Widok

ogrzewanie podłogowe - podział na strefy

Poproszę o komentarz Użytkowników.
Interesują mnie korzyści kontroli kosztów zużycia gazu dzięki takiemu rozwiązaniu ALE przede wszystkim komfort dostosowania temperatury w poszczególnych strefach (z liczenia kabli wychodzi mi 9 stref) do potrzeb domowników.
Temperatura powyżej 21'C jest dla mnie mordercza ale zimą, w łazienkach 22'-23' C to miodzio. W sypialni 18'-19' C to maks...

Jak oceniacie to rozwiązanie?
Jakie macie uwagi?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy ogrzewaniu podłogowym najprawdopodobniej będziesz ustawiać jeszcze niższe temperatury. Inne jest subiektywne odczucie ciepła przy ciepłej podłodze a inne przy kaloryferach. Zatem sama idea jak najbardziej ok.
Jedynie mam uwagę w kwestii łazienek:
Jeśli godziny korzystania z nich są "zrutynizowane" nie ma większego sensu grzać ich mocniej całą dobę.
Ja bym dał zwykły grzejnik łazienkowy (plus, że można na nim ręcznik wysuszyć) zapewniające stałą temperaturę rzędu 20-21° a do tego dołożył ogrzewanie podłogowe, ale elektryczne, załączane na 2-3 h w godzinach "kąpielowych", dające ciepłą podłogę.
Częsta zmiana temperatury podłogi przy ogrzewaniu wodnym nie ma sensu i jest wręcz niewykonalna. Za duża jest bezwładność cieplna wylewki.
A ogrzewanie elektryczne podgrzewa praktycznie tylko płytki podłogowe.
Ot.. taki pomysł do rozważenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, tak...! Dobij mnie "pomysłami do rozważenia" :)
Teraz rozumiem dlaczego wykańczanie domu określa się zwrotem "wykańczam się"...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi to mówisz? ;>
Sam się zastanawiam, czy życia mi wystarczy. A jedynie remontuję małe mieszkanko :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam u siebie ogrzewanie podłogowe wodne i szczerze polecam takie rozwiązanie . Koszty zużycia gazu niższe niż przy grzejnikach naściennych . Uczucie ciepłej podłogi dla stóp to wyjątkowy komfort. W łazience grzejnik drabinkowy pozwala suszyć ręczniki ( niestety wolniej bo temperatura wody jest niższa ) i jednocześnie działa jako odpowietrzenie układu - wmontowany zaworek . Wiadomą zaletą jest równomierne grzanie całej powierzchni podłogi co pozwala na korzystne rozchodzenie się ciepła. Dodatkowa zaleta to nieskrępowana możliwość zagospodarowania powierzchni przy meblowaniu - przy grzejnikach naściennych mamy ograniczenia .Koszty jak wspomniałem niższe , ponieważ do podłogówki grzejemy wodę do poziomu 30-40 C , przy grzejnikach potrzeba grzać mocniej do 60 C. W każdym pomieszczeniu sterownik co pozwala dopasować temperaturę do potrzeb. Polecam !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ambrozja dla oka i wyobraźni.
"nieskrępowana możliwość zagospodarowania powierzchni przy meblowaniu" - to jest TO :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Meble na kółkach i półki na rzepy.
Skryte marzenie każdej kobiety ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dla mnie było to równie istotne jak rachunki za gaz ; w wersji z grzejnikami miałem "zajęte" ściany przy których nie można by było nic ustawić ( okna sięgają podłogi i nie ma parapetów z wyjątkiem kuchni i łazienki ) , a tak każda ściana jest wolna :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otórz (przy okazji ;)), z radością donoszę, że jestem Kobietą.
Poddałam się również testowi, który wykazał, że i mój mózg jest "kobiecy" :)
"Nieba bym Ci przychylił"...
Kobiet marzą a Mężczyźni "przychylają im nieba" i to jest piękne.
Niesamowite, ile jest najróżniejszych rozwiązań i możliwości. Czad!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobry tok myślenia !, każdy system ogrzewania podłogowego powinien mieć system regulacji strefowej, niestety tak nie jest.
