Widok

ogrzewanie podłogowe - w sypialniach też?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
zależy mi na opinii osób które mają ogrzewanie podłogowe w całym domu/mieszkaniu - słyszałam różne opinie - że nie poleca się w sypialniach itd.
zwykle pokoj dziecka jest też sypialnią a fajnie jak maluszek bawi się na podłodze i ma ciepło :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tam, gdzie śpimy, zarówno my, jak i dzieci, nie mamy ogrzewania podł.

łazienki obydwie + salon, gdzie często przebywamy.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy w projekcie w całości domu, ale w naszej sypialni i pokoju młodej zmieniliśmy na tradycyjne grzejniki bo właśnie inni za dużo nam nagadali o tym jakie to niezdrowe, chociaż tak do końca to nie jestem o tym przekonana

a męża kuzyn to wogóle ma teorie że od tego się na raka umiera :/

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mielismy ogrzewanie podłogowe w całym domu, również w sypialniach. Ogólnie bardzo przyjemna rzecz , miło , ciepło w stopy i co jest moim zdaniem najfajniejsze nic nie zajmuje miejsca na ścianach...ale , niestety zrezygnowaliśmy z części tego ogrzewania ze wzgledów ekonomicznych.

Ponieważ w całym domu nie mam kafli ;) , w sypialniach i części salonu są panele , to ciepło znacznie wolniej i gorzej bylo oddawane .
Jeśli kilka godzin nie paliło się w piecu , to nagrzanie pomieszczenia trwało znacznie dłużej(nawet kilka godzin) niż to jest przy tradycyjnych grzejnikach .
Ponieważ dłużej trwa nagrzewanie , więcej tez zużywalo się opału ...
Niestety teraz w sypialniach mam grzejniki....jakoś to musze znosić :)
Natomiast w kuchni , jadalni, salonie i korytarzu jest podłogówka .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no własnie ciężki temat ... są plusy i minusy...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogrzewanie podłogowe jest ok w miejscach, w których nie przebywa się zbyt długo, czyli w łazienkach, korytarzach itp. W sypialniach, kuchni i salonie podłogówka nie jest zbyt zdrowa - dla krążenia. Od podłogówki mogą np. puchnąć nogi.

W naszym domu mamy podłogówkę w łazienkach i korytarzach, a w pozostałych pomieszczeniach mamy ogrzewanie ścienne (czyli "podłogówkę w ścianach")- super rozwiązanie, leciutko ciepłe ściany, zero kaloryferów - no i jest to naprawdę zdrowa sprawa :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli ktoś ma dom i ogrzewanie podłogowe, to polecam zastanowić się nad zainstalowaniem paneli słonecznych do ogrzewania podłogówki. Mega oszczędności, my właśnie planujemy takie rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
w ścianach ? nie słyszałam jeszcze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Yecath , brzmi swietnie, alejak to działa? co jest na wierzchu? w sensie na rurkach od ogrzewania ? musi byc chyba coś dobrze przewodzącego ciepło , no i jak sie to ma do zużycia opału ?

choc nie wiem czy 3 raz zmienie sposób ogrzewania ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
można też zamontować sobie ogrzewanie w suficie, wtedy grzeje od góry jak słońce :P

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy folię Delta Reflex, na tym maty trzcinowe, rurki od ogrzewania ściennego i na to tynk gliniany - który jest bardzo zdrowy i doskonale trzyma, a potem oddaje ciepło. A do tego fajnie wygląda :) (chyba, że ktoś lubi nowoczesny design)

Ogrzewanie kominkowe, do tego wentylacja mechaniczna z rekuperacją, akumulator ciepła itp, 20 cm styropianu na zewnątrz, pianka pur jako ocieplenie poddasza - jeszcze w domu nie mieszkamy (planujemy za ok. 1,5-2 m-ce się wprowadzić), ale szacujemy, że na ogrzewanie nie wydamy więcej niż 1000 zł rocznie.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Balbinka - solary już są w trakcie "załatwiania"
Yecath - a ja myślalam ze 15 cm ocieplenia to jest ok ;) podpytam o te 20 cm bo jeszcze chyba koles nie ocieplał, ale za to zamówiliśmy już okna z 3 szybami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
apropos zdrowosci na pewno ma znaczenie czy jest to elektryczne ogrzewanie czy rurka z woda.

