Widok

nnt. jakie rolki?

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam, zbliżają się urodziny mojej siostry (12 lat) i chcę jej kupić rolki, ale nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie, żeby nie okazały się badziewiem. Nie chcę też wydać fortuny (na allegro widziałam za 800 zł i na takie mnie nie stać). Sis dopiero rozpocznie przygodę na rolkach, kopytko już jej raczej nie urośnie więc nie muszą być regulowane.
Jeśli któraś z Was się orientuje, proszę o pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że "kopytko"jednak urośnie. Kupiliśmy w tamtym roku córce rolki właśnie regulowane.Miała wtedy 12 lat. Rolki są regulowane i na silikonowych rolkach.Plastikowe strasznie chałasują i ślizgają się.Lepsze mają łożyska, ale to już "wyższa szkoła".Do nauki nie muszą mieć. Płaciliśmy ok.100-150zł. Do tego kask, nakolanniki i rękawiczki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ochraniacze też dostanie :)
Co do nogi, to już teraz ma rozmiar 39!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam czeskie Tempish - mam takie, są fajne, ładne i z porządnymi kółkami, no i nie kosztują fortuny. Koniecznie kupcie komplet ochraniaczy jak pisze Kiki.
Nie kupuj w supermarkecie takich za 100-150 zł, często są niewygodne i bardzo szybko ścierają im się kółka i psuja łożyska.

Dobre też są Rollerblade, ale te już są droższe.
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O, dzięki. A czy lepsze są łożyska ABEC 7 czy 5? No i płoza lepiej, żeby była aluminiowa czy plastikowa? A jak dobrać rozmiar, bo chcę jej kupić z allegro-większy wybór. Bo z tego co piszą na swoich stronach, to powinnam wziąć (o zgrozo) rozm. 40!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy firmy Salomon i to chyba jedne z najlepszych rolek, teraz można dostać wysprzedąz kolekcji zeszłorocznej i spokojnie za 300-400 zł możesz kupić
odradzam plastikowe kółka bo szybko się ścierają i to strata pieniędzy jest
Najlepiej kółeczka kauczukowe, są trwałe, miękkie, mają dobrą przyczepność do podłoża
pomimo tego że Twoja siostra zaczyna tę przygodę to nie kupuj shitu, bo zapewno szybko nie kupi nowych
powinna być taka linka ściągająca z przodu, by młoda miała regulację na kostce, bo by nie obtarła skóry wokół kostki musi mieć grubsze skarpetki powyżej linii buta od rolek.
Ważna też jest waga takiego buta. To generalnie ciężkie jest no i nogi się męczą więc żadnych plastikowych butów jak dla dzidziusiów

oczywiście ochraniacze na kolana i nadgarstki to mus, wytrawnym się zdarza wywrotka, a ból jak cholera później

aaa i trzeba kupować o rozmiar większe, bo musi byc gruba skarpeta, no i nogi trochę puchną, bo szczelnie but zamknięty jest, by trzymać kostkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez mam Salomona z kauczukowymi kolkami, w promocji dostaniesz w atrakcyjnej cenie i naprawde bardzo polecam rolki tej firmy
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam rolki firmy K2 :) miękki materiał dopasowujący się do nogi, niezwykle wygodne są te rolki. Posiadają duże, kauczukowe kólka-90 cm-co znacznie ułatwia jazdę. Spokojnie dojeżdżam w nich do Sopotu z Gdańska, choć droga od Jelitkowa jest cięższa. Kupiłam w Galerii Bałtyckiej w sklepie sporowym Intersport. Szczerze polecam!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ABEC 7 lepsze i ploza aluminiowa tez lepsza:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a rolki kupić najlepiej fitness, z kółkami ok 80mm. 90 to już bardziej pod maraton. Mniejsze kółka to do slalomów i innych wygibasów ;)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
K2 też zacna firma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki, no to jeszcze pytanie, czy muszą być dla początkujących, czy np dla zaawansowanych mogą być? Dzieci się szybko uczą;) No i rekreacyjne, czy np fitness?
Co do buta, to wykonane są chyba z nylonu/nylexu, nie z plastiku.
Kurcze, nie wiedziałam, że wybieranie rolek będzie takie trudne. Na tyle rzeczy trzeba zwrócić uwagę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ajeczka, uprzedziłaś moje pytanie :)) dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
profesjonalne to już wyczynowe poniżej kostki no i z wielkimi kólkami
więc spokojnie weź pod uwagę pozostałe elementy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No moje dziecię ma rozmiar 41-42 nogi (obecnie 13 lat). I do tego dziewczynka. W tamtym roku 40-41, więc noga u 12-latka jeszcze urośnie.(niestety)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiki, toś mnie pocieszyła ;(
Ja jeszcze się waham, ale mam już kilka wytypowanych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, kupiłam takie:
http://allegro.pl/item1068425862_tempish_rolki_fitnessowe_concord_al_rozm_40.html
Wyglądają fajnie, mam nadzieję, że dobry wybór, no i fajnie, że od razu u tego sprzedawcy ochraniacze są do kupienia :)
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na pewno będzie zadowolona, ja mam też tempish i całkiem podobne, pewnie model niższe, bo kupowane rok temu :)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry