Widok

na czym mozna najwiecej zaoszczędzić??

Wesele Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
j.w....
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
-pojechac do slubu własnym autem/znajomych, rodziny
-odkupic suknie/dodatki
-zrezygnowac z pierdolek typu ksiega gosci/czekoladki/golabki
-zlozyc sie z innymi parami na dekoracje kosciola
...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuje.... zamierzam przyciąć koszta hehehe
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najwięcej pieniedzy ucieka na drobiazgi zazwyczaj :)
...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
-wynajem sali bez konsumpcji i własna kucharka to duża oszczędność
-tort z małych, nierozreklamowanych cukierni - wcale przez to nie gorszy jakościowo i smakowo - można zaoszczędzić nawet 500 zł (choć może być bez żywych kwiatów - co nie ukrywajmy jest bez większego znaczeniaitp)
-pierdoły zamawiać z allegro - często za pół ceny można tam nabyć dekoracje na auto,tiule,zaproszenia - my mieliśmy ładne, ręcznie robione za 1,90 zł
-pilnować promocji na napoje - często można kupić naprawdę tanie soki, pepsi itp.
-alkohol - znaleźć znajomego, który ma koncesję i kupić w Makro;) - też wychodzi sporo taniej
-pudełeczka dla gości robiłam sama - koszt niewielki, kilkanaście złotych
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nusia masz moze zdjecia pudełeczek..?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dekoracje sali , samochodu itp mozna robic samemu, z dekoracji kosciola wogole zrezygnowac (wlasciwie nikt nie zwraca na to uwagi)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
zaproszenia ślubne, prezenty dla rodziców z allegro po promocji, rodzinkę przyjezdną u peklować u rodzinki miejscowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do dekoracji kościoła, byłam bardzo zaskoczona, oczywiście pozytywnie. Probosz w Stężycy, gdzie mamy mieć ślub, powiedział, prosił abyśmy nie dekorowali, jedynie można jakieś kwiaty i tyle. Kościółek sam w sobie jest piękny, dał mi odrazu namiar do dziewczyny, która przede mna będzie miała ślub, byśmy ewentualnie razem dogadały się co do kwiatów i podzieliły kosztami...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrezygnowac ze wszystkich pierdol typu dekoracje tego i tamtego, prezenciki dla gosci, zaproszenia z krysztalkami czy inne cuda itp. Zwykle malo kto na to wogole zwraca uwage. Nie wynajmowac samochodu. Nie kupowac drogiej sukienki, samemu sie pomalowac, a najlepiej i uczesac (albo poprosic kolezanke czy siostre). Tort nie musi byc z najdrozszej cukierni. Nie przesadzac z iloscia jedzenia, bo zawsze itak bardzo duzo zostaje.
Goscie zapametaja, czy bylo milo i ewentualnie czy jedzenie bylo dobre.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aha, jak cos kupujesz typu kwiaty, tort, jakies dodatki, nawet fryzjerki to moze dotyczyc, to najlepiej wogole nie mowic, ze to na slub, bo za to jest zwykle specjalna "slubna" stawka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tak właśnie robię. Znalazłam na wiosce pod Tczewem kucharkę, która ustaliła mi menu za właściwie śmieszne pieniądze. Nie wynajmuje mega sali weselnej, tylko remizę strażacką :). Samochód pożyczamy, suknie kupię używaną, a mój Luby idzie w garniturze który ma w szafie. Paznokcie robi mi siostra, maluje koleżanka, włosy układa też koleżanka, wszystko za free. Zdjęcia robi świadek, właściwie tylko w kościele będzie problem, a grać na klawiszach i śpiewać będzie znajomy moich rodziców. Za flaszkę :).
Wszystko zależy od priorytetów. Dla mnie ślub i wesele to coś dla nas. A gościom zależy tylko i tak na tym by coś zjeść, napić się i pobawić :). A żeby to spełnić nie muszę mieć wesela na najlepszej sali w trójmieście z posiłkami za 150 złotych za osobę :)
imageimage
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
zeby tylko 150 zł ;P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie robic wesela i nie zapraszać gości-masz oszczędność na 100%
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieliśmy samochód pożyczony
nie dekorowaliśmy w ogóle koscioła
nie barliśmy kamerzysty tylko z rodziny kręcili(efekt koszmarny no ale cóż:)
nie mieliśmy jako takich poprawin jedynie grill
my mileiśmy noclegi ale można zaoszczedzić jeżeli goście z bliska robiąc bez noclegów
transport gości na salę też poupychać w samochody lub zrobić blisko kościoła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co piszecie wynika że macie te fryzjerki,kwiaciarki,kosmetyczki itd. za idiotki,które wcale nie zorientuja się że to na ślub!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja napisze na czym my zaoswzczedzilismy :)

