Widok

moje dziecko nie chce mleka!!!!!!!!!!!

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
od paru dni mój mały się zbuntował i nie chce pic mleka z butelki.Do tej pory w ciągu dnia dostaje cycusia a na noc zawsze robiłam mu "flaszkę" mleka modyfikowanego.Teraz cos mu się odmieniło i nie chce butelki - cycuś jest ok ale butelki nawet nie weźmie do ust.Zmieniłam mu mleko, podałam kaszkę do picia ale to nic nie daje - zaparł sie i nawet nie chce otworzyć buzi!!!!!!!!!!!!!!Trochę mnie to złamało bo już powoli chciałam go odzwyczajać od cycka a więcej podawać sztucznego.Czy wasze dzieci tez przechodziły taki bunt?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ten temat jest mi bardzo bliski niestety
Moja 2letnia córcia od ok 9.miesiąca do 18. nie ruszyła mleka.
Naszym zbawieniem okazało się przyjście na świat młodszej siostrzyczki. Julka chyba jej pozazdrościła i nagle z dnia na dzień zakochała się w mleku.
Wcześniej przeszliśmy kongo.
Przemycałam mleko na różne sposoby do posiłków, starałam się nadgonić innym nabiałem. Bałam się, że w tak ważnym okresie dla rozwoju, brak mleka może nie wyjść małej na dobre.
Skonsultuj się z pediatrą.
My wprowadziliśmy mleko krowie ale nie za wysoki %. Najlepiej takie 1,5 max 2%, oczywiście karton. Wygraliśmy też mlekiem smakowym w kartoniku - picie przez słomkę to ogromna atrakcja dla dziecka.
Dodatkowo Julka szalała za maślanką pieczone jabłko. Robiliśmy jej kawę zbożową z dużą ilością mleka. Oczywiście budynie etc.

Być może przyczyna leży w butelce. U nas też był moment antybutelkowy. Spróbuj nauczyć synka pić przez słomkę a kubeczka albo dawaj mleczko w niekapku.
Może to pomoże.
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moją Julką walczyłam z cyca na butelkę od lipca ok 2 tyg, ok 1 tyg to była histeria, wrzask. Bo nie akceptowała butli a tym bardziej smoczka do butli. Babcia Julki i mąż mówili mi że mam odpuścić sobie bo nie chce butli i żebym dała cyca bo ją zamęczę. ale ja zaparłam się i konsekwentnie stopniowo zwiększałam ilość mleka w butli i o jedno karmienie mniej. Po jakiś czasie wcale nie dawałam cyca i tak minął 1 dzień bez cyca, drugi bez cyca i kolejne. Owszem upominała się łapała za cyca a ja w zamian przytulałam ją mocno aby czuła moją bliskość Teraz Julka sama upomina się o flaszkę. I teraz mleko dostaje 3 razy dziennie.
www.ajka.com.pl - nauka jazdy konnej, spacerki dla dzieci na kucach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W maju zaś odstawiałam od piersi Małgosię i też tamte chwile nie należały do kolorowych.
Tydzień walki. Płacz i krzyk. Horror. Tym bardziej, że miałam wizję iż sytuacja się powtórzy i będzie jak z Julką.
Niestety trochę głodu Gosieńkę to kosztowało ale było warto.
Dziś nie pamięta co to cycek i wcina z butelki :-) Chociaż za samym mlekiem nie przepada... żeby ją oszukać, wsypuję troszkę kaszki truskawkowej. Jedzenie nabiera innego smaku i w kilka minut znika prawie 300ml :-)
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Julce mleko podaję zagęszczone 2R bo czyste mleko jest dla niej za słabe przynajmniej ja takie odnoszę wrażenia :). Ważne aby nie ulegać bobasowi bo nauczy się że to on rządzi. Moja ginekolog powiedziała że najlepiej odstawić do roku czasu bo później mogą być problemy ale nie u wszystkich dzieci.
www.ajka.com.pl - nauka jazdy konnej, spacerki dla dzieci na kucach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no własnie między innymi dlatego przybierałam sie do odstawienia od piersi a tu taki zonk!!!!!!Młody chyba wyczuł moje zamiary i trochę mi pokrzyżował plany.Może usłyszał moja rozmowę z teściową że juz powinnam odstawić go od cycka??????????
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie wyczuł :). Nie daj się , walcz ;). Stopniowo to troszkę na pewno potrwa a może się uda to też wygrać.
Ja np. mleka od urodzenia nie piję, tzn mama mnie piersią nie karmiła bo brała silne leki. Jak odstawiła leki dostała pokarm ale tylko jeden raz a potem nic.
Byłam chowana na kaszy mannej od 3 m-ca życia.
Teraz nie tknę mleka w czystej postaci (przetwory mleczne tak, a czyste ble jest dla mnie).
Nie daj się małemu z terroryzować. On musi wiedzieć że ty rządzisz bo nawet takie małe bobasy próbują swojej siły ;)
www.ajka.com.pl - nauka jazdy konnej, spacerki dla dzieci na kucach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj próbują , próbują :)Ja juz nawet kupiłam bebiko 3 bo myslałam że ta dwójka mu nie smakuje a on nawet do buzi nie wziął.Wydaje mi sie ze to jest bardziej problem butelki i smoczka niz samego mleka
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wprawdzie moja mala pije sztuczne,ale byl czas,ze nie pila go wogole i wtedy wychodzily jej zabki.teraz ma 8 miesiecy i mleko pije tylko raz-na noc.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może spróbuje zmienić butelkę na inną,moja za nic nie chciała pić z Aventu a z Tommee Tippee nie było żadnych problemów:)

Powodzenia i wytrwałości :)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja wreszcie zaskoczyła na smoczkach nuk, takich starego typu, gumowych
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, moze to wam pomoze, moj starszy tez nie lubial mleka, dawalam mu INKE Junior a potem normalna na modyfikowanym, tylko ze to bylo jakon juz mial roczek. Potem do 4 roku zycia pil Inke i kakao codzien na modyfikowanym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może synek wolałby kaszkę na mleku zjeść... tak po prostu łyżeczką? Mój syn ma 15 m-cy i wcale butelek nie używałam bo nie chciał. Karmię jeszcze piersią... ale na śniadanie zawsze je kaszkę. Tu też musiałam kombinować bo zwykłej ryżowej nie tknie. Używam kaszki 8 zbóż lub owsiano-pszennej. One nie zawierają mleka. Dla wygody kupuję w pół litrowej butelce płynne mleko modyfikowane Mamo rosnę!, pyszne takie waniliowe... syn wcina na nim kaszki bez mrugnięcia okiem ;) Spróbuj, może Twój synek wyrósł z butli ;) Nie martw się tak bardzo... odczekaj najwyżej kilka dni i znów spróbuj z mlekiem. Pozdrawiam i powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry