Widok

przychodnia Nova o poranku

Podzielę się z wami swoimi wrażeniami z "wizyty" w przychodni Nova o poranku. Na miejscu byłem o 7:50, pod drzwiami zastałem ogonek, około 25 osób stojących w kolejce przed zamkniętymi na klucz drzwiami przychodni. W kolejce było sporo matek z niemowlakami na rękach - zakładam że chorymi, bo zdrowe by tam nie przyszły.
Kiedy drzwi otworzono o 8:00 a kolejka jeszcze urosła, tłum rzucił się do recepcji, o godzinie 8:15 już nie było miejsc na wizytę w dniu dzisiejszym. O zarejestrowaniu się z sukcesem przez telefon można zapomnieć, wiem, bo próbowałem w poprzednim tygodniu.
Do gabinetu zabiegowego - tłum.
Panie w recepcji obrażone, trochę jakby posadzone tam za karę. Zwłaszcza jedna, ale może nie będę opisywał, pacjenci tego przybytku zapewne wiedzą która.
Dzięki temu wszystkiemu miałem trochę czasu na przemyślenia, w tym tygodniu zabieram rodzinę z powrotem do starej przychodni. Leczy się tam żona i wiem, że warunki są, delikatnie mówiąc , bardziej cywilizowane.

do dyrekcji przychodni kilka pytań:
1. Dlaczego pacjenci muszą stać na dworze? Czy to problem otworzyć chorym ludziom przychodnię przed czasem, a rejestrację rozpocząć o 8?
2. Czy na prawdę nie można zatrudnić więcej lekarzy? Czy to normalne żeby o 8:15 już nie było miejsc?
3. Czy można wysłać pracowników na szkolenie z obsługi klienta?
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 2

W pełni się zgadzam i w 100% popieram. Ja sama stojąc na mrozie przed zamkniętymi drzwiami i uczestnicząc w wyścigu do recepcji z dzieckiem na ręku czułam się jak bydło po prostu. Nie mówiąc o tym, że z dzieckiem na ręku, byłam na z góry przegranej pozycji. Panie z recepcji (co najmniej dwie z którymi miałam do czynienia) mają postawę: za nic nie odpowiadam, na nic nie mam wpływu, nic mnie to nie interesuje. Kilkakrotnie mówiono mi przez telefon, że zgodnie z przepisami część miejsc jest zostawiana na pilne przypadki i można się zarejestrować tylko w danym dniu od 8.00. Ale w danym dniu to ani nie można się dodzwonić a i wyścig do recepcji przegrać.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzwonić to nie ma sensu, bo jest zasasda dwie osoby na recepcji i jedna na telefon, a dzwoni pewnie 20, wiec lepiej i szybciej podjechać.
Że jest kolejka od 7 rano to nie wina przychodzi a ludzi co tak wcześnie wstają.
A ogólnie problem z rejestracją jest tylko w poniedziałki, w inne dni nie raz dziecko miałem zarejestrowane na 8:30.

Zatrudnić więcej lekarzy? Spoko, zapłaccie za wizytę :) NFZ widocznie na więcej nie daje. To nie jest tak, ze jak przychodnia zatrudni 200 lekarzy i każdy ma pacjenta, to NFZ da kasę w zamian. NFZ ma LIMITY. I powyżej nich, nie da pieniędzy i leczysz za darmo. Także za kolejki narzekanie do NFZ.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 11