- wiozl nas swiadek swoim samochodem
- sale, kosciol - przystrojenie, moj bukiet robila kuzynka (kwiaciarka) placilismy tylko za kwiaty
- tort i ciasta z cukierni w zukowie (pyszne!) szczegolnie tort wisniowo bezowy, dowoza na miejsce
- zaproszenia i podziekowania dla gosci robilam sama
- sukienka wypozyczana, welon z allegro :)
- alkohol z hurtowni, zamawial kolega (do kazdej butelki byla pepsi gratis) - wina 5-litrowe, przelewane do karafek (wygladalo b. elegancko) i bylo ekonomiczniej :)
- nie bylo poprawin tylko pozne sniadanie rano (goscie przyjezdni)

Na tym nie chceilismy oszczedzac:
dj, foto, kamera byly profesjonalne :)
oplacalismy noclego dla gosci :)
mielismy jednolite pokrowce na krzesla, specjalne wypozyczone - efekt bajeczny :)
no i wesele normalne platne za osobe :)
fryzjer, kosmetyczka
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marynia, a gdzie wypożyczałaś te pokrowce na krzesła? I jaka cena takiego wypożyczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o tu :)

http://www.agent-oland.com/

ceny niestety nie pamietam...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z jakiej cukierni korzystałaś w żukowie???
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oszczędności:
- brak kamerzysty, w rodzinie zazwyczaj ktoś się znajdzie co ma kamerę a jak nie, to tak na prawdę dla mnie film jest zbędny
- alkohol po znajomościach,
- samochód pożyczony od kolegi,
- obrączki z własnego złota (mnie wyjdą ok. 450zł)
- fryzjer (szwagier za free :))
- poprawiny: ewentualnie grill
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najwięcej można zaoszczędzić na zespole.Poprosić kogoś z rodziny aby włączał muzykę lub aby zagrał za flaszkę,jak napisała przed chwilą jedna osoba.Można tez uciec z wesela za granicę i nikomu nie zapłacić,niech rodzice się martwią.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
a ja oszczędzam na:
1.brak fotografa- kuzyn fascynuje się fotografią i on robi zdięcia jak i wielu gości będzie miało aparaty,
2.ciasta nie z cukierni-tort piękny robi moja kucharka i ciasta oraz moja mama
3.Kościół -nie biore dekoratorki ,kościół sam stroi
4.Kapela niewygórowana cena
5.poprawiny dj-kolega
6.salę w połowie stroję sama(pokrowce i materiał pod sufit stroi kwiaciarnia)
7.auto nasze
8.goście sami zapewniają sobie dojazd(u nas zawsze tak jest)
9.tanie obrączki ( nie firmowe typu Apart)
tanie dodatki (buty np.50zł :))
10.Kamerzysta i suknia troszkę przepłacona alę myślę że warto :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mieliśmy obraczki z apartu ale bardzo tanie bo w promocji, tam też można tańsze znaleźć
no i wiadomo,że hotel będzie droższy niż jakaś sala typu świetlica, remiza, choć są minusy jak się weźmie tylko salę np. w świetlicy to i więcej trzeba sie namęczyć żeby to jakoś ładnie wyglądało, standard zdecydowanie niższy. Niektórzy też biorą swoją gastronomię, znajoma miała swoją muzykę z płyt:) można małym kosztem tylko pytanie czy aż takie cięcia spowodują,ze będziemy zadowoleni z efektu
suknię może uszyć krawcowa- nie zsalonu
co jeszcze.....
jezeli to mnożliwe nie przesadzać z liczbą gości- ale wiadomo,że nie zawsze sie da:) my mieliśmy 50 os ale mamy małą rodzinę
Trzeba sobie zadać pytanie co jest najważniejsze, co byśmy chcieli zeby było na pewno a co nie jest aż takie istotne:)
Mimo wszystko wydaliśmy ok 20000 na nasze wesele a wcale nie szaleliśmy, fakt, mieliśmy hotel z noclegami i grillowe poprawinki na dworze ale nie jakiś tam super hotel tylko ładnie położony i przyzwoity:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest wiele możliwości tak jak piszą dziewczyny wyżej:

