Widok

niekompetencja kuriera

oczekiwałem na odbiur paczki. Kurier owszem zadzwonil do mnie że ją odebrał, ale jedocześnie oświadczył że dostarczy ją w granicach 14-16. Nie mogłem też zaproponować godziny np 16 ponieważ kurier nie wiedział o jakiej godzinie będzie w moim rejonie. czyli - mam czekać na paczke w godzinach 14-16 i nie ruszać się z domu tylko oczekiwać na kuriera. To nic że pracuje do 15. Kuriera zupełnie to nie obchodziło. Tłumaczył się tym, że paczka bardzo duża i nie będzie jej woził bez pewności że ją dziś dostarczy. Całkowity brak porozumienia i kompromisu na odbiór paczki. Pozostało mi zorganizować samochód dostawczy - bo paczka była spora, i udać się na Kowale po odbiór własny. Odradzam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
To teraz posłuchaj drugiej strony mało rozumna istoto:

Pan Kurier, bo nie jest to Twój kolega to raz,
Dzwoni do Ciebie z grzeczności i nie musi tego robić, to dwa,
Nie jesteś klientem priorytetowym jak każdy prywatny, Kurier ma ogromne firmy do obsłużenia w których przypadku Ty się czujesz kimś bo dostajesz przesyłkę jedną z najdroższych firm, a dla Kuriera jesteś bolkiem, to trzy
Pan Kurier INFORMUJE Cię o której będzie - to Twoja przesyłka i Tobie powinno na niej zależeć, to pięć
Godziny które podał (i tak dobrze, że w ogóle je podał) to jego przedział czasowy w tym rejonie. Nie umówi się na 14 lub 16 tylko w tym przedziale bo w tym czasie dostaje także zbiory, ma także wiele klientów z którymi raz idzie szybciej a raz wolniej, więc to nie jest czas negocjacji tylko INFO dla Ciebie, to sześć.
Jak jesteś w pracy to zamów to GŁĄBIE do pracy i bądź pewien, że to do Ciebie dotrze, adresy firm mają inne prawa niż prywatna maruda, to siedem.
Bardzo dobrze, że jechałeś na Kowale, następnym razem się nauczysz, to osiem.
Zapamiętaj sobie, że przesyłka kurierska od pocztowej różni się CZASEM i tyle, czyli masz ją na drugi dzień od wysyłki, to dziewięć.
I na sam koniec wbicia Ci w pustą na ten temat główkę zrozum, że przewiezienie przesyłki w jeden dzień roboczy to jej transport, a nie dzwonienie, umawianie się, ustalanie godzin, sprawdzanie przed pokwitowaniem, rozmienianie pieniędzy przez kuriera. Oni nie byli, nie są, i nie będą od tego, a jak tego nie zrozumiesz to znów będziesz śmigał na Kowale. Punkt 10.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11
Bardzo słusznie! Zgadzam się z każdym punktem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Do Pana Kuriera

Również i Pan nie robił babek z piasku z osobą która napisała owy temat.
Za nazwanie kogoś głąbem można mieś wyrok...Czy wie Pan o tym...hmmm...Chyba nie.