ja mam doswiadczenie z parterem

ciagi komunikacyjne miejsca gdzie sa kafelki to jak najbardziej ogrz podlogowe,
panele podlogowe to nie bardzo, bo podnosi kurz, na parterze np bez piwnicy to pewnie bym polozyla jako delikatne ocieplenie podlogi plus grzejniki np w podlodze albo scianie (sa takie co ich nie widac)

ale na pietrze w pokojach to uwazam ze nie ma sensu, bo podloga nie jest juz taka zimna, no i szybciej nagrzewa sie od grzejnikow, ktore mozna intuicyjniej wlaczac i wylaczac jak np sie wychodzi zeby nie grzalo niepoytrzebnie mocno...itd a szybko sie nagrzeje po powrocie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moi rodzice mają podłogowe w łazience, przedpokoju i kuchni, moja mama nie pracuje i dużo gotuje i po kilku latach stania na podgrzewanej podłodze w kuchni ma problemy z krążeniem i żyłami w łydkach, już zaczęła się leczyć :/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A jaka jest średnia temperatura podłogi u Pani mamy? Bo słyszałam że podłogówka ma zły wpływ na krążenie ale jeśli się ma zbyt wysoką temperaturę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podpowiem rozwiązanie od moich rodziców z domu
Nie mają "typowego" ogrzewania podłogowego
Nietypowość polega na tym, że w pomeiszczeniach mają "normalne" grzejniki naściennea ogrzewanie podłogowe (tam gdzie kafle - łazienka na pietrze + korytarz i kuchnia na dole) wykorzystuje nagrzeną wodę wracającą z grzejników - myśle, że dobry sposó na zmniejszenie kosztów, bo poza łazienką (gdzie dodatkowo był grzejnik naścienny) to korytarz czy kuchnia nie potrzebują mega ogrzewania, a taka powracająca woda całkiem przyjemnie grzeje podłogę - do tej pory "męczę się" w kuchni, bo nei mogę na bosaka w zimie;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie mam podłogowego ale zamontowałam na ścianie panele grzewcze OXYLY, to panele na podczerwień. Wybrałam do salonu konkretnie w formie obrazu , a dokładniej zdjęcia z sesjii ślubnej , "wyg;ąda" i grzeje w dodatku. I naprawdę nagrzewa duzy salon przy tym sporo oszczędnosci przynosi, Zamontowałam jeszcze taki w kuchni i przymierzam się do zamontowania w innych pomieszczeniach. Sporo mniejsze koszty ogrzewania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co kładliście na ogrzewanie podłogowe? Tutaj http://4bud.pl/panele-plytki-wykladzina-co-na-ogrzewanie-podlogowe/ widziałam kilka opcji, ale w sumie dalej nie wiem, na co najlepiej się zdecydować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sypialni nie kładliśmy podkóowowego, tez słyszałam ze sie nie daje bo za suche powietrze może byc. Mam za to nad łóżkiem promiennik podczerwieni z nadrukowanym zdjęciem naszym z pamiętnej podróży poslubnej - świetnie wygląda i fajnie grzeje, sterowanie ze smartfona. Właczam kiedy trzeba , nawet w nocy jak zimno sie zrobi, bez wstawania z łózka, świetna rzecz i mega wygoda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W trakcie budowy mojego domu zdecydowałem się na montaż ogrzewania podłogowego, ponieważ uważam, że jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż klasyczne grzejniki. Zainteresowanym tematem polecam sprawdzić frezowanie pod ogrzewanie podłogowe .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

oj ja bym chciała mieć ogrzewanie podłogowe. Moje niespełnione marzenie. mieszkamy w domu rodzinnym męża i przeróbka byłaby zbyt kosztowna niestety...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko zależy od projektu, bo on jest najważniejszy. Nie jest powiedziane, że akurat ogrzewanie podłogowe w sypialni jest kiepskie ;) poczytaj sobie tutaj - https://remont.biz.pl/ogrzewanie/projekt-ogrzewania-podlogowego/, warto sobie przemyśleć różne projekty, uwzględnić wszystkie swoje potrzeby itd :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że ogrzewanie podłogowe to super rzecz i jeśli chcecie się na nie zdecydować to także warto rozważyć pompę ciepła. Tutaj https://nachlodno.pl/pompy-ciepla-ranking/ można poczytać jakie dostępne są modele pompy ciepła i także są one posegregowane ze względu na wartości SCOP W35 (dla ogrzewania podłogowego).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dużo zależy od podkładu, położysz tani i nie będzie przepuszczał ciepła. Trzeba zainwestować w dobry podkład na ogrzewanie. Panele to teraz praktycznie każde się nadają.

Aczkolwiek od siebie polecam zastanowić się nad panelami winylowymi z uwagi na to, że skutecznie przewodzą ciepło:
https://www.szczyptadesignu.pl/najlepsza-podloga-na-ogrzewanie-podlogowe-jaka-wybrac/

Na stronie jest kilka porad w zakresie doboru pogłogi.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

otworzyć firmę ?? (34 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

Jakki bidon dla 3-latki, z którego nie kapie? (13 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone bidony, z których nie kapie. Obecnie mam Canpola ze słomką,...

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

do góry