Widok

otworzyć firmę ??

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego. Chciałabym zapytać (żebyście mnie zaraz nie zganiły, że czekam aż mi na tacy wszystko podacie:) ), bo być może trzeźwe spojrzenie innych Mam, które mnie nie znają wiele mi rozjaśni w umyśle. Otóż, jestem zatrudniona w pewnej firmie, teoretycznie mam wrócić do pracy po nowym roku... jest masa przesłanek, żeby wracać i nie wracać. Pewnie nie jedna z Was miała ten sam dylemat, ale do rzeczy: od kilku miesięcy zastanawiam się nad założeniem jakiejś firmy i to jest problem: jestem po zarządzaniu i w ogóle nie mam pomysłu. Niby wszystkiego można się "czepić", ale nie do końca. Chodzi mi chociaż o minimalny dochód, jak dotychczas (1500-2000 pln) w pracy. Tylko proszę, nie docinajcie mi, że skończyła to, czy tamto, a pyta o coś takiego. Nie piszę, żeby ktoś mnie atakował... zwyczajnie pytam :) Czytałam mnóstwo forum, gdzie ktoś zadawał pytanie, a po chwili jak ulewa z gradobiciem po nerkach ... z resztą nie bez powodu napisałam na tym, a nie innym forum. Jest tu mnóstwo sympatycznych Mam, które nawet nie wiedzą, a czytając ich porady i podpowiedzi bardzo pomogły mi przy opiece nad córką :)) Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak masz chęci to czemu nie? mi właśnie minęły dwa lata prowadzenia działalności i najgorszy jest ZUS, jest to spora opłata bo prawie 800 zł.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najtańsze w utrzymaniu na początek ,sa usługi, typu paznokcie, rzęsy masaze itp. gorzej jest jak musisz cos konkretnego wytworzyc to przewaznie potrzebujesz miejsce i kase na materiały.

wiec załozyc firme ok, ale co? doradztwo jakies? kompeltnie nie wiem co pisac ci, bo jakas firme mozna po zarządzaniu załozyc?? zarządzająca?? czym i gdzie?

chyba ze chcesz sie przekwalifikowac a to co innego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten koszt można "obejść"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli nie masz pomysłu, to wróć do pracy.
Pracując, miej oczy i głowę otwartą.
Jeśli nagle trafi Ci się wizja Twojego biznesu - to go sobie zrób - ale nie rezygnując z pracy.
Oszczedzisz na ZUS-ie (będziesz płaciła tylko NFZ)
Po kilku miesiacach sama ocenisz, czy poświęcając 100% czasu na biznes wyjdziesz lepiej - i wówczas odpuścisz sobie pracę.
A może ten biznes to nieporozumienie. Wówczas go zamykasz i czekasz na lepszy pomysł :)

PS. Sorki, że nie jestem kobietą :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Otwierając swój biznes, zawsze ponosisz ryzyko, czy się uda.
Sama stanęłam przed takim wyborem, czy otwierać coś swojego, czy iść pracować dla kogoś.
Podjęłam ryzyko i będę próbować sił na własną rękę, jak się uda to fajnie ;)
Tylko ja mam pomysł na "siebie" i tylko dlatego podejmuję to ryzyko, bez pomysłu chyba bym wolała wrócić do pracy i ew. zrezygnować z niej w momencie wymyślenia czegoś sensownego :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Własna firma - super. ale jednak tak jak dziewczyny radziłabym najpierw poszukać pomysłu...co robisz najlepiej? co najbardziej lubisz robić? co sprawia Ci największą radość?
Bez pomysły słabo będzie zarobić jakąś kasę:)))))

P.S. Ja też jestem po zarządzaniu i już mam pomysł na swój biznes:) I wybrałam go właśnie odpowiadając na pytania jakie napisałam wyżej. Tak więc powodzenia!
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znajomy zbija fortunę na sklepie internetowym z artykułami dla dzieci (zabawki, rowerki, foteliki samochodowe). Nawet nie musi tego składować u siebie. Kupujący kupuje, on zamawia w hurtowni i przesyłka idzie bezpośrednio do kupującego. Nie sądziłam że mu sie aż tak powiedzie, bo takich sklepów jest mnóstwo, a on sie niesamowicie rozkręcił, najpierw pracował sam w domu, teraz (po 2 latach) ma biura, zatrudnia już kilku ludzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
PIENIADZE NA FIRME MOZNA DOSTAC Z pup JAKO MATKA WRACAJACA NA RYNEK PRACY ALE TRZEBA MIEC KONKRETNY BIZNESPLAN - ale nie daja na sprzedarz internetowa,musi byc punkt
sorry za duze litery nie chce mi sie tego zmieniac ....

na poczatek dwa lata zusu to ok 400zl potem juz 900.
jezeli wchodzisz w spryedarz to kasa fiskalna i vat , podatek zasady ogolne to 11% na ksiazce przychodu i rozchodu (KPiR)wedlog pit 5 mozesz sobie wyliczenie robic program druki IPS ma dostep do wszystkich drukow skarbowych,

ale na firme trzeba miec pomysl, wiele zalezy od miejsca otwarcia - a razem z tym idzie cena lokalu. kasa na zatowarowanie oplaty,koncesje czy to sklep czy kawiarnia to sa koszty,zatrudnienie kogos, musisz miec zapas kasy na 2-3 mies bo odrazu zyskow nie bedzie- a jak beda to tylko sie cieszyc.
no i najwazniejsze dla mlodych mam przy takiej pracy to malo czasu dla rodziny... bo trzeba zalatwiac jezdzic szukacokazji w hurtowniach , dopilnowac, no i trzeba byc obytym z branza, no i od miejsca i rodzaju dzialalnosci

zalezy czzy ktos z haraczami sie nie przyblaka- wiele ludfzi z tym sie nie spotyka ale sa miejsca gdzie jest to na porzadku dziennym.

na pewno dobrym pomyslem jest sjklep sporzywczio chemiczny na nowych osiedlach - i tu duzo zalezy od szybkosci zamieszkiwania przez nowych mieszkancow ,ale jak juz wszyscy zamieszkaja to jest ok, ale ten gatunek tez trzeba lubiic i miec cierpliwosc.

a sporzedarz internetowa plus stoiska na targach czy jarmarkach to ciekawe wyjscie - ale trzeba miec gdzie trzymac towar , chociaz duza piwnica czy pokoj no ale plusem tego jest to ze wystawioac i pakowac mozna pod wieczor i tylko wysylka w dzien. i tu wszystko zalezy od hurtowni - no chyba ze morzesz sama rozkrecic hurtownie sprowadzajac "kontener" czegos ...

no i na pewno przy wlasnej dzialalnosci czas to pieniadz wiec czesto weekendy pracujace - ale to wsyzstko zalezy od charakteru firmy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zeby otwierac firme trzeba miec pomysł - bez pomysłu to pomysł bez sensu..
dobry pomysł to kapitał ..

pamietaj ze sama bedziesz musiała zarobic na swój dochod zus i koszty

musisz liczyc sie tez z raczej brakiem stabilonsci dochodu np jednego miesiaca zarobisz 3 tys a drugiego niepełny tysiac
wiec jest pytanie jak u was w rodzinie rozkładaja sie dochody - czy maz w razie czego da rade zarobic na was..

ponad to duzo zalezy od twojej obecnej sytuacji w pracy,
czy ja lubisz, czy się rozwijasz, czy mozesz w razie czego brac L4 na dziecko.


własna firma to wiecej satysfakcji, wieksza elastyczność czasowa ale wcale niekoniecznie wiekszy dochód....

powodzenia :)
tworzenie i projektowanie stron internetowych - http://www.ascomi.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wg mnie - jeśli nie masz pomysłu na konkretną działalność, to daj sobie spokój.

szkoda czasu i kasy na takie "tak se otworzę, może się uda, nie wiem jeszcze co - ale własne" ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pamietaj tez, ze jak pracujesz dla kogos to nie musisz sie martwic, bo jak to mowia czy sie stoi czy sie lezy kasa sie nalezy ;) a na swoim bywa roznie, szkoda nerwow.
Sadyl pisze wyzej dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pieczułka, chyba 18, nie 11:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jasne.. 18 :) cos mi sie blad wkradl...

no wlasnie i jeszcze dochodza nie platne urlopy, pozal sie boze chorobowe i nbrak jakiegokolwiek dobrego socjalu, emerytura psia
ale jezeli ma sie z tej firmy naprawde DOBRE pieniadze to mozna wykupic fundusz emerytalny - wcale nie taka duza skladka a o niebo lepsza emerytura, prywatne ubezpieczenia chorobowe- mozna nawet zamiast tego w ZUS ale w razie naprawde ciezkiej choroby to nie wiem jak wychoodzi porownanie. czy ubezpieczenia na zycie z opcja ubezp od niezdolnosci do pracy czy od roznych chorob ale na to wszystko trzeba miec kase...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w urzedzie pracy mozesz sie odiwiedziec o dotacje na start, jak to twoja pierwsza dzialalnosc to biznesplan i dostaniesz na start ok 20tys, zus pierwsze dwa lata 1/2 , po dwoch latach blisko 900zl. Teoretycznie mozna to obejsc ale to pic na wode, VAT EU jest dobry bo kupujesz bez podatku, ktory musisz go pozniej dodac, ale wiadomo ze wszystko da sie obejsc :)
Teraz pomnóż to przez nieskończoność, rozciągnij na wieczność, a będziesz miał pojęcie o czym mówię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam własną działalność ponad 2,5 roku i nie żałuję :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wazny jest pomysl i wlasnie jakis wiekszy wklad na początek, moj mąż z kolega maja firme i byl to strzal w dziesiątkę (poki co 2 lata)
ale przez pierwszy pol roku moze troszkę ponad pracowali na maxa, od jakiegos roku moga odsapnąć, a za to daja sporo miejsc pracy :-)
ale np moja kolezanka miala sklep z ubraniami, bez wiekszego wkladu i po 3 mcach zostala z dlugami i ciuchami w nie swoim wymiarze ...

ja tez mam jakis pomysl na wlasny biznes ale wklad musi byc spory..., na razie zmieniam prace, udalo mi sie wywalczyc moje "wymarzone" zarobki i pasuje mi obecnie praca na etacie... a jak sie uda odlozyc gotówke to wtedy pomysle co chce robic...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, przeczytałam wszystkie Wasze wypowiedzi, za co baaaardzo dziękuję. Właśnie po to założyłam ten temat, bo nie chce założyć jakiejś firmy w ciemno: a nóż - widelec się uda. Nie, to nie ja, to nie mój charakter, raczej należę do tych ostrożnych. Pewnie, mogę się przekwalifikować... w domu bardzo chętnie pielęgnuję choćby paznokcie męża, swoje, mamy.... ale czy to dziś się opłaca robić?? Poza tym, nikomu oczywiście nie ujmując, chyba wolałabym robić coś bardziej odpowiedzialnego. Zastanawiałam się nad sprzedażą odzieży dla maluszków przez internet... póki co po córce sprzedaję ciuszki i nawet z dużym powodzeniem :) dalej...myślałam nad pracą zdalną, w domu, jako np. korektor, copywriter, ale czy rzeczywiście są uczciwi pracodawcy albo firmy, które chciałby dać młodej mamie pracę w domu ??? w pracy też czasami zajmuję się tego rodzaju czynnościami, jednak do pracy wracać bym nie chciała ze względu na towarzystwo... oj mówię Wam, mam mętlik w głowie. BARDZO Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi, i Paniom, i Panom :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
helga a moze lepiej sprobuj sie dogadac z terazniejszym pracodawca na prace zdalna, rano zajedziesz po robote nastepnego/tego dnia oddasz wezmiesz nowa robote, troche w firmie troche w domu... moze sie uda? wiesz zna Cie i na pewno latwiej tu o taka prace niz cos calkiem nowego, chyba ze "przejmiesz" czesc zleceniodawcow bylego pracodawcy...
przy takich zleceniach to jest duza niewiadoma- przynajmniej z mojego punktu widzenia i jednak etacik to dobra posada i urlopy i chorobowe, czy pracay duzo czy malo wyplata jest...

tak se gdybam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kasa fiskalna jest konieczna https://waks.info.pl/najlepsze-kasy-dla-kosmetyczki/ szybko się nauczyłam mówiąc szczerze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otwarcie własnej firmy to duża odpowiedzialność i na pewno spory stres. Na pewno warto postarać sie o to, aby firma była jak najtańsza w utrzymaniu. W tym celu dobrze jest zainwestować w instalację fotowoltaiczną. Dzięki niej Twoje rachunki za prąd będą dużo niższe. Na stronie: http://matma4u.pl/blog/70/entry-216-instalacje-fotowoltaiczne-dla-firm/ jest artykuł, z którego dowiesz się więcej na temat instalacji fotowoltaicznej dla firm. Po tym artykule na pewno będziesz wiedzieć czy chcesz w nią zainwestować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli ma sie pomysł i odpowiednie zaplecze finansowe to jak najbardziej. I warunek, że nie ma się tez dużej konkurencji. Ja zamierzam otworzyć serwis do naprawy turbosprężarek i pomp wtryskowych. Wszystko już gotowe, plan też teraz jeszcze myślę jaką brame przemysłową zainstalować - stalową czy aluminiową https://www.systemo.eu/oferta/bramy-przemyslowe/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otworzenie swojej firmy to zawsze ryzyko, ale można je zminimalizować. Czytałem tutaj https://realnie.pl/negocjacje-biznesowe-z-pomoca-prawnika-kiedy-skorzystac-z-obslugi-prawnej-firm/, że warto korzystać z obsługi prawnej przedsiębiorstw i jak dla mnie to jedna z lepszych rad, jakie można komuś dać na początek działalności :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otwarcie firmy to jedno, ale drugie to zadbanie o produkty które oferujemy, dobra reklamę poprzez gadżety firmowe czy pudełka z logo z firmy. Zadbanie o widoczność firmy w internecie jak poprzez katalogi firmowe https://firmy.edu.pl/, kanały social media itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do prowadzenia biznesu potrzebna jest pewna doza przedsiębiorczości. Oznacza to, że już na etapie zakładania firmy sama musisz przedsięwziąć kroki, by znaleźć wszystkie potrzebne informacje i nie liczyć na prowadzenie za rączkę, ponieważ dalej będzie tylko trudniej. Weź kartkę i spisz problemy, które Cię blokują. Nie wiesz, gdzie się rejestruje firmę? Nie wiesz, jakie pkd? Jaka forma opodatkowania? Co z księgową? Spisz to i po kolei szukaj rozwiązań sama. Gdy to zrobisz i już będziesz wiedziała co i jak, wróć tutaj i zapytaj nas, czy kupiłybysmy Twoje produkty/usługi. Możesz liczyć na konstruktywne uwagi.