Z resztą nie zgadzam się z Panem. DHL to opieszała i chamska firma. Ja jestem klientem więc ja jestem "panem" i mam być TAK SAMO obsłużona jak gruba ryba z końcowym dopiskiem "s.a" lub "z.o.o". Więc Pana tłumaczenie jest po prostu...śmieszne i głupie. To jeden.
Pan Kurier NIE INFORMOWAŁ kiedy będzie i czy będzie, to dwa. W godzinach jakich owy Pan miał być była Gospodarz Domu,a po Panu Kurierze ni widu ni słychu, to trzy. Nie każdy ma możliwość zamówienia paczki do firmy, to cztery. Jak już wspomniałam za "głąba" można mieć wyrok za znieważenie, minęły czasy zabobonów, gdzie uważano, że w internecie jesteśmy anonimowi, to pięć. "Nie śmiej się dziadku(...)" to sześć, siódmym i ostatnim punktem będzie podsumowanie, że niezależnie ile paczka "idzie" i "skąd do kąt", to DHL ma OBOWIĄZEK umówienia się, zawiadomienia odbiorcy kiedy (DOKŁADNIE, aby najmniej w przedziale 1h), będzie i czy łaskawie będzie. Ach punkt ósmy taki ekstra. Tak oni są OD TEGO, a że nie są, to tylko świadczy o ich niekompetencji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja i tak się dziwię że kurierzy dowożą te przesyłki całe.Gorszych kierowców nie widziałam.Zatrudniają tam małolatów którzy dopiero co dostali prawko i gdzieś mają szacunek do nie swojego samochodu,oraz cudzej rzeczy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
KLIENT NASZ PAN "GŁĄBIE KURIERZE".SZACUNEK BO GDYBY NIE KLIENT TO NIE MIAŁBYŚ PRACY
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na 100 przesyłek klientów jest około dwóch, którzy płacą za transport bez umowy. Więc jest to na tyle mały procent (wykaż się i napisz jaki), że te dwie osoby znaczą dla globalnej firmy tyle co Ty dla kochanka swojej żony.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie pracujesz w kadrach tej firmy, nie wiesz kogo zatrudniają, więc stul buzię i wypowiadaj się o tym, o czym masz pojęcie. To o czym poczytamy, o szydełkowaniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o Pani umie liczyć fajnie:))) Nie będziemy się bawić tutaj w żadne wyliczanki, ponieważ każdy z nas przedszkole ma "chyba" za sobą. Za głąba owszem można dostać wyrok aczkolwiek sędzia dostałby zapewne "rozluźnienia stolca" jakby na wokandzie przeczytał głośno temat oskarżenia. O ile komuś by się chciało to robić, ponieważ to jest i tak "mała szkodliwość”, więc nawet nie ma mowy o żadnej sprawie - kolegium - pouczenie ewentualnie mandat. Więc nie sil się panno Mang na żadne tutaj strachy na lachy. Straszyć to zapewne mógł Twój dziadek, który pracował dla ZOMO lub ORMO a widać niestety, że w genach przekazali Ci tą szlachetną cechę:))) A więc:))) SŁUCHAJ MNIE TERAZ UWAŻNIE EGOCENTRYCZNY MUFLONIE:)))) FIRMY, DLATEGO SĄ DLA NAS WAŻNIEJSZE NIE, DLATEGO ŻE MAJĄ JAKIEŚ DOPISKI NA KOŃCU, ALE DLATEGO ŻE LUDZIE TAM PRACUJĄCY SĄ KOMPETENTNI I WIEDZĄ, ŻE TRZEBA SIĘ NAWZAJEM SZANOWAĆ A ŻEBY SIĘ SZANOWAĆ TO TRZEBA WIEDZIEĆ, CO JEST DLA JEDNEJ I DRUGIEJ STRONY NAJWAŻNIEJSZE. A TY WIESZ??? NO WŁASNIE NIE WIESZ I NIGDY NIE BEDZIESZ WIEDZIAŁA, PONIEWAŻ TWÓJ OGRANICZONY UMYSŁ JEST W STANIE PRZETWORZYĆ JEDYNIE TE DANE, JAKIE SĄ AKURAT DLA CIEBIE WYGODNE I ŁATWOPRZYSWAJALNE. WIĘC TŁUMOCZKU POSTARAM CI SIĘ W PUNKTACH WYJAŚNIĆ, BO ZAPEWNE TYLKO TAK DO TWOJEJ ŚWIADOMOŚCI JEST COŚ W STANIE DOTRZEĆ:)))
