Widok

odżywka do włosów dla trzylatki

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
moja córka ma piękne kręcone włoski (niezbyt długie, ale coraz gęstsze)
z przodu i z boków wyglądają ślicznie, a z tyłu głowy ma takie siano, że aż dredy się robią :/ wygląda to okropnie i nijak nie mogę sobie z tym poradzić...
może macie jakieś sposoby, dobre odżywki?
myję jej głowę szamponem schauma kids z odżywką, potem nakładam moją odżywkę na dość długo (jakieś 15-30 min w zależności od tego jak długo chce jej się siedzieć w wannie) po spłukaniu i wytarciu nakładam jedwab i jak wyschną to wyglądają cudownie... rano wstanie i znów siano... mimo nałożenia jedwabiu na suche włosy rano nie wygląda to dobrze
już nie wiem co mam robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
zupełnie nic spłukać wodą z odrobimą octu jabłkowego,w tym czasie włosy się zmieniają ,zaczynają wypadać i pojawiają się nowe,często proste.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
moje dziewczyny obie maja baranka na głowie :) kupilam odzywkę dla dorosłych gliskur bez spłukiwania w spreju,,i nakładam to na suche wlosy zeby rozczesac,,nie za duzo,,kilka psiknięc,,,bo inaczej bym tez sobie nie poradziła :)

powodzenia
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam http://www.lotusfitness.pl/rodzaje-odzywek-z-linii-milk-shake/ bardzo dobre produkty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kup szampon bez SLS, albo spróbuj malutkiej nałożyć na włosy kroplę oliwy, po czym (po np. godzinie) normalnie umyj szamponem. To bardzo naturalny sposób pielęgnacji włosów, a przeczytać o nim możesz np. tutaj:

http://www.naturalne.pdg.pl/pielegnacja-wlosow/odzywki-i-maseczki/122-olejowanie-wlosow.html

Nie radziłabym używać odżywki u tak małego dziecka. Szkoda włosów, większość odżywek zawiera obciążające silikony.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
co to szampon bez SLS? :)
dopiero wczoraj zastosowałam tą swoją odżywkę, wcześniej używałam tylko jedwabiu, ale nic to nie daje :(

spróbuję z tą oliwką i octem jabłkowym- w jakich proporcjach go rozcieńczyć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mała ilosc odżywki nie zaszkodzi,,,a i ułatwi rozczesywanie,
imageimage
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
jeszcze cos takiego jest jak olejek arganowy cos mi fryzjerka mowila
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie polecam jedwabiu nawet dorosłym. Zakleja łuski włosów i siano gotowe.Włosy w ten sposób się zwyczajnie podduszają. Odżywka sklepowa pewnie jeszcze pełna sylikonu nie pomaga młodym włosom. Proponuje wybrać się do sklepu z profesjonalnymi szamponami i wybrać najdelikatniejszy składem plus dobra szczotka z naturalnego włosia do włosów kręconych i powinno to rozwiązać problem.
image

www.facebook.com/MauaFotografia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja używam oleju kokosowego - nakładam go przed myciem głowy jakąś godzinkę - pół godziny wcześniej.

Ponieważ to zupełnie naturalna metoda, olej można by nawet zjeść :P - to myślę że włosom trzylatki nie zaszkodzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam szczotkę do włosów tangle teezer - włosy nawet mokre super się rozczesują - ładnie się układają
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup http://www.rafson.pl/skutecznosc-naturalnych-produktow-do-wlosow/ produkty znakomitej jakości w dobre cenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asiaczek, SLS to Sodium Laureth Sulfate. Weź do ręki pierwszy lepszy szampon, który masz w domu: powyższy składnik będzie na drugim miejscu, tuż po wodzie.

A czym jest to cholerstwo?

"SLS i SLES to tanie detergenty syntetyczne, stosowane od dawna w przemyśle do odtłuszczania i mycia urządzeń oraz pomieszczeń. Możemy je znaleźć w praktycznie każdym szamponie, żelu myjącym, czy płynie do kąpieli. Są to prawdopodobnie najbardziej niebezpieczne ze składników stosowanych w pielęgnacji skóry i produktach do pielęgnacji włosów. To związki chemiczne powodujące lepsze pienienie się produktu, do którego są dodawane. Powodują przesuszenie skóry, zaburzają wydzielanie łoju i potu, podrażniają skórę, wywołują świąd i wypryski. Przyczyniają się do powstawania plam, guzków zapalnych i cyst ropnych (w tym prosaków). Szczególnie szkodliwie działają na skórę dzieci, niemowląt oraz na skórę w okolicach narządów płciowych.

