Widok

nie chcę nosić rękawiczek- co zrobić

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
dziewczyny, moja córka uparła się i nie chce nosić rekawiczek. Na dworzu mróz, rączki czerwone, pokazuję że jej zimno w rączki ale ubrać rękawiczek nie chce. Mamy kilka par - z jednym palcem, z pięcioma palcami. Tłumaczę i pokazuję, że inne dzieci noszą, mama nosi i tata i pani, która przeszła obok i bla bla bla - nic nie skutkuje. Nie chodze z nią w te mrozy niewiadomo jak długo ale przewietrzyć się trzeba, chociażby z psem na chwile musimy iść. Proszę o rady.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moja niestety ma to samo, chowa rączki do rękawa kurtki a rękawiczek nie chce ubrać. Ręce ma jak lody. Też mam wszystkie możliwe i z jednym palcem i z pięcioma i grube i cienkie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja też tak ma, zakładam sweterek z długim rekawkiem, żeby nachodzily na paluszki ale to i tak lipa :-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a moj nie wyjdzie na dwor poki ich nie zalozy i najpierw jak sciagal tak teraz juz ok.tylko my mamy kurtke ze sciagaczem przy rekawach i jemu jest ciezko sciagnac wiec raz moze dwa sprobuje nie wychodzi to sie poddaje i juz w nich biega.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas zadziałał tekst typu: "Zobacz, jakie śliczne kotki na rękawiczkach. Założę Ci rękawiczki i kotki będą Cię pilnować, a Ty będziesz je rączkami ogrzewać, bo kotkom jest zimno". Coś w tym stylu, dokładnie nie przytoczę, bo to teściowa ją tak przekonała;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasz mały też nie chciał nakładac rękawiczek - a nakładaliśmy je dopiero na dworze...
Teraz zmieniliśmy kolej. W domu przed wyjściem nakładamy rękawiczki, później kurteczka. Mały jest tak podekscytowany wyjściem że zapomina że nie lubi rękawiczek:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moze pojsc z maluchem do sklepu zeby sam sobie wybral rekawiczki ?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mozesz sprobowac, ale jak masz w domu kilka par sprobuj napierw z tymi domowymi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kobietaznadmorza - fantastyczny pomysł, biorąc pod uwagę wyobraźnię malucha :)) muszę sobie zapamiętać, i uruchomić w razie potrzeby :))
"Dobre rodzicielstwo to w dużej części umiejętność radzenia sobie z własną bezradnością. (..) Trzeba rozstać się z wyobrażonym i wymarzonym dzieckiem po to, by spotkać się z tym, które ma się we własnym domu." A. Stein
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a my kupiliśmy takie długaśne rękawiczki do łakci sięgają i przy nadgarstku mają ściągane zapięcie, także nie umie ich ściągnąć
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym spróbowała z różnymi rękawiczkami - my mamy i z jednym palcem, i takie 5 palcowe - do tego z różnych materiałów i w różnych kolorach- mały w zależności od humoru zakłada jakie chce - ale przez to że sam wybiera to chętnie zakłada - ostatnio przy ubieraniu najważniejsze dla niego są rekawiczki - może iść z dzieckiem do sklepu niech samo wybierze - jak się jakieś spodobają i będą wygodne - to będzie jej nosić -
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MOja mala ma 2 lata i 3 m-ce i jest Ok, ale zeszłej - mroźnej jak nie wiem co zimy za nic miała prośby i groźby. Przetrwalismy tylko ludzie na ulicy sie czepiali ale nic jej nie bylo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kobietaznadmorza gdzie zakupiłaś te rękawiczki??
Moja ma hopla na punkcie kotów i może to by pomogło w noszeniu rękawiczek??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ojjka poszukaj na jakimś ryneczku. Moja córka ma takie podobne do kotka z Hello Kitty kupione przez babcię na jakimś bazarze za 4zł. Jest zachwycona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja córka też nie chciała, ale dawałam jej do wyboru: Zosi które chcesz rękawiczki? te czy te? i jej pokazywałam to wybierała:) i bez problemu dała je sobie założyć
czasami jak to nie pomagało to niestety musiałam zastosować szantaż:( albo ubierzesz rękawiczki albo nie idziemy na dwór... niestety wiem, ze ten sposób nie jest dobry ale zdarzał się niezwykle rzadko no i wole trochę szantażu niż lodowate ręce:)

teraz już jest ok i sama przynosi rękawiczki by jej założyć:)
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
HM:) To te z kitty śniegowe:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a może mufki ? Tylko to raczej dla dziewczynki. Chociaż można też dla chłopca takie uszyć - ala samochód czy miś...
http://allegro.pl/mufka-welniana-dziecieca-rekawiczki-ekologiczna-i2044079135.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas niestyty nie działają żadne metody - nie i koniec. Uparciuch z niej. Ostatnia deska ratunku to pójście do sklepu i może sama sobie coś wybierze.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drogie mamy, może należy wykonać u dziecka diagnozę sensoryczną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Hej! Jakiej firmy te rekawiczki za lokcie?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może jakieś ciekawe rękawiczki z ładnym wzorem ją przekonają? Pokaż jej stronę https://www.newyorkstyle.pl/, może wspólnie coś wybierzecie. Jeśli będą jej się podobały na pewno będzie chciała je nosić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To na początek pozwól jej chodzić w jednej rękawiczce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Prosty przepis na ciasta :))) (107 odpowiedzi)

Dziewczyny nie mam zupełnie zdolności jeśli chodzi o pieczenie ciast :((( Może znacie jakieś...

Obniżenie /wypadanie macicy (1228 odpowiedzi)

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie...

Angielski w szkole podst. ze szkoły językowej czy warto? (63 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad zapisaniem dziecka w kl. II na kurs j. angielskiego prowadzonego przez...

do góry