Widok

parafia pw. św. Andrzeja Boboli - Obłuże

Wesele Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziewczyny - zabieram się za "zaklepanie" kościoła. szczerze powiem, że nie wiem jeszcze gdzie, choć bardzo chciałabym w parafii, gdzie byłam ochrzczona (to podobno przynosi szczęście - hihi). To parafia pw. św. Andrzeja Boboli na Obłużu. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczonko z formalnosciami tam...? I z klimatem? - w sensie - młodzi - ksiądz?
Ostatnio zrobili tam podobno niezłą wymianę ekipy...

będę wdzięczna za info :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o byłam tam komuniowana :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja bierzmowana ;)
Naprawde wymienili tam ekipe? Az mi sie wierzyc nie chce ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podobno zostało dwóch księży ze starej :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to nie wiem jak ze szczęściem w tym wypadku ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pamiętam ze proboszcz był taki średnio fajny, ale to były zamierzchłe czasy, moze juz jest inny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurczę - zatoczyłam przeprowadzkowe koło (hihi) i po 25 latach znów mieszkam na Obłużu, więc tam będzie mi najbliżej - mogłabym nawet pieszo iść do kościoła :), ale boję się, że będzie sztywno... ten kościół - mimo, że jest dość ładny sprawia na mnie jakieś takie przygnębiające wrażenie. Może to przez jego wielkość...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
na mnie wszystskie kościoły sprawiają przygnębiające wrazenie, w każdym jednym czuję się jakbym sie cofnęła w czasie, jakoś tak nieswojo...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem z twoich okolic, ale brałam ślub w starym kościołku na Oksywiu ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie Bobola odtrzuca bo mają cennik a to wg mnie przegięcie

ja biorę w Duchu Św. na Obłużu/ Oksywiu, klimat bardzo fjany

image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nowy też nie za fajny. Formalista...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam tam ślub bo tu mieszkam:) Tak mają cennik ale w cenniku jest wszystko włącznie z organistą:) Księża się wymienili jest oki ale to moje zdanie ja mam już wszystko załatwione w razie pytań pisać na maila:)

[url=http://www.weddingcountdown.com]
image
[/url]
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakaś dziewczyna pisała, ze tak mają z góry ustalony cennik za udzielenie ślubu. W zeszłym roku było to 5 stów

Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nieprawda że 500 dokładnie 390 PLN płaciłam 2 tygodnie temu więc jestem pewna:) ślub 250. organista 50, zapowiedzi 40 , pan kościelny 50

[url=http://www.weddingcountdown.com]
image
[/url]
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm to i tak sporo, prawda?
poza tym ten organista.... jeśli to ten, który gra też w niedziele.... - to ja dziękuję bardzo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest Pan Boguś nie polecam i Karol mój kolega chłopak lat 29 po AKADEMII MUZYCZNEJ to zależy którego słyszałaś:)

[url=http://www.weddingcountdown.com]
image
[/url]
image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może to nie jest najtaniej ale jak płaci się oddzielnie za zapowiedzi organistę i kościelnego to wychodzi niewiele miej. A wiem także że jak młodzi nie mają naprwdę pieniążków, a znam taka parę to dostali ślub bez opłat:)

[url=http://www.weddingcountdown.com]
image
[/url]
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej!
Nic sie nie martw tylko idz i zalatwiaj ;-)
Juz kiedys pisalam w jakims watku o tej parafii, o naszych wrazeniach po spotkaniu z ksiadzem - sam pozytyw!
Ja tez sie balam po tym co wyczytalam na forum itp.!
Bylam pozytywnie zaskoczona! Owszem jest cennik, ale w tym organisata, koscielny, a nawet skromne wystrojenie kosciola! I zaplacilam 390 zl! Nie 500! To jakies bzdury ktos naopowiadal!
Klimat super! Rewelacyjny nowy ksiadz Rafal! Bardzo chcielibysmy zeby udzielal nam slubu! Mlody, zyciowy, pelen zrozumienia i poczucia humoru! Siedzielismy u niego prawie godzine i gadalismy sobie...na prawde super!
Ksiadz proboszcz tez super. Ja na niego nigdy nie moglam zlego slowa powiedziec. Owszem, cennik jest troche zenujacy, ale przynajmniej nie musielismy sie stresowac czy nie damy za malo "co laska". W kazdym kosciele dlalabym tyle samo. Bo przeciez ok 300 zl dla ksiedza i100 organiscie.
To jest rowniez moja parafia i nie wyobrazalam sobie brania slubu w innej...balam sie po tym co slyszalam, ze moze byc jakis nie smak, zle potraktowanie nas przez ksiadza...ale na prawde bylo super!
POlecam!
Dodam jeszcze, ze nie robia zadnych problemow jesli chcesz cos dodatkowego w kosciele - wystroj, muzykow itp.!