Ogrzewanie podłogowe to najlepszy system grzewczy dający niskie koszty eksploatacji i wysoki komfort pod warunkiem że nad nim panujemy , a to już nie jest takie proste jak by się wydawało. Na rynku proponowane są różne rozwiązania niestety większość słabo spisuje się przy ogrzewaniu podłogowym. Gwarancją wysokiego komfortu i oszczędności są sterowniki o algorytmie regulacji FuzzyLogic wszystkie inne proste rozwiązania ON/OFF i tym podobne to będzie lipa, dyskomfort użytkowania i żadnej gwarancji niskich rachunków . Posiadamy ogromne doświadczenie w tym względzie służymy pomocą 518808502
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczy zamontować w każdym osobnym pomieszczeniu programowalny sterownik i temat kontroli mamy "z głowy" - działają one na zasadzie termostatu - ustawiamy wymaganą temperaturę dla pomieszczenia i rozdzielnica przy piecu kieruje odpowiednio przepływem wody . U mnie to działa bez zarzutu i zawsze mam osobną możliwość wyłączenia grzania z pieca ( gdy chcę np, długo wietrzyć pomieszczenie )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogrzewanie podłogowe może i jest skuteczne, ale moim zdaniem i tak nie jest to najbardziej wydajny system. Istnieją o wiele lepsze, które zagwarantują nam nie tylko odpowiednie ogrzewanie, ale również możliwość jednoczesnego korzystania z klimatyzacji oraz wentylacji. Mowa tutaj o systemie Feelco, który staje się w naszym kraju coraz to bardziej popularny. Powodem tego jest przede wszystkim fakt, że Feelco jest bardzo skuteczny i pozwala na łatwe dostosowanie temperatury wewnątrz domu do idealnego poziomu. Pozwala to na uzyskanie bardzo wysokiego komfortu mieszkania, a kolejnym plusem będzie również to, że cały system sterowany jest automatycznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja myślę, że warto przeczytać sobie ten artykuł: http://w-instalacji.ecohost.pl/co-musisz-wiedziec-o-ogrzewaniu-podlogowym/ i wszystko będzie jasne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sumie nic ciekawego nie przeczytałam w tym artykule. Znalazłem w sieci bardziej rozbudowany tekst https://filar-instalacje.pl/czy-warto-zainwestowac-w-ogrzewanie-podlogowe/ . Tu masz poruszone wszystkie najważniejsze kwestie. Na pewno pomoże Ci podjąć właściwą decyzję. Ja mam u siebie wodne ogrzewanie podłogowe z panelami. I fakt, że ogólna temperatura jest niższa, ale odczycie jest lepsze, bo ciepło w stopy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedy budowałam dom postanowiłam również wyznaczyć w nim odpowiednie strefy, tak więc jest strefa do wypoczynku strefa do jedzenia obiadu strefa do jedzenia śniadania (w kuchni mam wyspę i właśnie tam najczęściej jemy z rana wspólnie śniadaniem bo jest to najwygodniejsze). Mam również pralnie Nad którą się zastanawiałam ale obecnie widzę, ze było to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Jesli szukacie wygodnych prefabrykatów do zabudowy, polecam stronę https://sklep.flexgips.com/zabudowy Jest możliwosć zamówienia takiej zabudowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej zatrudnić do tego naprawdę dobrego speca, który dobrze wszystko zaprojektuje. Możesz sobie spojrzeć tutaj - https://remont.biz.pl/ogrzewanie/projekt-ogrzewania-podlogowego/ i ogółem poczytać o projekcie takiego ogrzewania, no i funkcjonowaniu. Moim zdaniem warto :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Jakie biuro nieruchomości polececie ?? (92 odpowiedzi)

Jakie biuro nieruchomości polecacie ? . Mam zamiar sprzedać mieszkanie , a potem kupić większe...

transport poszukuję tanio i solidnie (7 odpowiedzi)

hej może ktoś ma godny polecenia transport do przeprowadzki , potrzebne żeby załadować i...

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

do góry