Widok

odmowa przyjazdu na chrzest

Czy w obecnej sytuacji takie postępowanie jest usprawiedliwione?
Mam uzasadnione obawy, by teraz spotykać się z kimkolwiek - nawet rodziną. Wszystko przez bogatą historię przypadłości i chorób dróg oddechowych. Z drugiej strony: chrzest to ważna uroczystość, najbliżsi mogliby się mocno obrazić, potraktować to jak zniewagę. I tak trochę jestem między młotem a kowadłem...
Jak ew. odmowę ładnie ubrać w słowa, żeby zostać zrozumianą i nikt nie miał potem do mnie pretensji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie tylko w tej sytuacji (rozumiem, że trącasz o pandemię), ale w i każdej innej, "odmowa przyjazdu na chrzest" jest usprawiedliwiona.
Nie stawiałabym na "ładne ubieranie", a na krótki konkret, zgodny z Twoimi prawdziwymi odczuciami.
ps
obraza? zniewaga? pretensja?
nawet gdyby Cię proszono na Rodzica Chrzestnego, nie wolno robić niczego wbrew sobie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Można i na to i spojrzeć z całkiem innej strony - duchowej:

Chrzest musi poprzedzić wiara, musi on się odbyć przez pełne zanurzenie, musi być dobrowolny i świadomy - Chrzest to świadome i dobrowolne oddanie się Bogu, jak ma to uczynić niemowlę ? Nikt też za ciebie nie może przyjąć chrztu./!/

Bez takiego ważnego chrztu nie zobaczysz Królestwa Boga, no chyba, że Syn zmieni zdanie, ale na to bym nie liczył za bardzo, przecież jasno zapowiedział Nikodemowi:

"NIKT kto nie narodził się z wody i z ducha nie może wejść do Królestwa Boga" /!/ - Ewangelia Jana 3:5

*******

Setki milionów ludzi sądzi iż posiada chrzest i że jest chrześcijaninem, gdy tymczasem nawet nie wiedzą jak powinien wyglądać WAŻNY chrzest i o tym iż taki właśnie WAŻNY chrzest jest konieczny by wejść do Królestwa Boga!
Jak to możliwe, że tysiące dziennikarzy poluje na Newsy a żaden nie widzi tematu w tym, że setki milionów ludzi nie posiada ważnego chrztu ? Odpowiedź jest prosta. Media działają tak jak i wszystko inne w obecnym systemie, pod dyktando obecnego władcy dzisiejszego systemu rzeczy: boga - diabła. Jak Paweł napisał do Koryntian ?

" albowiem bóg tego systemu rzeczy zaślepia umysły niewierzących..." II Kor. 4:4

I tak oto jak napisano: " Ślepi wiodą ślepych ". Przecież Pan Jezus oświadczył wyraźnie Nikodemowi: " Nikt nie może wejść do Królestwa Boga o ile nie narodzi się ponownie z wody i z Ducha. " Nikt. Jasnym jest też, że " Pokropienie niemowlaka " wodą nie może być ważnym chrztem, no chyba, że założymy taką opcję iż ludzie mieli prawo tak zarządzić... No to wówczas nie mamy o czym dyskutować,

Chrzest musi poprzedzić wiara, musi być przez pełne zanurzenie, dobrowolny i świadomy... Chrzest to świadome i dobrowolne oddanie się Bogu, jak ma to uczynić niemowlę ? Nikt też za ciebie nie może przyjąć chrztu.

I co teraz będzie ? Pan " Jezus Przymknie oko " ? a może sobie żartował czy też " Przesadzał " gdy mówił Nikodemowi o konieczności chrztu do zbawienia? Nie łudź się. Jesteś martwy w oczach Boga, nie oddałeś Mu się, pozostajesz w świecie skazanym na zagładę. Podobnie jakby ktoś nie wszedł do Arki za czasu Noe i myślałby, że ocaleje w nadchodzącym Potopie. Jesteś w takiej samej sytuacji jeśli nie posiadasz ważnego chrztu, nie w innej, stąd i zanurzenie konieczne , symboliczne nawiązanie do Potopu, tak jak w wodzie zginął stary świat za Noe tak i ty - twoja stara osobowość ma umrzeć i stać się masz nowym człowiekiem przechodząc przez wodę - zanurzenie, tak też i przez wodę Lud Boga wyprowadzono z Egiptu.

Przemyśl sprawę chrztu, nie ma dla ciebie ważniejszej sprawy pod słońcem, dla ciebie i dla twoich bliskich, to co ci powiedziałem jest więcej warte aniżeli wszystkie pieniądze tego świata, z pewnością prędzej czy później osobiście o tym się przekonasz. Nie ma trzeciej drogi, albo jesteś w świecie diabła, albo wychodzisz ze świata diabła definitywnie, umierasz i rodzisz się na nowo, stajesz się teraz oddzielony dla Boga i aby to się dokonało musisz właśnie uwierzyć i wziąć chrzest, nie ma innej możliwości dlatego Syn Boga powiedział Nikodemowi, że nikt kto nie narodzi się ponownie z wody i z Ducha nie może wejść do Królestwa Boga, Sam przeczytaj w swojej Biblii jak mi nie wierzysz. Ewangelia Jana 3:5

Niech Bóg udzieli ci swojej łaski, bardzo jej potrzebujesz. Bardzo.

