Widok

strasznie sucha skóra po ciąży

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Po ciąży mam strasznie suchą skórę uzywam balsamu nutrogena ale to nic nie daje. Mam kilka rozstępów po ciąży po bokach głównie, nie na brzuszku. Ale skóra brzucha, boczkow, plecow i w okolicach biustonosza to jedna wielka tragedia u mnie jest strasznie sucha i obrzydliwa w niektorych miejscach robia mi sie az takie plamki jakby strupki nie wiem co to może byc?
Dlonie tez sie wysuszaja i tez uzywam kremu do rak do bardzo suchej skóry neutrogeny i nic to nie daje. Pije bardzo duze ilosci wody i tez nic to nie pomaga.
Moze ktos mi pomoze podpowie co teraz???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mialam taki problem przez pewien czas w ciazy,wybralam sie do lekarza,bo juz wytrzymac nie moglam,polecil mi mycie sie syndetami i uzywanie balsamu dla skory atopowej Lipikar baume AP z la roche posay,juz po paru uzyciach bylo zdecyowanie lepiej
image
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi też skóra strasznie się łuszczyła zaraz po porodzie, kapiele z Oilatum pomogły.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja co prawda nie po ciąży, ale po operacji miałam bardzo suchą skórę. Pielęgniarka poradziła mi używanie oliwki dla niemowląt na mokre ciało. Mam J&J ułatwiającą zasypianie - zadziałała rewelacyjnie, do tego ma ładny zapach :)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam masakrycznie suchą skórę na pysku. Pomaga Alantan maść. Nie pachnie dobrze, ale działa rewelacyjnie. Na noc smaruję sie Alantanem i już po pierwszym użyciu zauważyłam znaczną poprawę.

Alantan tak w ogóle kupiłam dla Madzi, bo miała suche, czerwone popękane policzki, jej tez od razu pomogło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. Ja z kolei polecam Fissan, krem świetnie natłuszcza a przede wszystkim przeciwdziała powstawaniom rozstępów. Nie mam ani jednego po 2 ciążach.

2. Do rąk doskonały jest Cerkoderm 15 (z mocznikiem).

1 i 2 Około 20 zl w aptece
image
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam parafinę ciekłą w aptece buteleczka kosztuje ok 5 zł - smarować nią ciało jak oliwką lub wlewać do wanny podczas kąpieli.
Do tego fajna jest maść CLOBAZA albo NANOBASE- tez do kupienia w aptece.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
dziękuje za odpowiedzi bo juz ręce rozkladam tak ta moja skóra wyglada bee dobrze,że jeszcze pod ubraniem to do lata zdąze (mam nadzieję) poprwic jej stan:)nigdy nie mialam takich problemow a po ciązy to co i rusz:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja teraz w ciąży mam taki problem - skóra się ze mnie po prostu sypała, z brzucha, ramion, pleców, koszmar. I w ogóle mi nie pomagały te wszystkie żele/balsamy do skóry atopowej :( Ani kąpiele w Oilatum. Za to kupiłam sobie zwykłego czerwonego Garniera do skóry bardzo suchej i po dwóch tygodniach konsekwentnego smarowania naprawdę było widać różnicę. Teraz już nawet nie po każdej kąpieli się smaruję, bo mi się nie chce, i też jest ok :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kup Epikrem.

Mi pomógł. Niedrogi i wydajny. Na zimę w sam raz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja całe życie miałam bardzo suchą skórę i dopiero niedawno koleżanka polecila mi kapsułki oeparol z olejem z wiesiołka. zawierają kwasy omega i naprawdę widocznie poprawiają nawilżenie skory. z tej firmy są też kremy ale ich nie używalam. kapsulki działają super ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polceam ziaja do skory atopowej, olejek pod prysznic i balsam do ciala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

a ja używam Lipikar Lait jest to emulsja do skóry suchej i wrażliwej, super się sprawdza dla osób które mają wysuszoną skórę po wakacjach i przez klimatyzację w pracy, ja mam przez to bardzo suchą skórę ale na szczeście emulsja mi pomaga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja w czasie i po ciąży stosowałam emolienty Elodermu bardzo dobrze mi się sprawdziły, świetnie nawilżały i regenerowały naskórek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja miałam, własnie spore porblmy z suchościa to normlane bo zmiany w hormonach, pomógł uelastyczniajacy Maternea - dodatkow jest hipoalergiczny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja w czasie ciąży zaczęłam używać serii Elodermu bo miałam bardzo uchą skórę, obecnie stosuję ją już trzy lata i jest bardzo zadowolona skóra jest świetnie nawilżona, gładka i elastyczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Krem witaminowy HB powinien załatwić sprawę i dać normalność.
Chodzi głównie o podstawową pielęgnację, nie żadne cuda.
Zadbajcie o te kwestie, a wtedy będzie tylko coraz lepiej.
Sami o wszystkim decydujecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Balsam wiesiołkowy polski Gal - naturalny skład, niedrogi, ma w skłądzie olej z wiesiołka. Świetnie nawilża i redukuje świąd skóry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam też krem tej samej firmy i również polecam, w szczególności na łocie, kolana, czyli tam gdzie skóra jest najbardziej szorstka i sucha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mam Eloderm, stosuję go i dla siebie i dla dziecka. Zaczęłam używać z ciekawości, a teraz się do niego bardzo przyzwyczaiłam. Myślę, że skoro polecają go dla osób ze skłonnością do asz, to i dla mnie będzie dobrym wyborem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja używam kremów dexeryl. w sumie wszyscy w domu ich używamy, opakowania są ekonomiczne. w miarę możliwości pozbywamy się też z domu wszelkich mydeł i perfumowanych kosmetyków. te kremy są bardzo dobre, nawilżają skórę, używam ich nawet do demakijażu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dokładnie, opakowania są ekonomiczne, ja stosuję bo mam łuszczyce, a te kremy jako jedyne mocno nawilżają i likwiduja swędzenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Olejek Busajna moge śmiało wszystkim polecic jak macie problem ze skórą po ciazy , pomaga na rozsępy co wazne ale też na rozciągnieta zwiotczała skóre , szybko dochodzi po tym balsamie do formy. Mozna też przy odchudzaniu stosowac, też świetnie działa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja proponowałabym Ci zaopatrzyć się w krem silnie nawilżający on powinien rozwiązać Twój problem. Jeśli miałbym Ci jakiś polecić, byłby nim Octenicare (preparat działa nie tylko nawilżająco, ale również regenerująco i odkażająco, przez co polecany jest po zabiegach medycyny estetycznej).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Doskonale znam ten problem! Również miałam problem z suchością skóry, a dodatkowo był to jeszcze okres zimowy, więc ogrzewanie również przesusza skórę. Nie mogłam też stosować wszystkiego, bo o razu pojawiła się reakcja alergiczna i jednym kremem, jaki dał radę w tym czasie był Octenicare.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

warto zastosować krem nawilżający dexeryl. fajnie nawilża i natłuszcza skórę. Róźnica jest odczuwalna szybko. ja aplikuję 2-3 razy dziennie w okresie zimowym i 1-2 jak już jest wiosna lato
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tego kremu ja też używam dla siebie i do smarowania pół rzocznego dziecka, to taki rodzinny krem :) Szybko się wchłania i super nawilża.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a może mleczko z exomaga control? Jest idealne do pielęgnacji skóry suchej i podrażnionej. dobrze się nakłada i szybko wchłania. Ja używam codziennie i stan mojej skóry bardzo się poprawił.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę też, że warto włączyc krem z tej firmy ale do mycia. Niestety żele i mydła zawierają składniki które mogą wysuszać skórę lub nawet ją podrażniać. Ten krem fajnie działa, bo oczyszcza ale też nawilża. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetny jest Olejek Busajna ni tylko super nawilża skóre ale i ujedrnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

do góry