Najlepiej sama idz i sprawdz!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hehe! Gosia78 - ja bylam zalatwiac wszystko ok 2 m-ce temu ;-) Cennik sie nie zmienil jak widze!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
on się nie zmienił od 5 lat kiedy moja przyjaciółka brała ślub:)

[url=http://www.weddingcountdown.com]
image
[/url]
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gosia, a bedziesz robila dodatkowy wystroj kosciola? Zamawiasz jakas firme czy korzystasz z pomocy Pani, ktora robi tam wystroj?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki Michalowa :) troszkę mnie uspokoiłaś, ale pozosraje jeszcze ten organista.... jak on gra - o matko!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tam jest dwoch organistow...stary (beznadziejnie dolujacy ;-)...depresje mam jak go slucham ;-)) i mlody...taki artysta hehehee
Ja bardzo...bardzo...bardzo bede prosila o tego mlodego. Moj przyszly jest muzykiem i jeszcze by mial zalamanie nerwowe podczas ceremoii jakby gral ten stary ;-))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja proponuje podejść po mszy do Karola (młody organista ) i poprosić:) Ja zastanawiam się nad wystrojem nie będę zamawiała firmy bo to trochę drogo ale skontaktuje się z parami które mają ślub w tym samym dniu może dam kase na dodatkowe kwiaty przy ołtarzu:)

[url=http://www.weddingcountdown.com]
image
[/url]
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli nikogo nie znajdziesz to moge ci podpowiedziec, ze jest taka pani ktora stroi kosciol na wszytskie okazje...Zreszta znam ja osobiscie bo mieszka w bloku moich rodzicow. Bardzo uczciwa i mila babka. Dorabia sobie strojac kosciol na sluby. Kupila pelno ozdob, jakies tam stojaki, swieczniki i sztuczne kwiatki i za mala sume pieniedzy wykona wam wystroj. Moge ci dac na maila nr tel do niej (mam z kosciola wiec nie bedzie problemu). Ja umowilam sie z nia po jakiejs mszy wieczornej i pokazala mi wszystko co ma. Ja sie z nia dogadalam i dostarcze jej zywe kwiatki i ona z nich zrobi wystroj.
A taka w ogole to ksiadz mi mowil, ze w "cene" slubu wchodza juz kwiaty przy oltazu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie moge go słuchać - mało że gra tragicznie, to ten jego glos po prostu jak z zaświatów... ciekawe, czy swojego grajka (znaczy mojego) wpuściliby do klawiszy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tego nie wiem, musiałabyś się spytać, wiem za to że na pewno nie będzie przeszkód aby był inny zespół ze swoim sprzętem:)

[url=http://www.weddingcountdown.com]
image
[/url]
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chwila, chwila - z tego, co wiem w parafii Św. Boboli jest dwóch organistów. Jeden z nich, Pan Karol to bardzo sympatyczny człowiek i świetny organista. Daje wiele koncertów organowych, zarówno w Polsce, jak i za granicą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no juz o tym pisalysmy ;-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sorry, nie doczytałam :)))) Pan Karol jest nauczycielem mojej córci, dlatego ośmielam sie o nim pisać, bo wiem z doświadczenia, że to profesjonalista :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moim kolegą z klasy:) PROFESJONALISTA:)

