Re: nie slowni ludzie
Umowa zlecenie może dotyczyć jakiejkolwiek pracy, strony umowy mogą w sposób dowolny określać jej ramy, o ile nie wykraczają poza obowiązujące przepisy prawa. Nie można tu, w sposób generalnie...
rozwiń
Umowa zlecenie może dotyczyć jakiejkolwiek pracy, strony umowy mogą w sposób dowolny określać jej ramy, o ile nie wykraczają poza obowiązujące przepisy prawa. Nie można tu, w sposób generalnie abstrakcyjny, określić że każda umowa zlecenie winna być traktowana jako nawiązanie stosunku pracy w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy.
Prowadziłoby to bowiem do absurdu, w którym pracodawca chcąc zlecić określoną zleceniem pracę zleceniobiorcy, automatycznie byłby zmuszony do zmiany takiej umowy zlecenia w umowę o pracę - z pewnością nie to było intencją ustawodawcy.
W mojej ocenie najistotniejszym elementem prawidłowo zawartej umowy zlecenia, jest określenie jej przedmiotu w taki sposób, aby nie można było postawić zarzutu pracodawcy, że miast zawrzeć umowę o pracę w rozumieniu KP - zawarł umowę zlecenie. Idąc dalej, można zlecić wykonanie określonej pracy związanej z przeprowadzeniem czynności sprzedaży określonych umową towarów, w szczególnym miejscu i czasie; nie narażając się na zarzut, że jest to uniknięcie nawiązania stosunku pracy w rozumieniu KP.
Poza cytowaniem paru przepisów prawa spróbuj coś samodzielnie przeanalizować. Póki co, Twoja świadomość prawna jest na poziomie e-prawnik.pl i e-kadry.pl lub czegoś pokrewnego.
Weź się chłopie lepiej za pracę, zamiast kreować się na kogoś kim nie jesteś i prawdopodobnie nigdy nie będziesz.
Ale zapraszam do dalszej dyskusji - tylko unikaj kopiuj/wklej, bo tego nie lubię. Wysil się na własną "kadrową" analizę, skoro to Twoje zamiłowanie:))))
zobacz wątek