Widok

pozew o rozwód

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
napiszcie mi proszę adres gdzie składa się pozew i mam pytanie, czy na rozprawę koniecznie muszę powołać świadka, który stwierdzi, że synkiem umiem się zająć itd,czy sąd przed udzieleniem rozwodu zawsze sprawdza to?nie mam sobie nic do zarzucenia, tylko nie chcę, żeby okazało się , że czekać mnie będzie kolejna sprawa skoro z mężem chcemy rozwodu jak najszybciej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Świadka nie musisz powoływać, nie jest konieczne przy sprawie rozwodowej świadek, chyba, że mąż chce Ci coś zarzucić, a Ty będziesz musiała się bronić poprzez świadków.

Natomiast jak sprawa ma być w Gdańskim Sądzie to pozew kierujesz do:

Sąd Okręgowy
Wydział II Cywilny Rodzinny w Gdańsku

U mnie wyglądało to tak, że oboje zgodziliśmy się na rozwód, na wysokość alimentów i w takiej sytuacji dostaliśmy go od razu
( choć kilka sprawa wcześniej miałam, bo maż się nie zgadzał na początku na rozwód )

Przed rozprawą przyjdzie do Ciebie Kurator, który sprawdzi warunki w jakich mieszka dziecko, i jeśli dziecko umie już mówić ( nie wiem ile ma lat ) to porozmawia również z dzieckiem.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie musisz udowadniac sadowi ,ze umiesz sie dobrze zajac synkiem,. tzn sad na pewno zapyta czy pracujesz gdzie mieszkasz ,jakie masz dochody itp. a jesli oboje z mezem chcecie rozwodu to powinno isc w miare szybko. ale obawaim sie ,ze jedna sprawa to moze byc za malo. zalezy czy w chodzi tez w gre podzial majatku i ogolnie jak to bedzie przebiegalo.jesli chodzi o adres to skladasz w sadzie odpowiednim do swojego miejsca zamieszkania.
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skladasz w sadzie w gdansku .jesli masz rozwod bez orzeczenia o winie to nie musisz miec swiadkow jesli masz z orzeczeniem o winie to wtoedy potrzebni sa swiadkowie aby udowodnic wine jednej ze stron.jesli sie obydwoje zdecydowaliscie na rozowd to powinno skonczyc sie na jeden sprawie jesli sedzia czegos niewymysli.ja na 1 rozprawe czekalam ok 3 msc od zlozenia pozwu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za odpowiedzi
to będzie rozwód bez orzekania o winie, myślałam, że z pół roku się czeka na sprawę, ja już złożyłam wniosek o alimenty i teraz chcę o rozwód-czy na wniosku o rozwód mam znów pisać ile chce alimentów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poproszę o ulicę i kod sądu, bo wniosek chcę wysłać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sąd Okręgowy
II Wydział Cywilny Rodzinny w Gdańsku
Ul. Nowe ogrody 30
80-803 Gdańsk


nie niemusisz pisac.mnie sedzina na rozprawie pytala ile chce alimentow na malego.powiedzialam i zaczela sie dopytywacz czemu tak duzo to jej powiedzialam-ubranka,kaszki,pieluchy,szczepienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a co zrobić mam jeśli chcę mieć szybko załatwioną odrębność majątkową-jego długi nie są mi potrzebne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
adzwon do sadu i tam jest informacja i sie zapytaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam w pozwie napisane ile chcę alimentów.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
spotkałam sie z takim okresleniem-"zasądzenie od pozwanego na rzecz powódki kosztów procesu według norm przepisanych" co dokładnie to oznacza
i jak napisać we wnioski, ze chce sie byc zwolnionym z opłat sądowych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wzielam adwokata i wszystko zalatwil za mnie, nie wzial duzo a ja mialam mniej stresu bo w saddzie to jednak sie czlowiek denerwuje i oni tam mowia troche trudnym jezykiem :) a ja mialam traka stara zlosliwa sedzie, ciesze sie ze bylam z moim adwokatem, polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podaje numer do kancelari, chyba w poniedzialki przyjmuja bezplatnie, zadzwon i zapytaj o szczegoly.

Chlebnicka 48/51
80-830 Gdańsk

Telefon: 583017843
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ąsia-wizazystka, nic nie napisalas co to za prawnik. ja polecam swoja mecenas, jak juz sie rozwiodlam to jej powiedzialam ze bede ja chwalic bo prawie ze zycie mi uratowala bo juz myslalam ze nie doastane rozwodu ani dobrych alimentow.
ona ma kancelarie na Garncarskiej, w gdańsku tel 58 320 15 18, nie jest droga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dobrze tak czyta i czytam no i co pozew o rozwód no ten to musi by dobry no jak dobry bardzo dobry bo przed każdą sprawą jest dokładnie czytany .A na sprawie masz pytania no i tu masz 20 .Góra 30 minut na To czy masz sprawę wygraną czy przegraną .Jeśli nie masz nić do ukrycia i jesteś człowiekiem pokrzywdzonym przez swego partnera .Sąd w Polsce Będzie ciebie bronił .no Jak chcesz sąd ocyganić i oszukać .To biegnij i bierz Adwokata on na pewno będzie ci potrzebny . A nawet niezbędny 1966tomi@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od pierwszego postu forumowicza sporo się zmieniło w sprawach rozwodowych. Tutaj https://rozwod-i-podzial-majatku.pl/wniosek-o-rozwod/ jest sporo informacji na temat pozwu rozwodowego. Poza tym znajdziecie też informacje na temat składania pozwu. Prawnik udziela tam wielu wskazówek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo mało się zmieniło w zakresie procedury składania pozwu, a taka agresywna reklama świadczy jedynie o niskich umiejętnościach osoby, która się ogłasza. Lepiej udać się do kogoś z polecenia albo z doświadczeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Ile kosztuje gazowe ogrzewanie? (47 odpowiedzi)

Eksploatacja miesięczna, przy 70m?:). Z góry dziękuję :)

Upominek dla Pani Przedszkolanki na zakończenie przedszkola (17 odpowiedzi)

Córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Większość dzieci odchodzi do szkoły. Pani prowadziła...

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

do góry