[url=http://www.weddingcountdown.com]
image
[/url]
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a jak u was z naukami? i poradnia?
Nam ksiadz powiedzial ze mamy sie dowiadywac bo prawdopodobnie po swietach beda nauki u nas w Boboli. Podobno jedno spotkanie z Proboszczem...hmm
A co do poradnii...nie wiecie czy mozna je zrobic gdzie indziej? Nie pasuja nam srody o 19, bo moj przyszly pracuje a sama nie chce chodzic... Zapomnialam o to zapytac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my już zaliczyliśmy. u Jezuitów. POLECAM :)
w sobotę zaczyna się tam nowa seria :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a co z poradnia??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i tu mnie masz :( jeszcze tego nie odpękaliśmy.
ale można to podobno za jednym spotkaniem załatwić (co zamierzam uskutecznić w przyszłym tygodniu jak Mój Luby z pracy wróci).
Lepiej mieć to z głowy szybciej :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale jednym spotkaniem w Boboli, czy gdzie indziej idziecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
spróbujemy u Boboli :) a jak się nie uda (bo slyszałam, ze babeczka jest zarobiona po lokcie aż do czerwca),to polecimy gdzie indziej.Moi znajomi (hehe - ślub w sobotę) załatwili to gdzieś na Małym Kacku. Babka z miejsca zapytała ich, czy zamierzają stosować naturalne metody - na co oni - oczywiście NIE. Więc ona - to ja nie będę Państwa na siłę przekonywać - i tyle. Taki układ bardzo by mi pasował.
Zresztą ja mam asiorka w rękawie - Mój Przyszły pracuje w systemie pół miesiąca/pół miesiąca, więc jakoś się wykpimy gdyby kazali nam przyjść więcej niż jeden raz. mam nadzieję :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No to fajnie...
Musimy sie tez ostro wziac za te przygotowania...caly czas nam sie wydaje ze jeszcze kupa czasu...a tu tylko 3 m-ce zostaly. Slub 13 lipca.
Powodzenia i napisz jak zalatwiliscie poradnie i gdzie ;-)!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
390 zł to też uważam, że sporo. My płaciliśmy np. 250 zł ze wszystkim za kościół. I była to tylko nasz dobra wola.

Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eeeee dzo? ...czy ja wiem?
W koncu przy takichwielkich wydatkach za wesele, suknie...samochod, 390 zl dla koscola nie jest duza suma! A w koncu to przeciez najwazniejsza sprawa w tym wszystkim, czyz nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ślub w parafii andrzeja Boboli kosztuje 600 złotych z organistą, kościelnym zapowiedziami. Proboszcz niezbyt miły ale formalności idą dość szybko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wiesz moze czy w ta cene wchodzi wystroj kosciola??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niestety nie wchodzi, wystroj kosciola to tylko kwiaty na oltarzu.
z parami ktore biora slub tego samego dnia nie mozna sie niestety skontaktowac bo Ksiadz nie daje numerow...
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oo maskara- jak Czerwiński z Boboli sobie 600zł życzy to nasz wspaniały Wende pewnie też bo to staży kumple są...
ktoś ma aktualny cenik z Boboli- bo to parafia sąsiednia koło mojej właśnie? a co do samej parafi - stara ekipia która została to chyba właśnie proboszcz i Cichosz, który jest straszny jak dla mnie, także życzę powodzenia, matko dobrze, że ja z własnym proboszczem mam dobre relacje:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o topodrozalo .w 2007 bylo 500 zł + za dekoracje kosciola 100 zł no i organiste trzeba poinformowac i dogadac sie co ma zagrac na wejscie w trakcie i na wyjscie. My sie dogadalismy,byl mendelson ave maria.Polecam ta parafie mimokosztów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nie słuchaj go biadolisz i biadolisz że słuchać ciebie nie można
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakby co to tutaj macie stronę internetową tej parafii: http://www.bobola.gdynia.pl

Powodzenia dziewczyny!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jakiś stary watek. Teraz jest nowy proboszcz. w lutym idę to napiszę co ile kosztuje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Udzielenie sakramentu małżeństwa około 300 coś zł. My mamy termin na sierpień 2012
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy czerwiec 2012, ale jeszcze kosztów nie znam... Słyszałam od znajomego, że ponoć 700zł... ;x
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie możliwe...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w 2010 ślub w Boboli kosztował 700, tyle płaciła moja kuzynka, ale wtedy proboszczem był Czerwiński. Teraz jest nowy, w lutym dam znać ile. mamy spisanie protokołu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wątek nawet bardzo stary ;-)
Ja znam nowego x Proboszcza osobiście i jest to fantastyczny człowiek. Cennik zdjął w pierwszym tygodniu bycia na parafii, zostały tylko stałe opłaty za cmentarz. W pozostałych kwestiach - można się dogadać. Ten nie jest tak chytry na pieniądze jak poprzedni i gdyby widział, że kogoś rzeczywiście nie stać na ślub czy chrzest czy inne takie, to zawsze coś wymyśli żeby było dobrze ;-)
Pozdrawiam, mam nadzieję, że się na nim nikt nie zawiedzie ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia2012 a wy kiedy macie ślub ?? My mamy dopiero w Sierpniu i nam kazał dopiero przyjść w kwietniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
BZDURA!!!!

W ubiegłym roku zmarła moja Mama.
Od razu udałam się do Biura Parafialnego.

Trafiłam na ks. Piotar Tartasa. MASAKRA.
Cham i prostak bez odrobiny ludzkich uczuć i współczucia. Interesowała go kasa, nawet nie powiedział "wyrazy współczucia".

Mama zmarła w bardzo trudnym dla nas okresie. Bylismy bez pieniedzy całkowicie.

Ksiądz ks. Tartas wyjał karteczke z cennikiem, na którym wypisał poszczególne kwoty i powiedział, że tyle MUSIMY zapłacić. Nie było mowy o "co łaska" czy późniejszym rozliczeniu.

Mówiłam, że zasiłek pogrzebowy pójdzie tylko w części na pogrzeb bo ścigaja nas wierzyciele od ktorych pożyczalismy pieniadze, zeby Mama mogła sie leczyć.

Nic go to nie obchodziło.

Za to księza w tej parafii jezdza autkami i dobrze wyglądaja.
Żaden nie schyli sie zeby sam coś zrobić. Płacą ogrodnikowi za pracę wokoło domu.

MASAKRA!!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
może ty nie potrafiłaś poprosic tylko poszłaś z postanowieniem że muszą pochować mame i już .w średniowieczu już pobierali oplaty za pogrzeb wiem z doświadczenia ze jak nie ma sie pieniędzy to można odroczyć spłate
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
brałam ślub w 2007i kosztowało 390 z wszystkim jak wam drogo to weżcie tylko cywila
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
kretynka slub to sakrament swiety i jako taki powinien byc bezplatny ewentualnie po kosztach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wiadomo coś odnośnie aktualnej ceny za ślub w ww. kościele?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak brałam ślub to ksiądz powiedział na ile was stać tyle dajcie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To tak teoretycznie jaka suma najlepsza? Druga sprawa to takie rzeczy załątwia się/pyta na pierwszym spotkaniu? I kolejna to jak jest z terminami i ich zajętością ~rok przed planowanym ślubem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Około 300zł to są same opłaty, jeśli jest to ślub konkordatowy to pamiętajcie, że dokumenty cywilne opłaca biuro parafialne, więc jest to jakieś 100zł. Organista to pewnie 100-150 zł (przy dobrych wiatrach), przystrojenie kościoła i dla ministrantów, prąd, światło itp. to jakieś 50zł. Myślę, że fajnie jest dać ofiarę na kościół i dać na mszę za księdza, który daje ślub.
Ale każdy ma swój rozum i sam powinien decydować ile należy dać i zawsze się daje na ostatnim spotkaniu przed ślubem.
Terminy można rezerwować w kancelarii od września na kolejny rok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale dlaczego po kosztach mają robić bo co bo organista ma przyjść do pracy za darmo bo ty masz ślub,tak samo kościelny w wolną w sobote na 15 bo królewna bierze ślub ? pamiętaj że to ich praca nie no kopnięta jesteś.skoro to sakrament święty to niech twoi goście posilą sie tylko komunią świetą a nie rosołem schabowym i 100 wódki KRETYNKO
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokumenty cywilne przynosi się ze sobą( akt urodzenia oraz informacje, ze nie ma przeciwwskazań do zawarcia ślubu i za to płaci sie w urzędzie ok. 70-80 zl za akt urodzenia alb nic- jeśli to miasto urodzenia lub opłaty ustalone przez usc). Ksiądz po ślubie w ciagu pieciu dni zawiadamia urzad=zanosi dokumenty potwierdzajace slub konkordatowy do usc , który obejmuje rejon , gdzie znajduje sie parafia.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Papiery z USC mamy załatwione. Wystrój kościoła także opłacony. Jak wygląda sama opłata organista, kościelny, kościół? I jaką ofiarę dać dla księdza odprawiającego mszę (ksiądz zaproszony z innej parafii). Proszę o poradę. Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
opłata organista, kościelny, kościół?

Jak dostaniesz rachunek lub fakturę to niech to będzie opłata.
w innym przypadku jest to "co łaska" .....

w wielu kościołach wrzuca się po prostu do puszki.
Skończmy z tym zarabianiem przez księży kroci pieniędzy.

Ksiądz łaski nie daje - dając ślub.
Jest to jego obowiązek kapłański
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No dobrze, chodzi bardziej ile zwyczajowo daję się w tej parafii pieniędzy.
Też mi się to nie podoba. Zgadzam się - powinno się zapłacić powiedzmy za to, że:
- kościelny przyszedł (ok.50 zł),
- organista przyszedł (ok. 50 zł)
- ew. za prąd i jakąś niewielką kwotę księdzu (ok. 100 zł).
Wystrój kościoła opłacamy sami.
Osobiście uważam, że sumarycznie całkowita kwota powinna zamykać się w granicach 200 zł. A nie 700-1000 zł... Ale widzę jest jak jest stąd moje pytanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dokładnie 200zł symbolicznie - niech się podzielą,
ale to i tak wg mnie za dużo skoro dostają całe życie na każdego parafianina dotacje z rządu.

jeśli usłyszę jeszcze raz że ktoś z parafii wyciąga cennik i podaje konkretne kwoty za usługę - to dla mnie to już nie jest kościół tylko biznes.

Jak to jest że w wielu miastach tegoż cennika zwyczajnie nigdy nie było i nie ma?

W Sopocie w jednym z Kościołów - na pytanie od pary narzeczeńskiej - ile mają zapłacić - Proboszcz był wręcz oburzony.
Poprosił jedynie o symboliczną ofiarę do puszki przy figurce.
Można???

Można !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja Wam opowiem inne sytuacje związane z tym właśnie kościołem.
Miałam tam chrzest, komunie i bierzmowanie ( po mimo, że przy ostatnim sakramencie mieszkałam gdzie indziej). Miejsce zamieszkania nie robiło dla mnie różnicy z tego względu, że dla mnie kościół był jeden - właśnie na Obłużu. To tam jezdziłam na niedzielne msze.
Od zawsze udzielałam się w kościele, schola, uroczystości dla księży,wszelkie podziękowania.. wyjazdy, pielgrzymki. Kiedy była stara ekipa, czyli Proboszcz Czerwiński i cała reszta... np ksiądz Nowak, który zawsze msze dla dzieci prowadził po mistrzowsku, nie wspominając już o księdzu Zdrojewskim. Nie podlegałam do tego kościoła, ale z niczym nie było problemu. Z żadnym zaświadczeniem. Nie bylo chorych ustaleń czy przedewszystkim powiedzenia " nie mieszka tu Pani nie jest Pani parafianką" sory ale serio ? Wszystko zaczeło się zmieniać z dniem kiedy przyszedł nowy proboszcz, kiedy zmieniło sie tam WSZYSTKO. Poszłam tam poprosić o zaświadczenie, że byłam bierzmowana bo chciałabym zostać Matką Chrzestną swojej bratanicy. Zostałam odesłana do kościoła, do którego nigdy nie chodziłam bo " tam mieszkam" jaki to ma sens ? skoro tylko ten kościół ma wszystkie moje zaświadczenia o sakramentach...? Szczęście w nieszczęściu było takie, że kościół ktory udzielał chrztu mojej bratanicy po rozmowe ze mna uznał, że nie ma problemu i nie wie czemu zostałam tak potraktowana. Teraz natomiast miałam zostać świadkiem do bierzmowania mojej kuzynki, proboszcz uznał, że mam sobie iść do kościoła gdzie przyjmuje kolędę. Problem w tym, że niestety ale wyjezdzam dość czesto i nie mieszkam w jednym miejscu co za tym idzie, że niestety kolędy nie przyjmowałam. Co nie znaczy,że nie jestem katoliczką i nie chodzę do kościoła !!! halo !!?!??! Probosz był nie ugięty, świadek ma żyć w czystości i mieć zaświadczenie od przyjmowanych kolędach. Kiedyś ważne było to aby świadek sam był po bierzmowaniu i poszedł do spowiedzi... co to za nowe procedury ?!?!. Marzyłam o ślubie tam.. ale mam dość wojny z tym kościołem, za 2 lata biore ślub i na dzień dzisiejszy chyba będę zmuszona wybrać inny kościoł. Jestem pewna, że pójdę gdziekolwiek i nie będzie z tym problemu....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Obłuże

Fitness, siłownia (22 odpowiedzi)

Hey :) Szukam kogoś do wspólnych wypadów na siłownię, fitness itp. Od tygodnia mieszkam w Gdyni...

Terminal Kontenerowy w Gdyni (ten, gdzie parkuje prom Stena). (479 odpowiedzi)

Jeśli ktoś potencjalnie zainteresowany pracą w tym Terminalu (nie mylić z GCT z naprzeciwka),...

do góry