Widok

sucha skóra

Odkąd mam problem z tarczycą ( niedoczynnośc) nie mogę sobie poradzic z suchą skórą... do mycia używam zazwyczaj olejków, po prysznicu smaruję sie serum do skóry suchej i niestety nic nie pomaga... po paru minutach mam suchą łuszczącą się skórę, mogę sie smarowac kilka razy dziennie:( macie może jakieś sprawdzone kosmetyki do ciała które pomagaja na taką wysuszona skórę? Z góry dziękuję za podpowiedzi:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepsze od serum będą kremy odżywcze albo ultranawilżające. Najlepiej stosować krem odżywczy na noc, a ultranawilżający na dzień. Polecałabym tu markę Resibo. Fajnie nawilżają też kremy z La Roche. Jeśli malujesz się na co dzień, to również podkład może powodować wysuszenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup w aptece balsam do ciala eloderm, a jak masz mniejsze partie ciala do posmarowania to krem aktywny. U mnie sie super sprawdzilo, a wczesniej nie wiedzialam nic o emolientach. Warto zakupic.

Ja polecam markę Clochee i ich naturalne i bardzo fajne składniki odżywcze. Sama mam taki balsam czekolada-kumkwat i baaaardzo polepszyła się od niego moja skóra. Tutaj można go dostać z darmową wysyłką https://makeup.pl/product/274741/.

Generalnie warto przestawić się na organiczne i naturalne specyfiki, niepotrzebne jest dodatkowe wysuszanie sztucznymi komponentami.

Ja na najbardziej suche miejsca stosuję balsam z mocznikiem, im więcej % mocznika tym lepiej, mi bardzo pomaga.

Ja teraz stosuję balsam z Phisiogel. Bardzo dobrze się u mnie sprawdza.

Polecam oliwkę fur mama z Rossmanna - świetnie nawilża skórę i ładnie ujędrnia :)

Spróbuj serii Eloderm do kupienia w aptekach świetnie nawilża, a efekt pozostaje na długo.

Mam ten sam problem. Mi pomógł dopiero domowy balsam do skóry.

idź do dermatologa, on cię zbada i stwierdzi co w twoim przypadku byłoby najskuteczniejsze.

Polecam tylko kremy dermatologiczne hydrolipidowe tzn takie, które mają w składzie kilka (na wysokiej pozycji w INCI) pozycji lipidowych neutralnych dla naszej skóry (physiogel nawilżający, dermedic tolerance sensitive-odżywczy na noc ale b.dobry też jest na dzień, oilan balance multilipidowy, pharmacers a krem-ratunek) z substancjami zapobiegającymi utracie wody (TEWL). Mnie typowe substancje nawilżające mocno a nawet b.mocno podrażniają ( żele ultranawilżajace, sera, kremy tylko z substancjami nawilżającymi). Ale najpierw dobrze jest solidnie zmiękczyć warstwę rogową naskórka. Wczoraj kupiłam z bandi med emulsje b.silnie nawilżającą z ektoiną. Fajnie się zapowiada na tę porę roku. Mam też iwostin hydro sensitia aktywator nawilżenia-lżejsza wersja dermedica odżywczego.

Zwróć uwagę na skład chemiczny używanych kosmetyków. Unikaj Sodium laureth sulfate, EDTA i
złe alkohole: Ethanol/Ethyl Alcohol, Denatured Alcohol, Methanol, Benzyl Alcohol, Isopropyl Alcohol.

U mnie też przez wahania hormonów skóra stała się bardziej sucha niż wcześniej. Ogólnie dużo kremów nawilża, ale sporo z nich tylko na chwilę. Ostatnio testowałam maści, bo jednak ich efekt jest dłuższy. Najlepiej sprawdziła się u mnie HudSalva. Sporo osób ja poleca i teraz wiem już dlaczego.

Ja bym popytała w aptece. Tam się na tym powinni znać.

Racja, w aptece powinni pomóc. Moim zdaniem warto również udać się do dermatologa w celu dobrania odpowiednich kosmetyków i zmierzenia poziomu nawilżenia skóry.
https://eversun.pl/- internetowa hurtownia z wyposażeniem dla salonów fryzjerskich i salonów kosmetycznych

Może zacznij używać czegoś o naturalnym składzie? Na rynku istnieje sporo kosmetyków, które zawierają alkohol, który tylko podrażnia skórę. :)

A ja przetestowałam już prawie wszystkie kremy dermatologiczne. I nic. Żadnego rezultatu. Typowo nawilżające żele czy sera odpadają, bo tylko mnie podrażniają. Zostają bogate hydrolipidowe ale te nie zawsze dają radę-raczej nie dają...no i te ciężkie to nie przy wyższych temperaturach bo mocno zapychają. Nie wiem co robić. Dermatolog też tu nie da rady, bo i u mnie wszystkiemu winne wahania hormonów.

Najczęściej problem suchej skóry pojawia się zimą, ale faktycznie może mieć również inne podłoże np. brak witamin, czy zła dieta. Dlatego polecam przeczytanie tego artykułu http://www.kobiety.pl/uroda/sucha-skora-zima-jak-z-nia-walczyc-od-wewnatrz
Możecie znaleźć w nim wykaz witamin jakie powinno stosować się przy tego typu problemach i wiele innych rad.

