Widok

ostrzegam przed pracą w Herbalife

Ostrzegam przed praca w Herbalife. Typowy system piramidalny, czyli osoby na dnie pracują na kierownictwo. Zaczyna się od szkolenia które kosztuje 30 zł, potem umowa 360 zł. 3 razy w tygodniu bezpłatne szkolenia plus wyjazd na płatne szkolenie 250 zł. A kiedy zaczyna się zarabiać, jak się wszystko zapłaci... Nie polecam, mam przykre doświadczenie z firmą. Awans zależy od pieniędzy i to na prawdę niemałych. Wszystko brzmi świetnie, ale to niezłe bajki. Kosmetyki sa dobre i mogę polecić, ale całe funkcjonowanie firmy, sposób pantoflowego pozyskiwania klientów nie daje pewnej zapłaty, jak już się w końcu kiedyś zacznie zarabiać. Tu znajdziecie również opinie:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=9416384
http://www.money.pl/forum/temat,8,1143352,1143352,15,0,herbalife;czy;to;jest;oplacalne.html
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4
Zosiu ja co prawda nie pracuję w Herbalife ale jak możesz to poczytaj sobie w internecie co to jest MLM .Jeśli mamy taki czas jak teraz czyli bezrobocie ogromne to jest to jakiś sposób na zarabianie pieniędzy na podobnej zasadzie jakbyś miała swoją działalność.Może warto pomyśleć nad czymś takim?Jest wybór : albo pracujemy za grosze i narzekamy że nam źle albo robimy coś swojego i cierpliwie czekamy na zyski.Biznesy typu MLM są przede wszystkim w pełni LEGALNE,Nie wymagają aż takich nakładów własnych jak otwieranie np swojego sklepu i nie jest tak jak się często uważa że "Ci na dole pracują dla tych na górze" chociażby dlatego że każdy zapisujący sie był kiedyś "na dole" i każdy zaczyna od zera.Być może firma powinna inaczej sformułować ogłoszenie żeby nikt nie myśłał że chodzi o pracę etatową.
image

image
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11
Sposób na zarobienie pieniędzy? Przecież tam na początku trzeba wyłożyć? Niby z czego?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2
co tu dyskutować... co to za praca, gdzie ty masz płacić a nie pracodawca? olać ich ciepłym moczem
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 4
zamiast narzekać ,narzekać poczytać ,co to jest MLM
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Co tu czytać . Pierwszy link w google wyskakuje "Czarna Lista firm MLM"