SLS jest szkodliwy dla skóry i włosów. Czyści przez niszczenie warstwy lipidowej skóry i przez to działa wysuszająco, co przy cerze trądzikowej może powodować nadmierne tłuszczenie sie skóry, która broni się wydzielając łój. Otrzymuje się w ten sposób skutek odwrotny do zamierzonego."

Dlatego polecam szukanie szamponów BEZ SLS. Np. Biovax, czy zwykły Babydream z Rossmanna. Plus olejowanie, o którym mówiłam. Wystarczy łyżeczka nawet zwykłego oleju rozprowadzona na włosach i potrzymana przez pół godziny, godzinę. Później normalne mycie szamponem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja mam ten sam problem z 3,5 latka. Probowalam roznych sposobow, az w koncu kupilam w Rossmannie spray ulatwiajacy rozczesywanie (z rossmannowskiej serii z ksiezniczka dla dzieci) i dziala super. Polecam :) Wczesniej probowalam wielu odzywek dla doroslych i nic nie pomagalo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
maua_mama tego o jedwabiu nie wiedzialam i nie slyszalam :( od niego zaczelam, bo myslalam ze najbardziej naturalny wiec najmniej zaszkodzi... wiec przestane uzywac i zamienie na lekka odzywke, mam nadzieje, ze bedzie jakas poprawa :) odzywke mam bez silikonu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asiaczek, na pewno bez silikonu?

Tu masz artykuł o silikonach. Nazwy są tak skomplikowane, że jeśli się człowiek nie zna, albo ich nie sprawdzi, nie może stwierdzić, że silikonów w odżywce nie ma :)

http://zdrowekosmetyki.wordpress.com/2011/12/30/silikony/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
niezle...
no ale te chyba faktycznie nie maja, co? http://www.zeberka.pl/art.php?id=17014
kiedys mialam szampon z tej serii, musze sie w odzywke tez zaopatzyc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Włosy trzeba nawilżyć, polecam nałożenie olejku na około 30 minut, nie wiem czy dziecko da sobie założyć na głowę folię ;) ( lepszy efekt) bo nawilżysz jej włoski.

Później umycie główki szamponem bez SLS

Co do jedwabiu to polecam tylko CHI SILK INFUSION
Inne jedwabie zawierają alkohole i wysuszają włosy
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co jakiś czas robimy olejowanie
myjemy co dwa trzy dni i nakładamy odżywkę fryzjerską http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5782
po umyciu ma coraz piękniejsze loczki, z rana sianko, ale już bez dredów ;)
rano codziennie psikam http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=51652 , żeby jakoś w przedszkolu wyglądała :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasiu - jeszcze z biowaxu jedwab jest bezalkoholowy. I z Mariona o ile mnie pamięć nie myli. Najgorszy jest (i niestety najbardziej dostępny, we wszystkich Rossmannach) biosilk.

