Widok

pralko-suszarki?

Cześć. Jestem zmuszona kupić pralko-suszarkę... tylko jaką? Opcja z samą suszarką nie wchodzi w grę.
Jakie macie doświadczenia z takimi sprzętami? Najbardziej obawiam się pogniecionych ubrań i ich szybkiego zużywania się przez to, że są suszone w urządzeniu a nie standardowo. Obawiam się również długości programów. Teraz mam pralkę, w której program prania trwa np.: 55min (i wszystko się dopiera) a jak wygląda to w pralko-suszarkach?
Dziękuję za wszelkie informacje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pralko-suszarka działa tak samo, jak pralka, więc możesz sprawdzić ile trwa zwykłe pranie. Mój Whirlpool ma nawet opcję na pranie 30 minut. Ma takie same wymiary jak pralka.
Co do suszenia - trwa długo. 2-3 godziny. Więc lepiej kup jak najlepszą klasę energetyczną. I przy suszeniu maksymalna pojemność jest mniejsza, niż przy samym praniu. To też lepiej sprawdzić w opisie.
Jest kilka opcji suszenia i ubrania aż tak pogniecione nie są. Najlepiej sprawdza się przy ręcznikach. Ale i tak nie zauważyłem specjalnego zużycia, nawet bielizny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gorąco polecam tą : Bosch WVH30542EU Wash+Dry HomeProfessional pralko-suszarka - jest rewelacyjna , mało zużycie prądu i wody , mimo suszenia rachunki mam mniejsze niże przy poprzedniej pralce. Suszy gorącym powietrzem co nie jest bez znaczenia przy rachunkach za wodę. Mam ją od lata i to był najlepszy zakup jakiego mogłam dokonać chyba..ma sporo funkcji i ręcznych ustawień, różne opcje suszenia. Nie żałuję ani jednej wydanej na nią złotówki choć tania nie jest ...Funkcja suszenia do szafy jest boska szczególnie w tą pogodę, nie muszę rozstawiać suszarki na pranie , baa nawet mało co prasuję a ręczniki są mięciutkie i delikatne. Dodatkowo ma funkcję odświeżania parowego , która też jest przydatna bardzo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście trzeba jej się nauczyć , przetestować co nam pasuje najczęściej włączam pranie na godzinę max. 7 kg po zakończeniu wyjmuję to czego nie chce suszyć i nastawiam suszenie , ktore trwa ok. 2 h. Nic się nie niszczy nie obawiaj się . Jest też funkcja prania i suszenia bez przerwy i nie musisz nic włączać najpierw robi się pranie a potem samo włącza suszenie. Możesz też ręcznie nastawić samo suszenie i wybrać jego czas. Ma ona duże obroty wirowania bo 1500 ale można ustawić mniejsze ja daję zwykle 800-1000 aby pranie nie było pogniecione. Nie można załadować upychając bo też pranie się pogniecie , musi być w miarę luźno wtedy nie jest pogniecione i fajnie wysuszone. No trzeba sobie ją przetestować i zobaczyć co nam najlepiej pasuje. Ma funkcję prania w 15 min jeśli chcesz coś szybko przeprać .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy to prawda że 70% ubrań nie nadaje się do suszarki? Czy suszysz wszystko nie patrząc na metki?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dziękuję za informację :) zdecydowanie dają mi pogląd na sprawę.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia w tym temacie to z miłą chęcią się z nimi zapoznam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja właśnie mam zamiar skorzystać z takiej akcji że w media expert dają miesiąc na przetestowanie suszarki bosha... potem można nawet oddać bez problemu do sklepu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Co kupić - wyposażenie

Garaż na czas budowy domu (4 odpowiedzi)

Witam. Stoję aktualnie przed dylematem co postawić, garaż blaszany czy z pustaka? Chcemy przed...

Gdzie można kupić pościel dobrej jakości ? (65 odpowiedzi)

Witajcie, mam pytanko - gdzie w Trójmieście ( najlepiej w Gdańsku ) można kupić komplet pościeli...

Jakie meble do salonu ? (141 odpowiedzi)

Jakie macie propozycje do wąskiego salonu 3,5 x 6 m. Podobał mi się ostatnio w internecie komplet...

do góry