Do kolegi anonima, nfz płaci ryczałtowo opłatę comiesięczną za deklarowanego pacjenta. Za samą gotowość do jego przyjęcia,czy był w tym czasie w przychodni czy nie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak, ale ma na to limit. Nie ma tak, że mówisz "milion pacjentów" i zapłacone. Na ileś się umówili i dodatkowego lekarza nie zatrudnią, bo NFZ nie dopłaci.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Oni mają zatrudnić tylu lekarzy, którzy zapewnią przyjęcie deklarowanych pacjentów. Pewnie spora ilość skarg do NFZ-u załatwiła by placówce kontrolę. Banino jest terenem przyrostu pacjentów. Robi się mapę potrzeb dla danego rejonu i na tej podstawie wylicza ryczałt.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie prawda, żadnych map się nie robi NFZ płaci od duszy zapisanej, na głowę lekarza do 2000 dusz o ile dobrze pamiętam. Jak będzie więcej chętnych do zapisania- zatrudnią następnego lekarza. Oczywiście jak znajdą chętnego do takiej pracy... a kontrola z NFZ? Czemu nie? Wystarczy JEDNA skarga na piśmie... GWARANTUJĘ
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Takie same praktyki są niestety wszędzie, chodziłem do Polmedu na Zaspie,tam od 7 otwierają rejestrację,zawsze w poniedziałki ze 20 osób w kolejce przed drzwiami, punkt 7.00 otwarcie i ludzie ustawiali się do recepcji tak jak byli uprzednio w kolejce, kulturalnie.
Jeśli chodzi o sposób zapisów pacjentów, tu niestety nfz na nich niczego nie może wymóc, to zawsze wewnętrzny regulacje placówki. Natomiast wyczerpanie w 15 minut dostępności lekarzy jest ponurym żartem, skoro przyjmuje powiedzmy 4 pacjentów w ciągu godziny, zapisywanie wcześniejsze pacjentów na wizyty powinno być incydentalne, a robi się jak widać polem do kombinacji i wciskania "zaprzyjaźnionych pacjentów".
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Poniedziałki niestety tak wyglądają, zwłaszcza w okresie przeziębień i gryp... Kiedyś chciałam oddać krew w pn, zobaczyłam kolejkę i ... Przyszlam we wtorek i było ok. Gdyby wszyscy przychodzili nie wcześniej niż przed 8, to nie musieliby stać na dworze. Gdyby wpuszczali wcześniej, to za chwile byłyby pretensje, ze skoro panie w rejestracji juz sa, to może zarejestrują, bo się temu czy owemu spieszy. Nie wierze w sytuacje, ze po kilkudziesięciu minutach od otwarcia nie było miejsca do ŻADNEGO lekarza. Jak nie ma miejsca, to zapisuje się do innego. Co do pań, to może nie tryskają humorem, ale czy Wy od rana do wieczora tez z bananem na twarzy chodzicie. Jak dla mnie przychodnia działa dobrze, nie czepiam się błahostek :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
Dobrze? Wg jakich standardów? Jeśli wg ogólnie panujących w Baninie to rzeczywiście tak. Drogi wyłożone płytami też są „dobre” jak na Banino...
przychodnia:
- Dodzwonić się nie można;
- Osobiście też nie można się umówić na ten sam dzień, niezależnie od dnia tygodnia;
- Umówić się na szczepienie dziecka z kilku miesięcznym wyprzedzeniem;
- Panie niemiłe;
- Bałagan w dokumentacji.

Przechodnie tą ratuje jedynie Dembek. Taka jest prawda.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 3
To nie jest prywatna klinika. Oczywiście, ze mogłoby byc lepiej, ale gorzej też. Co do przychodni, to przerabiałam chyba ze 4 i zazwyczaj ciężko bylo się dodzwonić. Nie zdążyło mi się żebym kiedykolwiek nie została przyjęta. Zdarzało się natomiast, ze u lekarza konkretnego nie bylo miejsca, wiec ok, zapisywałam się do innego. Nawet ostatnio potrzebowałam pilnie konsultacji do pediatry a przyjął mnie lekarz rodzinny. Nie wiem jak jest ze szczepieniami. Dla mnie osobiście żadna z pań nigdy nie była niemiła. Uśmiechnę się, zagadam o 'pogodzie'. Żaden problem samemu byc miłym. Bałaganu w dokumentacji również nie doświadczyłam. Także z mojego punktu widzenia jest naprawde ok. No chyba, ze wstałabym lewa noga i wściekłabym się, ze poodklejały się wszystkie wieszaczki... :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

