). Polecam samo miejsce i w ogóle ich nieruchomości. Budują porządnie, na lata, z nowoczesnych bezpiecznych materiałów. Świetny standard, wygodna dobrze skomunikowana okolica, żyje się tutaj bardzo dobrze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Podzielniki ciepła na kaloryfery? Czy to się opłaca? (103 odpowiedzi)

Witam, mieszkam w bloku z wielkiej płyty w Gdyni. Za ogrzewanie płacę od metra - czyli ogólna...

Jak urządzić pokój dla dwóch dziewczynek (4 odpowiedzi)

Może ktoś nam doradzi jak urządzić pokój 20m2 dla dwóch córek 5lat 2lata. Z braku funduszy nie...

Przeprowadzki (32 odpowiedzi)

Witam, niedawno potrzebowałam sprawnie i szybko przeprowadzić się z Krakowa do Warszawy....

do góry