1. OCZERNIENIE FIRMY O OPIESZAŁOŚĆ, CHAMSTWO CZY COKOLWIEK INNEGO, KIERUJAC SIĘ JEDYNIE JAKIMŚ WŁASNYM JEDNORAZOWYM I SUBIEKTYWNYM ODCZUCIEM ŚWIADCZY TYLKO I WYŁĄCZNIE O PROSTOCIE FUNKCJONOWANIA TWOJEGO ROZUMOWANIA BA MAŁO TEGO FIRMA DHL MOŻE CIE POZWAĆ O TO CWANIARO:))) I NIE MUSZĘ CIE STRASZYĆ, BO ZADZIERASZ Z PONAD 400 PRAWNIKAMI, KTÓRZY WCIAGAJA TAKICH JAK TY PROSTAKÓW JEDNĄ DZIÓRKĄ OD NOSA:)
2.PAN KURIER NIE MA OBOWIĄZKU INFORMOWAĆ CIEBIE O PRZESYŁCE - ZAMÓWIŁAŚ TO WARUJ POD WSKAZANYM ADRESEM CHYBA, ŻE NATURA DAŁA TROCHĘ ROZUMU I UMIESZ CZYTAĆ REGULAMIN POSZCZEGÓLNYCH FIRM KURIERSKICH. A DZWONIĄC NA INFOLINIĘ ZAWSZE MOŻESZ SIĘ SKONTAKTOWAĆ Z KURIEREM W CELU UZGODNIENIA ODBIORU PRZESYŁKI - NO CHYBA ZE KONSULTANT OD RAZU USŁYSZY ZE MA DOCZYNIENIA Z IDIOTA, KTÓRY MA WYROŚNIĘTE EGO:)))
3.PAN GOSPODARZ W DOMU??? KURIERA ANI WIDU??? PO, JAKIEMU TY I CO PISZESZ, BO WYDAJE MI SIE ZE UTRWALASZ TE CECHY, O KTÓRYCH MOWA:)))
4.KAŻDY MA MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA PACZKI NA ADRES FIRMOWY CHYBA, ŻE TWÓJ SZEF POD LATARNIĄ MA SWOJE BIURKO:) LUB GDY W UMOWIE MASZ KLAUZULĘ: PRACOWNIK NIE MA PRAWA ZAMAWIAĆ NA ADRES FIRMY PO RYGOREM GRZYWNY LUB WYDALENIA Z MIEJSCA PRACY CELEM ODBYCIA EGZEKUCJI:))) NO WIESZ MASZ RACJE WIBRATORY POWINNY BYC DOSTARCZANE DO DOMKU:))) ACZKOLWIEK MY NIE MAMY TAKIEGO OBOWIAZKU:p
5.W NECIE NIGDY NIKT NIE BYŁ ANONIMOWY WIEC TWOJE ZABOBONY RACZEJ SIE DOTYCZĄ TWOJEJ STODOŁY:p TO WYJAŚNIA RÓWNIEŻ TWOJE PODEJŚCIE - PANI ZE WSI WYNAJEŁA POKÓJ U GOSPODARZA I ZAMÓWIŁA PACZKIE BUHAHAHAHA BIJE WSIĄ JAK NIC:))) PRZYNAJMNIEJ JEGO ROLA ZOSTAŁA WYJAŚNIONA:)))
6.ZABRANIASZ SIĘ MI ŚMIAĆ'???? BUAHHAHAHAHAHAHA
7. NIE MAMY OBOWIAZKU ZADNEGO MUFLONICO JEDNA POWTARZAM CI!!!!!!!! A JEZELI GDZIES COS TAKIEGO PRZECZYTAŁAS TO ALBO ZŁA TWOJA INTERPRETACJA NASTĄPIŁA, CO ZWAŻYWSZY NA WCZEŚNIEJSZE DYWAGACJE MOŻNA UZNAĆ ZA NORMALNE:))
8.WCZESNIEJSZY MIAŁ BYC OSTATNI WIEC, CO TERAZ JEST NIBY 8??? WLASNIE 8 PUNKT SWIADCZY O TYM ZE KLIENT INDYWIDULANY MA W GŁOWIE TO, CO POWINIEN MIEC NIZEJ I NIECH NIE MYSLI ZE WSZYSCY WKOŁO BEDA SIE DOPASOWYWAC DO JEDNOSTKI, BO TO JEDNOSTKA MA SIE DOPASOWAC. A JEZELI W GLOWIE JESTE TAK JAK JEST TO NIESTETY KAZDY BEDZIE ZLY I NIE TYLKO KURIER, ALE I PANI W RESTAURACJI I PAN W POCZEKALNI KAZDY KAZDY KAZDY NIE BEDZIE WIEDZIAL, KIEDY TO NALEZY ROZWINAC CZERWONY DYWAN ZEBY CHOŁOTA MOGŁA POCZUC SIE W KONCU JAK PAN:))))) ŻYCZĘ POWODZENIA:))))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
1. Skonczyly sie czasy kiedy klient jest Panem.Panem jest kurier.Zamowiles paczke,to czekaj na nia i koniec.Nie pasuje Ci to nie zamawiaj kurierem.Klient ma sie dostosowac i tyle.