- zaproszenia/zawiadomienia/zawieszki itp. albo kupić zwykłe w papierniczym za 1,50 zł albo zrobić samemu
- zrezygnować z dekoracji sali i kościoła albo zrobić samemu z pomocą najbliższych (polecam allegro: wszystko najtaniej)
- znaleźć kwiaciarnię, która robi piękne bukiety, ale w rozsądnych cenach albo kogoś znajomego kto ma zmysł artystyczny
- pojechać autem kogoś z rodziny
- nie wybierać lokalu w którym płaci się sporo od osoby, jest mnóstwo fajnych miejsc gdzie ceny są konkurencyjne, a na pewno opłaca się kucharka i sala - ja miałam też w remizie (naprawdę super eleganckie miejsce niczym nie odbiegające od niektórych lokali, standard był naprawdę wysoki) można znaleźć wbrew pozorom takie miejsca które nie wymagają wielkich nakładów dekoracyjnych
- nie przesadzać z ilością ciast - wiem z doświadczenia
- wybrać zespół/dj niekoniecznie za 4-5 tys. za noc
- zdjęcia jak piszecie może zrobić ktoś z rodziny, ale nie warto oszczędzać na fotkach profesjonalnych z pleneru - to pamiątka na całe życie
- z kamery też bym nie rezygnowała, ale jeśli już to poprosiła kogoś kto ma choć troszkę o tym pojęcie
- kwiaty dla rodziców czy do dekoracji - giełda i samodzielne wykonanie
- suknia odkupiona od kogoś lub wypożyczona, dodatki również
- obrączki też szukać w różnych miejscach

i naprawdę polecam szukać, szukać i jeszcze raz szukać i porównywać oferty bo ceny są b. zróżnicowane! ja np. wszystkie dodatki do sukni kupiłam na allegro: nowe, ale za grosze: diadem 35 zł, welon 50 zł, rękawiczki 15 zł, buty w zwykłym sklepie obuwniczym 50 zł
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
diadem też mnie kosztował podobnie jak ciebie karolinka, rękawiczki pożyczone od siostry, welon dawali gratis do sukienki a sukienkę miałam w marietcie ale model z wieszaka dopasowany do mnie, więc był po promocji, bo to z sezonu wcześniejszego pozbywali się kolekcji:) na butach nie oszczędzałam, ale też nie były jakos mega drogie kupiłam w ryłko i do tej pory w nich chodzę, bo są jak kapcie takie wygodne.Kosztowały tak koło 190 zł no a suknia 1500/ gdybym chciała taką szyć to byłoby już 2200
a, i jeszcze mieliśmy dj-a wychodzi taniej niż zespół:) i do tego fajny facet i chyba dalej nie jest za drogi ostatnio się spotkaliśmy na jednym weselu, więc gra nadal. W razie czego słuzę namiarem, bo trochę dj-ów widziałam i teraz jeszcze raz bym jego wybrała gdybym mogła:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pytanie do Sylwii, mozesz dac namiary na tę kucharkę? bo my też poszukujemy kogoś nie drogiego, dobrze jakby mial swoją obsługę. Z góry dziękuje! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sylwia widzę,ze masz dzidzię w domku:) No właśnie, wtedy są zupełnie inne priorytety:) jakbym miała dzieci i szła do ,ślubu to chyba nawet bym wesela nie robiła tylko obiad weselny, a suknię to napewno już bym kupiła jakąś taką mniej ślubną, a w ogóle nie wyobrażam sobie biegać za swoimi dzieciakami na własnym weselu:) Mój krystian to istne tornado:) i nawet na chrzcinach naszej małej na obiedzie było z nim ciężko
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje;-) za podpowiedzi
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no my planowaliśmy tylko obiad weselny, ale w Gdańsku pewnie zapłaciłabym za niego koło 100 za osobę, a płacę mniej za jedzenie na całą noc. Tymbardziej, że połowa gości jest przyjezdnych więc nie mieliby jak wrócić :). Część gości z rodziny Narzeczonego i kilku znajomych wraca do domu, jeszcze nie wiemy co z transportem, ale raczej sami sobie będą organizować. Moja rodzina jest cała spod Warszawy, więc zostają u mojej mamy na noc. Poprawin też nie robimy, chociaż zastanawiałam się nad tym bo jedzenie z poprzedniego dnia napewno zostanie, a sale w remizie mamy wynajętą do wtorku, więc tak naprawdę byśmy mogli.
Lene na szczęście ze dwa dni wcześniej zabiera moja mama do siebie, więc na weselu też będzie się nią zajmować. Zresztą moja Lena to taka cyganka, że ona nawet do obcych pójdzie bez żadnego grymasu :).
I rzeczywiście, dziecko zmienia priorytety :). Chcemy wziąść ten ślub i dla siebie i dla niej i trochę żałuję, że nie zrobiliśmy tego razem z chrzcinami w zeszłym roku.
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
al - nie mam kurcze numeru do tej babeczki, ale będę tam chyba za tydzień to zapytam. Z tymże ona spod Tczewa jest i mi jedzenie robi albo u siebie, albo odrazu w tej remizie, z tymże to jest 10 kroków od siebie :). No i oczywiście będzie obsługiwać, podawać, zabierać talerze itd. Jak chcesz to zapytam czy na "wyjazdach" też robi :). Tylko powiedź, gdzie i kiedy to Twoje wesele
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poszukujemy kucharki na wesele które zaplanowane jest na przyszły rok- 25 czerwca. Tylko myślę ze moze byc problem z dojazdem bo organizujemy koło Przywidza (trasa na Kościerzyne). Niemniej jednak prosze zapytaj, liczba osób około 100. Mamy 3 kuchenki gazowe, w razie czego kilka lodówek, tylko brak zastawy (talerzy, sztućców) :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za zespole mozna oszczedzic biorac dj'a, mniejsze ryzyko ze odwali lipe i jakies 3000 zaoszczedzone :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możesz sporo oszczędzić robiąc wesele w piątek. Lokale dają wtedy rabaty a i usługodawcy weselni za piątek mniej liczą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niekoniecznie - ja robie wesele w piatek i oprocz tego ze nie place za wynajecie sali czyli 500 zl, to zadnego innego rabatu nie dostalam, piatek jest plusem ze wzgledu na to ze nie trzeba wszystkiego zalatwiac z tak duzym wyprzedzeniem jak to jest przy sobocie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pudełeczka:
image
na żywo oczywiście były ładniejsze, kolor bordowy dopełniał wystrój sali, w środku była wklejka z podziękowaniem za przybycie i cukierek - gościom się podobało:)
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najwiecej mozna zaoszczedzić...nie biorąc ślubu:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
piekne pudełeczka jak je zrobiłaś...?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie kupuj obrączek z Apartu!!!!!!!! Wysoka cena i słaba jakośc!!!! Po kilku godzianch od ceremonii moja obraczka była powgniatana i porysowana!!!!!!!!! Walczę z reklamacją
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tym się zgodzę.. mają śliczne wzory ale próba złota pozostawia wiele do życzenia. Powinni na życzenie dawać próbę rozpadalności złota (czy jak się to pisze ;)) ale podobno nie wiedzą o co chodzi nigdy.. a to jest ważne dla alergików! A przy takich cenach złoto powinno być super.