MLM - marne lamerskie machlojki
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2
a gdzie nie musisz włożyć chcac pracowac w tego typu przedsiewzieciu ??? ja pracuje jako agent ubezpieczeniowy i musialam włzozyc na poczatek 500 zł NA DOJAZDY NA SZKOLENIA i co ? wszedize tak jest a jak sie nie chce pracowac to wszedzie bedzie zle ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
MLM, a piramida finansowa to dwie różne rzeczy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
do mimuni-pipuni
widać,że jesteś podstawioną osobą z Herbalife:)))żałosne ,albo nie znasz życia i nie wiesz,że teraz jest tak ciężko,że o płatnym szkoleniu to nie ma mowy
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ludzie zacznijcie czytać! MLM jest biznesem, czy kiedy chcecie otworzyć biznes ktoś wam daje na to kasę czy musicie zainwestować własne i to nie mało. zwykły kiosk 15 tysi. kazdy inny od 50 tysi w gore. mlm to nie czyjas firma tylko wasz biznes, nikt nie da wam zaczac biznesu za pareset zlotych o to chodzi. tylko w mlm mozecie inwestujac kilkaset zlotych zrobic biznes w kotrym zarobicie tysiace. myslcie troche a nie jak te buraki oderwane od pluga. SYstemy mlm pozwolily przez ostatnie 10 lat 200.000 ludziom na swiecie takim jak wy zostac milionerami, zaczynali od niczego wlasnie 100 dolarow zainwestowanych w biznes. \tylko tu sie nie lezy, nikt nie da kasy za nic, za to ze sie usmiechniesz. Polacy przyzwyczajeni ze popracowac 10 h, za 1500, zaplaca nawet jak nic nie zrobie, potem wroce do domu i bede profesjonalny obslugiwaczem pilota. szkoda gadac. By the way nie jestem z herbalife i nigdy nie uzywlam produktow, ale dzialam w kilku mlm i zarabiam pieniadze bo wkladam w to prace!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
haniu ale masz za przeproszeniem mózg sprany od trenerów, lub jestś trenerem który to wciska ludkom, a pojecia o prowadzeniu własnego biznesu to ty nie masz.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6
Herbalife bedzie musial zaplacic 200 mln dol. grzywny. Zostal uznany przez Federalna Komisje Handlu w USA za piramide finansowa. Poza tym musi zmienic swoje dzialanie, zrestrukturyzowac firme, zaplacic odszkodowanie naciagnietym jeleniom w odpowiedzi na nieuczciwe dzialanie i wprowadzanie w blad. link do info http://abcnews.go.com/Business/feds-hit-deceptive-herbalife-200m-fine-call-diet/story?id=40607553
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja słyszałam same pozytywne opinie o pracy w tej firmie. Trochę też o niej czytałem, np. tu: http://opinieomlm.pl/firma-mlm/herbalife/. To ja już nie wiem, co mam sądzić o tej firmie. Czy warto do niej dołączyć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moja przygoda z pewną znaną firmą MLM miała miejsce w latach 2004-2008. W zeszłym roku - podczas sprzątania mieszkania - wpadł mi w ręce notes z telefonami do ówczesnych entuzjastów takich jak ja. Choć pewna część numerów już była nieaktualna, to dodzwoniłem sie do ponad 30 osób i podając się za klienta chciałem zakupić produkty. Nikt, dosłownie NIKT się tym już nie zajmował. Część była nawet wyraźnie zirytowana przypomnieniem tamtej sprawy. Tych, których telefony były nieaktualne próbowałem zlokalizować w internecie.
ANI ŚLADU! Czasem tylko stare ogłoszenie z linkiem do NIEISTNIEJĄCEJ już strony internetowej.
To ponad 50 osób!
Więc co z nimi? Sami nieudacznicy, ofermy? O ile pamiętam był tam cały przekrój społeczeństwa - od salowej w szpitalu po faceta z doktoratem.....
Co to jest za biznes w którym ani jedna osoba z tak dużej grupy nie osiągnęła sukcesu polegającego chociażby na kontynuowaniu tej działalności?
Ciekawe byłoby zrobić statystyki - jaki procent z tych, którzy rozpoczynają osiąga chociaż - już nie mówię miliony - ale jakąś niewielką stabilność finansową za którą można żyć.
Ale takich statystyk nie ma, bo byłyby druzgocące dla tego "biznesu". I wielu ludzi by nawet do niego nie podchodziło - a to oznaczałoby zmniejszenie dopływu naiwnych wraz z ich pieniędzmi czyli "biznes" przestałby "rosnąć"......
A to byłaby katastrofa, prawda ....?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie dawno wpadłem na kolegę którego nie widziałem od kilku lat, porozmawialiśmy sobie przez kilka minut i ten zaoferował spotkanie przy piwku. Powiedziałem ok czemu nie. Po kilku dniach do mnie zadzwonił i zaproponował że wpadnie pogadać, ok mówię wpadaj. Przyjechał z żoną, powspominaliśmy stare dzieje, wypiliśmy po piwku aż tu nagle wypalił z ofertą intratnego biznesu. Mówię opowiadaj, a ten zaczyna mi wykładać jak to ja długo będę pracował na emeryturę i na starość i tak będę dostawał grosze i kupując produkty Amwaya na swoje potrzeby zarobie miliony na stare lata...bla bla bla.............Pożegnałem kolegę i od tamtej pory się nie widzieliśmy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to ładne kwiatki! Ja właśnie szukam pracy dodatkowej i tak trafiłam na firmę MLM Prouve... To samo dziadostwo jak to o, którym piszecie - piramida finansowa z progami nie do osiągnięcia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A pokaż mi firmę gdzie ludzie nie pracują na kierownictwo !?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To jest niesamowite, większość ludzi pracujących na etacie codziennie oddaje swój czas i umiejętności firmie, której szef najpewniej jeździ lepszym samochodem niż oni, mieszka w lepszych warunkach niż oni itd i jakoś nikt nie nazywa tego oszustwem, bo to jest zupełnie naturalne. W MLM każdy ma takie same możliwości, w tradycyjnym biznesie nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To chyba nie wiesz jak ta struktura działa, im niżej w hierarchii jesteś tym więcej do tego interesu dokładasz, żeby piramidka się zgadzała, ale na górze. Jak ktoś nie wierzy to niech poprosi taką firmę o jakiekolwiek dokumenty, na pewno dostanie coś wartości czystego papirusu, a jak komu mało to zawsze może poprosić o opinię prawnika od spraw handlowych i gospodarczych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Praca w Polsce dla obcokrajowca (5 odpowiedzi)

Kto może poradzić agencję pracy tymczasowej w kujawsko-pomorskim wojewodztwie?

Ile zarabiacie miesięcznie? (534 odpowiedzi)

Ciekawi mnie, jak kształtują się na rynku pensje pracownicze. Napiszcie proszę kwotę netto i...

Ile za sprzątanie? (55 odpowiedzi)

Wiem, że taki watek się pojawiał kilka razy, ale dość dawno. Chciałbym wiedzieć, ile zapłacić za...

do góry