Widok

nnt. woda w lodówce electrolux?

Posiadamy lodówkę marki Electrolux, od jakiegoś czasu zauważyłam, że zbiera się w niej woda (ponadto ściana wewnętrzna jest oszroniona).
Myślałam, że może przyczyną takiej sytuacji jest iż mamy lodówkę włączoną na dwójkę (wskaźnik chłodzenia), dlatego postanowiłam ją zwiększyć - jednak nadal zbiera się w niej woda.
Nie otwieramy kilkanaście razy razy dziennie lodówki i patrzymy się w jej zawartość. Raczej standardowo, sięgamy po produkt i odrazu zamykamy.

Może miałyście podobną sytuację i wiecie dlaczego tak się dzieje?
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest to, iż** - śpieszyłam się trochę podczas pisania ;P
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A owszem, my mamy podobny kłopot. Lodówka firmy Ariston. Na tylnej ściance wewnątrz lodówki robi się warstwa lodu, bardzo gruba, wręcz ogromna. Wypycha ona półki do przodu, więc musimy co i rusz odmrażać. Z kolei pod lodówką ciągle stoi woda.
Także nie otwieramy lodówki zbyt często. Nie mam zielonego pojęcia co jest tego przyczyną. Za to serwis za diagnozę zażyczył sobie niezłą cenę i nie wiem czy to sie opłaca, bo może być tak, że koszt tej naprawy będzie zbyt duży i lepiej będzie kupić nową lodówkę.

Podłączę się więc do Twojego pytania. Może ktoś wie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tam z tyłu jest taki kanalik do odprowadzania ew. wody ze srodka przynajmniej mój Siemens tak ma - czasem ten kanalik nam się zapychał i woda splywała wtedy po sciance na doł , wystarczylo przeczyścić czymś cieńkim i dłuższym - nam się zapychalo zaraz na początku przy wlocie po przeczyszczeniu woda już się nie zbierała.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
rybalon, kanalik mamy przeczyszczony i robimy to regularnie. Pierwsze co sprawdziliśmy to było to :)
U nas przyczyna jest gdzie indziej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Miałam to samo, odmrozić lodówkę musisz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam to samo, moja mama ma to samo i ciotka też... a mamy zupełnie inne lodówki, ja już się z tym pogodziłam i po prostu wycieram tą wodę raz na jakiś czas.
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Woda to jeden problem. A lód na tylnej ścianie to dodatkowy kłopot z którym nie mogę sie pogodzić ot tak, bo zbiera się on na 4-5cm i wypycha mi półki w lodówce, przez co nie mogę zamknąć lodówki.
Odmrażanie to tylko leczenie objawu, bo to powraca kilka dni po odmrożeniu.

@ajeczka - czyli cieknąca woda to standard w dzisiejszych lodówkach??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze to faktycznioe problem - u mnie lodu ani wody nie ma lodowka ma juz 6 lat i chodzi idealnie poza tym ze ten kanalik trezba przepchac raz na ruski rok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jadźka: no na to wskazują moje obserwacje...
problemu z lodem nie mam, tylna ściana jest tylko oszroniona. Może wstawiasz ciepłe rzeczy do lodówki i Ci parują? stąd większa wilgotność i lód na ścianie?

Rybalon: no to masz szczęście ;) a jaka to lodówka? firma i model?
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam Siemensa ,pralkę zresztą też mam z tej firmy dziala idealnie juz 7 lat :-)
ale bosch tez dobry zdaje się - ja wlasciwe wierze w te dwie firmy :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lodowkę mam z jakimś tam systemem antibacteria i czymś jeszcze nie pamiętam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy też ELEKTROLUX
na ściance tylnej często jest mały szron lub krople wody-w sklepie powiedziano,ze woda,bo się rozmraża automatycznie.Tam jest taki na dole otworek i takie coś plastikowe,co się w niego wkłada,by otworek się nie zapychał.Woda tam ścieka...
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam podobny problem z częścią zamrażarki na dole. Okazało się ze uszczelka była nie szczelna. Warto sprzawdzić czy drzwiczki domykają się po całej długości (nie zapominając o górze )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Też o tym pomyślałam.