Od siebie polecam skontaktować się z dobrym biurem rachunkowym, które poprowadzi księgi rachunkowe oraz dobierze odpowiednie opodatkowanie:
https://silesia.info.pl/artykuly-sponsorowane/jak-wybrac-biuro-rachunkowe-w-bielsku-bialej

Na stronie jest kilka porad, jak je wybrać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do zarządzania przydaje się Berberis. To system, który robi mocną różnicę. W zasadzie to diametralną.
Pracujemy na nim długo, widzimy zmianę, poprawę, wszystko wygląda lepiej.
Jeśli macie dobre podejście, jesteście systematyczni, to da to wam mocną zmianę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można otworzyć firmę;) Czemu nie. Jeśli ma się odpowiedni budżet, taki którym można dysponować w razie kryzysów jaki miał miejsce podczas pandemii covid 19 to jak najbardziej ;) Sam myślę, czy nie otworzyć firmy zaopatrującej w produkty spożywcze markety. Oprócz budowy hali musiałbym jeszcze zaopatrzyć się w maszyny pakujące https://www.polpak.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zatrudniając pracowników powinieneś zadbać o ich dobre samopoczucie bo to zwiększa ich motywację i wydajność. Polecam w tym zakresie usługi oferowane przez HearMe, są bardzo skuteczni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego jak przepisy są skompliowane, warto korzystać z pomocy doświadczonego księgowego. Ja korzystam z https://www.adamus.net.pl/ i polecam. Żadnych problemów. Rozliczenia dokładne, do tego zaś księgowi reprezentują nas przed urzędami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto też pomyśleć o outsourcingu https://www.zyciepabianic.pl/styl-zycia/jak-wybrac-dobrego-informatyka-do-firmy.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otwierając się na zagranicznych kontrahentów trzeba mieć rzetelne biuro tłumaczeń w zanadrzu. Polecam ASD Biuro, to najlepsza firma w branży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Firmy sprzątające jak najbardziej mają dużo pracy. Jak kupimy jeszcze dobrej klasy sprzęt, jak myjnie parowe Fortador https://fortador.com/pl/strona-glowna/ to spokojnie i ekologicznie, bez zbędnej chemii będziemy mogli sprzątać różne powierzchnie i unikniemy dodatkowych kosztów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie są największe wyzwania przed którymi stoję? Pozostać na tym poziomie, na którym jesteśmy teraz. W miarę stabilnie, bez ambitnych planów rozwoju, ale też bez szałowych zysków. Chcę, by nadal firma była moim dochodem pasywnym, a ja dalej chciałabym się skupiać na szukaniu nowych ścieżek rozwoju dla mnie, niezwiązanych z firmą.
Szukam również dobrego terminalu płatniczego do firmy: https://polskabezgotowkowa.pl/ Czy ktoś tutaj może korzystał z oferty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Księgowa to podstawa. Sprawdźcie sobie ofertę https://www.adamus.net.pl/. Dzięki księgowym podatki będą rozliczone na czas, a dodatkowo będziemy mieli zapewniony spokój
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Gdzie kupie tanio fotelik samochodowy? (39 odpowiedzi)

Jak w temacie. Potrzebny mi fotelik dla córci 9-18kg, najlepiej żeby kosztował max 350zł i był...

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

zapach do mieszkania jaki ??co polecacie (40 odpowiedzi)

drogie mamy wy zawsze coś doradzicie chciałabym aby w mieszkaniu pięknie pachniało macie jakieś...

do góry