2. Kazda duza firma (tymbardziej te na umowie) bedzie zawsze wazniejsza niz jakas pojedyncza prywatna osoba.

3. Kurier nie ma obowiazku dzwonienia i umawiania sie lub informowania kiedy bedzie.Powtarzam: zamowiles to czekaj.

4. Nie ma mozliwosci zamowienia paczki do firmy?Kazdy moze zamowic sobie paczke do pracy.To,ze pracujesz do 15 nikogo nie obchodzi.Ja jako kurier tez poracuje do 15 i nie mam zamiaru zostawac po godzinach bo ktos zamowil paczke i nie umie jej odebrac na czas.Teraz mam swoja rodzine,dom,dziecko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak ci tak nie pasuje kurier to zamawiaj sobie Pocztą Polską i wtedy mniej pretensje do listonosza że awizo zostawił - tylko nie rozśmiesz go za bardzo !!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja proponuje zeby kazdy sie podpisal imieniem i nazwiskiem zanim kogos tutaj wyzwie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A Ja polecam - zamawiałem kuriera DHL kilkukrotnie i jak na razie mnie nie zawiódł.
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zabijają przez takich PSEUDONOWOBOGACKICH gołodupców jak Ty. Chciałbyś patałachu, żeby sąsiedzi widzieli, że DHL podjechał pod Twój dom, że Cię stać na najdroższą firmę.
I masz rację - wszyscy będą wiedzieć, bo Pan Kurier pojedzie, a sąsiedzi będą oglądać karteczkę z zaznaczonym ODBIÓR WŁASNY. I to Ty dymasz potem obwodnicą za swoją przesyłką, szkoda, że tego sąsiedzi nie widzą. Ale na drugi raz już ktoś waruje, co?

I niech Was uszy swędzą jak kurierzy śmieją się gdy przyjeżdża Pan Klient z Allegro (bo taniej) oburzony, bo to, bo tamto, bo mnie nie było. Każdy, ale to KAŻDY z takich po prostu się śmieje. I ma rację. Głupotę ludzką najlepiej zabić śmiechem.

Uczyć się, prywaciarze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Otóż PANI Mang:
Dokładnie wiem, że za nazwanie kogoś Głąbem można mieć wyrok, ale to chyba sprawa osoby, która tak nazwała, a nie mentora, który będzie pisał za co można dostać wyrok, a za co nie. A teraz przejdźmy do rzeczy.

"Ja jestem klientem i ja płacę" ? To udowadnia śmieszne pojęcie o całej sprawie. Pani jest klientem Pana Wiesia z Allegro i wysyła Pani pieniądze za towar lub pobranie plus transport jemu, a on jest płatnikiem za transport, więc to on jest naszym klientem, a Pani TYLKO odbiorcą przesyłki i tak jest w 98/100 przesyłek (Pani oczywiście jest 2/100...). Dlaczego tak robią? Bo wysyłają dużo, mają umowę i rabaty, dzięki którym mogą wysłać przesyłkę nurkom z Allegro za 15, a nie 50 złotych.
A to, że Pani komuś płaci za transport to już Pani sprawa. Dla firmy spedycyjnej to tamta osoba płaci za transport i tamta osoba jest klientem, który ewentualnie może składać reklamację za niespełnione usługi.
Proste? Wątpię.

Ale z jakiej racji kurier ma wydawać przesyłkę gospodarzowi (via cieć - odsyłam do kultowych Alternatywy 4) ? No, chyba, że jest upoważnienie, a bardzo nikłe prawdopodobieństwo, aby owe było.

Kolejny raz powiem, że zasad anonimowości w Internecie nie trzeba mnie uczyć, a powiem więcej - wiele moglaby się Pani nauczyć od mojej osoby w różnych zagadnieniach struktur Internetu. Włącznie z prawem.

