Widok

mocowanie pólek do ścian

jaki system mocowania pólek do ścian ? chciałbym sobie zrobić półki we wnęce ale nie wiem jak je dobrze przymocować. Planuje tam położyć sporo książek wiec powinno być wytrzymałe. Doradzi ktoś może ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. Z czego są ściany i jak grube?
2. Z czego planujesz zrobić półki?
3. Jakie długie mają być te półki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
wnęka ma 67cm, półki będą ze zwykłej płyty wiórowe laminowanej, a jeśli chodzi o ściany to jedna ścina jest dokładana i jest zrobiona z pustaków a ta 2 z cegły. W hurtowni płyt komandora mówili mi żebym
użył jakiś specjalnych zapraw do tych pustaków i jeszcze żebym pod pułkami do ściny tylnej przykręcił poziomo deskę to nie będzie się wyginać . jakoś czarno to widzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj

Zleć to jakiejś konkretnej firmie. Nie baw sie sam bo sknocisz. Jak pytałeś sie w Komandorze to pewnie wiedzą jak to zrobić. Oni maja doświadczenie więc warto spróbować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
67 cm to stosunkowo niedużo.
Gdybyś dał nie płytę ale deskę (litą lub klejoną) to byłaby szansa, aby półki zamocować tylko po bokach. szczególnie, jeśli dałbyś troszkę grubszą deskę (min. 25 mm)
Przy płycie meblowej, jeśli planujesz obciążyć je książkami, powinieneś dać chociaż jedną podporę w środku półki - albo, jak radzili w Komandorze, deskę pod półką. Podpórki pod półki kupisz bez problemu w każdym markecie budowlanym.
Lepsze są takie w kształcie zamkniętego trójkąta - tyle, że ich "przeciwprostokątna" będzie przeszkadzać przy użytkowaniu półek.
W ostateczności daj takie w kształcie kątownika.
Co do samego mocowania - zależy od Twojego szczęścia, gdzie trafisz z wiertarką.
Może wystarczą rozprężne kołki metalowe. Są specjalne do pustaków (otwierające się na kształt rombu a nie litery Y). Ale pewniej użyć kołków chemicznych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W temacie mocowania półek do ścian to według mnie dobre rozwiązania tesa. Pod linkiem: https://www.tesa.com/pl-pl/konsument/mocowanie-i-wieszanie są opisane różne systemy wieszania: od klejów po taśmy montażowe. Może się komuś przyda, jak będzie chciał zawiesić półkę na ścianie. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

łazienki remont (37 odpowiedzi)

czy może ktoś polecić ekipę do remontu łazienki w bloku w gdyni czy warto kłaść kafelki na dużej...

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (181 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

Łazienka - niebanalne i tanie urządzenie (28 odpowiedzi)

Myślimy o remoncie łazienki. Niestety większość rzeczy które mi się podobają są zwykle drogie, a...

do góry