Do założycielki wątku - radzę przejrzeć dział dla "zakręconych" na forum wizażu. Jest też wątek o kręconych włosach u maluchów: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=407676 Polecam, bo dziewczyny się tam wypowiadające mają sporą wiedzę i opisują zazwyczaj dobre sposoby i kosmetyki do pielęgnacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie ja miałam biosilk... ale po tym co tu przeczytałam szybko odstawiłam :)
jeszcze nie jest idealnie tak jakbym chciała, no ale pewnie nie da się tak szybko odżywić włosów
dzięki za link, zaraz zajrzę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ło matko, ile błędów przy loczkach popełniałam... wystarczyło zmienić szczotkę i nie czesać na sucho, tylko i wyłącznie na mokro i już jest o niebo lepiej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co to SLS ? jakie konkretnie szampony polecacie? mamy garnier ogolnie wlosy ok kreca sie nie narzekam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie mam pojęcia co to jest, ale podobno szkodliwe :P najlepiej przeczytaj ten wątek na wizaż, ja się tam bardzo dużo dowiedziałam :)
my używamy schauma kids z odżywką dla dziewczynek (różowy) i jak napisałam tam dziewczynom skład to jest ok ale taki dość słabo myjący i mam raz na miesiąc umyć czymś mocniejszym :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
poczytałam troszke za duzo jak na wieczór :) hmmm zobaczymy ile wytrzyma moja córcia:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AsiaczeK_S a jaką szczotkę używasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
z tego co wynalazłam w domu ;) mam taką okrągłą sztywną plastikową z szeroko rozstawionymi kolcami, ale najlepszy jest bardzo rzadki grzebień, więc przy najbliższej okazji kupię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja córka odkąd pamietam ma nagłowie siano,dredy,i kołtuny tylko na srodku i z tyłu głowy,
niestety obcinam te kołtuny bo płacz przerazliwy,Jedynym sposobem to spi w warkoczyku,i wogóle chodzi w spiętych włosach.Teraz tez ma wyciete na srodku głowy ma 5 lat ,trudno:( po umyciu zrobił sie taki kołtun ,ze rozczesałam tylko troszeczke od skóry,i jak juz kołtun sie zaczynał to tak 3 cm i obciełąm ,nie sa wycięte od skóry...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a własnie i szczotka ,kupiłam z jakiegos włosia .kurcze nie pamietam :( hmm w lotni był czy jeszcze jest sklep z artykułami fryzjerskimi,suuuper babeczki poleciły mi ją i mówiły bron boze czesac druciakami !plastikami !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zawsze przed czesaniem nawilżyć włosy wodą ,rozczesywać tylko grubym grzebieniem z szeroko roztawionymi zębami.Splątane włoski zaczynać rozczesywać od końca nigdy od nasady głowy.Czesać 3 - razy dziennie i nie będzie problemu.Do płukania dodać trochę octu najlepiej winnego ,doskonałe jest piwo dodane do wody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bateria, czesz włosy koniecznie od dołu i po trochu coraz wyżej, a nie od góry od razu
my czeszemy tylko przy myciu głowy, po nałożeniu odżywki w wannie, potem spłukuję, wycieram i już nic nie robię, myjemy raz w tygodniu
rano przed wyjściem z domu psikam odżywką, żeby trochę zmoczyć i rozczesuję na mokro i jest super
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdźcie - https://www.fryzomania.pl/revlon-proyou-the-tamer-smoothing-odzywka-wygladzajaca-do-wlosow-350ml.html
Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że można jej użyć. Ogólnie dobrej jakości kosmetyk powinien rozwiązań problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

corka miala 2,5 roku jak zmienilam jej sposob pielegnacji wlosa. szampon hipp a odzywka z garniera fructis macadamia, pieknie pachnie nawet dwa dni po uzyciu tylko w formi eodzywki bez splukania tlusci wlosy dlatego ja nakladam i za kilka minut spłukuje. wlosy sa piekne lśniace i odzywione
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mialam ta maseczke ale inny zapach i faktycznie dzialala ale zapach mi sie nie podobal, wogole nie trwaly
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

oo niee inne zapachy są słabe wlasnie :D macadamia jest przepiekna. ja zamawiam je na notino bo maja najlepsza cene
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dopyta, ale jeśli nadaje się też dla dzieci, to moim zdaniem warto - https://www.sprzet-fryzjerski.pl/blog/jaka-odzywka-keratynie-zobacz-ranking-bestsellerow.html Solidna półka jakościowa, która robi różnicę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem najlepiej kupić po prostu szampon Klorane z wyciągiem z mleczka z owsa. To bardzo delikatny szampon, który wygładzi włosy i bez problemów je później rozczeszecie. Szampon nadaje się idealnie do stosowania przez całą rodziną, bo odpowiedni jest od 3 roku życia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Produkt, który robi dużą różnicę, zobaczcie - https://www.fryzomania.pl/blog/jedwab-do-wlosow-jak-dziala-jaki-wybrac-i-jak-stosowac.html Coś porządnego, solidnego, szybka zmiana i tego się trzymajcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Patrzcie na to - fryzomania.pl/ronney-kids-switzerland-szampon-dla-dzieci-alpejskie-mleko-300ml.html
I warto stawiać na jakość. Dzięki niej szybko możecie zauważyć poprawę sytuację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To robi różnicę - https://www.sprzet-fryzjerski.pl/blog/najlepsze-odzywki-do-wlosow-dla-dzieci-ranking-top10.html
Tym bardziej w przypadku dzieci powinno się stawiać na jakość, a nie na byle co.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam markę kosmetyków włosowych Wax Pilomax. Rewelacja!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

przedszkolak znów robi w majtki (19 odpowiedzi)

potrzebuję porady, synek jest dzieckiem z końca roku, co go jednak nie tłumaczy, odpieluchowany w...

podłoga jasna+ ciemna czy sama ciemna???????? (41 odpowiedzi)

Dziewczyny!!!jestem na forum od niedawna aż do czasu kiedy sama potrzebuję Waszej rady a...

chirurg dziecięcy Elżbieta Lichnicka opinie (3 odpowiedzi)

Witam, czy któraś z Was była na wizycie z dzieckiem u chirurga dziecięcego dr Elżbiety...

do góry