Miałam podobny problem- stosowałam przeróżne mazidła i nic nie pomagało. Wyczytałam w gazecie, że przede wszystkim należy się nawilżać "od środka" i zmienić zwykłe kosmetyki na bardziej delikatne (np. dermokosmetyki). Piję teraz co najmniej 1,5 litra wody i stosuję balsam do twarzy i ciała Cetaphil MD Dermoprotektor. Ja na razie widzę różnicę i jestem zadowolona.

A może masło shea? Mi pomogło na suchą skórę.

Kremy z emolientami. Po kąpieli nasmaruj się oliwką taką dla dzieci. To pomaga.

może spróbuj olejkiem bio oil, on regeneruje i dobrze nawilża skórę, też miałam problem z suchą skórą i dodatkowo podatną na przebarwienia dzięki olejkowi skóra nabrała odpowiedniego kolorytu i się odżywiła, smaruj codziennie po 2-3 razy.

Lepiej mieć jeden dobry kosmetyk niż 10 byle jakich na półce. kosmetyki powinny mieć jak najbardziej naturalne składy, w końcu chodzi o to by odżywiać skórę a nie pakować na samą chemię. Ja bardzo lubię balsam do ciała z avokado marki Hildegard Braukmann, wypróbujcie, super nawilża skórę.
Ja mam taki uniwersalny kosmetyk, emulsję nawilżającą, którą można stosować i do twarzy, i do innych partii ciała - Ava Hydro Laser. To kosmetyki z naturalnym składem, firma jest polska, z długoletnią tradycją.

A znacie może jakieś podkłady i pudry które są naturalne? bez chemicznych substancji?

Ja też mam problem z bardzo sucha skórą, używam do smarowania ciała i mycia wyłącznie emolientów. Mam wypróbowane kosmetyki Dexeryl - krem do ciała i krem do mycia. Stosowanie emolientów zaleca każdy dermatolog przy nadmiernie suchej skórze. Po nasmarowaniu Dexerylem skóra robi się aksamitna w dotyku, jest cały czas nawilżona i chroniona przed odparowywaniem wody z naskórka.

Ja też miałam duży problem z suchą skórą i w końcu zaczęłam używać olejków nawilżających do ciała. Teraz mam bardzo fajny z serii skin loving oil od Bielendy z konopią. Bardzo ładnie pachnie i ekstra szybko się wchłania

Co mi pomogło
dokłądne nawilżanie skóry naturalnymi kremami
stosowanie peelingów na twarz ( dzieki temu wchłanianie składników odżywczych jest lepsze)
unikanie opalania się
oraz sera olejowe
Jednak z wiekiem skóra potrzebuje znacznie lepszego nawilżenia niż kiedyś oraz tak łatwo się nie regeneruje. Ze swojej strony polecam zabiegi dermapenem, które sprawiają, ze wchłanianie składników odżywczych do skory jest o wiele lepsze:
https://artdermaclinic.pl/medycyna-estetyczna/dermapen

poczytajcie sobie o tym tutaj.

Ja już nie mam problemów z suchą skórą twarzy i szyi . Raz do roku idę na zabieg z użyciem Restylane SkinBoosters. Daje o kompleksowe nawilżenie, które naprawdę długo się utrzymuje.

Ja mam np. tak, że kiedy zbliża się jesień i zima o skóra mi się zdecydowanie szybciej przesusza przez ogrzewanie w pomieszczeniach i zmianę tamperatury, wtedy moja skóra jeszcze szczególnie narażona na rozmaite podrażnenia i przesuszenia, dlatego w tym czasie bardziej nawilżam skórę, kupuje dobre kosmetyki, w sumie to dermokosmetyki z emolientami w składzie dzięki czemu skóra jest bardziej nawilżóna i miękka w dotyku, mam w domu cała serię kosemtyków atoperal w domu, ale wiem że one naprawdę bardzo pomagają suchej skórze.
Olej kokosowy i oliwą. Jak w dawnych czasach

U mnie się średnio olej kokosowy sprawdzał. Teraz używam kremu nawilżająco-rozświetlającego od Bielendy z witaminą c z serii bluberry c-tox. Ekstra kremik a w zasadzie konsystencją przypomina piankę ;P. Olej z nasion z borówki amerykańskiej dla mojej skóry okazał się dużo lepszym wyborem niż kokosowy i widzę wyraźną poprawę ;)

ja na suchą skórę polecam http://octenicare.pl/ według mnie nie ma lepszego preparatu :)

Inne tematy z forum Moda i uroda

Krem pod oczy richevon (5 odpowiedzi)

Dziewczyny czy któraś z Was używała moze kremu pod oczy richevon? Zmagam się z dylematem czy...

POWIEKSZANIE UST (5 odpowiedzi)

Bardzo prosze o informacje gdzie w trojmiescie dobrze wykonuja zabieg powiekszania ust? Dziekuje

Sklepy internetowe z odzieżą męską - proszę o opinie (10 odpowiedzi)

Polecilibyście sklepy internetowe, w których można dostać markową, męską odzież?

do góry