Widok

ovb gdynia poproszę o opinie

jak w temacie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem jak z praca to wyglada ale w lutym za namowa znajomej widzialem sie z ich przedstawicielem (jako klient) i jest ok
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Osobiście - nie polecem.
Byłam przez pewien czas pracownikiem w/w firmy, na szczęście w porę zdązyłam się z "tego" wycofać. Robią pranie mózgu potencjalnym pracownikom - koniec końców, zostają tam tylko Ci, co bez skrupułów wciskają ludziom kit. Bo jak inaczej określić sytuację, gdzie ludzie bez jakiegokolwiek doświadczenia, po góra 3 spotaniach wysyłani są w terem by "doradzać" klientom...? Oni nie mówią ile zarobisz, lecz pytają na co to wydasz... Trzeba być bezwzglednym, zeby wciskać ludziom coś o czym nie bardzo ma się pojęcie.
Jako były pracownik - odradzam.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 5
Bo nadajesz sie do ubijania kiszonej kapusty w biedronce, i nie znasz zasad etapowcu,jestem na r1 i nie zgadzam sie z twoja opinia, zeby zaprosic do biura na rozmowe trzeba miec doswiadczenie? Ty nie umiales tego zrobic, wiec do biedry na etat albo zbijaj palety)))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Jak ma sie inne zdanie ,to zaraz obrazaja,sa szkolenia owszem ale przede wszystkim na ilość lecą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tak samo odradzam, traktują klientów jak towar, a nie człowiek i piorą mózgi na szkoleniach swoimi slajdami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przygotuj sporą listę znajomych, którym będziesz wciskać ubezpieczenie/polisę/lokatę. Działają na zasadzie poleceń, czyli mniej więcej - sprzedaj i zdobądź kolejny kontakt od klienta.
Pamiętaj, że jeśli klient zrezygnuje w ciągu (bodajże) 2 lat, w ciągu których ma prawo coś się stać - Ty będziesz musiała oddać prowizję jaką dostaniesz. I nie ważne to czy będziesz tam nadal pracować, mają to gdzieś.
No i najważniejsze - naciąganie ludzi na coś, co niekoniecznie może się zakończyć wypłatą. Jeśli klient będzie chciał wypłacić swoją kasę w ciągu pierwszych kilku lat składkowych, mało co z niej zobaczy..

Polecam lekturę http://a-e-g-o-n-no.mojglos.pl- sprawa całkiem podobna.

W całym budynku gdzie OVB się mieści, najpewniejszą osobą jest chyba sam portier...nawet plakietki firmowej przy wejściu od ulicy OVB nie ma.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
Co do plakietki, to jakąś widziałam, kiedy tam byłam, więc z tym się nie zgodzę... (to było w sierpniu)

Co do pracy tam, to się nie wypowiem, bo nie pracowałam (mimo, że mogłam podjąć tam pracę), ale chcę o czymś innym napisać...

Aplikowałam na to ogłoszenie do OVB w sierpniu, odpowiadał mi profil obowiązków itp. (z treści ogłoszenia wyglądało to na pracownika biurowego). Po paru dniach dostałam zaproszenie na rozmowę. Ale coś mi nie grało... Na rozmowie padło pytanie odnośnie mojego podejścia do wynagrodzenia prowizyjnego i trochę mnie to zdziwiło, bo wiem, że prowizję uzyskuje się od sprzedaży, więc zastanawiało mnie to. Jak spytałam, czy oprócz wymienionych w ogłoszeniu będą jakieś inne obowiązki, to usłyszałam odpowiedź przeczącą.

Później odbył się drugi etap (oprócz mnie przyszły 4 inne młode dziewczyny) - prezentacja na temat firmy. Oczywiście okazało się, że chodzi o sprzedaż tych nieszczęsnych ubezpieczeń...

Po tym etapie można było przyjść po paru dniach i podpisywać umowę. Nie przyszłam.

Piszę to wszystko, bo zastanawia mnie, czy to tak ciężko napisać w ogłoszeniu lub później dopowiedzieć w trakcie rozmowy, że głównym zajęciem ma być sprzedaż tych ubezpieczeń... (chcę tylko dodać, że sprawdziłam, czym zajmuje się ta firma - wiedziałam, że ubezpieczeniami, ale na ogłoszenie odpowiedziałam, bo skąd mogłam przypuszczać, że poszukują przedstawicieli ubezpieczenionych a nie osoby do pracy biurowej, mimo, że wynikało tak z ogłoszenia?)

Taka prośba (może jacyś pracodawcy przeglądają forum):
precyzujcie w ogłoszeniach swoje wymagnia i opisujcie obowiązki dokładnie.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
również otrzymałam zaproszenie na rozmowę w sierpniu - stanowisko pracownik biurowy. juz przez telefon wygladało na to, że moje cv odpowiada ich wymaganiom.

od koleżanki, która w tym czasie szukała pracy dowiedziałam się, ze na spotkaniu i w dalszych etapach okazuje sie, ze poszukują osob do sprzedaży ubezpieczeń, wiec następnego dnia zadzwoniłam i odwołałam umówione spotkanie, po prostu szkoda mi czasu i pieniędzy na bilet oraz czasu także tej drugiej strony...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
miło by było żeby stanowisko odpowiadało rzeczywistym obowiązkom, a nie "sciągało" chetnych do pracy na jakimkolwiek stanowisku w danej firmie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gdyby wpisali że chodzi o ubezpieczenia, połowa pracowników którzy osiągneli tam sukces nie przyszła by na rozmowe i osiągnęli by sukces na zmywaku. A tak spełniają sie zawodowo i dziękują przełożonym za enigmatyczne ogłoszenie. Po drugie siedząc na rozmowie narażeni byli by na kpiny ze strony nieudaczników życiowych którzy boją się zrobić w życiu coś więcej i swoje nieudacznictwo tłumaczą wszystkim oczerniając firme
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
Sam tam próbujesz prać mózgi, czy może Tobie wyprano? Twoja wypowiedź sugeruje pracodawcę lub pracownika OVB
Nie ma w niej nic z obiektywizmu, a tylko naskoczenie na wszystkie osoby którym nie odpowiada taka praca, nazywasz ich wszystkich nieudacznikami i bronisz osoby która wprowadza innych w błąd.
Jeśli już na poziomie rekrutacji, ogłoszeń o pracę oszukujecie, to boję się pomyśleć co jest później z klientami... też dziękują za enigmatyczne polisy, lokaty, inwestycje?? Czy może ich też nazywacie nieudacznikami??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogłoszenia dotyczące pracy w OVB pojawiają się dość często, dziś również 2 się znalazły i znowu nie jest napsiane wprost, że chodzi o sprzedaż ubezpieczeń...

http://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/praca-biurowa-asystent-sprzedawca-ogl6215108.html
http://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/asystent-asystentka-do-biura-w-firmie-finansowej-ogl6213184.html
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już mało kto łapie się na ckliwe opowieści o super firmie i jakie to zyski można osiągnąć sprzedając, ups przepraszam wciskając ubezpieczenia, lokaty, emerytury i inne produkty finansowe. Umawiasz się na spotkanie z takim doradcą, wpada chłopaczek 22lata i przedstawia wizję jacy to oni są wspaniali i tak dalej i tak dalej....... Aktualnie sprzedaż jakakolwiek to jest tragedia, wiele lat pracowałem jako sprzedawca i zawsze liczył się kontakt, to żeby klient był zadowolony i sprzedawca z zawartej umowy. Teraz to tylko wciśnięcie czegokolwiek na jak najdłużej, najlepiej małą czcionką, bez możliwości rozwiązania z jak najkrótszym czasem transakcji, a w przypadku problemów odsyłka na infolinię do Pierdziszewa Dolnego.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
I znowu ogłoszenia o asystenta/ konsultanta w firmie finansowej...
Aż tak ciężko napisać, że chodzi o sprzedaż ubezpieczeń?
Wstydzą się tego, czy co? Najwyraźniej tak jest.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
raz nieopatrznie tam aplikowałam, zaprosili na rozmowę, ale zdążyłam zawczasu poznać sporo opinii i odpuściłam sobie tą szansę życiową ;)
www.zadna-praca-nie-hanbi.blogspot.com
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś ubiegał się może o stanowisko managerskie, gdzie do obowiązków ma należeć m.in.: rekrutacja, ustalanie grafików, wdrażanie nowych pracowników? Zastanawiam się czy takie faktycznie są obowiązki czy znowu poszukują osoby do sprzedaży ubezpieczeń tylko tego nie napisali. Zostałam zaproszona na rozmowę mailowo(?) i to jeszcze w hotelu w Gdańsku zamiast Gdyni... o kurczę teraz jak to przeczytałam jak to brzmi "rekrutacja w hotelu"... chyba dam sobie spokój...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wg mnie niezależnie jak stanowisko w ogłoszeniu zostało nazwane, chodzi zawsze o to samo...
Oczywiscie na spotkaniu było mówione, że można szybko awansować, ale od czegoś trzeba zacząć... I potem jak dobrze bedzie Ci szło i będziesz sporo ubezpieczeń sprzedawała, awansujesz i będziesz sobie poszukiwała osób do własnej grupy, którzy będą na Ciebie robić... Ale oczywiście sprzedaż ubezpieczeń ponad wszystko ;)

Ale na spotkanie możesz się wybrać, dowiesz się więcej... Prawdopodbnie zostanie przedstawiona prezentacja na temat firmy, pracy...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłem nie warto... wciskanie kitu... szkoda czasu odradzam...

