Widok

porada- informacja

Chełm Temat dostępny też na forum:
Mam pytanie, szukałam w necie ale niestety nic nie znalazłam na ten temat.Mianowicie, czy ktos może wie co oznacza "obecność krążków oligekonicznych gr III w płynie rdzeniowo-mózgowym" ma to w opisie, ale nikt nie potrafi tego zinterpretować.dziękuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a nie chodzi o prążki oligokolonalne w procesie elektroferezy celu diagnostyki stwardznienia rozsianego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie oligokolonalne , dzięki za poprawienie- i co to znaczy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Badanie płynu mózgowo-rdzeniowego jest wskazane przy podejrzeniu stwardnienia rozsianego, zwłaszcza u pacjentów w wieku powyżej 45 lat. Analiza może wykazać pochodzenie zapalne zmian w płynie mózgowo-rdzeniowym. Minimalnym standardem jest badanie ogólne / ocena liczby komórek i poziomu białka, ocena wskaźnika (indeksu IgG), badania w celu wykazania obecności prążków oligoklonalnych IgG. Jeżeli nie można wykonać tych badań to pobieranie płynu mózgowo-rdzeniowego jest niecelowe
znalazłam to na stronie o sm-stwardnieniu rozsianym może w jakiś sposób pomoże,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Czy jest na forum osoba cierpiąca na niedoczynność tarczycy lub hashimoto?? (120 odpowiedzi)

Witam, Czy jest lub są tu osoby zmagające się z niedoczynnością tarczycy lub Hashimoto ????...

Laserowa korekcja wady wzroku (36 odpowiedzi)

Witam, coraz częściej zastanawiam się nad zabiegiem...Wada -7,5, moje oczy przestają tolerować...

Kontuzja kolana - poszukuję doświadczonego fizjoterapeuty. POMÓŻCIE!!! (28 odpowiedzi)

Witam, bardzo proszę o pomoc. Trzy mies. temu doznałam kontuzji kolana z uszkodzeniem...

do góry