Widok

nefrolog dziecięcy gdzie?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
poszukuję dobrego nefrologa i urologa dziecięcego w trójmieście, może być prywatnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w akademi medycznej jest dobra opieka nefrologiczna:)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mystic napisał(a):

> w akademi medycznej jest dobra opieka nefrologiczna:)

Ale pod warunkiem, że dziecko jest wcześniej DOBRZE zdiagnozowane. "Wybitna" specjalistka, nefrolog dziecięcy z AMG - dr N-Ł jako lekarz pierwszego kontaktu w przychodni osiedlowej nie dopatrzyła się u mojej córki (wtedy noworodka) ciężkiego zapalenia dróg moczowych spowodowanego zakażeniem bakterią tzw. szpitalną (Klebsiella pneumoniae ESBL). Uznała, że to kolka. Niespełna miesiąc później w stanie ciężkim dziecko trafiło na jej oddział w AMG.
Póżniejszą opieką nefrologiczną (stwierdzono m.in. refluks pęcherzowo-moczowy II st.) kierowała lekarka ze Szpitala Wojewódzkiego - dr Marlena Rytlewska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój mały był na usg i doktor stwierdził także, cofanie się moczu. powiedział, że będzie to wymagało zabiegu. jestem tym faktem bardzo przejęta, ale najpierw musimy udać się do nefrologa, żeby on podjął decyzję. jak zakończyło się leczenie Twojej córeczki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mój synek mial refluks II stopnia ale przez 5 lat byl leczony tylko furaginem i po dwoch latach stwierdzono ze refluks sie cofa a jak skonczyl 4 lata ozeczono ze jest I stopnia teraz na wizycie w sierpniu pani doktor (niepamietam nazwiska) kazala odstawic furagin calkowicie no i czekamy na efekty:)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję za pocieszenie, bo naprawdę jestem trochę przerażona. mam nadzieję, że skończy się bezoperacyjnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
asiam_2007 napisał(a):

> mój mały był na usg i doktor stwierdził także, cofanie się
> moczu. powiedział, że będzie to wymagało zabiegu. jestem tym
> faktem bardzo przejęta, ale najpierw musimy udać się do
> nefrologa, żeby on podjął decyzję. jak zakończyło się leczenie
> Twojej córeczki?

Samo USG nie wystarczy do oceny stopnia refluksu; potrzebne jest CUM (jeśli dobrze pamiętam: "cystografia mikcyjna"), czyli podanie dziecku kontrastu i zrobienie zdjęć w czasie, gdy oddaje mocz. Takie badanie zrobiono mojej Oli właśnie w Wojewódzkim.
Na zapas nie przejmuj się zabiegiem; refluksy I i II stopnia są nieoperacyjne (ponad 90% dzieci wyrasta z nich do końca 2-3 roku życia), III - zazwyczaj też. Dopiero IV i V wymagają zabiegu.
P.S. Paskudny, cowieczorny furagin też był naszą zmorą przez ponad 2 lata, że nie wspomnę o "jałowości" comiesięcznych próbek moczu w okresie pieluszkowym.
Koniecznie musisz zdobyć skierowanie do nefrologa i bądź dobrej myśli. Refluksy niskich stopni są objawem niedojrzałości układów, a nie jakimś poważnym zaburzeniem. Podobno ok. 10-15% niemowląt ma takowe, ale jeśli nie przydarzy im się zapalenie układu moczowego, to pozostają niewykryte, bo nie dają żadnych objawów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w przypadku chlopcow badanie CUM jest koszmarnym przezyciem dla matki i dla dziecka:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

gdzie kupię piłeczki do basenu "suchego" (20 odpowiedzi)

jak w temacie , na allegro widziałam ale z gdańska nie znalazłam ; czy widziałyście gdzie w...

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

do góry