Miesiąc temu wyjechaliśmy na 3 dni, a drzwiczki zostały uchylone i po powrocie mieliśmy "epokę lodowcową" - kilka centymetrów lodu, które trzeba było skuwać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja siostra ma ten sam problem ze swoją lodówką electroluxa, w serwisie powiedzieli jej, że to normalne. Dziwne trochę, bo w moim siemensie nie ma czegoś takiego.
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie to czytam bo w moim, dość nowym Elektroluxie, się zbiera woda, a ojciec też ma Elektroluxa i też się zbiera. Ruszanie plastikowym przetykaczem w dziurce nic nie zmienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@rybalon - nie wstawiam nigdy ciepłych potraw do lodówki. Już jestem przewrażliwiona na tym punkcie. Od tego lodu zamarza mi wszystko co położę w głębi półki. Masakra.
U nas z pewnością nie jest to normalne, bo lodówka działała 3 lata bez zarzutu, a teraz od 1,5 roku dzieją się takie cuda. Z resztą serwis też mówił, że to jest usterka ewidentna, tyle, że zaśpiewali taka kasę za przyjazd i samo sprawdzenie co się dzieje, że nieco zbladłam.... Plus oczywiście sugestia, że to brak czynnika chłodzącego, a dopełnienie kilka stów. No jeśli robi mi się lód to raczej nie problem braku czynnika...

Ciekawy pomysł z tą uszczelką i to musimy sprawdzić. Dzięki za sugestię :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moze wam uszczelka nie do ciska dobrze? albo duzo otwartych mokrych produktow wkladasz?
i mysle ze szybciej zmniejszenie mocy mrozenia pomoze niz zwiekszanie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
może to wam pomoże ..
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic344259.html
ktoś tez pisał o electroluksie w innym watku więc moze to być to samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Wczoraj odmroziłam całą lodówkę, a dzisiaj widzę, że woda znowu się zbiera... :/

Kurczę, nie mam nawet karty gwarancyjnej do tej lodówki, ponieważ wynajmujemy mieszkanie, i lodówka tak naprawdę nie jest nasza, więc żadnej dokumentacji nie posiadamy i tym samym podstawy aby wezwać serwis :/

Na początku nie zwracałam na to uwagi, ale teraz problem się pogłebia, ponieważ niektóre produkty są wilgotne przez tą wodę ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może jest na rynku jakiś pochłaniacz wilgoci do lodówek?
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no u nas podobnie jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprężone powietrze w otwór i po problemie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
jeżeli półki są szklane to należy każdy garnek lub inny pojemnik z płynami zawsze przykryć . przy siatkowych półkach tego problemu raczej nie ma, gdyż jest lepsza cyrkulacja powietrza i woda się nie zbiera.Szklane natomiast półki utrudniają jego przepływ i zbiera się woda na górnych półkach.Termostat ustawiać raczej na optymalną temp. ok 4-6 stopni. Myślę że to pomoze w niektórych sytuacjach.Ppozdrawiam zainteresowanych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Często przyczyną zbierania się wody w lodówce jest zbyt duża wilgoć w mieszkaniu lub brak dobrej wentylacji w kuchni. Mnie również pozostaje się pogodzić z wodą w lodówce i sprzątaniem jej przynajmniej co trzeci dzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wie może kto zna przyczynę zbierana się wody w tej lodówce co dziennie muszę wybierać a wody jest co najmniej z pół litra dziennie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak wysuniesz lodówkę to od tyłu powinna być widoczna sprężarka (takie zazwyczaj czarne urządzenie w kształcie zbliżonym do kuli). Przeważnie na sprężarce znajduje się zbiorniczek do którego spływa woda z wnętrza lodówki i tam powinien być doprowadzony wężyk. Zazwyczaj wystarczy mocno dmuchnąć w niego a ''syf'' który jest w rurce wyleci.
W lodówce woda sie skrapla na tylnej ścianie i powinna spływać kanałem. Żadne produkty nie powinny dotykać tylnej ściany.
Tej wody zbiera sie dość sporo wiec warto zwrócić uwagę na szczelność drzwi i czystość uszczelki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jola55- w mojej lodówce również jest ten sam problem, wszyscy rozkminiamy co robimy źle, a może jest to wada techniczna lodówki i producent powinien pomóc swoim klientom, jeśli nie, to jest tyle wpisów i negatywów, że powinniśmy na Facebooku i gdzie tylko się da ostrzegać wszystkich przed wyborem tych "świetnych lodówek"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
1. Włóż zwykły termometr zaokienny do lodówki. Mniej więcej w połowie wysokości. Rano, przy pierwszym otwarciu drzwiczek sprawdź temperaturę.
Powinno być 3-5 stopni. Jeśli jest mniej, skręć termostat. Powtórz czynności następnego dnia. Jeśli regulacja termostatu nic nie zmienia - jest on do wymiany.
2. Jeśli temp. jest ok, należy sprawdzić drożność kanalika odprowadzającego skraplającą się wodę. Pisano już o tym powyżej. Najprościej: wepchnąć w niego cienki drucik i zobaczyć, czy wyłazi z tyłu lodówki, do zbiorniczka.
3. Jeśli kanalik jest drożny, należy sprawdzić szczelność drzwiczek. Najprościej: paskiem papieru, przytrzaskując go drzwiczkami sukcesywnie na całym obwodzie. Nie powinien dać się wysunąć bez oporu. Nieszczelne drzwiczki sprawiają najwięcej problemu latem, kiedy jest duża wilgotność powietrza. Jeśli uszczelki są do de.. należy je wymienić. Można to zrobić samemu - żadna filozofia.
4. Jeśli powyższe nic nie dało - wystaw wszystko z lodówki na 2-3 dni i zostaw ją włączoną, pustą. Jeśli problem zniknął - to zmień nawyki, bo coś robisz nie tak (np. zbyt ciepłe rzeczy wkładasz do lodówki, albo nie zawijasz/przykrywasz wilgotnej żywności). Jeśli nie zniknął - to są to po prostu CZARY :D
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozmroz lodowke i wytrzyj do suchej. Sprawdz droznosc oplywu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na tylnej ściance lodówki, na dole, znajduje się rynienka z otworem, którym ma spływać woda do zbiorniczka skroplyn, skąd odparowuje.
Zatkany otwórek uniemożliwia odpływ wody. Należy go przeczyścić.
Załączony do lodówki potyczek nie zdaje najczęściej egzaminu, bo zanieczyszczenia, głównie tłuszcz znajdują się na przewodzie, między otwarciem a zbiorniczkiem.
Wiele osób proponuję przeczyścić przewód drutem, wężykiem, wprowadzając je przez otworek w rynience.
Też tak próbowałem z mizernym skutkiem
Zrobiłem trochę inaczej: wziąłem rurkę. 40 cm od preparatu do dezynfekcji klimatyzacji w samochodzie i pompkę do roweru.
Szerszą częścią włożyłem rurkę do pompki, zaś wyższą, przez którą
wciskam pianę do klimatyzacji w samochodzie włoźyłem kilkanaście
centymetrow w zatkany przewód w lodówce.
Kilka razy pompując pompką zanieczyszczony przewód został oczyszczony. Część zanieczyszczeń przedostała się do zbiorniczka skroplyn a część do wnętrza lodówki. Przetarłem szmatką i problem z głowy. Przedmuchanie przewodu powietrzem pod niezbyt wysokim ciśnieniem oczyściło przewód, nie stwarzając niebezpieczeństwa jego uszkodzenia. Proste!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam . najczęstszy problem w tych lodówkach a raczej we wszystkich jest zatkanie kolanka spływu do rurki . czyli najprostszą metodą jest Odkręcić siatke chłodzącą z tyłu lodówki 3 śrubki nie 4 ! wyjąć rurkę ze zbiorniczka na dole , oraz od kolanka odczepić górną część . po przeczyszczeniu (przepychaniu ) patyczkiem do uszu kolanka od tyłu i od strony wnętrza ( polecam słomkę ) doczepić rurkę do górnej częśći i przedmuchać do środka lodówki , zalecam przytrzymać papierem dziórkę w lodówce . zwiększy to ciśnienie ! no i ze 3 x przedmuchać aż do zmiany różnicy przelotu powietsza . tyle ! poskręcać i miłego użytkowania . pozdrawia . majsterkowicz Mario . ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie sugerować się odmrażaniem oraz nie szczelnością uszczelki oraz częstym otwieraniem drzwi ! po to jest lodówka żeby z niej korzystać !!! wszystkim nie ogarniętym polecam zastosować się do powyrzszej instrukcji a będzie o.k. pozdrawiam . Mario
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Loduwk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

jakie ogrzewanie domu? (93 odpowiedzi)

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu? Dom bedzie mial...

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (183 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

Ile płaciliście za schody samonośne ? (29 odpowiedzi)

Witam, Będę potrzebować schodów do domu, zastanawiam się jaką opcję wybrać. Są to schody w...

do góry