Widok

skrzyżowanie Rybińskiego grunwaldzka

Witam mam takie pytanko jak uważacie czy można jechać prosto z prawego pasa wyjeżdżając z ul.Rybinskiego w kierunku Gdyni na Grunwaldzka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie. Znaki poziome nakazują jazdę z prawego pasa tylko w prawo w kierunku gdańska a z lewego jazdę prosto w ul.Piastowską lub w lewo w stronę Gdyni. Chyba że coś się w tym zakresie zmieniło od kiedy ostatnio tamtędy jechałem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

--- wykasowane ---
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Powyżej napisałem, ze z Opata Rybińskiego w ogóle nie da się jechać prosto. Żeby pojechać w Piastowską trzeba oczywiście skręcić w lewo a dopiero na następnych światlach w prawo. I takie oznaczenie poziome kiedyś tam było. Wybór tylko prawo/lewo. Tak jest na zdjęciu satelitarnym i takie pamiętam ;)
https://mapa.trojmiasto.pl/#/map/-159.48,47.35,8,o,0;1;24;37

Ale masz Cross rację. Na nowszych zdęciach jest juz oznakowanie (nieco mylące), że można prosto. Oczywiście jedynie z lewego pasa, tak jak piszesz.
image

Starsze oznakowanie prawo/lewo było sensowniejsze, bo nikt nie miał, jak autor wątku, wątpliwości. Bo pytanie sprowadzałoby się do kwestii, czy z prawego pasa można skręcić w lewo. Odpowiedź jest oczywista.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Na drogach Trójmiasta

Wyjatkowo niekulturalny kierowca na linii 157 relacji Fabryczna - Gdańsk Wrzeszcz (11 odpowiedzi)

W dniu 29 listopada 2018 r. o godz. 5.39 na ul. Fabrycznej wsiadłem do autobusu nr 157, aby...

lista sklepów z zakazem wjazdu lgp (18 odpowiedzi)

czy gdzieś jest taka lista? gdzie mi nie wolno robić zakupów?

UBER Czy warto? Czy mówią prawdę? (41 odpowiedzi)

Witam, nie wiem czy ten post powinien się tu znaleźć, ale chciałbym zasięgnąć informacji na temat...

do góry