ps. Mi też proponowali managera...
Stanowisko managera hahaha owszem proponują ale najpierw sprzedajesz kit klientom a potem możesz sobie tworzyć własny zespół jeżeli znajdziesz innych łosi którzy będą dla ciebie sprzedawać kit klientom.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogromny wątek jest gdzie indziej i dotyczy całego OVA, nie tylko tutaj.
Łap - http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3208749
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rekrutacja w hotelu oznacza to, że wynajęli na konkretne godziny jakiś jeden czy max. dwa pokoje hotelowe, gdzie będzie odbywać się prezentacja firmy i rozmowy kwalifikacyjne osób zainteresowanych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Troche dziwia mnie poprzdnie opinie,kilka miesiecy temu poszlam tam na spotkanie w sprawie pracy.podeszlam do tego spokojnie,z mysla sprobuje.nie chcialam pracowac juz na etacie,poswiecaj caly swoj czas i energie pracujac dla kogos.tutaj. bylo jasne od poczatku ze ile bede pracowac zalezy ode mnie i ile bede zarabiac takze.Po kilku miesiacach pracy,szkolen jestem bardzo zadowolona. praca nie polega na wciskaniu czegokolwiek , a na doradztwu finansowym. zbyt duzo kiepskich firm jest na rynku finansowym ktore psuja opinie ogólu i zbyt duza niewiedza o finansach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Poczekaj aż klienci będą rezygnować..
A z tym doradztwem to trochę na wyrost..bo co? Doradzasz ludziom jaki "produkt finansowy" mają u Ciebie kupić, tak czy nie?

Puk puk.
- Kto tam?
- Doradzca z firmy Opchnij-Sprzedaj. Chciałbym pani doradzić jak łatwo zadbać o czystość dywanu tym oto super-hiper-mega odkurzaczem.
- Aaaa spływaj..
Łup.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dla czego piszecie tu takie nie miłe rzeczy , tam Ci ludzie robią wiele dobrego i działają od bodajże 43lat na rynku . Mnie obsłużył bardzo miły i sympatyczny Pan . Ja jestem zadowolona i moje dziecko również.
Sądzę że Ci co tak piszą to nie podołali wymaganią tej firmy .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Mili wypowiadający sie,zapewne nie macie zbyt dojrzałego wieku,albowiem z czasem zobaczycie,ze sprawy ubezpieczeń,zabezbieczeń finansowych siebie jak i swojej rodziny to sprawa priorytetowa,a zwykly człowiek nie ma czasu i checi do biegania po wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych i szukania najlepszej opcji dla siebie. Mentalnosc nasza takze nie obejmuje takich tematów,niestety. Trzeba dbac o swoja przyszłość np.temat rzeka -emerytura- dotyczy każdego,nie widzicie co sie dzieje w zusie?? Kto sie nie zabezpieczy sam nic nie bedzie potem dostawal i co wtedy??
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Chyba czegoś co ci zaszkodziło się nażarłeś - tak bym to określił...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nastąpi selekcja naturalna jaka była przed wymyśleniem ubezpieczeń, które istnieją dopiero ok. 100 lat (prototypy ubezpieczenia społecznego przypadają na 1830 rok we Francji, faktycznie ubezpieczenia funkcjonują od 1864 roku w Paryżu - były to ubezpieczenia robotnicze). Wcześniej jakoś ludzie sobie radzili (przez ileś wieków !!!) bez tego wymysłu. W Polsce i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej praktykowano np. wywózkę rodziców-dziadków w głąb lasu i pozostawienie ich tam na pastwę losu. Powrócimy tylko do stanu pierwotnego albo będziemy pracować na czarno do ok. 75 lat ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak dla mnie to po prostu masakra. Ogłoszenie zupełnie nieadekwatne do tego, co ma się robić. Na rozmowie Pan, (który w mojej opinii był delikatnie ujmując pozerem) tylko mnie wypytywał, nie mówiąc tak naprawdę do końca czym miałabym się zajmować - tak próbował z robić siebie nie wiadomo jakiego człowieka sukcesu(niby dzięki tej firmie), że było to dla mnie aż przykre. Podwyższanie swojego ego wciskając ludziom ciemnotę może i pozwala się temu Panu dowartościować, ale większego pozera i "wyimaginowanego człowieka sukcesu" nie widziałam. Nie wiem czemu ma to służyć, nie wiem kogo tam szukają, ale jak dla mnie totalny pic na wodę. Jeśli ktoś chce iść wciskać ludziom nie wiadomo co i się na tym zna - polecam. Ale jeśli ktoś idzie do OVB, bo myśli, że będzie pracownikiem biurowym( jak sugeruje ogłoszenie) - zdecydowanie odradzam, bo po prostu nie taką pracę tam znajdzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

poszukiwania pracy..na jakich stronach jej szukacie? (58 odpowiedzi)

na początek prośba do Admina. o nie kasowanie mojego wpisu,, Pisze tu bo na forum praca mało...

dotacje z PUP - nie jest tak kolorowo jak mówią (44 odpowiedzi)

Otóż chodzi o Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, a dokładniej o jednorazowe bezzwrotne dotacje na...

Targi pracy w GDYNI beczka smiechu :) (6 odpowiedzi)

Byłem na tych tarach i jestem co roku w Gdyni ,Gnieźnie Bydgoszczy ale z ciekawości . Wnioski...

do góry