Widok

niemcy czy naziści

Rozmawiałem z wieloma weteranami II wojny byli członkami ZBOWiD . Okazuje się że nie wiedzieli że walczą z nazistami a nie niemcami. Mój zmarły dziadek w 2018 r był w Mathausen i do śmierci nikt go nie poinformował że na Polskę napadli naziści a nie niemcy . Dlaczego nie powiadomiono Polaków kto ich napadł ? Może z braku internetu w tych czasach ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bo dopiero po czasie okazało się, że okupanci byli tymi gorszymi niemcami, zwanymi nazistami.
Podobnie było z wkroczeniem na tereny polskie wojsk radzieckich 17 września 1939r. Cały czas utrzymywano, że przyjacielskie wojsko radzieckie wkroczyło na polskie tereny w naszej obronie przed niemieckim najeźdźcą. Teraz okazało się, że było to jednak wkroczenie w ramach przyjaźni, ale nie z Polakami, a z niemieckim najeźdźcą, czyli nazistami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

> okupanci byli tymi gorszymi niemcami, zwanymi nazistami

Okupantem było państwo niemieckie, w którym naziści doszli do władzy na drodze demokratycznych wyborów.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

Czyli, że co? Nawet ci dobrzy Niemcy, co nie wygrali demokratycznych wyborów, byli w czasie wojny naszymi okupantami?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie. Wszyscy trzej zmarli jeszcze przed wojną ;]
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

W większości tak, skoro nie głosował na Hitlera a żył w swoim kraju - niemieckim to czerpał z tego profity. Dostawał z okupowanych krajów siłę roboczą (masowe wywózki do niemiec na roboty przymusowe ) Zajmowali majątki po żydach gratis. Chlali wino francuskie zagrabione w winnicach południowej Francji. Korzystali z dóbr zagrabionych w podbitych krajach. Mieszkańcy wiosek i miasteczek które były w odległości 1,5 km od obozów koncentracyjnych po wojnie głupa rżnęli że nic o tym nie wiedzieli. Amerykanie jak wyzwalali obozy koncentracyjne zarządzili dla ludności pobliskiej miejscowości by zgłosili sie na organizowany wyjazd do jednego z wyzwolonych obozów. Nikt sie nie stawił (dlaczego ?) Dopiero zarządzono przymusowy wyjazd wtedy to na miejscy sr*li , mdleli i rzygali. Dlaczego dobrowolnie nie chcieli jechać ? Wiedzieli co mogą zobaczyć. Czy niemcy mieli opozycję ? tak kilkuosobową - młodzież to była. A podziemie mieli ?????!!!! Niemicy to naród zdyscyplinowany i posłuszny władzy do dzisiaj tak jest.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po jakim czasie ? armia Polska i rząd Polski w Londynie jednych i drugich traktował za wrogów agresorów już wtedy świat dowiedział się że napadli na nas z zachodu niemcy a później mimo traktatu pokojowego z ZSRR napadli ruski z wschodu. Głośno sie mówłio że sowieci wbili nam nóż w plecy. Wydano rozkaz by z sowietami nie walczyć zgodnie z traktatem. Jak się skończyło ? katyniem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Karol pisze, że rozmawiał z członkami ZBOWiD, a Ty przedstawiasz stanowisko rządu Polski w Londynie. Nie wydaje ci się, że to dwa przeciwległe bieguny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty chyba z komunistami z AL, ubekami, milicjantami i chłopakami z KBW gadałeś a nie z weteranami. Wiesz co to ZBOWiD?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

ZBOWiD - Związek Bojowników o Wolność i Demokrację.Słowa "wolność" i demokracja mają różne znaczenia w zależności kto je wypowiada i w jakim kontekście.Gdy słowa są wypowiadane przez silniejszego wówczas prawdziwe znaczenia słów nie mają znaczenia.Tak jest również teraz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czemu Polacy burzą się o mówienie naziści a sami mówią że coś zrobili komuniści zpodczas gdy robili to Polacy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe pytanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A o funkcjonariuszach w PRL mówisz Polacy czy komuniści? Bo jak to drugie to czemu czepiasz się mówienia o nazistach i uprawiasz podwójne standardy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Polityka

Sikorski przyjmuje rocznie 100 tysięcy euro od Emiratów Arabskich (5 odpowiedzi)

Sikorski przyjmuje rocznie 100 tysięcy euro od Emiratów Arabskich, państwa dalekiego od...

do góry