Sama mam od nich dużo złota.. ale obrączki robił nam jubiler na wzór z APARTu ;) jestem bardzo zadowolona.. bo: taniej o 2000 zł, złoto dobrej jakości a wzór taki jaki mi się podobał :)) a że jestem już po ślubie cywilnym od 7 miesięcy więc już trochę przetestowałam obrączkę ;)
[URL="http://www.whenismywedding.com/"]image[/URL]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aPART MA DROGIE OBRACZKI ...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy z apartu i tanie były 800 zł para bo jakieś zniżki mieli ale jakosć faktycznie bez komentarza
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnio byłam na ich stronie i najtańsze 1700zł
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My kupiliśmy pod koniec sierpnia za ok. 1580 zł, do tego moja z małym brylancikiem, jeszcze nie noszę;) więc nie wiem jak z trwałością...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zaoszczędziesz szukajac posezonowych wyprzedazy - jesli chodzi o suknie i np dodatki

po dodatki zapraszam oczywiscie do mnie bo aktualnie wyprzedaje wszystko co mam, jutro wrzuce foty nowych welonów, których pozbywam się za 10-25 zł (poniewaz wyjeżdzam)

obraczki kupisz tanio na rogu swietojanskiej i 10 lutego w Gdyni (zawsze maja 50% zniżki bo jak powszechnie wiadomo ten sklep to tylko przykrywka) - sa dobre jakościowo

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
władysława i 10 lutego :) bład mały zrobiłam, Sklep jest naprzeciwko DT Kwiatkowski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Młyniska

Doki (7 odpowiedzi)

Doki to pierwsza duża inwestycja mieszkaniowo-biurowa, która powstanie na terenie Młodego Miasta....

do góry