W grudniu dodzwoniłam się za 135 razem i oczywiście już nie był miejsc
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to chyba macie strasznego pecha. 15 połączeń to moje max. Nie było miejsc u żadnego lekarza czy po prostu u doktor Tosik lub doktora Dembka? Bo to zdaje się najbardziej oblegani lekarze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak zwykle marudzenie. W zeszlym tyg zadzwonilam -za 1 razem ok. 10ej we wtorek i bez problemu z dzieckiem do dr Tosik sie umowilam na 15sta. Pozdrawiam Pania doktor. Ps. Jak by kazdy zbbyle kaszelkiem i katarem nie chodzil do lekarza to by kolehek nie bylo. I uprzedze nastepne wypowiedzi..sama mam male dzieci ale tak nie panikuje jak wiekszosc!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

My jesteśmy raz max 2 w roku u lekarza, z katarkiem i kaszelkiem nie chodzimy :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

2 tyg. temu byłam na pobraniu krwi to do doktora nie było chyba z 5 pacjentów, więc nie dziwcie się że nie ma miejsc. Jak ktoś się umówi to niech chociaż zadzwoni że nie przyjdzie. Powinni wszystkim nieobecnym wysłać rachunki jak za wizytę prywatną to następnym razem się zastanowią czy przez nich ktoś inny właśnie nie dostanie miejsca u danego lekarza. Pozdrawiam ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja 90% razy umówiłem się na ten sam dzień przyjeżdżając do rejestracji o 9-10, nie raz za 10-15 minut wizyta była i po dziecko pędziłem. Owszem, w poniedziałek nie da rady, albo jak nagle wszystkie dzieci mają zapalenie płuc, ale pozostałe dni - spoko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co wy sie dziwicie. 6000 mieszkancow, dwa ośrodki zdrowia. Do tego dochodzą mieszkańcy sasiednich miejscowości. Nie wspomnę już o tym, że o tej porze roku choruje się najwięcej. Wiec o co te pretensje.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Żadne 6000 mieszkańców. Tylko 3500 może 4000. Tyle ludzi mieszka w Baninie. Tak wynika z danych meldunkowych.
Niestety są one podstawą do wszelkich wyliczeń. Dotyczy to opieki zdrowotnej, obsady policyjnej, komunikacji publicznej i wielu
pozostałych kwestii.
Wnioski same się narzucają.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

właśnie ...zameldować się ,a potem gęgać/...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkańców jest dokładnie 6250 zameldowanych - nie wiesz nie używaj klawiatury.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

A mieszkajacych niezameldowanych ok 11 tys
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mieszkajacych niezameldowanych ok 11 tys tzn razem z zameldowanymi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz 10 tys
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostac sie jest ciężko to prawda ale duzo ludzi dlatego co do zarzutow bo bym podzielila tylko zdanie o niemiłej Pani. Do tej pory mialam wrazenie ze tylko dla mnie jest niemila. Ciekawe czy mowimy o tej samej ? :-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zakładając, że zameldowanych jest ponad 6000 a mieszka 11000. To dysproporcja ilościowa i procentowa powiększa się.
Zatem wnioski mogą być bardziej niepokojące.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czarna mamba?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Bożenka w rejestracji jest przesympatyczna pozdrawiamy!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

chyba sama sobie tą opinie wystawiła
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

"czarna mamba" :D lepszego określenia bym nie znalazł. Na wejście mina jakby obrażona była :P naturalny wyraz twarzy niestety.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest więcej w czarnych włosach......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja myślałam ze tylko dla mnie jest taka niesympatyczna
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przecież są dwie przychodnie w Baninie. Na lotniczej nie ma tego problemu z czekaniem aby dostać receptę lub skierowanie stać w kolejce do lekarza pierwszego kontaktu to chore
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nova jest sprywatyzowana , wiec pacjentów mogą mieć zapisanych do bólu , im mniej przyjmą tym więcej dostaną kasy z NFZ , wiec nie na rękę jest zatrudnić kolejnego lekarza który uszczupli budżet , ponadto wlascicielka prowadzi za ściana aptekę i na klonowej . Wiec kasa kasa, co wam doktorek w novej zapisze to obok w tej samej właścicielce kupcie . Może byc opcja jeszcze Że leki są ustalane z lekarzami , za wycieczki od koncernów .... i tak długo by pisać
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

ręce opadają jak się czyta takie głupie wpisy. Tego typu pomówienia są karalne . Ludzie to jednak wszędzie podstęp węszą, takie to polskie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

Ktoś gdyba a. Nie mówi ze ta Pani tak robi, po drugie to dziwne ze nie można się dostać do przychodni . Ja tez wielokrotnie miałam problem . Nigdy nie ma miejsca , dembek jak odejdzie i założy swój prv gabinet to się poluzuje tam .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
To ta właścicielka ma takie ceny leków z kosmosu nie wiem skąd ona je bierze... Najdroższa apteka w Baninie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie kupuj jest inna apteka obok Xaviera. Pojedz do Żukowa obok Koko budki tam maja ceny z kosmosu dopiero.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ad. 1. Lidla lub Biedronkę otwierają pół godziny wcześniej, żeby ludzie nie stali na zewnątrz? Wpuszczą ludzi wcześniej, to chyba oczywiste, że za chwilę ktoś będzie pukać w okienko, że on "tylko chce się zapytać", "jest 7:58, te sobie kawkę piją, a ja tu z bombelkiem czekam" itd
Ad. 2. to chyba pytanie do NFZetu? Poza tym lekarz potrzebuje też gabinetu. Nie będzie przecież przyjmować na korytarzu.
Ad. 3. popróbuj popracować z klientem w pretensjach to wtedy porozmawiamy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

co znaczy klient w pretensjach?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To taki klient, który frustracje wylewa na forum nie znając podstawowych procedur NFZ i tego jak działa służba zdrowia w tym kraju.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ochrona Zdrowia... służba to była za sanacji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieci z choroba zakazna nie są kierowane do izolatki, bo takiej nie ma, tylko siadają normalnie na korytarzu z innymi. Bylam z dziećmi z ospa i bardzo się zdziwiłam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od 1992 r. nie ma obowiązku utrzymywania izolatek w przychodniach, jedynie podział na dzieci zdrowe i chore.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

zdrowe zielona nalepka na czoło, chore żółta, nie zdiagnozowane czarna ostrzegawcza...czopek w cenie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przychodnia to nie korporacja, pacjent to nie klient. Nie w pretensjach tylko chory.
Zasadnicza różnica.
Jak się pracuje w służbie zdrowia to powinno się mieć choć odrobinę empatii dla drugiego człowieka, niestety panie w rejestracji nie grzeszą nawet tą odrobiną.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Empatii nie można mieć dla Banińskiej chołoty. Bo czuby zaraz umieszczą brednie jakich mało na forum. Bo w d*pie patyk źle stanął. Bo tamta pani krzywo spojrzała. A pod Lewiatanem palą papierosy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Niestety ale to prawda, ludzie z banina w duzej wiekszosci brak kultury, buractwo, ęą, słowa dzień dobry nie znaja....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak nie pasuje do niech do starej przychodni się zapisują. My kilka razy byliśmy w przychodni Nova i nigdy problemów nie było. Nie wiem kto złośliwe opinie wypisuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tą banińską chołotę właśnie tworzą podobni tobie napływowi z trójmiasta, którzy myślą że jak się przeprowadzili z bloku na Żabiance czy przymorzu do szeregowca w Baninie to są niewiadomo kim. Małomiasteczkowe buractwo!!!! Poznać was można po tych waszych krzywych mordach . Cielaki z kredytem do konca życia
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 14

Inne tematy z forum Banino

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

do góry