***
Jeśli Żyjesz według ciała - Umrzesz a Jeśli ciało Duchem powstrzymasz - Żyć Będziesz! Zobacz teraz o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi! - https://www.salon24.pl/u/salamon/862307,jesli-zyjesz-wedlug-ciala-umrzesz-a-jesli-cialo-duchem-powstrzymasz-zyc-bedziesz
Zawodowo zajmuję się szeroko pojętymi zagadnieniami skutecznej sprzedaży/ Mieszkam w Gdańsku, jestem /PRAWDZIWYM/ Chrześcijaninem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ile kosztuje zatem ten certyfikowany chrzest, i kto wystawia świadectwa trwałości święcenia ? Czy Woda Święcona ma jakąś określoną trwałość ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Darmo dostałem, darmo daję, problem w tym, że zaprawdę niewielu idzie przez wąską bramę i wąską Drogą...
Zawodowo zajmuję się szeroko pojętymi zagadnieniami skutecznej sprzedaży/ Mieszkam w Gdańsku, jestem /PRAWDZIWYM/ Chrześcijaninem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Halo Dareczku :]
Gdzieś Ty bywał, jak Ciebie nie było?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Domyśl się, odpowiedź może brzmieć na B. albo na Z. albo i na M.

- Za nic, dosłownie.

Na kilka miesięcy.
Zawodowo zajmuję się szeroko pojętymi zagadnieniami skutecznej sprzedaży/ Mieszkam w Gdańsku, jestem /PRAWDZIWYM/ Chrześcijaninem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Może też na literę W ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może też na literę W ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

B, jak balkon
Z, jak zasłonka
M, między balkonem a zasłonką
ps
W, jak wanna :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

M. Jak moderatorka.
Zawodowo zajmuję się szeroko pojętymi zagadnieniami skutecznej sprzedaży/ Mieszkam w Gdańsku, jestem /PRAWDZIWYM/ Chrześcijaninem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Brzmi to jeszcze tajemniczo. Zakrystia?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dzieciaku, nie możesz pojąć, że cię ignoruję i nie odpowiadam na twoje cham-skie zaczepki?
Siedzisz na tej swojej wsi i próbujesz odreagować swoje życiowe niepowodzenia, jedne co mogę to porównać ciebie do ślimaka z nasypu kolejowego, który próbuje pier-dzieć na oficjeli w przejeżdżającym pociągu.

Nie wiem czemu moderacja ciebie tutaj toleruje bo mocno zaniżasz poziom tego forum, nie wiem, może moderatorki też pochodzą z Kaszub a kto wie czy i nie są twoimi krewnymi bo inaczej trudno to wytłumaczyć.

Dziękuj Bogu trzy razy dziennie, ze jestem chrześcijaninem bo dzięki temu unikasz bardziej realnej odpowiedzi.

Bez odbioru.
Zawodowo zajmuję się szeroko pojętymi zagadnieniami skutecznej sprzedaży/ Mieszkam w Gdańsku, jestem /PRAWDZIWYM/ Chrześcijaninem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jak piszesz o sobie, jesteś "prawdziwym chrześcijaninem". Pytam się grzecznie o certyfikaty chrztu i jego trwałość, a tymczasem w odpowiedzi dostaję groźby. Bój się Boga.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

klocem go obżuć jak bedzie tym pociągiem jechał, ale tak żeby mu do papy wpadło
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Istniej zależność, pomiędzy określaniem siebie " prawdziwy" , na przykład Polak, patriota, Chrześcijanin, a rzeczywistością jaka wyziera spod tej fasady. Zależność ta jest odwrotnie proporcjonalna. Czytelnikom tego, i nie tylko, forum jest to znane zjawisko. Mianujący się prawdziwym Polakiem. okazuje się być często ksenofobem i i**otą, patriotami nazywają ( szczególnie ci prawdziwi Polacy) stadionowych bandytów i przywłaszczających sobie historię walki o niepodległość, zaś ci prawdziwi Chrześcijanie to tacy Gulbinowicze, Głodzie, Petze....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nieważne, co tu napiszemy. Liczy się całokształt. Widzę wybitną wielowektorowość, co zwykle kończy się źle. Choć właściwie to raczej pełnia zdrady, co kończy się jeszcze gorzej. Te zasady nadal obowiązują. Przy tym jesteś rozchwiany, rozdygotany, niestabilny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ty chory człowieku możesz ograniczyć się ze swoimi bzdetami do jednego wątku ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Staram się, chcę już opuścić forum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie o to mi chodzi. Pisz sobie co chcesz, sprawia ci to przecież przyjemność. Ale po prostu nie rozmieniaj się na drobne po innych wątkach. Dla nie wtajemniczonych może to wyglądać chaotycznie. Taka moja skromna sugestia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Muzyka lekka, łatwa i przyjemna czy... ? (10 odpowiedzi)

https://www.youtube.com/watch?v=l6djoOEjwNY Zaglądam, z ciekawości na Festiwal Opolski...

a to na rano ;) (344 odpowiedzi)

tiaaa...a to na rano. jakie szczęście, że nikt wcześniej na to nie wpadł :)...

Jak często się myjecie? (69 odpowiedzi)

Jestem fryzjerką i przeraża mnie widok brudnych, śmierdzących włosów,brud za uszami i na...

do góry