Widok

płyta fundamentowa- czy ktos budował na niej dom?

j.w.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tego rodzaju fundament stosuje sie w gruńcie bardzo niestabilnym , czy naprawde jest tok żle żeby narażać sie na tak duże koszty.W projekcie zapewne jest przewidziana ława o wymiarach 30 wysokości i 60 szerokości ,proponuje zwiekszyć szerokość do 80 na ławach zewnętrznych i100cm wewnętrznych , wyskośc do40-50cm .Dać 3 pręty dołem zbrojenia zamiaśt 2 .Fundament przewidzany w projekcie obsłuży ciężar budynku w zupełności jedynie grunt jest pewnie gliniasty i fachowcy tak namawiają .Prosze nie dać wpędzić sie w niepotrzebe koszty to dopiero początek lepiej te pieniądze przeznaczyć pózniej w dobre okna i ociepleniee co zaprocentuje w przyszłości .Jeżeli kierownik sie upiera radze sie skosultować z innym .Zycze powodzenia i pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
grunt jest bardzo nie stabilny ,badania wykazały torf,a jaki jest koszt wykonania takiej płyty u Pana wraz z materiałami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moim zdaniem itak trzeba będzie sie pozbyć torfu spod płyty fundamentowej,czyli zrobić wymiane gruntu.Ktoś próbował odkopać na jaką głebokość jest ten torf,jeżeli np. na 2 metry głebokości to myśle że warto wybrać zrobić piwnice w piwnicy np.garaż .Strop nad piwnicą zastąpi nam chudy beton ,stropian kleimy w piwnicy na suficie ocieplenie tak mamy jużjakieś oszczędności.U mnie na budynku też był problem z terenem poszło 3000 bloczkow zamist 1400,miejscami 2,5 metra do fundamentu od pozimu zero.Koszt płyty np. na pow.bud 130m2 ,beton 36 m3 po 310 zł to ok.11000 ,zakładam 1,5 ton zbrojenia płaciłem 2700 zatone rok temu to 4500zł jakiś deski 1000zł plus robocizna ,płyta by miała 25cm grobości ,a tam gdzie ściany 35cm.Na torf znalzł by sie chętny ,też by były jakieś pieniądze.Gdzie ta budowa sie znajduje,Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mam dodatkowe pytanie. Planowalam budowę domu na płycie Legalet (płyta z ogrzewaniem powietrznym), ale zrezygnowałam ze wzgledu na koszty. Czy warto zrobić płytę czy zgłosić się do architekta żeby doprojektował fundamenty? Grunt jest bardzo dobry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. My razem z mężem jesteśmy w trakcie budowy.Po badaniach geologicznych też mieliśmy zalecane,lub też wskazania do budowy na płytach legalet. Po konsulatacjach po znajomych i przyszłych sąsiadach,którzy już mieszkają w naszej okolicy zdecydowaliśmy się na wymianę gruntu. Teren jest po prostu podmokły-okolice Cedr. Wymiana gruntu koszt 12.000 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Pani przypadku jedyne rozwiązanie to płyta, można wymienić grunt, ale tak do 1metra maksymalnie potem trzeba nawieźć kruszywa zagęścić dać hydroizolację styropian itd. Wpadła Pani w niepotrzebne koszty my byśmy zrobili to inaczej, a pracuję w fabrycedomow.eu i trochę takich płyt w Polsce zrobiliśmy. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
taniej i to o wiele jest w tej firmie z Tczewa fabryka domów płyta z ogrzewaniem kosztuje u nich ok 380 zł metr wiem bo też nad tym myślałem jak zaczynałem budowę, legalet wycenił mi ją na 480 zł. i u nich jest lepsze rozwiazanie z tym systemem grzewczym bo mozna ogrzewać płytę czymkolwiek. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Oj, kochany, to i tak lekko Pan liczy, weszłam na strone firmy która kładzie takie płyty, a tam - kalkulacja kosztów. Licze wiec dla małego, lekkiego bungalowu (parterowy domek) o pow. 100 m kw i wychodzi: 28000 dla samej płyty standardowej, a 39900 dla płyty grzewczej. Toz to cały dom mozna za to postawić! drewniany, rzecz jasna. I na trylinkach :) pozdrawiam Asia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koszt płyty u nas w FABRYCEDOMOW.EU wynosi od 280-380 zł za metr kwadratowy w zależności od wariantu. Zapraszamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Proszę Pana mnie płyta wyniosła ok. 300 zł za metr przy domu 100 m/2 to wydatek 30 tyś, fundamenty z robocizną, izolacja styropianem i folią zasypaniem potem ziemią nawiezienie piasku i chudziakiem wyjdzie znacznie więcej liczyłem kilka razy przez kilka firm. Mi to zrobiła firma z Tczewa Fabryka Domów i jestem zadowolony. A rozwiązanie z płytą jest ok. dom od spodu jest w całości zaizolowany styropianem. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
niezla reklama Stanislawie i Frabryko............:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Remont - porady

Łazienka - niebanalne i tanie urządzenie (28 odpowiedzi)

Myślimy o remoncie łazienki. Niestety większość rzeczy które mi się podobają są zwykle drogie, a...

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (182 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

Jaka podłoga do mieszkania? (47 odpowiedzi)

Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim. Zastanawiamy się jaką podłogę wybrać. Opcji jest...

do góry