I niezależnie ile paczka "idzie" i "skąd do kąt" to DHL NIE MA OBOWIĄZKU UMÓWIENIA SIĘ, jeżeli taka usługa nie została wykupiona (Usługa "Informacja przed doręczeniem" - 5 zł netto). I jak sama nazwa wskazuje, Pan Kurier podczas wykonywania tej usługi informuje kiedy będzie, a nie umawia się bo to nie randka.

NIE, ONI NIE SĄ OD tego i robią wszystko to, co jest w regulaminie usług, a jeżeli ktoś nie czyta regulaminu i w ciemno pisze się na usługi na warunkach firmy przewozowej lub nie ma po prostu nic do powiedzenia bo spedycję wybiera sprzedawca i tą firmą wysyła, to niech Pani zamknie swoje popękane usta i ładnie czeka na doręczenie przesyłki w domu razem ze swoim Azorkiem. W końcu Pan kurier przyjedzie, bez obaw.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przez DHL moja firma mogła stracić niejednego klienta
Współpracuję z inną firmą transportową
Owa firma każdą przesyłkę traktuje jak priorytetową. Panie kurierze w firmie spedycyjnej z której korzystam jest podział kto jeździ z małymi paczkami i a kto z większymi.
Nie mam problemów z kontaktem z kurierem, który zawsze oddzwania do moich odbiorców. A jeżeli ma jakiś problem z kontaktem z adresatem dzwoni do mnie.
Nie wyzywaj nikogo od głąbów tylko dlatego że ma inne zdanie.
Tak się składa że wczoraj wysłałam dość ciężką przesyłkę i w dniu dzisiejszym klient ją już otrzymał - na liście przewozowym było do godz 12. Czy osobie niepełnosprawnej też każesz zaiwaniać na Kowale?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak Twoja firma BOLEK SP. Z O. O. która wysyła zderzaczki od starych szrotów i ćwiary nie była poważnie traktowana przez DHL to masz rację, przez Siódemki i inne czOPEKI teraz będziesz dla nich kluczowym klientem. Dla DHL kluczowymi klientem jest firma która wysyła tysiące przesyłek. Masówka? TAK, i na tym zarabia. A Pan kurier jak wcześniej wspomniano świadczy firmie DHL usługi transportowe jako wlasna firma. Nie świadczy dzwonienia i uprzedzania, nie świadczy targowania godzin dostawy tylko dostarczenia i odebrania towaru z konkretnego rejonu.
Zapłaciłeś 60 zł za transport i nikt nie zadzwonił? Ojejej, oby firma nie padła gdy złożysz reklamacje.
Zamawiasz = waruj albo wrzucaj piątkę na obwodowej i na Kowale.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście. Niepełnosprawność nie ma nic do głupoty - czekasz w domu na przesyłkę, to ją dostajesz. Zamawiasz i idziesz w tango, to narazie, szoruj odbierać kilkadziesiąt km od domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osiołki(klienci) jestem kurierem w 400tys mieście, zaczynam prace o 7 rano!! do godz 9:30 ściagam wasze paczki z taśmy wyjeżdzam mniej wiecej o 10, moj rejon to okolo 1/4 miasta, moimi odbiorcami sa sami prywaciarze, przejechanie z 70 przesylkami w jedna strone zajmuje mi do godz 16 potem wracam ta sama droga, tak wiec jestem u każdego 2 razy przed i po 16, jezeli ktos ma smieszne pretensje ze nie dostal paczki to musi byc glabem kapuscianym, zamoil paczke przez internet bo taniej to niech siedzi w domku i czeka na nia, albo idzie do sklepu i sobie kupi i sam wniesie do domu, nie ma mozliwosci zeby kazdemu doreczyc przesylke kiedu sobie jasnie pan zapragnie, a najbardziej mnie smiesza ludzie ktorzy mi mowia ze beda w domu wieczorem, wieczorem to ja juz jestem w domu po srednio 12 godz pracy, bo zamiast siedziec w domu jada sobie na zakupy do supermarketow albo niewiadomo gdzie sie szwedaja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
świadomy a gdzie twoje 3 rosze ???????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie uskarżaj się. Nie pasuje praca kuriera ? Możesz zatrudnić się jako śmieciarz, bo na inną pracę szans nie masz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry