Odpowiadasz na:

Re: pranie ubrań z WS

Prać normalnie Windstoper to nie Gore Tex. Nie martwic się o zapchanie membrany. Technika prania, ma większy wpływ na materiał zewnętrzny niż na samą membranę która jest w środku. Temparatura... rozwiń

Prać normalnie Windstoper to nie Gore Tex. Nie martwic się o zapchanie membrany. Technika prania, ma większy wpływ na materiał zewnętrzny niż na samą membranę która jest w środku. Temparatura prania 30 st, chociaż samej membranie i wyższe nie zaszkodzą.

Trochę delikatniejsze są Windstopery SoftShelowe tzw bezmebranowe (rzadko stosowane przez firmy szyjące ciuchy rowerowe, dodatkowy napis na metce windstoperowej)Te właśnie mają powłokę zewnętrzną DWR, która ma utrudniać wsiąkanie wody w głąb materiału wierzchniego poprzez perlenie kropli wody. Jednak ta powłoka jest łatwa do odtworzenia za pomocą specjalnych impregnatów.

zobacz wątek
15 lat temu
~ph

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry