Widok

stres/depresja

czy ktoś z was zastanowił się ile dodatkowych zgonów będzie z powodu wszechogarniającej paniki? czy ktoś z was ma w ogole swiadomosc jak stres wplywa na organizm? czy ktos z was ma w ogole swiadomosc jak musi sie czuc osoba z depresja, ktora z kazdej strony jest bombardowana d**ilnymi informacjami rozsiewanymi przez jeszcze wiekszych d**ili? czy ktos z was zastanowil sie przez sekunde o ile mniej ofiar byloby gdyby nie obecna epidemia glupoty? nie? wiec moze na minute przestaniecie wypisywac te kretynizmy i wyjdziecie na powietrze chociaz na 5 minut....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

dopiero będą jak zacznie się fala bankructw i wywalania na bruk...
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie, czyli jak podczas wielkiego krachu w Ameryce sto lat temu. Straszna prawda.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trochę jest w tym prawdy, ale trochę też nie.. Leczę się farmakologiczne na depresję, mam też parę podobnych osób w otoczeniu. Jedyne co zauważam, to raczej obojętność na to co się dzieje wśród takich osób, ale nie wypowiadam się za wszystkich.
Nie mam przywileju nie pracowania jak niektórzy, praca to wystarczające źródło ciągłego stresu, nie mam czasu na panikowanie czy zachoruję czy nie :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panika to jedno, długie przebywanie w izolacji to kolejny problem. Tak jak u Chińczyków pojawią się w większym stopniu problemy psychiczne oraz rozpadające się związki/rozwody. To wszystko jeszcze przed nami, jeśli rząd ogłosi narodową kwarantannę, a tak zapewne się stanie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sama jestem osobą leczącą się na depresję i zaburzenia adaptacyjne. Do odwołania zamknięto moją poradnie, gdzie miałam terapię indywidualną. Sama napędzałam swój strach codziennie czytając newsy i wchodząc na takie fora jak to. Wczoraj zrozumiałam, że to droga do nikąd i tylko daje zarobić portalom informacyjnym na reklamach i się sama dobijam.

Fakty są takie, że umierają osoby starsze i schorowane. Sytuacja jest trudna dla całego świata, ale pamiętajmy o tym, że my tu w Polsce jesteśmy bardzo uprzywilejowani.

Można się nie zarazić jak się siedzi w domu i przestrzega higieny.

Nie muszę się dołować rzeczami na które nie mam wpływu, mogę skupić się na tym na co mam wpływ.

Przed chwilą dostałam informacje, że psycholog będzie się kontaktowała ze mną telefonicznie :)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też zastanawiam się ile osób starszych we Włoszech zmarło właśnie przez stres. Wyobraźcie sobie (o ile można to sobie w ogóle wyobrazić), że macie te 70-80 lat i zabierają was do szpitala, który jest totalnie przepełniony, wszystkiego brakuje, ludzie leżą na przysłowiowych pryczach, opieka ograniczona. I leżysz sam, wśród chorych, myśli się kotłują, zero widzenia z bliskimi, żarcie i picie minimum, można się wykończyć od samych myśli i zwariować. I teraz Twój układ imunologiczny w takim wariatkowie ma pracować prawidłowo? Myślę, że wiele tych starszych osób zabił stres, a tylko pośrednio koronowirus, z którym osłabiony organizm nie miał siły walczyć.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja się nie zastanawiam,
Ja mam świadomość,
Ja głupot nie czytam,
Ja nie mam czasu na depresję bo muszę zajmować się seniorami w rodzinie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

s.t widac ze nie masz pojecia co to depresja
lecze sie na depresje, zajmuje sie rodzicami i corka bo jestem samotna matka
stresuje sie jak sobie poradze z tym wszystki bo pracuje w branzy hotelarskiej
i mysle, ze duzo osob niestety zapadnie na depresje, popelni samobojstwa jak za kilka miesiecu okaze sie ze nie dosc ze nie ma na raty to nie ma co dzieiom dac jesc
wiem ze zaraz bedzie dyskusja ze trzeba bylo odkladac ale sporo naszego spoleczenstaw sredniej klasy nie ma jak odlozyc
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Koronawirus

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...

do góry